Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění živel

Havarijní pojištění je sice nepovinným pojištění vozidla, nicméně při současném provozu na silnicích se stává téměř nepostradatelným. Pokryje havarijní pojištění živel, havárii, odcizení a vandalismus? Ano, v případě, že máte sjednané havarijní pojištění allrisk, tedy s krytím všech rizik.

Pojištění živel

Povinné ručení vs. havarijní pojištění

Zřejmě víte, že si své vozidlo musíte pojistit povinným ručením a můžete chránit havarijním pojištěním. Jaký je ale mezi těmito pojištěními rozdíl? Povinné ručení kryje škody způsobené pojištěným vozidlem na majetku a zdraví třetích osob. Naopak havarijní pojištění kryje škody způsobené přímo na vašem vozidle a to bez ohledu na to, kdo a jak je způsobil. Havarijní pojištění si můžete sjednat jak ve verzi allrisk, tedy s krytím všech rizik zmíněných výše, tak v kombinaci s výběrem jen určitých rizik. Záleží na pojišťovně a nabízených produktech.

Havarijní pojištění živel

Mimo jiné kryje havarijní pojištění živel a nástrahy přírody s tím spojené. Pokud máte tedy sjednaný produkt havarijního pojištění allrisk a nebo ve smlouvě sjednaný produkt kryjící i živelní nebezpečí, vztahuje se vaše havarijní pojištění obvykle na následující přírodní rizika:

  • požár, výbuch;
  • úder blesku;
  • vichřici;
  • krupobití;
  • povodeň či záplavu;
  • pád lavin či sesuv půdy;
  • zemětřesení.

Výčet konkrétních přírodních rizik, které havarijní pojištění živel kryje se samozřejmě může u jednotlivých pojišťoven lišit a konkrétní rozsah pojištění naleznete vždy v pojistné smlouvě nebo pojistných podmínkách, které ke smlouvě náleží.

Je krytí živelních rizik důležité?

Možná vám přijde pojištění rizika živlu zbytečné. Zkuste se ale zamyslet, nemáte pocit, že v posledních letech nám přeci jen dává příroda poměrně jasně najevo, kdo je tady pánem? Časté výkyvy počasí, vítr často dosahující síly vichřice, bouřky i v zimním období, ledovka, sněhové kalamity či krupobití, to všechno může váš majetek, v tomto případě vaše vozidla, výrazně ohrozit. Zkuste zalovit v paměti, dodneška po Praze potkáte vozidla s důlky na kapotě, není to tak dlouho, co i v Praze poškodily velké kroupy v některých částech města téměř všechna zaparkovaná vozidla. Díky sjednání havarijního pojištění živlů budete mít takové situace pokryty z vašeho pojištění.

Jak sjednat havarijní pojištění?

Sjednání havarijního pojištění je snadné. Stačí si otevřít online kalkulaci a zadat všechny požadované údaje o vozidle, pojistníkovi i požadovaném rozsahu pojištění. A pokud chcete s pojištěním vašeho vozidla pomoci, neváhejte využití služeb našeho zákaznického centra, rádi vám s výběrem a sjednáním pojištění pomůžeme.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ