Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění allrisk

Rádi byste měli své vozidlo kompletně pojištěné, našli jste havarijní pojištění allrisk a nevíte, co vše se v tomto pojištění skrývá? Připravili jsme pro vás krátký článek, kde se vám pokusíme přiblížit, co vše můžete v rámci havarijního pojištění do své smlouvy zahrnout.

Havarijní pojištění allrisk

Havarijní pojištění vs. povinné ručení

V první řadě je potřeba si ujasnit, jaká pojištění si musíte a můžete pro své vozidlo sjednat. Ze zákona povinným pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla, zkráceně povinné ručení, které má za úkol pokrýt škody způsobené na majetku, zdraví či ušlém zisku třetích osob provozem vašeho vozidla. K povinnému ručení si pak můžete zvolit různá připojištění, která ochrání i vaše vozidlo, jako je například připojištění skel, úrazu, zavazadel, střetu se zvěří, živelní pojištění nebo i nějakou formu pojištění suplujícího havarijní pojištění. To může být například připojištění odcizení vozidla. Limity tu ale nikdy nejsou tak vysoké, jako lze nastavit u havarijního pojištění. Havarijní pojištění je naopak dobrovolné smluvní pojištění, které si sjednáváte pro ochranu svého vozidla. Pokud chcete mít o své vozidlo dobře postaráno a nechcete řešit případné komplikace v případě nehody, poruchy, živelné události a podobně, pak je ideální mít sjednané komplexní pojištění vozidla, tedy povinné ručení a havarijní pojištění allrisk.

Havarijní pojištění allrisk

Havarijní pojištění allrisk, tedy havarijní pojištění pro všechna rizika, se ve zkratce sjednává pro rizika havárie, odcizení, živlu a vandalismu. Každé toto riziko pak má samozřejmě přesně definováno, co všechno lze do případných pojistných událostí zahrnout. Riziko havárie se vztahuje na nahodilé události pro střet, pád a náraz a to v různých formách. Může se tedy jednat o dopravní nehodu, kdy dojde ke střetu s jiným vozidlem, u většiny pojišťoven i střetu se zvířetem, nárazu například do dopravního značení či svodidel nebo pádu předmětu na vozidlo. Škody, které při tom způsobíte ostatním, vám kryje povinné ručení, škody, které vzniknou na vašem vozidle, vám nahradí právě havarijní pojištění. Riziko odcizení není asi nutné nijak zvlášť popisovat, jedná se o pojistnou ochranu pro případ odcizení vozidla nebo jeho části.  U živelních rizik se jedná o požár, výbuch, blesk, vichřici, krupobití, povodeň, záplavu a pád jakéhokoliv předmětu na vozidlo. Poslední součástí havarijního pojištění je riziko zásahu cizí osoby, tedy vandalismu. Pokud ve smlouvě nechcete mít obsažena všechna rizika, můžete si smlouvu postavit tak, že v rámci produktů, které pojišťovny nabízejí, si sjednáte takový, který kryje pouze ta rizika, které chcete mít ve smlouvě zahrnuta.

Jak sjednat havarijní pojištění

Pokud chcete vytvořit nabídku a případně i rovnou sjednat havarijní pojištění online, není nutné navštívit pobočky jednotlivých pojišťoven, vše zvládnete z pohodlí svého domova. Stačí si na stránkách Top-Pojištění.cz otevřít kalkulaci havarijního pojištění, zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi a za okamžik máte před sebou srovnání produktů několika pojišťoven, ze kterých můžete vybírat. Kromě technických parametrů vozidla zadáváte pojistnou částku, tedy aktuální hodnotu vašeho vozidla. Tato položka je u havarijního pojištění velmi důležitá, odvíjí se od ní nejen výše pojistného, ale také pak případné pojistné plnění v případě pojistné události. Pojistnou částku je tedy třeba nastavit co možná nejpřesněji, aby nedošlo v případě pojistné události ke krácení plnění. V rámci kalkulace můžete zvolit, o jakou kombinaci rizik máte zájem, tedy všechna rizika, případně jen havárie a živel nebo odcizení, živel a vandalismus. Volíte také výši spoluúčasti, frekvenci platby a máte možnost kalkulovat nejen havarijní pojištění samostatně, ale rovnou i v kombinaci s povinným ručením. Pokud si z nabídky vyberete, stačí pokračovat přes tlačítko Koupit dále v objednávce. Po sjednání pojištění obdržíte obratem e-mail se všemi potřebnými dokumenty, včetně manuálu pro pořízení fotografií, pokud daná pojišťovna požaduje nafocení vozidla tzv. samoprohlídkou. Není třeba podepisování smlouvy a zdlouhavé zasílání zpět, pojištění vzniká úhradou pojistného.

Nejste si jisti, jak správně vytvořit kalkulaci pro havarijní pojištění allrisk? Rádi byste nabídky s někým konzultovali a nechali si poradit? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, můžete nás kontaktovat telefonicky, e-mailem, na online chatu nebo jen vyplňte vaše telefonní číslo do kalkulace a my se vám co nejdříve ozveme. Své telefonní číslo můžete také zadat do kolonky Zavolejte mi zpět, budeme vás kontaktovat v rámci pracovní doby hned, jak to bude možné.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ