Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění

 • Přehledné porovnání, sleva až 60 %
 • Jednoduché sjednání i přes mobil
 • Pojištění je platné hned po zaplacení
 • Možnost vyhrát 10.000 Kč na dovolenou

Porovnání pojišťoven zdarma, sjednání s okamžitou platností do 2 minut a se slevou až 60 % i přes telefon.
Pojištění na cesty do zahraničí jednoduše, rychle a online.
Nyní s možností vyhrát 10.000 Kč na dovolenou.

Online sleva až
60 %
na pojistném

Letní soutěž
o 10 × 10.000 Kč
na vaši příští dovolenou

Sjednání pojištění do
2 minut
přes internet

Rychlé porovnání,
široký výběr produktů,
snadno a online

Jak si srovnat cestovní pojištění na Top-Pojištění.cz?

Vyberte si výhodné cestovní pojištění. Stačí vyplnit pár údajů do naší online kalkulačky pojištění a do 1 minuty uvidíte přehledné srovnání cestovního pojištění od různých pojišťoven. Pojištění si můžete upravit podle svých představ - například si připojistit autoasistenci, rizikové a zimní sporty atd. Smlouvu uzavřete jednoduše online. Všechny potřebné údaje vám pak zašleme na e-mail.

Partnerské pojišťovny

Allianz pojišťovna AXA ASSISTANCE CZ Colonnade Insurance S.A. ČSOB Pojišťovna SV pojišťovna ERV Evropská pojišťovna Generali pojišťovna VZP pojišťovna Slavia pojišťovna Union pojišťovna Uniqa pojišťovna

Co získáte uzavřením cestovního pojištění?

 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Non-stop asistenční služby v českém jazyce
 • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny
 • Bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných situací v cílové zemi
 • Úhradu zdravotní repatriace i repatriace ostatků
 • Možnost připojistit si úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel
 • Pojištění svého vozidla na cesty
 • Možnost připojistit si rizikové nebo extrémní sporty

Získejte až 60% slevu na cestovním pojištění a soutěžte o 10 × 10 000 Kč na vaši příští dovolenou!

Jak? Jednoduše! Stačí, když si přes nás sjednáte cestovní pojištění, na kterém navíc nabízíme exkluzivní slevu 60 %. Nejenže tedy ušetříte, ale ještě vás zařadíme do soutěže, ve které rozdáme 10 × 10.000 na vaše další cestovatelské dobrodružství. Zda na ně vyrazíte někam do exotiky, nebo dáte přednost objevování zajímavých koutů Evropy, bude už jen na vás.

Pojistěte se a vyhrajte!

 

Sjednáním cestovního pojištění přes naši kalkulačku souhlasíte se zařazením do soutěže, a tím i s jejími podmínkami.

 

Top Pojisteni - Kampan Soutez 2024

 

Novinky z cestovního pojištění: Cesta autem do Chorvatska: Užitečné rady a tipy pro bezproblémovou cestu

Plánujete letos na dovolenou do Chorvatska vyrazit autem? Pak se nezapomeňte na cestu pořádně připravit a dobře ji naplánovat. Máme pro vás několik základních tipů a rad.

Trasa:

 • Nejrychlejší trasa: Rakousko a Slovinsko (do Splitu za 12 hodin bez přestávek)
 • Levnější varianta: Slovensko a Maďarsko (vyhnete se placeným tunelům)
 • Dálniční známky: Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko (online nákup)
 • Mýtné v Chorvatsku: Zpoplatněné úseky dálnic, cena dle ujetých km

Náklady:

 • Orientační cena za zpáteční cestu do Chorvatska se pohybuje mezi 9 500 – 15 500 Kč. K faktorům, které celkovou částku ovlivní, patří délka a typ trasy, spotřeba auta a ceny pohonných hmot.

Před cestou:

 • Důkladná kontrola vozu - zkontrolujte nejen technický stav svého auta, ale také povinnou výbavu pro státy, jimiž budete projíždět.
 • Kvalitní cestovní pojištění - zvažte především výši limitu pojistného krytí.
 • Nezbytné připojištění - Na cestách autem vám bude krýt záda technická asistence do zahraničí. Nabídne vám pomoc 24/7 v případě poruchy nebo nehody s vaším autem. Zajistí vám například odtah do nejbližšího autoservisu, zajištění náhradního aute nebo ubytování, případně zajištění náhradní dopravy zpět do ČR.

Během cesty:

 • Naplánujte si trasu a sledujte dopravní situaci.
 • Dodržujte dopravní předpisy a buďte ohleduplní.
 • Dělejte si přestávky a odpočívejte.

Pamatujte: Důkladná příprava a kvalitní cestovní pojištění vám zajistí klidnou a bezproblémovou cestu autem do Chorvatska.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 


Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je finanční ochrana. Srovnejte si pojištění v kalkulačce, vyberte to nejlepší a cestujte bez starostí. Sjednání do 2 minut, vše vyřešíte online a se slevou až 60 %.

Díky cestovnímu pojištění máte navíc k dispozici nonstop asistenční službu. V případě potíží stačí zavolat na českou linku, kde vám po telefonu poradí, jak dál postupovat. Pomohou například najít nejbližšího lékaře, tlumočníka nebo za vás vyřídí vše s nemocnicí a úřady.

Pro vlastní klid si tak před každou cestou do zahraničí sjednejte cestovní pojištění na dovolenou. Cena pojištění je zanedbatelná ve srovnání s cenou za lékařskou pomoc, odvoz nemocného zpět do ČR nebo třeba zásah horské služby.


Proč si cestovní pojištění sjednat?

Náklady na zdravotní péči se v cizině mohou vyšplhat i na několik milionů korun. Cestovní pojištění vás finančně ochrání a v případě úrazu, onemocnění nebo jiné nepříjemné události vám výdaje na lékařskou péči proplatí pojišťovna.

O tom, jak důležité je cestovní pojištění, by mohl vyprávět Martin. Martin se rozhodl strávit týden na Bali, kde si užíval krásných pláží a teplého moře. Jednoho dne ale nezvládl řízení vodního skútru. Spadl a ošklivě se zranil. Musel být hospitalizován a následně letecky přepraven zpět do ČR. Jen náklady na let s dozorem lékaře dosáhly částky 822 190 Kč. Martin ale zaplatil pouze cenu cestovního pojištění. To stálo jen něco kolem 70 korun na den.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ


Co zahrnuje cestovní pojištění do zahraničí?

Základní varianty komerčního cestovního pojištění většinou kryjí základní potřeby.

Na co se vztahuje cestovní pojištění:

 • výdaje na léčbu, hospitalizaci, akutní ošetření zubů a neodkladné operace,
 • nonstop asistenční služby v českém jazyce, které vám po telefonu pomohou s řešením pojistné události,
 • převoz nemocného zpět do ČR, repatriace ostatků,
 • zásah horské služby,
 • rekreační sporty, například běhání, tenis, plavání atd.

K cestovnímu pojištění si můžete samozřejmě ještě přidat různá připojištění - připojištění rizikových sportů, úrazové připojištění, pojištění odpovědnosti na zdraví a majetku, autoasistence atd.

Cestovní pojištění

Proč mít cestovní pojištění? 

Při výběru dovolené v cizině by mělo být automatické i sjednání cestovního pojištění. To vám zaručuje přístup ke zdravotnické péči nebo vypořádání se s nepříjemnými situacemi. Může mezi ně patřit vandalismus, krádež osobních věcí nebo klidně i bezpečnostní rizika v nestabilních zemích. 

Cestovní pojištění můžete pohodlně přizpůsobit potřebám vaší dovolené. Obsahuje rizika v případě aktivního pobytu (například turistiky, vodních, zimních nebo extrémních sportů), ale i relaxace nebo cestovatelských choutek po památkách. 

Důvody sjednání cestovního pojištění

 1. Úhrada nákladů na ošetření
 2. Modrá kartička nestačí
 3. Asistenční služba nonstop
 4. Možnosti připojištění - odpovědnost, technická asistence atd.

Modrá kartička pojištěnce (EHIC) nestačí

I když vám minimálně v Evropě platí Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), nespoléhejte se jen na něj. Nepokryje vždy veškeré náklady na léčbu. Nepomůže vám například uhradit zásah horské služby nebo převoz nemocného zpět do ČR.

Evropský průkaz zdravotního pojištění totiž kryje pouze nezbytnou zdravotní péči, a to jen ve veřejných zdravotnických zařízeních v rozsahu standardním pro místní občany. Pokud tedy místní doplácí za ošetření, léky nebo hospitalizaci, modrá kartička na uhrazení celého účtu stačit nebude. Za lékařskou péči si připlatíte i vy.

V mnoha resortech a lyžařských střediscích jsou navíc k dispozici pouze soukromá zdravotnická zařízení. Zde vás v případě nouze samozřejmě ošetří. Veškeré náklady na léčbu budete ale platit z vlastní kapsy.

V ČR pak můžete požádat svou zdravotní pojišťovnu, aby vám zaplacenou sumu zpětně proplatila. Pojišťovna ale nejdříve zkontroluje, jestli šlo o péči, která je v ČR hrazená z veřejného zdravotního pojištění. Pak vyhodnotí, kolik by vás stejné ošetření stálo v ČR. Odpovídající částku, která je mnohdy mnohem nižší než reálný náklad na léčbu v soukromém zařízení, pak proplatí. Celý proces může navíc trvat několik týdnů.

Před každou cestou do zahraničí si proto raději sjednejte komerční cestovní pojištění. Cena pojištění je zanedbatelná ve srovnání s cenou za lékařskou pomoc a s vyřizováním případných nepříjemností budete mít mnohem méně starostí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ


Kde platí cestovní pojištění do zahraničí?

Cestovní pojištění většinou platí nejen v zemi, pro kterou si ho sjednáte, ale také v okolních státech dle územní platnosti. Pojištěni jste tak už při cestě na dovolenou - tedy i v zemích, kterými budete projíždět. Jen si dejte pozor na destinace, které leží u hranic světadílů. Zde si mohou pojišťovny diktovat trochu jiná pravidla.

Územní platnost - možné varianty

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko)
 • Svět bez USA
 • Svět s USA
 • ČR

Poznámka: Jedná se o nejčastější variantu pojišťoven.


Jak cestovní pojištění kryje covid-19?

Kvalitní cestovní pojištění je potřeba si sjednat při každé cestě do ciziny. V době, kdy ve světě stále ještě řádí covid-19, to ale platí víc než dvojnásob.

Pojišťovny proto nabízí cestovní pojištění, které kryje nebezpečí spojená s onemocněním covidem-19. Mezi nabídkami jsou často ale propastné rozdíly - někdy pojištění zahrnuje i hospitalizaci a návrat do ČR, jindy kryje jen léčebné výlohy. Chcete pojištění, které vás podrží za každých okolností?

Stačí si pomocí naší online kalkulačky cestovního pojištění porovnat pojištění s krytím covidu-19 a vybrat si to nejvýhodnější.

Další podrobnosti ohledně krytí koronaviru (covid-19) najdete v našem článku s vyjádřením pojišťoven.


Jak vybrat nejlevnější cestovní pojištění?

Cestovní pojištění se vyberete jednoduše v našem srovnání cestovního pojištění. Stačí do kalkulačky vyplnit pár údajů o vaší cestě.

Srovnávač cestovního pojištění vám srovná nabídky pojišťoven, a to od nejlevnější po nejdražší. V detailu každého pojištění si pak můžete projít všechna krytá rizika a podmínky pojištění. Nezapomeňte na vhodná připojištění jak pro dospělé, tak i pro děti.

Vyberete si to nejvýhodnější cestovní pojištění a sjednáte si ho online za pár minut.

Kde se pojistit na cestu do ciziny?

Už není zapotřebí chodit pro pojištění na pobočky, využijte přehledného srovnání online na webu Top-Pojištění.cz. Sjednání vám zabere jen několik minut, včetně platby online.

Srovnání pojišťoven cestovního pojištění

 • Allianz pojišťovna
 • AXA ASSISTANCE (INTER PARTNER ASSISTANCE)
 • Colonnade Insurance
 • ČSOB Pojišťovna
 • Pojišťovna VZP
 • Slavia pojišťovna
 • SV pojišťovna
 • UNIQA pojišťovna

Nejdůležitější jsou správně nastavené limity pojištění

Limit u cestovního pojištění představuje maximální částku, kterou pojišťovna vyplatí v případě pojistné události.

 

Cena cestovního pojištění do Chorvatska 2024

Délka pobytu a rozsah 1 dospělý Rodina
1 den (pouze léčebné výlohy) 12 Kč 39 Kč
4 dny (pouze léčebné výlohy) 26 Kč 157 Kč
7 dní (pouze léčebné výlohy) 81 Kč 274 Kč
10 dní (pouze léčebné výlohy) 116 Kč 392 Kč

Poznámka: Cestovní pojištění je kalkulováno pro turistickou cestu. Jde o jednotlivce (35 let) v první variantě a rodinu - 2 dospělí (35 let), 2 děti (8 a 10 let) v druhé variantě. Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání pro nižší variantu krytí. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 14. 6. 2024.

 

V případě, že si rodina sjedná nižší verzi pojištění a člen rodiny v Itálii přijde k vážnému úrazu, proplatí pojišťovna za léčbu až 3 500 000 Kč. Pokud by měla rodina vyšší variantu pojištění, proplatila by pojišťovna až 40 000 000 Kč.

Jak vysoké limity nastavit?

Každá cesta představuje trochu jiné riziko. Vyšší limity si asi nastavíte při zdolávání ferraty v Itálii než při cestě na nákupy do Německa.

Hodí se také vzít v úvahu, kolik zdravotní péče v zemi stojí. Zatímco někde zaplatíte za léčbu zlomené nohy pár tisíc korun, hned ve vedlejším státě vás stejný úraz může vyjít mnohonásobně dráž. Mezi místa s drahou zdravotní péčí patří například USA, Německo, Thajsko, Švédsko, Austrálie nebo Švýcarsko.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ


Kdy si sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění si sjednáte online za pár minut. Není ale vhodné vše odkládat na poslední chvíli. Sjednejte si proto pojištění alespoň den před odjezdem.

Na e-mail vám pak přijdou informace k pojištění. Ty si vytiskněte, případně uložte do telefonu, a vezměte s sebou na cesty.


Jaká připojištění se ještě hodí?


Kolik stojí cestovní pojištění online?

Cestovní pojištění po Evropě vyjde obvykle jen na pár desítek korun na osobu denně.

Pro představu cestovní pojištění do Rakouska v listopadu 2023 na 1 den pro dospělou osobu ve věku 25 let seženete od 11 korun.

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění?

 • délka pojištění,
 • cíl cesty,
 • co přesně plánujete na dovolené dělat (sportovat, pracovat atd.),
 • výše limitů a rozsah krytých rizik,
 • počet cestujících a jejich věk,
 • připojištění.

Některé pojišťovny nabízí navíc slevy na pojištění pro děti či skupinové, rodinné slevy. Například rodina s dětmi, která si sjedná cestovní pojištění pro každého člena zvlášť, zaplatí zbytečně plnou cenu. Pokud si ale vybere výhodný rodinný balíček, ušetřit může až 30 %.

Cena cestovního pojištění do Rakouska

Délka pobytu a rozsah 1 dospělý Pár Rodina
1 den (odpovědnost, úraz a zavazadla) 13 Kč 27 Kč 34 Kč
4 dny (odpovědnost, úraz a zavazadla) 53 Kč 107 Kč 136 Kč
7 dní (odpovědnost, úraz a zavazadla) 93 Kč 187 Kč 239 Kč
10 dní (odpovědnost,
úraz, zavazadla, autoasistence)
533 Kč 667 Kč 741 Kč

Poznámka: Cestovní pojištění je kalkulováno pro turistickou cestu. Jde o jednotlivce (35 let), 2 dospělé (35 let) a rodinu - 2 dospělí (35 let), 2 děti (8 a 10 let). Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro nižší variantu krytí. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 14. 6. 2024.

Jak získat cestovní pojištění se slevou?

Až 60% slevu na cestovní pojištění můžete získat sjednáním jednorázového pojištění ve variantě KOMFORT od AXA ASISTANCE CZ (INTER PARTNER ASSISTANCE). Cestovní pojištění musí být určeno pro cestu do vybraných turistických destinací v Evropě (Rakousko, Chorvatsko, Itálie, Řecko, Turecko, Egypt), na jedné pojistné smlouvě musí být 3 a více pojištěných osob a cesta může trvat maximálně 120 dní. Sleva je platná pro osoby ve věku od 18 do 69 let a je automaticky započítána do koncové ceny uvedené ve srovnání.


Které cestovní pojištění online je nejlepší?

 1. Do naší kalkulačky cestovního pojištění vyplníte jen pár údajů o vaší cestě.
 2. Srovnáme vám nabídky od ověřených pojišťoven. Vy si jen vyberete to nejlepší cestovní pojištění se slevou až 60 %.
 3. Pojištění uzavřete online do 2 minut.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ


Celoroční cestovní pojištění: Kdy se vyplatí?

Celoroční cestovní pojištění se obvykle vyplatí, když:

 • v cizině trávíte více než 40 dní ročně,
 • vyjíždíte na opakované cesty do ciziny,
 • čeká vás dlouhý pobyt za hranicemi.

Celoroční cestovní pojištění, kterému se také občas říká pojištění opakovaných pobytů, se sjednává na celý rok. Vycestovat pak můžete do vybrané zóny kdykoliv v roce. Jeden pobyt v cizině může trvat až 90 dní.

Spočítejte si  cestovní pojištění nezávazně pomocí naší kalkulačky, jestli se vám celoroční cestovní pojištění vyplatí.


Pojištění pro cestování po ČR

I na dovolené v ČR se hodí cestovní pojištění pro ČR. K čemu vám ale takové pojištění bude, když lékařské zásahy vám hradí všeobecné zdravotní pojištění? Pokud se vám na dovolené v ČR stane zdravotní úraz, všeobecné zdravotní pojištění vám pokryje pouze nezbytné zdravotní náklady na léčbu. Soukromé cestovní pojištění vás pojistí i proti úrazu, který pro vás bude mít dlouhodobé zdravotní následky. Kromě zdraví se můžete pojistit na spoustu dalších nečekaných událostí.

 • Úrazové pojištění - pojištění úrazů s trvalými následky, pojištění se vztahuje i na následky smrti
 • Pojištění rizikových sportů - následky úrazu při rizikovém sportu nebo poničení cizího majetku
 • Zdravotní nadstandardní služby - náklady na vážnější hospitalizaci (převoz domů, zajištění potravin atd.)
 • Asistenční služby - telefonická pomoc, když se něco stane, případně jen potřebujete poradit
 • Pojištění právní ochrany - právní pomoc (např. při poničení vašeho majetku, obvinění za nehodu v nedbalosti atd.)
 • Pojištění odpovědnosti - náhrada škod, které omylem způsobíte někomu jinému
 • Pojištění zavazadel - pojištění proti krádeži vašich věcí (elektronika, drahé sportovní vybavení atp.)
 • Pojištění domácích mazlíčků - veterinární péče, případně náhrada škod, které váš mazlíček způsobil

Pojištění auta v zahraničí: S čím vám pomůže?

Ačkoli povinné ručení platí také mimo ČR, neznamená to, že vám vytrhne trn z pneumatiky na dovolené u moře. Pokud jedete do ciziny a chcete mít jistotu, že o vás a váš vůz bude v případě obtíží postaráno, sjednejte si pojištění auta do zahraničí a technickou asistenci.

Kdy se hodí technická asistence v cizině?

 • Při poruše nebo nehodě vozidla, po které je auto nepojízdné.
 • Vůz ukradnou a vy nemáte jak pokračovat v cestě.
 • Vozidlo někdo poškodí tak, že je nepojízdné.
 • Při poškození pneumatiky.
 • Vybije se baterie.
 • Dojde palivo nebo načerpáte špatné.
 • Ztratíte nebo si zabouchnete klíče ve vozidle.

Jaká jsou nejvyužívanější připojištění auta do zahraničí?

 • Připojištění náhradního vozidla pro případ, že váš vůz vypoví úplně službu a nestačí vám od pojišťovny jen odvoz do cíle.
 • Připojištění zavazadel v kufru auta a ve střešním boxu nebo nosiči.

Kam nejčastěji cestujeme TOP 10 destinací

Češi nejraději cestují do oblastí, které nejsou tak moc vzdálené a přitom nabízejí sportovní vyžití i dostatečnou relaxaci. Mnohdy rozhoduje krátký dojezd, blízkost jazyka a kultury, příroda a podnebí, ceny služeb a jejich kvalita. Před cestou doporučujeme zkontrolovat cestovní doklady včetně cestovního pasu, který v některých zemích můžete nahradit občankou.

Jedná se o top destinace pro zimní sporty a letní dovolenou, nejčastěji na území Evropské unie. Dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické destinace patří Rakousko, Chorvatsko, Itálie, Německo či Slovensko. Mezi exotickými dovolenými vévodí Egypt s Thajskem. Do všech těchto destinací nezapomeňte na cestovní pojištění, které si můžete sjednat online.

Mezi TOP 10 destinace dlouhodobě patří:

 • Rakousko
 • Chorvatsko
 • Itálie
 • Slovensko
 • Německo
 • Polsko
 • Maďarsko
 • Španělsko
 • Řecko
 • Francie

FAQ: Nejčastěji kladené otázky

Přečtěte si odpovědi k cestovnímu pojištění.

Covid-19 a cestování: Jak kryjí pojišťovny koronavirus?

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některým pojišťovnám jsme proto položili vaše nejčastější otázky.

Tip: Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Co zahrnuje cestovní pojištění?

Záleží na tom, jaký rozsah cestovního si vyberete.

Základní cestovní pojištění zpravidla zahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh se základním limitem od 2 000 000 Kč,
 • asistenční služby v českém jazyce, které jsou dostupné 24 hodin 7 dní v týdnu,
 • repatriace nebo převezení ostatků v případě smrti zpět do České republiky,
 • rekreační sporty.

Ze základního cestovního pojištění se hradí nezbytné náklady, které se udály během pojistné doby. Ať už kvůli úrazu nebo nemoci.


Vždy si můžete vybrat pojištění takové, které bude vyhovovat typu vaší dovolené. Můžete se například pojistit na různé druhy sportů, a to i ty extrémní, nebo si připojistit úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel či si vybrat vyšší limit krytí u léčebných výloh.

Co nezahrnuje cestovní pojištění?

Na některé věci nebo situace se cestovní pojištění přeci jen nevztahuje.

Může se jednat například o:

 • škody způsobené zapůjčenými věcmi - vozidly, foťáky, notebooky atd.
 • náklady, které se vztahují k akutnímu onemocnění, které vzniklo ještě před vycestováním,
 • úrazy, které vznikly pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek,
 • škody na věcech předaných přepravci (např. pokud cestujete letadlem, odpovídá za zavazadla letecká společnost).

Kdy vzniká cestovní pojištění?

Každá pojišťovna to má trochu jinak. Někdy je pojištění platné už od připsání platby pojistného, někdy už zadáním bankovního příkazu.

Tip: Pro lepší přehlednost jsme pro vás připravili tabulku pojišťoven, která vám pomůže s orientací.

Jak sjednám cestovní pojištění ze zahraničí?

Jednoduše online. Jediné, co vám stačí, je tedy připojení k internetu a počítač, tablet nebo chytrý telefon. Vše probíhá stejně jako kdybyste si cestovní pojištění sjednávali ještě před odjezdem.

 1. Otevřete si kalkulaci cestovního pojištění.
 2. Vyplníte údaje o cestě a cestujících.
 3. Ve srovnání si vyberete pojištění, které vám sedí nejvíce.
 4. A je hotovo. Stačí už jen zaplatit.

Doporučujeme platit kartou online - k připsání platby dochází okamžitě.


Ne všechny pojišťovny ale nabízí sjednání, pokud už se v zahraničí nacházíte. Podívejte se pro jistotu do tabulky cestovního pojištění ze zahraničí, kterou jsme pro vás připravili.

Od kdy platí cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je platné ode dne, který si sami zvolíte, i s okamžitou platností. Nejdříve musí být řádně zaplacené. Některé pojišťovny uznávají pojištění platné od připsání platby na účet, některé už zadáním bankovního příkazu. Pro lepší orientaci se podívejte do tabulky pojišťoven, kterou jsme pro vás připravili.

Co je to pojištění storna zájezdu?

S pojištěním storna zájezdu ochráníte své peníze před nečekanými událostmi. S pojištěním storna máte větší šanci získat část svých peněz nazpátek v případě, že budete dovolenou nuceni zrušit. Pojištění storna zájezdu se vztahuje i na osoby blízké - na manžela, manželku, děti, partnera, partnerku atd. Aby vám pojištění platilo tak, jak má, nezapomeňte ho uzavřít nejpozději v den zaplacení poslední částky za dovolenou.

Každá pojišťovna má totiž trochu jiná pravidla pro sjednání pojištění storna zájezdu. Ještě než si pojištění sjednáte, podívejte se do pojistných podmínek.

Jaké jsou výhody autoasistence?

Pokud jedete vlastním autem, zvažte připojištění autoasistence. Proč? Protože pokryje opravdu velké množství nepříjemností, které vás mohou na cestě potkat.

Pojištění autosistence se obvykle vztahuje na:

 • krádež vozidla,
 • vandalismus,
 • defekty pneumatik,
 • vybití baterie vozidla,
 • načerpání špatného paliva,
 • ztrátu nebo zabouchnutí klíčků ve vozidle,
 • poruchu nebo nehodu vozidla, která způsobí jeho nepojízdnost.

Jak postupovat při onemocnění nebo úrazu v zahraničí?

Onemocnění nebo úraz v zahraničí byste neměli podceňovat. Hned, jak budete moci, zavolejte asistenční službu a vyhledejte lékaře. Pokud jste ubytovaní v hotelu, zajděte za hotelovým doktorem. Pokud bydlíte ve vlastním ubytování, zkuste vyhledat nejbližší pohotovost.


Někteří lékaři po vás mohou chtít za ošetření peníze v hotovosti (většinou se částky pohybují do 150 Kč). Vždy si nechejte vystavit účet - za ošetření i za léky. Ten při návratu donesete do své pojišťovny.

Nepřišel mi e-mail s dokumenty. Co mám dělat?

Není třeba ztrácet hlavu. Podívejte se nejdříve do Klientské zóny. Pokud ani tam dokumenty nenajdete, napište nám na chatu, pošlete e-mail nebo nám rovnou zavolejte na 222 100 200.


Nenašli jste svou odpověď?

Podívejte se na kompletní seznam otázek k cestovnímu pojištění na stránku s FAQ.

nebo

nám pošlete otázku na chat, na info@top-pojisteni.cz či zavolejte na zákaznickou linku.

Novinky

Potřebujete poradit? Jsme vám k dispozici na zákaznické lince.

222 100 200
9:00 - 17:00