Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na léto

Léto je tradičně ve znamení letní dovolené, při které se většina Čechů vydává poznávat zahraniční regiony, ale i krásy samotné České republiky. Poradíme vám, jaké cestovní pojištění zvolit pro aktivní dovolenou, při které se budete věnovat lehké turistice, ale i náročnějším sportům.

Cestovní pojištění na léto

Cestovní pojištění aktivní dovolená

Při plánování dovolené byste měli vědět, čemu se chcete věnovat. To znamená, zda půjde pouze o relax, nebo se pustíte do různých sportovních a zážitkových aktivit. Podle toho totiž bude nutné sjednat cestovní pojištění, které vás ochrání v případě úrazu, povolání záchranářů a hospitalizace. Každoročně za aktivní, tedy sportovní dovolenou jezdí až 39 % Čechů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Čemu se Češi na letní dovolené nejčastěji věnují:

Jaké nejoblíbenější destinace pro aktivní dovolenou jsou:

Jak vybrat cestovní pojištění na sporty?

Podle statistik pojistných událostí se Češi v cizině nejčastěji zraní právě při sportovních aktivitách. Pokud jde o horské oblasti nebo pobyt na moři, je často nutný zásah záchranného týmu, včetně využití například helikoptéry. A v takovém případě se úraz může velmi prodražit. Také následná lékařská péče je dražší, čím dál od České republiky cestujete. Například léčba úrazu hlavy a letecká přeprava z Austrálie do České republiky vás může vyjít až na 1,5 milionu korun.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Před každou cestou si dobře pročtěte pojistné podmínky, na základě kterých zjistíte, jaké adrenalinové a rizikové sporty jsou součástí cestovního pojištění a jaké už jsou za příplatek, případně nejsou pojistitelné vůbec.

Připojistit si tak budete muset třeba safari v africké divočině, canyoning, potápění do 40 metrů. Naopak nepojistitelné bývá potápění se žraloky, nebo jeskynní potápění. Pro tyto případy doporučujeme sjednat celoroční mezinárodní pojištění DAN (Divers Alert Network).

Sportovní cestovní pojištění se liší rizikovostí:

Cestovní pojištění tipy

Jedním ze základních tipů je – na pojištění pokud možno nečekat do poslední chvíle. Cestovní pojištění sjednejte co nejdříve, nejlépe hned po rezervaci zájezdu nebo před zaplacením plné částky. V případě pozdějšího sjednání se budete velmi těžce domáhat navrácení peněz v případě storna zájezdu.

U pojištění na konkrétní aktivity už to s časem tak horké není, ale proč byste si sjednávali pojištění zbytečně dvakrát? Každou aktivní dovolenou se opravdu vyplatí naplánovat dostatečně s předstihem.

Také se zaměřte na asistenční služby, které vám pomohou vypořádat se s potížemi například kvůli jazykové bariéře a mohou se týkat i událostí, spojených s vandalismem nebo krádeží, což v případě sportovního vybavení je opravdu nepříjemné. Cyklisté by měli popřemýšlet i nad pojištěním odpovědnosti, které v podstatě nahrazuje povinné ručení.

Dalším tipem je cestovní pojištění do Albánie, o kterém si můžete více přečíst zde. Albánie se totiž stává stále více oblíbeným cílem českých turistů. Má totiž nádhernou přírodu i historii, ale stále se nejedná zrovna o nejbezpečnější zemi s kvalitní zdravotní péčí.

Druhy cestovního pojištění

Tipy a zajímavosti v pojištění

Cestovní pojištění a Covid-19

Cestovní pojištění online

Možná si teď říkáte, že sjednání cestovního pojištění na léto vám zabere spoustu volného času. Opak je ale pravdou. Cestovní pojištění si můžete sjednat jednoduše online během několika málo minut.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ