Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlepší cestovní pojištění

Jaké je nejlepší cestovní pojištění? V první řadě určitě to, které si můžete sjednat v klidu a pohodlí vašeho domova online během několika minut. A v tomto případě jste na našich webových stránkách správně. Společnosti Top-Pojištění.cz je největším prodejcem cestovního pojištění online.

Vybírat zde můžete z různých produktů až 12 partnerských pojišťoven. Díky tomu si můžete vybrat takové pojištění, které bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům a potřebám.

banner leto

Co všechno obsahuje nejlepší cestovní pojištění

Základem cestovního pojištění do zahraničí je vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby, jenž je každé pojištěné osobě k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

V rámci cestovního pojištění pak máte možnost zvolit ještě z několika možných připojištění. Jedná se například o připojištění odpovědnosti, které kryje škody na majetku či zdraví způsobených třetím osobám.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Další možností je připojištění zavazadel, které pokryje jejich případné poškození či ztrátu. U tohoto připojištění je ale třeba věnovat pozornost výlukám z pojištění, které jsou zde poměrně široké a u každé pojišťovny odlišné.

Rozšířit cestovní pojištění je rovněž možné o připojištění úrazu, které slouží v podstatě jako odškodné pro případ úrazu s trvalými následky či následkem smrti.

Připojistit si také můžete tzv. storno cesty, které vám pokryje případné náklady předem vynaložené na pořízenou dovolenou, na kterou nemůžete z určitých důvodů odjet.

Samostatnou skupinu pak tvoří připojištění sportovních aktivit. Při sjednávání cestovního pojištění je třeba do pojištění zohlednit také to, jaký sport budete v zahraničí provozovat. Rekreační sporty jsou v rámci cestovního pojištění zahrnuty automaticky a zdarma.

Připojistit si pak můžete rizikové a extrémní sporty. Každá pojišťovna má sporty definovány v rámci daných kategorií jinak a tak je třeba se vždy řádně ujistit, do jaké kategorie vámi provozovaná aktivita spadá. Přehled a řazení sportů do jednotlivých skupin máte možnost najít přehledně u každé pojišťovny v rámci naší kalkulaci.

Výběr nejlepšího cestovního pojištění

Pokud si chcete sjednat cestovní pojištění, je třeba se zamyslet nad tím, kam a za jakým účelem cestujete. Pokud cestujete do zahraničí za účelem práce, je třeba do kalkulace uvést, že se jedná o pracovní cestu manuální či nemanuální. Pokud by totiž nebyl zvolen řádný typ cesty, nemusela by pak pojišťovna v případě pojistné události poskytnout pojistné plnění.

Důležitá je také cílová destinace. V rámci Evropské unie máte základní zdravotní péči ve státních zařízeních pokrytou v rámci veřejného zdravotního pojištění.

Při sjednání cestovního pojištění je třeba, abyste měli pokrytou případnou spoluúčast, která je v evropských státech běžná a také transporty zpět do ČR v případě, že nejste schopni samostatného návratu původně plánovaným prostředkem. V těchto případech není nutné sjednávat limit na pojištění léčebných výloh až v takové výši, jako při cestách do vzdálených destinací.

Při cestách do dalekých destinací doporučujeme vždy volit co možná nejvyšší limit na pojištění léčebných výloh. Důvodů je více. Jedním z nich je například to, že zdravotní péče zde bývá velmi drahá a také často nebývá ve státních zařízeních na takové úrovni, kterou v dané situaci potřebujete. V těchto zemích je pak lepší využít, po dohodě s asistenční službou dané pojišťovny služby některého ze soukromých zařízení.

Nezanedbatelným důvodem je rovněž již zmíněná repatriace, která je v rámci zámořských destinací velmi finančně náročná a takový letecký převoz, kdy je nutná asistence lékaře i během cesty, se pak v konečné částce může vyšplhat až na několik milionů korun.

Na našich webových stránkách máte u dvou partnerských pojišťoven možnost uzavřít takové cestovní pojištění, které má limity na léčebné v neomezené výši.

Cestovní pojištění online

Jak sjednat nejlepší cestovní pojištění

Na portále Top-Pojištění.cz si můžete cestovní pojištění sjednat online během několika minut. Stačí otevřít ,,Kalkulaci cestovního pojištění", zadat termín, cíl a typ cesty, dále pak vyplnit věk pojištěných osob a zvolit požadovaná připojištění a hned uvidíte v jakém cenovém rozpětí se nabídky dle Vašich požadavků pohybují.

Vyberete si z několika pojišťoven a z různých produktů, které mají odlišné limity, a tak si vybere skutečně každý.

Nejlepší cestovní pojištění srovnání

  • Allianz cestovní pojištění
  • AXA Assistance cestovní pojištění
  • Colonnade cestovní pojištění
  • ČSOB Pojišťovna cestovní pojištění
  • Pojišťovna VZP cestovní pojištění
  • Slavia pojišťovna cestovní pojištění
  • TOP cestovní pojištění
  • UNIQA cestovní pojištění

Po výběru pojišťovny už jen pokračujete přes tlačítko ,,Koupit" v objednávce. Na konci pak máte možnost zvolit způsob platby. Platbu můžete provést online kartou, v tomto případě pak platbu evidujeme v podstatě ihned.

Případně můžete zvolit platbu později, kdy můžete pojištění dle platebních údajů, které obdržíte do emailu, uhradit příkazem k úhradě z vašeho internetového bankovnictví. Zde je ale potřeba si dát pozor na to, kterou pojišťovnu jste pro pojištění vybrali, u některých je podmínkou platnosti smlouvy fyzické připsání platby na účtu zprostředkovatele před tím, než vycestujete.

Kromě platebních údajů do emailu obdržíte ihned po sjednání i smlouvu a asistenční kartičky, na kterých je uveden kontakt na asistenční linku, kterou máte po celou dobu v zahraničí nepřetržitě k dispozici a na kterou se obracíte, pokud se cokoliv stane. Tyto dokumenty si tedy stačí vytisknout a můžete bez obav vyrazit na vaši dovolenou.