Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlevnější povinné ručení 2023

Mnoho motoristů platí zbytečně vysoké pojistné. Nepřeplácejte na povinném ručení a využijte nabídky společnosti Top-Pojištění.cz, která nabízí srovnání a sjednání povinného ručení od prověřených pojišťoven na tuzemském trhu. Této nabídky mohou využít všichni privátní majitelé osobních vozidel, ve všech kategoriích i městech.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Nejlevnější povinné ručení na auto

Společnost Top-Pojištění.cz nabízí výhodné ceny povinného ručení v České republice všem řidičům soukromých, ale i služebních vozidel. Na portále www.top-pojisteni.cz si tak mohou zájemci sjednat opravdu levné povinné ručení. Nabídka koresponduje s aktuálně nejnižšími cenami pojištění vozidel na tuzemském trhu. Většina českých řidičů tak má nyní jedinečnou možnost prostřednictvím změny produktu snížit cenu pojistného až o 50 %.

Povinné ručení podle SPZ

V naší online kalkulačce nabízíme novou funkci zadání vaší SPZ. Díky tomu nemusíte v dalším kroku vyplňovat potřebné údaje o vašem vozidle. Na základě registrační značky systém informace dohledá a vy už můžete jen vyplnit údaje o sobě a pak rovnou přistoupit ke srovnání pojištění.

Srovnání cen povinného ručení

Vozidlo Nižší krytí Střední krytí Vyšší krytí
Škoda Citigo (999 cm3, 44 kW, 1 365 kg, 2018) 1 716 Kč 1 758 Kč 2 223 Kč
Škoda Fabia Combi 1.2 TSI (1 197 cm3, 66 kW, 1 880 kg, 2017) 1 831 Kč 1 876 Kč 2 373 Kč
Škoda Octavia 1.5 TSI (1 498 cm3, 110 kW, 1 842 kg, 2022)
1 573 Kč 1 715 Kč 2 281 Kč
Ford Focus Automat 1.5 Ecoboost (1 498 cm3, 110 kW, 1 950 kg, 2022) 1 573 Kč 1 715 Kč 2 281 Kč
Ford Mondeo 2.0 TDCI (1 997 cm3, 132 kW, 1 980 kg, 2019) 1 791 Kč 1 952 Kč 2 597 Kč

Poznámka: Pojištění vozidel kalkulováno pro pojistníka Marka ve věku 48 let, který bydlí ve Švihově u Klatov a má 150 měsíců bez nehody. Nižší krytí odpovídá limitům 35/35 milionů, střední 70/70 milionů a vyšší 200/200 milionů. Jde o minimální plnění. Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro roční platbu. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 26. 7. 2023.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Proč sjednat nejlevnější povinné ručení od Top-Pojištění.cz?

Majitelé automobilů mohou mít občas problém se vyznat ve velkém množství nabídek produktů povinného ručení na českém trhu. A to zejména při každoroční revizi smlouvy, která je vhodná s ohledem na to, jak se nabídky pojišťoven i ceny pojištění můžou měnit.

Velkou výhodou našeho portálu je kalkulace a srovnání online, které zájemcům o nové pojištění můžou pomoci. Nejen že si zde můžete projít důležité a zajímavé informace o pojištění vozidel, ale rovnou i zjistit, od jaké společnosti a jaký produkt je pro vás ideální.

Co ovlivňuje cenu povinného ručení?

Cena povinného ručení se odvíjí od:

  • věku pojistitele, 
  • místa bydliště,
  • značky a modelu vozu,
  • roku výroby vozu,
  • objemu motoru a hmotnosti vozu,
  • výše pojistných limitů,
  • míry zvolených rizik,
  • připojištění a rozšířených asistenčních služeb,
  • způsobu platby pojistky.

Tyto faktory potom vstupují do výsledné ceny za pojištění, kterou budete platit. Naštěstí si ale můžete vybírat. Například při platbě celé roční částky ušetříte více než při platbách měsíčně nebo čtvrtletně. Také záleží na vás, jak moc chcete auto připojistit, k jakým rizikům se pojištění bude vztahovat a jak vysoké chcete mít nastaveny limity pojistného plnění.

Jak snížit cenu povinného ručení?

Při srovnávání jiných nabídek můžete výrazně ušetřit tím, že narazíte na výhodnější pojištění, než které jste třeba měli sjednané doposud. Šest týdnů před výročím vašeho pojištění tak můžete podat výpověď pojištění a zažádat o novou pojistku u konkurence. Do pojištění pak jednoduše nezahrnujte to, co nutně nepotřebujete. Zásadní je proto pravidelná aktualizace pojištění, nejlépe každý rok.

Nejlevnější autopojištění budete mít i díky vaší poctivé jízdě bez nehod. Jednoduše, čím déle jezdíte bez pojistné události, tím více bonusů k pojištění získáte.

Nejlevnější pojištění auta podle věku

Zpravidla platí, že čím je řidič zkušenější a čím více má najeto měsíců bez nehody, tím levnější pojištění následně zaplatí. Nevýhodu tak mají mladí majitelé aut, protože dle kritérií vzniká větší riziko nehody. To ale neznamená, že by tito řidiči museli nutně sjednávat nejdražší povinné ručení ze všech. Při správném nastavení rizik, připojištění a limitů se dá ušetřit.

Navíc existuje možnost zaregistrovat vůz na staršího člena rodiny a tím se vyhnout vyšší ceně. I když pak získáte výhodné pojištění, má tento krok zároveň několik rizik. Především se připravujete o bonusy za jízdu bez nehod, které by se jinak připočetly k vašemu pojištění. A pokud nastane pojistná událost, přijde naopak o bonusy pojistitel, tedy právě váš příbuzný.

Nejlevnější pojištění vozidel podle města

Pro obyvatele větších měst platí jedno pravidlo - žijí v lokalitě, kde je větší riziko nehody, a proto také musí bohužel platit o něco dražší pojištění. Zdaleka nejvíce platí obyvatelé Prahy, ale také Brna, Plzně, Českých Budějovic a dalších měst. V některých letech může docházet ke zdražení pojištění také v okresních městech, ale i tak v nich obyvatelé zpravidla platí méně.

Nejvíce na povinném ručení ušetří obyvatelé malých obcí. Pokud tedy máte příbuzné na venkově a plánujete jim svěřit vaše pojištění, je to jedno z řešení, jak výrazně ušetřit. Má to ale tytéž háčky jako v předchozím případě - bonusy, ale i malusy půjdou na vrub vašeho příbuzného.

Nejlevnější povinné ručení na motorku

Náš tým se nezaměřuje jen na pojištění osobních vozidel, ale také na povinné ručení pro motorky. Díky Top-Pojištění.cz můžete srovnat nabídky pojišťoven i pro tyto stroje, které se mezi Čechy těší nemalé oblibě. Motorkáři jistě například ocení, že není nutné sjednávat pojištění na celý rok, ale jen na určité měsíce, pokud na motocyklu vyjíždíte pouze sezonně.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Mohlo by vás také zajímat

Jsme tu pro vás

Pokud si nevíte rady s pojištěním, zavolejte nám na telefon 222 100 200 nebo pište na e-mail info@top-pojisteni.cz.