222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak zaplatit cestovní pojištění

Pokud si objednáte na našich internetových stránkách cestovní pojištění online máte několik možností, jak toto pojištění uhradit. Konkrétní platební informace obdržíte v potvrzujícím e-mailu do Vaší e-mailové schránky společně s pojistnou smlouvu, která je platná od okamžiku provedení platby pojistného. Rozhodující je čas zadání platebního příkazu na Vaší straně, nikoliv datum přijetí platby na náš účet ( s výjimkou pojišťovny AIG, Allianz, VZP a Slavia).

1. Online prostřednictvím platební karty

payment_fio_dataPlatební systém FIO Banky akceptuje platební karty mezinárodního i lokálního typu MasterCard, VISA, Maestro, MasterCard Electronic a Visa Electron. Při úhradě budete přesměrováni zabezpečeným spojením na platební portál, kde budete požádáni o vložení údajů potřebných k realizaci platby – čísla Vaší platební karty, data expirace, čísla bezpečnostního kódu karty a jména vlastníka karty (bez diakritiky). Náš portál nemá přístup, a tedy neukládá, žádnou z uvedených informací. Pro online platbu platební kartou musíte mít tuto službu u své banky aktivní. Pokud se první pokus platby kartou nezdařil, můžete ho opakovat po přihlášení do sekce ,,Klientská zóna", kde jsou evidovány všechny vaše objednávky na našich webových stránkách. Zde si můžete ověřit, zda platba proběhla. Pro platbu kartou zde lze využít tlačítko ,,Zaplatit".

maestro mastercard visa electron visa

2. Online prostřednictvím služby Raiffeisenbank Internetbanking (eBanky)

Vstupní brána do platebního systému Raiffeisenbank

Pokud jste klienty Raiffeisenbank s kontem eKonto, můžete zaplatit cestovní pojištění prostřednictvím platebního systému této banky. Po autorizaci přístupu pomocí osobního, mobilního nebo internetového klíče se Vám zobrazí již předvyplněný platební příkaz. Po jeho autorizaci z Vaší strany, dojde během několika minut k provedení platby ve prospěch našeho účtu. Náš portál nemá přístup, a tedy neukládá, žádnou z uvedených informací.

3. Online prostřednictvím platebního systému mPeníze (mTRANSFER)

Vstupní brána do platebního systému mBankKlienti mBank mohou k snadné a rychlé úhradě pojištění využít systém mPeníze. Po přesměrování na server mBank stačí zadat přihlašovací údaje a autorizovat předvyplněný příkaz prostřednictvím SMS. Platba je okamžitě připsána na náš účet. Zabezpečení plateb odpovídá bezpečnosti operací v internetovém bankovnictví mBank. Náš portál nemá přístup, a tedy neukládá žádnou z uvedených informací.

Ikona mPeníze

4. Platebním převodem ze svého bankovního účtu

Cestovní pojištění můžete také uhradit klasickým bankovním převodem ze svého účtu a to jakoukoliv formou, kterou máte zřízenu u své banky (klasický převod na přepážce, pomocí internetbankingu nebo GSMbankungu atd.). Standardní mezibankovní převod trvá 2 až 3 pracovní dny. Jakmile obdržíme platbu na náš účet, obdržíte do své e-mailové schránky potvrzující e-mail s dokladem o zaplacení. Vaše pojištění je platné od okamžiku úspěšného podání platebního příkazu ve Vaší bance (s výjimkou pojištění sjednaného u pojišťovny AIG, Allianz, Slavia, VZP, kdy je pojištění platné až od okamžiku připsání platby na náš bankovní účet).

 Pro správné přiřazení Vaší platby je nezbytné dodržet následující platební údaje:

  • Číslo účtu příjemce (národní formát): 2200997481/2010
  • Číslo účtu příjemce (mezinárodní formát IBAN): CZ39 2010 0000 0022 0099 7481
  • Variabilní symbol: číslo pojistné smlouvy
  • Specifický symbol: přidělený kód pojišťovny
  • Platba musí být v CZK

Přesné platební údaje obdržíte vždy v potvrzujícím e-mailu do Vaší e-mailové schránky.

Transakční poplatek je dle sazebníku Vaší banky.

5. Složenkou (poštovní poukázkou) typ A na České poště

Ve výjimečných případech můžete cestovní pojištění také zaplatit složenkou (poštovní poukázkou typu A) na přepážce České pošty (seznam poboček). S ohledem na poplatky spojené s touto formou platby a délku fyzického převodu platby Vám doporučujeme využít některou z výše uvedených předchozích variant. V případě platby složenkou je důležité dodržet správné platební údaje: číslo účtu, variabilní symbol a specifický symbol (viz. bod č.4.)

Transakční poplatek:

  • Poštovní poukázka typ A 1 Kč až 5.000 Kč činí 29 Kč.
  • Poštovní poukázka typ A 5.001 Kč až 50.000 Kč činí 40 Kč.

6. Vkladem hotovosti na přepážce Raiffeisenbank nebo Fio bank

Dále je možné zaplatit vkladem hotovosti na kterékoliv pobočce Raiffeisenbank (seznam poboček) nebo pobočce Fio bank (seznam poboček). S ohledem na poplatky spojené s touto formou platby Vám doporučujeme využít některou z výše uvedených předchozích variant. V případě platby vkladem hotovosti je důležité dodržet správné platební údaje: číslo účtu, variabilní symbol a specifický symbol (viz. bod č.4.)

Transakční poplatek činí:

  • Raiffeisenbank – 65 Kč
  • Fio bank – 70 Kč

7. superCASH – platba na terminálu SAZKA nebo pobočce České pošty

Společně s pojistnou smlouvou obdržíte list s čárovým kódem pro platbu pomocí superCASH. Vytiskněte si ji a dostavte se k libovolnému terminálu společnosti SAZKA a.s. (např. trafiky, čerpací stanice, obchodní centra) nebo na pobočku České pošty, s.p.. Obsluhu nechte načíst čárový kód, uvedený vpravo, a proveďte platbu v hotovosti. Pojištění se stává zaplaceným ihned po provedení platby.

carovy kodJako náhradní řešení, místo čárového kódu lze použít i uvedení 24- nebo 32- místného čísla pod čárovým kódem. Detailní postup přijetí platby pro obsluhu terminálu SAZKA, a.s.: NELOTERIJNÍ SLUŽBY – PLATBY - PLATBA FAKTUR/ POUKÁZEK.

Transakční poplatek činí 10 Kč.

Ikona SuperCash