Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlevnější havarijní pojištění

Nejlevnější havarijní pojištění? Bez problému! I přes to, že se sazby napříč pojistným trhem liší a některé produkty jsou podstatně dražší než jiné, kalkulačka havarijního pojištění vám vždy zajistí snadné cenové porovnání nabídek produktů havarijního pojištění. Na to, že je na čase obcházet jednotlivé pobočky pojišťoven, za účelem získání té nejlevnější varianty havarijního pojištění, úplně zapomeňte! Vše se nám podařilo poskládat do 5 minut, které se potřeba strávit na internetu.

Kalkulačka havarijního pojištění

Kalkulačka havarijního pojištění je nástroj, který vám bude v cestě za nejlevnějším havarijním pojištěním pravou rukou. Na portále www.top-pojisteni.cz zvolte záložku Havarijní pojištění a pokračujte výběrem Kalkulátor pojištění. Na první stránce vás čeká nejnudnější část, a to zadání vstupních údajů. Jedná se o technické parametry vozidla, které doplňuje opisem z velkého technického průkazu vašeho vozidla. Pro kalkulaci havarijního pojištění je nutné zadat tovární značku a model vozidla, jeho rok výroby, objem a výkon motoru, hmotnost vozidla, typ paliva, počet dveří a počet sedadel. Nyní technický průkaz odložte a soustřeďte se na pojistnou částku, tedy aktuální hodnotu vozidla. Její správné určení je pro cenu havarijního pojištění zásadní. Pojistná částka se udává s ohledem na stáří, stav a výbavu vozidla. Pokud si v tomto případě nevíte rady, kontaktujte nás pro doporučení výše pojistné částky. V případě, že ji totiž neurčíte správně, může dojít ke stavu podpojištění (pojistná částka je nižší než reálná cena vozidla, pojistné plnění je kráceno) nebo přepojištění (pojistná částka je stanovena vyšší, než je reálná cena vozidla a zaplatíte zbytečně víc na pojistném). Posledním zadáním vstupní strany kalkulačky havarijního pojištění je zabezpečení vozidla. Zde můžeme naprosto s přehledem říct, že čím vyšším zabezpečením vozidlo disponuje, tím nižší pojistné bude stanoveno. Vybírat můžete z následujících: imobilizér s blokováním funkcí motoru, alarm, označení (pískování) skel VINem vozidla, mechanické zabezpečovací zařízení blokující převodovku, pasivní vyhledávací systém upozorňující na neoprávněný pohyb vozidla a aktivní vyhledávací systém umožňující lokalizaci vozidla. Došli jste až sem? Skvěle!

Co dále ovlivňuje cenu havarijního pojištění?

Nyní tedy víme, že cenu havarijního pojištění ovlivňuje rok výroby vozidla, technické parametry vozidla, cena vozidla, věk a bydliště pojistníka. Kéž by to však bylo tak jednoduché! V následujících řádcích se ještě seznámíme se spoluúčastí, pojištěných rizicích a bonusu/ malusu pojistníka.

Kalkulačka havarijního pojištění na našem portále nabízí tři různé výše spoluúčasti. Nejnižší je stanovena na 5 %/ min. 5.000 Kč, následující varianty 10 %/ min. 10.000 Kč a 20 %/ min. 20.000 Kč. Čím vyšší spoluúčast u havarijního pojištění zvolíte, tím nižší pojistné zaplatíte, přičemž slevy za nejvyšší možnou spoluúčast mohou řádově dosahovat až několika desítek procent. Výše spoluúčasti udává částku, kterou se pojistník podílí na zaviněné pojistné události.

V rámci kalkulace havarijního pojištění máte rovněž možnost výběru pojištěných rizik. Ve většině případů je sjednávána varianta ALLRISK, která zahrnuje riziko odcizení, havárie, živlu, střetu se zvěří a vandalismu. Rizika si však dle potřeby můžete volit pouze ve variantách havárie a živel nebo odcizení a živel.

Nejlevnější havarijní pojištění sjednáte bezesporu za předpokladu, že pojistník disponuje předchozím bezeškodným průběhem. Jedná se o počet měsíců, po dobu kterých trvala předchozí havarijní pojištění. V rámci komplexního pojištění je vekou výhodou, že dnes už téměř všechny pojišťovny dovolují kopírování bonusů z povinného ručení. Sleva na havarijní pojištění vám tak bude přiznána i v případě, že žádnými předchozími havarijně pojištěnými měsíci nedisponujete.

Nejlevnější havarijní pojištění

Pokud jste se pro sjednání nejlevnějšího havarijního pojištění rozhodli právě na webu společnosti Top-Pojištění.cz, rozhodně neprohloupíte. Po odeslání objednávky vám veškeré dokumenty odešleme do 15 minut na zadanou e-mailovou adresu pojistníka. Pojištění nevzniká podpisem pojistné, to už je dávno minulostí. Stačí, když v řádné lhůtě odešlete pojistné. U většiny pojišťoven je pro vstup vozidla do pojištění nutné podstoupit prohlídku vozidla. Zde se setkáváme se dvěma možnými způsoby, které pojišťovny nastavují. Může se tedy jednat o tzv. samoprohlídku vozidla, kdy vozidlo nejpozději v den počátku pojištění nafotíte a fotografie odešlete ke zpracování e-mailem nebo se na prohlídku vozidla objednáte telefonicky, případně e-mailem. Následně vás zkontaktuje technik pojišťovny, se kterým se na termíny prohlídky vozidla domluvíte.

Pokud byste v průběhu nebo dokonce po sjednání havarijního pojištění měli jakékoli dotazy nebo potřebovali poradit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme na zákaznické lince 222 100 200, dotazy zodpovíme i prostřednictvím e-mailu info@top-pojisteni.cz nebo na online chatu. K dispozici jsme vám denně, dokonce i o víkendech a státních svátcích.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ