Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta do zahraničí

Při cestě do zahraničí je dobré myslet nejen na cestovní pojištění, ale také připojištění vašeho auta. Stát se může cokoliv, a proto je lepší mít sjednané vhodné služby, abyste se s potížemi prali co nejméně. Pojďme se podívat, jaké pojištění auta do zahraničí pro vás bude to nejvýhodnější.

Pojištění auta

Pojištění auta na dovolenou do zahraničí

K pojištění auta do zahraničí můžete využít hned několik možností, takže je opravdu z čeho vybírat. Tou první je standardní havarijní pojištění, které kryje škody na vlastním vozidle. Další je krátkodobé připojištění neboli krátkodobé pojištění vozidla do zahraničí, které vlastně nahrazuje havarijní pojištění, takže za něj nemusíte platit celoročně. Pak je tu možnost technické asistence, kterou lze sjednat jako připojištění k cestovnímu pojištění do zahraničí.

SPOČÍTAT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Případně můžete využít své stávající povinné ručení a rozšířit jeho asistenční služby, pojistné limity nebo rozsah rizik. Pojištění auta na dovolenou tím budete mít vyřízené.

Před čím vás připojištění ochrání:

U tohoto připojištění však doporučujeme nahlédnout do pojistných podmínek vybrané pojišťovny. Ty jsou velice specifické a výluky poměrně rozsáhlé. Informujte se proto u pojišťovny o všech výjimkách raději předem.

Možnosti pojištění auta na dovolenou

 • Havarijní pojištění
  • Když v zahraničí způsobíte nehodu, vaše pojišťovna proplatí škody vám i ostatním účastníkům. Vždy je tam ovšem nějaká spoluúčast, jejíž výši zjistíte ve své smlouvě. V ní také najdete takzvanou územní platnost neboli v jakých zemích vaše havarijní pojištění platí. Pokud v některé neplatí, můžete si ho pro ni sjednat.
 • Krátkodobé připojištění vozidla
  • Nemáte havarijní pojištění? Můžete si ho sjednat jen na ,,dobu určitou" - tedy na čas své dovolené v zahraničí. Po uplynutí této doby zase zaniká a nemusíte ho zbytečně platit.
 • Technická asistence
  • Jedná se o speciální druh připojištění asistenčních služeb. Platí jen pro dané vozidlo a v případě nehody nebo poruchy vám zajistí například odtah vozu a půjčení náhradního.
 • Rozšířené asistenční služby u povinného ručení
  • Máte-li u svého povinného ručení sjednané určité asistenční služby, vyplatí se vám před odjezdem do zahraničí překontrolovat jejich rozsah. Pokud tušíte, že byste mohli využít i další, můžete si je na dobu své dovolené sjednat.

Náhradní vozidlo

Dalším připojištěním, které by se vám mohlo hodit, je pojištění náhradního vozidla v případě, že to vaše bude nepojízdné. Od pojistitele dostanete k dispozici náhradní vozidlo, které po dobu stanovenou v pojistné smlouvě budete moci využívat. U některých pojišťoven a produktů je pak dokonce zapůjčení náhradního vozidla součástí základních, nebo nadstandardních asistenčních služeb.

Limity jsou zde stanoveny nejčastěji počtem dnů, po které můžete vozidlo využít, a také maximální částkou za denní půjčovné. Od toho se odvíjí i výše ročního pojistného.

Tento produkt můžete sjednat u povinného, ale i havarijního pojištění, záleží na dané pojišťovně. A když už ho budete řešit, zajímejte se, jestli je součástí také pojištění odtahu vozidla ze zahraničí – nebo zda si toto musíte sjednat zvlášť.

Technická asistence - cestovní pojištění auta do zahraničí

Některé z pojišťoven pak nabízejí zvláštní druh připojištění, často nazývané jako technická asistence vozidla. Jedná se o asistenční služby k cestovnímu pojištění pro případ, že by došlo k poruše či nehodě v průběhu a vy byste potřebovali pomoci se zajištěním servisu nebo odtahem vozidla. Jedná se v podstatě o určitý typ pojištění odtahu vozidla ze zahraničí.

Cestovní pojištění s autem se rozhodně hodí, ale ne vždy je nutné jej sjednávat. Stačí se podívat, co všechno obsahuje vaše povinné ručení a havarijní pojištění, a případně nastavení pojištění vašeho vozidla pro cestu do zahraničí upravit. Samotné cestovní pojištění byste si však před cestou do zahraničí určitě sjednat měli. Naše online kalkulačka cestovního pojištění vám poslouží pro přehledné porovnání nabídek i následné uzavření té, kterou si vyberete.

kalkulačka cestovního pojištění

Jaké jsou možnosti pojištění do zahraničí?

Typ pojištění Co zahrnuje/kde platí
Pro vozidlo Povinné ručení / havarijní pojištění / krátkodobé pojištění / technická asistence / asistenční služby do zahraničí
Povinné ručení Platí ve všech státech EU a dalších zemích uvedených na zadní straně vaší zelené karty.
Havarijní pojištění Územní platnost havarijního pojištění se liší u každé pojišťovny - někde je jen pro ČR, jinde pro Evropu, u jiné platí i v dalších státech. Ověřte si to včas.
Hraniční pojištění Typ povinného ručení pro zemi, kde neplatí vaše zelená karta. Musíte ho uzavřít na hranicích daného státu.
Pojištění pro cestovatele Kromě řádného pojištění auta do zahraničí pojistěte i sebe. Doporučuje se zejména cestovní pojištění a úrazové pojištění.

Autem na dovolenou do Chorvatska

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější dovolenkovou destinací. Drtivá většina z nich do Chorvatska jezdí autem, protože je cesta pohodlná a rychlá.

Před cestou je důležité myslet hned na několik věcí. V Chorvatsku se prozatím na dálnicích platí mýtné a od roku 2023 můžete nově platit eury místo kun. I když je Chorvatsko moderním evropským státem, ne vždy se domluvíte anglicky. Při řešení pojistné události vám pomůže asistenční služba, která za vás vyřídí vše potřebné.

Také myslete na vyšší riziko krádeží. Chorvatsko navštěvuje velké množství turistů vlastními vozy a zloději to moc dobře vědí.

Řecko autem

Mnozí turisté Řecko navštěvují spíše letecky, ale to neznamená, že k cestě nemůžete použít také auto. Trasa sice bude dlouhá a povede přes území několika států, ale s kvalitním pojištěním se nemusíte ničeho obávat. V Řecku jsou navíc cedule také v angličtině, takže se snáze dostanete tam, kam potřebujete.

Cestování do Itálie autem

Stejně jako do Chorvatska, tak i do Itálie se dá autem dostat docela pohodlně. Doporučujeme k tomu využít placené dálnice přes mýtné brány. V případě neplacených dálnic už počítejte s výrazně zhoršenou kvalitou vozovek a čerpacích stanic. V italských městech se řídí velmi živelně, ale dálnice poskytují dostatek prostoru pro pohodovou jízdu.

Itálie nabízí široké možnosti, jak si tu užít dovolenou. Ať už je to zimní lyžování v Alpách, nebo letní relaxace u moře.

Slovinsko autem

Mnoho turistů Slovinskem obvykle jen projíždí na cestě do Chorvatska nebo Řecka. To je ale škoda, protože tato malá zemička toho může nabídnout opravdu hodně. Jde o perfektní kombinaci alpského a středomořského prostředí se špetkou Balkánu. Slovinsko nabízí kvalitní dálnice i silnice, služby, gastronomii, včetně spousty sportovních možností.

Stejně jako Itálie, tak i Slovinsko se vyplatí navštívit v jakémkoliv období v roce.

SPOČÍTAT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Autem na dovolenou do Rakouska

Rakousko je náš nejbližší soused, kde si lze také užít různé dovolenkové aktivity. V létě můžete například projet na kole přes vinice nebo stezky podél Dunaje, užít si krásná a moderní města, ale také turistiku nebo lyžování v Alpách.

Nemusíme ovšem zmiňovat, že Rakušané jsou velmi striktní při dodržování pravidel silničního provozu, hlavně co se rychlostních limitů týče. Pokuty jsou opravdu vysoké a navíc vám přijdou poštou přímo domů i v češtině. Obecně platí, že rakouské silnice jsou jedny z nejkvalitnějších a nejbezpečnějších na světě. Přesto doporučujeme i do Rakouska sjednat pojištění auta, protože služby a opravy vozidel tu mohou být poměrně nákladné.

Sjednání pojištění auta do zahraničí

Pokud tedy potřebujete povinné ručení nebo havarijní pojištění pro vaše vozidlo sjednat, nebo prostě jen vytvořit nabídku, jste na správné adrese. Stačí zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi do naší online kalkulačky, a hned můžete vybírat z několika produktů a pojišťoven, seřazených přehledně od nejlevnější nabídky. K tomu všemu uvidíte i možnosti dalších připojištění, která pojišťovna nabízí.

A pokud si s kalkulací nevíte rady, případně jen chcete poradit a doporučit vhodné krátkodobé pojištění auta do zahraničí, neváhejte využít služby našeho zákaznického centra. Jsme vám dispozici každý den, včetně víkendů telefonicky, na online chatu či e-mailu.