222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na léto

Dovolenou jste právě s dostatečným předstihem objednali a už vám zbývá jen vyřídit cestovní pojištění na léto. Jaké ale vybrat? Co vše do pojištění zahrnout, na co si dá pozor a kde najít to nejvýhodnější? Tak pokud si pokládáte právě tyto otázky, tento článek je přesně pro vás. Pokusíme se vám výběr cestovního pojištění co nejvíce usnadnit.

banner leto

Podle čeho vybírat?

Pro výběr odpovídajícího cestovního pojištění je důležité si nejdříve uvědomit, na co všechno vlastně dané pojištění potřebujete. Rozhodující je v tomto případě cílová destinace vaší cesty, věk osob, které cestují a náplň vaší dovolené. Pokud se jedná o cestu do zahraničí, je rozdíl, zda jedete na cestu v rámci Evropy a Evropské unie, nebo bude vaše dovolená probíhat ve vzdálenějších končinách. U cestovního pojištění do zahraničí je nejdůležitější součástí pojištění léčebných výloh a jejich výše. Z pojištění léčebných výloh je hrazeno případné ošetření v zahraničí, hospitalizace, nutné operační zákroky, převozy mezi zdravotnickými zařízeními a také případný převoz zpět do České republiky. Částky za tyto položky se mohou vyšplhat opravdu až do miliónů korun a tak je důležité vybrat produkt s optimální výší limitů. Pro cesty v rámci Evropy doporučujeme volit produkty s limitem minimálně tří až pěti miliónů korun na léčebné výlohy. Na cestu mimo Evropu pak čím vyšší limit je, tím je to lepší. V nabídce pojišťoven naleznete i produkty, kde není limit na léčebné výlohy horní hranicí omezen.


Cestovní pojištění pro Českou republiku si také můžete vybírat z několika produktů. Zde ale oproti cestovnímu pojištění do zahraničí nenaleznete položku léčebných výloh, ty máte hrazeny ze standardního zdravotního pojištění, které si povinně v ČR hradíte. Součástí tuzemského cestovního pojištění je pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu, u některého produktu naleznete například i asistenční službu pro vaše vozidlo. Jako připojištění můžete zvolit pojištění stornopoplatků pro případ, že byste nakonec na svou dovolenou nemohli odcestovat a nechcete, aby vám všechny uhrazené zálohy za ubytování a podobně, propadly.

Možnosti připojištění

Automatickou součástí cestovního pojištění na léto v zahraničí je vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Dále pak máte možnost si vybrat z připojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel a pojištění storna cesty. Pojištění odpovědnosti využijete v případě, že v zahraničí způsobíte nějakou neúmyslnou škodu na majetku či zdraví třetích osob. Úrazové připojištění se sjednává pro případ úrazu s trvalými následky či následkem smrti, plnění je poskytnuto maximálně do výše stanoveného limitu. Pojištění zavazadel je hodně specifické, obecně se ale dá říci, že se vztahuje na odcizení a poškození zavazadel a osobních věcí za podmínek, které jsou definovány v pojistných podmínkách. Pokud máte strach, že třeba z důvodu náhlého onemocnění nebudete na svou dovolenou moci odcestovat, pak je pro vás ideální si k cestovnímu pojištění sjednat i připojištění storna cesty. Toto pojištění vám pokryje vynaložené náklady na ubytování, cestu a náklady s cestou spojené v případě, že vám ve vycestování zabrání důvod, který je uveden v pojistných podmínkách.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Na co si dát pozor

Výše již bylo zmíněno, že cestovní pojištění je třeba vybírat opravdu pečlivě. V podmínkách jednotlivých pojišťoven a produktů se skrývá mnoho různých výluk a definicí, a tak je třeba se o jejich obsahu řádně informovat. Jako některé z velmi častých omylů můžeme uvést například to, že asistenční služby cestovního pojištění do zahraničí se nevztahují na vaše vozidlo. Připojištění odpovědnosti vám zase nepokryje škody způsobené daným vozidlem nebo na vozidle. Ve výlukách z pojištění léčebných výloh jsou všechny zdravotní komplikace, které jsou spojené s nemocí či úrazem, ke kterému došlo již před vycestováním a platností pojištění. U pojištění storna cesty si pak dejte pozor na to, kdy pojištění sjednáváte. Pojištění lze platně sjednat v návaznosti na úhradu vaší dovolené, nejčastěji je vyžadováno, aby pojištění bylo uzavřeno bezprostředně po objednání cesty.

Jak sjednat výhodné cestovní pojištění

Možná si teď říkáte, že sjednání cestovního pojištění na léto vám zabere spoustu volného času. Opak je ale pravdou. Cestovní pojištění si můžete sjednat jednoduše online během několika málo minut. Stačí si na stránkách Top-Pojištění.cz otevřít kalkulátor cestovního pojištění a během chvilky uvidíte srovnání různých produktů většiny pojišťoven. Pro zobrazení přehledného porovnání stačí zadat základní údaje o vaší cestě, jako je její termín, cíl, věk cestujících a požadovaná připojištění, případně zvolit vyšší úroveň rizika v rámci pojištění sportů. Po sjednání pojištění obdržíte obratem na e-mail smlouvu i asistenční kartičky a pokyny pro platbu. Pojištění vzniká úhradou pojistného, není tedy nutný žádný podpis smlouvy.

A pokud budete mít během sjednání dotazy a něco vám nebude jasné, není nic snazšího než využít služby našeho zákaznického servisu. Kontaktovat nás můžete každý den telefonicky, e-mailem či na online chatu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ