Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlepší cestovní pojištění

Jaké je nejlepší cestovní pojištění? V první řadě určitě to, které si můžete sjednat v klidu a pohodlí vašeho domova online během několika minut. Hledáte přesně takovou možnost? V tom případě jste tady správně. U nás si můžete srovnat a sjednat nejlepší pojištění přesně na míru.

Vybírat můžete z různých produktů až 11 partnerských pojišťoven. Díky tomu si můžete zvolit takové cestovní pojištění, které bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům a potřebám a bude pro vás zároveň nejvýhodnější.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co všechno obsahuje nejlepší cestovní pojištění?

Základem cestovního pojištění do zahraničí je vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby. První část pokrývá náklady na zdravotní péči v zahraničí. Pokud dojde k úrazu nebo v zahraničí onemocníte, pojišťovna vám proplatí výdaje na ošetření, hospitalizaci, léky i transport zpět do České republiky. Asistenční služby zase zajišťují, že máte ,,pomoc na telefonu", a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Stačí zavolat na uvedenou infolinku vaší pojišťovny a dostane se vám cenných rad a pomoci.

Pokud vám tyto služby nebudou stačit, máte v rámci cestovního pojištění možnost zvolit si ještě libovolný počet různých typů připojištění. Ta vám pomohou pokrýt všechna myslitelná rizika, takže pak už můžete cestovat v klidu a bez starostí. Budete totiž vědět, že v případě jakékoliv krize se vám dostane pomoci.

Nejlepší cestovní pojištění

Druhy připojištění

Druhů připojištění k cestovnímu pojištění existuje široké spektrum a nabídka jednotlivých pojišťoven se může lišit. Proto se nyní podívejme na některá z těch nejčastějších.

 • Připojištění odpovědnosti - toto připojištění kryje škody na majetku či zdraví, které jste svým jednáním způsobili třetím osobám
 • Připojištění zavazadel - pokrývá případné poškození či ztrátu zavazadel. Ale pozor, u tohoto připojištění je třeba věnovat pozornost různým výlukám z pojištění, které zde bývají poměrně široké (a u každé pojišťovny jsou odlišné).
 • Připojištění úrazu - to slouží v podstatě jako odškodné pro případ úrazu s trvalými následky či následkem smrti
 • Storno cesty - jedná se o připojištění, které vám pokryje případné náklady předem vynaložené na pořízenou dovolenou, na kterou nemůžete z určitých závažných důvodů odjet. V tomto případě je ovšem nutné počítat se spoluúčastí (obvykle 10-20 %).
 • Připojištění sportovních aktivit - už při sjednávání cestovního pojištění je třeba zohlednit také to, jaký sport budete v zahraničí provozovat
  • Rekreační sporty jsou do cestovního pojištění zahrnuty automaticky a zdarma.
  • Připojistit se můžete na rizikové a extrémní sporty. Každá pojišťovna má sporty definovány v rámci daných kategorií jinak, a tak je třeba se vždy řádně ujistit, do jaké kategorie vámi provozovaná aktivita spadá.
  • Přehled a řazení sportů do jednotlivých skupin máte možnost najít přehledně u každé pojišťovny, a to v rámci naší kalkulačky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Typ připojištění Limity
Připojištění zavazadel 15 000 - 50 000 Kč
Úrazové připojištění 200 000 - 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 - 5 000 000 Kč
Autoasistence Limity se týkají rozsahu služeb (odtah do ČR, oprava na místě, ubytování, náhradní vůz)
Připojištění storna zájezdu 50 000 - 150 000 Kč

Poznámka: Uvedené limity odpovídají střední variantě pojištění. 

Výběr nejlepšího cestovního pojištění

Pokud hledáte nejlepší cestovní pojištění, je třeba zamyslet se včas nad tím, kam a za jakým účelem cestujete.

Účel cesty

Nejvýhodnější cestovní pojištění najdete jen tehdy, pokud už při sepisování smlouvy uvedete všechny skutečné účely své cesty. Pokud cestujete do zahraničí například za prací, je potřeba uvést to i do kalkulace, aby bylo zřejmé, že se jedná o pracovní cestu (buď manuální, nebo nemanuální). Pokud tam jedete do zahraničí studovat, také to pojišťovně sdělte.

Proč je uvádění skutečného účelu cesty tak důležité? Pokud byste něco zamlčeli a došlo k nějaké krizové situaci, nemusela by vám pak pojišťovna v případě pojistné události poskytnout pojistné plnění.

Kde platí cestovní pojištění?

Cestovní pojištění většinou platí nejen v zemi, pro kterou si ho sjednáte, ale také v okolních státech dle územní platnosti. Pojištěni jste tak už při cestě na dovolenou - tedy i v zemích, kterými budete projíždět. Jen si dejte pozor na destinace, které leží u hranic světadílů. Zde si mohou pojišťovny diktovat trochu jiná pravidla.

Územní platnost - možné varianty

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko)
 • Svět bez USA
 • Svět s USA
 • ČR

Poznámka: Jedná se o nejčastější variantu pojišťoven.

Limity léčebných výloh

Výhodou je, že v při cestách v rámci Evropské unie není nutné sjednávat si limit na pojištění léčebných výloh v takové výši jako při cestách do vzdálených destinací. Stačí vám zpravidla ten základní, který vybraná pojišťovna nabízí.

Při cestách do vzdálených destinací ovšem doporučujeme vždy volit co možná nejvyšší limit na pojištění léčebných výloh. Důvodů je více. Jedním z nich je například to, že zdravotní péče zde bývá velmi drahá a také často nebývá ve státních zařízeních na takové úrovni, kterou byste v dané situaci potřebovali. V těchto zemích je pak lepší využít, po dohodě s asistenční službou dané pojišťovny, služby některého ze soukromých zařízení.

Nezanedbatelným důvodem je rovněž již zmíněná repatriace, která je v rámci zámořských destinací velmi finančně náročná, a takový letecký převoz, kdy je nutná asistence lékaře i během cesty, se pak v konečné částce může vyšplhat až na několik milionů korun.

Na našich webových stránkách máte u některých partnerských pojišťoven možnost uzavřít takové cestovní pojištění, které má limity na léčebné výlohy v neomezené výši či ve výši stovek milionů korun.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak sjednat nejlepší cestovní pojištění?

Na otázku, jaké je nejlepší cestovní pojištění, není snadná odpověď. Ale přesto není tak složité to zjistit. Můžete si nabídky cestovního pojištění srovnat v online kalkulačce a vybrat si to, které přesně odpovídá vašim požadavkům. Sjednání funguje online a během několika málo minut máte pojištěno. Stačí do kalkulačky zadat:

 • termín,
 • cíl a typ cesty,
 • vyplnit věk pojištěných osob,
 • zvolit požadovaná připojištění.

A hned uvidíte, v jakém cenovém rozpětí se nabídky pojišťoven dle vašich požadavků pohybují a které cestovní pojištění je nejlepší. Možnosti jsou rozličné a to nejlepší cestovní pojištění si z nich určitě vyberete i vy. Nebo si rovnou vyberete z několika pojišťoven a z jejich různých produktů s odlišnými limity.

Nejlepší cestovní pojištění srovnání

Stále hledáte nejlepší cestovní pojištění? Abychom zajistili nejlepší pojištění na cesty ve srovnání, spolupracujeme s pojišťovnami, které mají širokou nabídku cestovního pojištění i různých typů připojištění. Nemusíte přitom nikde nic složitě dohledávat. V seznamu výše jednoduše kliknete na zvolenou pojišťovnu a přečtete si komplexní informace shrnující celou její nabídku.

Pojišťovnu přitom nemusíte oslovovat napřímo, nebo do ní dokonce chodit. Se sjednáním vybraného pojištění vám ochotně pomůže náš specialista. Po výběru pojišťovny už jen pokračujete přes tlačítko ,,Koupit" v objednávce.

Pro kratší cesty by vám mohlo stačit cestovní pojištění k platební kartě.

Vaše nejlepší cestovní pojištění

Prohlédli jste si pečlivě nabídku zvolené pojišťovny pro vaše cestovní pojištění? Pokud jste s ní spokojeni, máte pak na konci možnost zvolit způsob platby. Platbu můžete provést:

 • online prostřednictvím platební brány GoPay - bezpečnost plateb garantuje vaše banka a peníze jsou na účet prodejce připsány obvykle do několika minut,
 • převodem ze svého bankovního účtu - zaplatit můžete podle platebních údajů, které obdržíte e-mailem. Peníze můžete zaslat příkazem k úhradě z vašeho internetového bankovnictví, případně navštivte pobočku vaší banky, kde vám platbu zprostředkují. Zde je ale potřeba si dát pozor na to, kterou pojišťovnu jste pro pojištění vybrali - u některých je totiž podmínkou platnosti smlouvy až fyzické připsání platby na účtu zprostředkovatele předtím, než vycestujete.

Kromě platebních údajů do e-mailu obdržíte ihned po sjednání i smlouvu. Tyto dokumenty si tedy stačí vytisknout a můžete bez obav vyrazit na dovolenou.