Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta do zahraničí

Při cestě do zahraničí je dobré myslet nejen na cestovní pojištění, ale také připojištění vašeho auta. Stát se může cokoliv a proto je lepší mít sjednané vhodné služby, abyste se s potížemi prali co nejméně. Pojďme se podívat, jaké pojištění auto do zahraničí pro vás bude to nejlepší.

Pojištění auta

Pojištění auta do zahraničí

K pojištění auta do zahraničí můžete využít hned několik možností, takže je opravdu z čeho vybírat. Tou první je standardní havarijní pojištění, které kryje škody na vlastním vozidle. Další je krátkodobé připojištění, které vlastně nahrazuje havarijní pojištění, takže za něj nemusíte platit celoročně. Pak je tu možnost technické asistence, kterou lze sjednat jako připojištění k cestovnímu pojištění do zahraničí.

Případně můžete využít své stávající povinné ručení a rozšířit jeho asistenční služby, pojistné limity nebo rozsah rizik.

Před čím vás připojištění ochrání:

U tohoto připojištění však doporučujeme nahlédnout do pojistných podmínek. Ty jsou velice specifické a výluky poměrně rozsáhlé. Informujte se u pojišťovny raději předem.

Možnosti pojištění auta do zahraničí

SPOČÍTAT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Náhradní vozidlo

Dalším připojištěním, které by se vám mohlo hodit, je pojištění náhradního vozidla v případě, že to vaše bude nepojízdné. Od pojistitele dostanete k dispozici náhradní vozidlo, které po dobu stanovenou v pojistné smlouvě budete moci využívat. U některých pojišťoven a produktů je pak dokonce zapůjčení náhradního vozidla jako součást základních, nebo nadstandardních asistenčních služeb. Limity jsou zde stanoveny nejčastěji počtem dnů, po které můžete vozidlo využít, a také maximální částkou za denní půjčovné. Od toho se odvíjí i výše ročního pojistného.

Tento produkt můžete sjednat u povinného, ale i havarijního pojištění, záleží na dané pojišťovně.

Technická asistence – cestovní pojištění auta do zahraničí

Některé z pojišťoven pak nabízejí zvláštní druh připojištění, často nazývané jako technická asistence vozidla. Jedná se o asistenční služby k cestovnímu pojištění pro případ, že by došlo k poruše či nehodě v průběhu a vy byste potřebovali pomoci se zajištěním servisu nebo odtahem vozidla.

Určitě se jedná o velmi dobrý druh pojištění, ale ne vždy je ale nutné jej sjednávat. Stačí se podívat, co všechno obsahuje vaše povinné ručení a havarijní pojištění a případně nastavení pojištění vašeho vozidla pro cestu do zahraničí upravit.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Autem do Chorvatska

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější dovolenkovou destinací. Drtivá většina z nich do Chorvatska jezdí autem, protože je cesta pohodlná a rychlá.

Před cestou je důležité myslet hned na několik věcí. V Chorvatsku se prozatím na dálnicích platí mýtné a od roku 2023 můžete nově platit eury místo kun. I když je Chorvatsko moderním evropským státem, ne vždy se domluvíte anglicky. Při řešení pojistné události vám pomůže asistenční služba, která za vás vyřídí vše potřebné.

Také myslete na vyšší riziko krádeží. Chorvatsko navštěvuje velké množství turistů vlastními vozy a zloději to moc dobře vědí.

Řecko autem

Mnozí turisté Řecko navštěvují spíše letecky, ale to neznamená, že k cestě nemůžete použít také auto. Trasa sice bude dlouhá a povede přes území několika států, ale s kvalitním pojištěním se nemusíte ničeho obávat. V Řecku jsou navíc cedule také v angličtině, takže se snáze dostanete tam, kam potřebujete.

Cestování do Itálie autem

Stejně jako do Chorvatska, tak i do Itálie se dá autem dostat docela pohodlně. Doporučujeme k tomu využít placené dálnice přes mýtné brány. V případě neplacených dálnic už počítejte s výrazně zhoršenou kvalitou vozovek a čerpacích stanic. V Italských městech se řídí velmi živelně, ale dálnice poskytují dostatek prostoru pro pohodovou jízdu.

Itálie nabízí široké možnosti, jak si tu užít dovolenou. Ať už je to zimní lyžování v Alpách nebo letní relaxace u moře.

Slovinsko autem

Mnoho turistů Slovinskem obvykle jen projíždí na cestě do Chorvatska nebo Řecka. To je ale škoda, protože tato malá zemička toho může nabídnout opravdu hodně. Jde o perfektní alpského a středomořského prostředí se špetkou Balkánu. Slovinsko nabízí kvalitní dálnice i silnice, služby, gastronomii, ale spoustu sportovních možností.

Stejně jako Itálie, tak i Slovinsko se vyplatí navštívit v jakémkoliv období v roce.

SPOČÍTAT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Autem do Rakouska

Rakousko je náš nejbližší soused, kde si lze také užít různé dovolenkové aktivity. V létě můžete například projet na kole přes vinice nebo stezky podél Dunaje, užít si krásná a moderní města, ale také turistiku nebo lyžování v Alpách.

Nemusíme ovšem zmiňovat, že Rakušané jsou velmi striktní při dodržování pravidel silničního provozu, hlavně rychlostních limitů. Pokuty jsou opravdu drahé a navíc vám přijde poštou přímo domů i v češtině. Obecně platí, že rakouské silnice jsou jedny z nejkvalitnějších na světě, a také nejbezpečnější. Přesto doporučujeme i do Rakouska sjednat pojištění auta, protože služby a opravy vozidel tu mohou být poměrně drahé.

Sjednání pojištění auta do zahraničí

Pokud tedy potřebujete povinné ručení nebo havarijní pojištění pro vaše vozidlo sjednat, nebo prostě jen vytvořit nabídku, jste na správné adrese. Na stránkách Top-Pojištění.cz naleznete online kalkulátor, do kterého stačí zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi a hned můžete vybírat z několika produktů a pojišťoven, seřazených přehledně od nejlevnější nabídky. K tomu všemu uvidíte i možnosti dalších připojištění, které pojišťovna nabízí.

A pokud si s kalkulací nevíte rady, případně jen chcete poradit a doporučit vhodné krátkodobé pojištění auta do zahraničí, neváhejte využít služby našeho zákaznického centra. Jsme vám dispozici každý den, včetně víkendů telefonicky, na online chatu či e-mailu.