Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlevnější povinné ručení ceník

Každá pojišťovna určuje sazby pojistného dle svých sazebníků a tak pro nejlevnější povinné ručení ceník s přehledem pojistného bohužel nenajdete. Jak ale získat nejlevnější a kvalitní povinné ručení vám rádi poradíme na následujících řádcích článku, který jsme pro vás na toto téma připravili.

Nejlevnější povinné ručení ceník

Cena povinného ručení

Cena povinného ručení se odvíjí od mnoha parametrů a tak skutečně není možné vytvořit obecný ceník povinného ručení. Pro určení sazeb pojistného jsou důležitými faktory motorizace a výkon vozidla, jeho stáří, dále pak věk a trvalé bydliště pojistníka a v neposlední řadě získaný bonus z předchozího pojištění a slevy, které jsou na smlouvě uplatněny. Obecně pak lze říci, že u vozidla je to nastaveno tak, že čím vyšší motorizace, tím vyšší cena povinného ručení.


U pojistníka pak hraje roli věk pojistníka a provozovatele vozidla, kdy do cca 26 let věku je řidič řazen do rizikové skupiny a pojistné je zde vyšší. Bydliště pojistníka je důležitým ukazatelem v ohledu na pravděpodobnost vzniku pojistné události. Ta je bohužel ve větších městech vyšší a tak pojistník a provozovatel vozidla s trvalým bydlištěm například v Praze bude mít pojistné vyšší než řidič ve stejném věku s trvalým bydlištěm v malé obci. Výraznou slevu na povinném ručení dokáže udělat výše bonusu. Bonus je procentuální označení výše slevy, kterou získáváte jako pojistník podle svého rodného čísla, v případě firmy IČ, za délku předchozího pojištění v rámci povinného ručení.  Bonus se načítá vyšší za každých 12 měsíců sjednaného povinného ručení, za případné pojistné události se však měsíce odečítají a bonus se tím snižuje.

Nejlevnější povinné ručení

Pro nejlevnější pojištění tedy obecně sestavit nelze, je možné připravit pouze orientační přehled cen dle jednotlivých skupin vozidel a pojistníků. I tak se ale nejedná o přesné informace a povinné ručení je vždy nutné počítat na míru pro daného pojistníka a jeho vozidlo. A jak získat tedy nejlépe přehled, kde můžete nejlevnější povinné ručení získat? Je to jednoduché, stačí využít online kalkulátor povinného ručení na stránkách Top-Pojištění.cz. Důležité je ale věnovat při výběru povinného ručení pozornost i ostatním parametrům, nejen jeho ceně. Jak jste se jistě již přesvědčili i v ostatních oborech, to co je nejlevnější není vždy úplně nejlepší a naopak ale také to, co je nejdražší nemusí být to nejkvalitnější. Vždy je potřeba hledat tvz. zlatou střední cestu.

U povinného ručení je důležité věnovat pozornost také limitům povinného ručení. Jedná se o limity definované v milionech Kč vztahující se na zdraví a majetek poškozených, tedy třetích osob, kterým pojistná událost způsobila újmu na zdraví či majetku. Nejnižší hranice limitů, kterou si můžete v ČR sjednat je 35 mil. Kč na majetek a zdraví a i když se vám může zdát daná částka obrovská, nemusí být dostačující. Vzhledem k tomu, že újma na zdraví nemá stanovenou žádnou nejvyšší hranici, která by limitovala případnou výši odškodnění, je dobré být připraven a sjednat si povinné ručení s limity vyššími. Rozdíl v ceně oproti základnímu povinnému ručení už není nikterak vysoký.

Jak získat výhodné povinné ručení?

Jak již bylo několikrát zmíněno v článku výše, ceník nejlevnějšího povinného ručení u nás tedy nehledejte. Za to u nás najdete přehledné srovnání cen několika pojišťoven, které přesně odpovídajíc zadaným parametrům vás jakožto pojistníka a vašeho vozidla. Pro výpočet stačí znát základní technické údaje o vozidle, datum narození a PSČ pojistníka a vlastníka vozidla a RČ pojistníka pro výpočet bonusu. Během chviličky tedy máte k dispozici online porovnání cen a vše co k tomu potřebujete, je počítač nebo chytrý telefon a připojení k internetu. Pokud si z nabídky vyberete, můžete si u nás pojištění rovnou i sjednat, veškeré dokumenty včetně zelené karty obdržíte ihned po sjednání na zadanou e-mailovou adresu. Pro platnost pojištění není třeba ani podpis smluv, pojištění vzniká zaplacením pojistného ve stanoveném termínu.

Nevíte si rady? Rádi byste od nás na vaše vozidlo pro nejlevnější povinné ručení získali? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Stačí nás kontaktovat e-mailem, telefonicky, na online chatu nebo nám jednoduše na webu zanechat své telefonní číslo pro zpětné kontaktování. Rádi vám kalkulaci zpracujeme, vše vám vysvětlíme a pojištění případně i sjednáme. Jsme vám k dispozici každý den včetně víkendů a vybraných svátků.