Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění allrisk

Rádi byste měli své vozidlo kompletně pojištěné a při hledání jste narazili na havarijní pojištění allrisk? Pokud nevíte, co vše se v tomto pojištění skrývá, připravili jsme pro vás krátký článek, kde se vám pokusíme přiblížit, co vše můžete v rámci havarijního pojištění do své smlouvy zahrnout.

Havarijní pojištění allrisk

Havarijní pojištění vs. povinné ručení

Nejdříve je potřeba si ujasnit, jaký je rozdíl mezi havarijním pojištění a povinným ručením. Každé z těchto pojištění se vztahuje na něco jiného. Povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla – povinné ručení, má za úkol pokrýt škody způsobené na majetku, zdraví či ušlém zisku třetích osob provozem vašeho vozidla. Havarijní pojištění je naopak dobrovolné smluvní pojištění, které si sjednáváte pro ochranu svého vozidla.

K oběma pojištění je možné sjednat různá připojištění, takže se rozsah pojistných rizik může rozšířit. Nejde ovšem o komplexní pojištění, které naopak nabízí allrisk pojištění auta.

Co je allrisk pojištění

Pojištění allrisk je jednoduše havarijní pojištění pro všechna rizika. Každé z nich má v pojistných podmínkách definováno, jaké pojistné události jsou do nich zahrnuty.

Allrisk pojištění se vztahuje na:

Riziko havárie se vztahuje na nahodilé události pro střet, pád a náraz v různých formách. Patří sem nejen střet s vozidlem, ale také se zvěří. V případě odcizení se jedná o pojistnou ochranu pro případ úplného odcizení vozidla nebo jeho části. Do živelných rizik se počítá požár, výbuch, blesk, vichřice, krupobití, povodeň, záplava a pád jakéhokoliv předmětu na vozidlo. Poslední součástí havarijního pojištění je riziko zásahu cizí osoby, tedy vandalismu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak sjednat havarijní pojištění

Pokud chcete vytvořit nabídku a případně i rovnou sjednat havarijní pojištění online, není nutné navštěvovat pobočky jednotlivých pojišťoven. Vše zvládnete z pohodlí svého domova. Stačí si na stránkách Top-Pojištění.cz otevřít kalkulaci havarijního pojištění, zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi a za okamžik máte k dispozici srovnání produktů několika pojišťoven, ze kterých můžete dále vybírat.

Kromě technických parametrů vozidla zadáváte pojistnou částku, tedy aktuální hodnotu vašeho vozidla. Tato položka je u havarijního pojištění velmi důležitá, odvíjí se od ní nejen výše pojistného, ale také případné pojistné plnění u pojistné události. Pojistnou událostí se rozumí to, co se vašemu vozidlu stane. To znamená například nehoda, odcizení vozu nebo poškození živlem. Pojistnou částku je tedy třeba nastavit co možná nejpřesněji, aby nedošlo k podpojištění a krácení pojistného plnění.

Dále volíte kombinaci rizik, o které máte zájem, případně allrisk pojištění. Důležitá je také spoluúčast, tedy množství prostředků, které zaplatíte ze svého. Díky tomu bude vaše roční pojistka levnější.

Jak koupit havarijního pojištění

Pokud si z nabídky pojišťoven vyberete, stačí pokračovat přes tlačítko Koupit. Po sjednání pojištění obdržíte obratem e-mail se všemi potřebnými dokumenty, včetně manuálu pro pořízení fotografií, pokud daná pojišťovna požaduje nafocení vozidla tzv. samoprohlídkou. Není třeba podepisování smlouvy a zdlouhavé zasílání zpět, pojištění vzniká úhradou pojistného.

Ozvěte se nám

Nejste si jisti, jak správně vytvořit kalkulaci pro havarijní pojištění allrisk? Rádi byste nabídky s někým konzultovali a nechali si poradit? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, můžete nás kontaktovat telefonicky, e-mailem, na online chatu nebo jen vyplňte vaše telefonní číslo do kalkulace a my se vám co nejdříve ozveme. Své telefonní číslo můžete také zadat do kolonky Zavolejte mi zpět, budeme vás kontaktovat v rámci pracovní doby hned, jak to bude možné.

 

 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ