Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak zaplatit cestovní pojištění

Pokud si objednáte na našich internetových stránkách cestovní pojištění online máte několik možností, jak toto pojištění uhradit. Konkrétní platební informace obdržíte v potvrzujícím e-mailu do vaší e-mailové schránky společně s pojistnou smlouvu, která je platná od okamžiku provedení platby pojistného. Rozhodující je čas zadání platebního příkazu na vaší straně, nikoliv datum přijetí platby na náš účet ( s výjimkou pojišťovny Allianz, VZP a Slavia).

1. Online prostřednictvím platební karty

payment_fio_dataPlatební systém FIO Banky akceptuje platební karty mezinárodního i lokálního typu MasterCard, VISA, Maestro, MasterCard Electronic a Visa Electron. Při úhradě budete přesměrováni zabezpečeným spojením na platební portál, kde budete požádáni o vložení údajů potřebných k realizaci platby – čísla vaší platební karty, data expirace, čísla bezpečnostního kódu karty a jména vlastníka karty (bez diakritiky). Náš portál nemá přístup, a tedy neukládá, žádnou z uvedených informací. Pro online platbu platební kartou musíte mít tuto službu u své banky aktivní. Pokud se první pokus platby kartou nezdařil, můžete ho opakovat po přihlášení do sekce ,,Klientská zóna", kde jsou evidovány všechny vaše objednávky na našich webových stránkách. Zde si můžete ověřit, zda platba proběhla. Pro platbu kartou zde lze využít tlačítko ,,Zaplatit".

maestro mastercard visa electron visa

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

2. Online prostřednictvím platební brány GoPay

Platební brána GoPay je systém vyvinutý pro internetové obchody. Zprostředkovává jednoduché, rychlé a bezpečné online platby. GoPay sdružuje platební metody většiny bank působících na českém trhu. Platební brána GoPay je provozovaná na základě povolení uděleného Českou národní bankou pro poskytování platebních služeb malého rozsahu a zároveň podléhá její stanovené kontrole.

Peníze jsou převedeny na účet prodejce během několika minut. Bezpečnost transakce garantuje Vaše banka, protože platba probíhá přímo ve Vašem internetovém bankovnictví. Po přihlášení do Vašeho internetového bankovnictví Vám bude předložen předvyplněný příkaz k úhradě obsahující všechny potřebné údaje k platbě, který stačí jen potvrdit.

Použití platebních karet VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic a Maestro je pohodlným a bezpečným způsobem bezhotovostní platby. Na rozdíl od výběru z bankomatu je tento způsob platby bez bankovního poplatku. Pro online platbu kartou na internetu musíte mít tuto službu u své banky aktivní. Údaje ze své platební karty předáváte přímo bance, nikoliv našemu portálu, který k údajům nemá přístup a údaje neukládá.

Online platbu povinného ručení můžete provést přímo z potvrzovacího e-mailu, který obdržíte obratem po dokončení objednávky.

Gopay_online_platba

3. Platebním převodem ze svého bankovního účtu

Cestovní pojištění můžete také uhradit klasickým bankovním převodem ze svého účtu a to jakoukoliv formou, kterou máte zřízenu u své banky (klasický převod na přepážce, pomocí internetbankingu nebo GSMbankungu atd.). Standardní mezibankovní převod trvá 2 až 3 pracovní dny. Jakmile obdržíme platbu na náš účet, obdržíte do své e-mailové schránky potvrzující e-mail s dokladem o zaplacení. Vaše pojištění je platné od okamžiku úspěšného podání platebního příkazu ve vaší bance (s výjimkou pojištění sjednaného u pojišťovny Allianz, Slavia, VZP, kdy je pojištění platné až od okamžiku připsání platby na náš bankovní účet).

 Pro správné přiřazení vaší platby je nezbytné dodržet následující platební údaje:

  • Číslo účtu příjemce (národní formát): 2771111277/0300
  • Číslo účtu příjemce (mezinárodní formát IBAN): CZ13 0300 0000 0027 7111 1277
  • Variabilní symbol: číslo pojistné smlouvy
  • Specifický symbol: přidělený kód pojišťovny
  • Platba musí být v CZK

Přesné platební údaje obdržíte vždy v potvrzujícím e-mailu do vaší e-mailové schránky.

Transakční poplatek je dle sazebníku vaší banky.