222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta do zahraničí

Dovolená objednána, cestovní pojištění sjednáno a nyní přemýšlíte, jak nejlépe zajistit připojištění auta do zahraničí? Abyste nemuseli složitě pátrat, co pro vás bude nejlepší a nejvýhodnější, sepsali jsme pro vás pár tipů, jak si zařídit dovolenou bez zbytečných starostí.

Pojištění auta

Cestovní pojištění do zahraničí

Sjednání cestovního pojištění bere již naštěstí většina lidí jako samozřejmost a běžnou součást přípravy na cestu do zahraničí. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, které pokryje případné ošetření v zahraničí v případě úrazu či nemoci, hospitalizaci, převoz do zdravotnického zařízení, léky apod. Další pevnou částí cestovního pojištění jsou také asistenční služby. Víte ale, co v sobě takové asistenční služby skrývají? Zde právě často dochází k omylům s tím, že se jedná o krátkodobé pojištění auta do zahraničí. Tak to ale bohužel není. Asistenční služby jsou vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, ale vztahují se pouze na vaši osobu, na vozidlo nikoliv. Asistenční služba vám pomůže zjistit nejbližší zdravotnické zařízení, zajistí případný převoz do České republiky, pokud nejste schopni se přepravit zpátky domů po vlastní ose, zajistí vám tlumočníka v případě potřeby a podobně.

SPOČÍTAT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Technická asistence k cestovnímu pojištění

Některé z pojišťoven pak nabízejí zvláštní druh připojištění, často nazývané jako technická asistence vozidla. Jedná se o asistenční služby pro případ, že by došlo k poruše či nehodě v průběhu vaší cesty a vy byste potřebovali pomoci se zajištěním servisu nebo odtahem vozidla. Určitě se jedná o velmi dobrý druh pojištění, který se vám při cestě do zahraničí vlastním automobilem bude hodit. Ne vždy je ale nutné sjednávat zvláštní připojištění. Stačí se podívat, co všechno obsahuje vaše povinné ručení a havarijní pojištění a případně nastavení pojištění vašeho vozidla pro cestu do zahraničí upravit.

Asistenční služby povinného ručení

Územní platnost povinného ručení není omezena pouze na Českou republiku, pojištění se vztahuje na převážnou část Evropy. Územní platnost se však může u jednotlivých pojišťoven nepatrně lišit. Jaké státy jsou v rámci povinného ručení vašeho vozidla pokryty, naleznete vypsané přímo na zelené kartě, kterou obdržíte při sjednání pojištění a kterou jste povinni vozit stále s sebou. Většina pojišťoven pak nabízí zdarma k povinnému ručení základní asistenční služby, kde jsou limity rozděleny na ČR a zahraničí. Často se ale jedná skutečně jen o základ a tak výše limitů není nikterak vysoká. Proto je dobré zvážit sjednání rozšířených nadstandardních asistenčních služeb, které pojišťovny nabízejí jako jednu z možností připojištění. Zde jsou pak limity podstatně vyšší a pojištění pak využijete nejen jako krátkodobé pojištění auta do zahraničí, ale také při cestách v rámci České republiky. Pojistné se pohybuje od 200 Kč do cca 700 Kč ročně.

Náhradní vozidlo

Dalším z připojištění auta do zahraničí, které by se vám mohlo hodit, je pojištění náhradního vozidla. Toto připojištění využijete v případě, že vaše vozidlo bude nepojízdné a od pojistitele dostanete k dispozici náhradní vozidlo, které po dobu stanovenou v pojistné smlouvě budete moci využívat. U některých pojišťoven a produktů je pak dokonce zapůjčení náhradního vozidla jako součást základních či nadstandardních asistenčních služeb. Limity jsou zde stanoveny nejčastěji počtem dnů, po které můžete vozidlo využít a také maximální částkou za denní půjčovné. Od toho se pak odvíjí i výše ročního pojistného. Územní platnost tohoto připojištění je definována v pojistných podmínkách.

Pojištění zavazadel

Vhodným připojištění může být pro vás i pojištění zavazadel. Jedná se o pojištění zavazadel přepravovaných v pojištěném vozidle, které se sjednává například pro poškození nebo zničení zavazadel v důsledku živelní události, při dopravní nehodě nebo pro případ krádeže vloupáním do vozidla. Jedná se o zavazadla umístěná v kufru vozidla, případně ve střešním boxu či nosiči. U tohoto připojištění však doporučujeme nahlédnout do pojistných podmínek. Rozsah a podmínky jsou zde velice specifické a výluky poměrně rozsáhlé. Určitě tedy stojí za to se předem informovat o tom, na co vše se vám pojištění zavazadel vztahuje.

Havarijní pojištění

Územní platnost havarijního pojištění je definována v pojistných podmínkách. Nejčastěji se jedná o zeměpisnou plochu Evropy, někdy včetně Turecka, Ruska a Ukrajiny, někdy naopak bez těchto států. Záleží pak na podmínkách jednotlivých pojistitelů. Stejně jako u povinného ručení je obvykle součástí havarijního pojištění i asistence pro ČR i zahraničí. Pokud máte pak sjednané havarijní pojištění v tzv. podobě ,,all risk", je součástí vašeho pojištění i odcizení vozidla. V tomto případě by pak bylo poskytnuto pojistné plnění v případě odcizení vašeho vozidla i v průběhu cesty do zahraničí.

Pojištění vozidel online

Sjednání pojištění vozidla

Pokud tedy potřebujete povinné ručení nebo havarijní pojištění pro vaše vozidlo sjednat, případně zatím vytvořit pouze nabídku včetně všech výše doporučených připojištění, jste na správné adrese. Na stránkách Top-Pojištění.cz naleznete online kalkulátor, kde stačí zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi a hned můžete vybírat z několika produktů a pojišťoven, seřazených přehledně od nejlevnější nabídky. V rámci zobrazeného porovnání v přehledném grafu naleznete pod každým sloupcem jednotlivých pojišťoven i zvýrazněné možnosti připojištění, které daná pojišťovna nabízí. Pokud si vyberete a budete chtít pojištění sjednat, pokračujete dále přes tlačítko Koupit, kdy je nutné vyplnit technické údaje o pojišťovaném vozidle a bližší informace o pojistníkovi, vlastníkovi a provozovateli vozidla.

A pokud si s kalkulací nevíte rady, případně jen chcete poradit a doporučit vhodné krátkodobé pojištění auta do zahraničí, neváhejte využít služby našeho zákaznického centra. Jsme vám dispozici každý den, včetně víkendů telefonicky, na online chatu či e-mailu. Rádi vám pomůžeme vybrat produkt, který bude plně odpovídat vašim požadavkům a to včetně připojištění auta do zahraničí, pojištění vám sjednáme a všechny potřebné dokumenty vám během několika málo minut zašleme na e-mail. Pro aktivaci smlouvy stačí pojištění uhradit dle zadaných platebních podmínek, není nutný podpis smlouvy.