Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta do zahraničí

Dovolená objednána, cestovní pojištění sjednáno a nyní přemýšlíte, jak nejlépe zajistit připojištění auta do zahraničí? Abyste nemuseli složitě pátrat, co pro vás bude nejlepší a nejvýhodnější, sepsali jsme pro vás pár tipů, jak si zařídit dovolenou bez zbytečných starostí.

Pojištění auta

Pojištění auta do zahraničí

Můžete využít několik možností k pojištění auta do zahraničí. Sjednat si standardní havarijní pojištění, které kryje škody na vlastním vozidle nebo krátkodobé připojištění, které nahrazuje havarijní pojištění na kratší dobu než standardní havarijní pojištění. Dále můžete využít technickou asistenci, kterou si můžete sjednat jako připojištění u cestovního pojištění do zahraničí. Případně můžete využít či rozšířit rozsah krytí asistenčních služeb u povinného ručení.

SPOČÍTAT HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Možnosti pojištění auta do zahraničí

  • havarijní pojištění
  • krátkodobé připojištění vozidla
  • technická asistence
  • asistenční služby u povinného ručení

Havarijní pojištění vozidla

Územní platnost havarijního pojištění je definována v pojistných podmínkách. Nejčastěji se jedná o zeměpisnou plochu Evropy. Stejně jako u povinného ručení je obvykle součástí havarijního pojištění i asistence pro ČR a zahraničí. Pokud máte sjednané havarijní pojištění v podobě tzv. ,,allrisk", pak je součástí vašeho pojištění i odcizení vozu.

Co je krátkodobé pojištění auta do zahraničí?

Krátkodobé připojištění se týká zmíněného havarijního pojištění, které ne každý řidič v průběhu roku potřebuje. A právě například za účelem dovolené je možné si sjednat krátkodobé havarijní připojištění. Díky tomuto produktu budete mít jistotu, že vám pojišťovna proplatí škodu i na vašem vlastním vozidle při nehodě.

Před čím vás dále připojištění ochrání:

  • Vandalismus
  • Krádež
  • Přírodní živly

Pojištění zavazadel

Jedná se o pojištění zavazadel přepravovaných v pojištěném vozidle, které se sjednává například pro poškození nebo zničení zavazadel v důsledku živelní události, při dopravní nehodě nebo pro případ krádeže vloupáním do vozidla. Často se sjednává k havarijnímu pojištění a zahrnuje zavazadla umístěná v:

U tohoto připojištění však doporučujeme nahlédnout do pojistných podmínek. Rozsah a podmínky jsou zde velice specifické a výluky poměrně rozsáhlé. Informujte se u pojišťovny raději předem.

Náhradní vozidlo

Dalším připojištěním, které by se vám mohlo hodit, je pojištění náhradního vozidla v případě, že to vaše bude nepojízdné. Od pojistitele dostanete k dispozici náhradní vozidlo, které po dobu stanovenou v pojistné smlouvě budete moci využívat. U některých pojišťoven a produktů je pak dokonce zapůjčení náhradního vozidla jako součást základních, nebo nadstandardních asistenčních služeb. Limity jsou zde stanoveny nejčastěji počtem dnů, po které můžete vozidlo využít, a také maximální částkou za denní půjčovné. Od toho se odvíjí i výše ročního pojistného.

Tento produkt můžete sjednat u povinného, ale i havarijního pojištění, záleží na dané pojišťovně.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Další alternativy pojištění auta do zahraničí

Vedle havarijního připojištění existují i další alternativy. Některé jsou součástí cestovního pojištění online, jiné jako připojištění k povinnému ručení.

Technická asistence – cestovní pojištění auta do zahraničí

Některé z pojišťoven pak nabízejí zvláštní druh připojištění, často nazývané jako technická asistence vozidla. Jedná se o asistenční služby k cestovnímu pojištění pro případ, že by došlo k poruše či nehodě v průběhu a vy byste potřebovali pomoci se zajištěním servisu nebo odtahem vozidla.

Určitě se jedná o velmi dobrý druh pojištění, ale ne vždy je ale nutné jej sjednávat. Stačí se podívat, co všechno obsahuje vaše povinné ručení a havarijní pojištění a případně nastavení pojištění vašeho vozidla pro cestu do zahraničí upravit.

Asistenční služby povinného ručení

Územní platnost povinného ručení není omezena pouze na Českou republiku, pojištění se obvykle vztahuje na převážnou část Evropy. Záleží ale na pojistných podmínkách dané pojišťovny. Jaké státy jsou v rámci povinného ručení vašeho vozidla pokryty, naleznete vypsané přímo na zelené kartě, kterou obdržíte při sjednání pojištění a kterou jste povinni vozit stále s sebou.

Většina pojišťoven pak nabízí zdarma k povinnému ručení základní asistenční služby, kde jsou limity rozděleny na ČR a zahraničí. Často se ale jedná skutečně jen o základ a tak výše limitů není nikterak vysoká. Proto je dobré zvážit sjednání rozšířených asistenčních služeb, které pojišťovny nabízejí jako jednu z možností připojištění. Zde jsou pak limity podstatně vyšší a pojištění pak využijete nejen jako krátkodobé pojištění auta do zahraničí, ale také při cestách v rámci České republiky.

Sjednání pojištění auta do zahraničí

Pokud tedy potřebujete povinné ručení nebo havarijní pojištění pro vaše vozidlo sjednat, nebo prostě jen vytvořit nabídku, jste na správné adrese. Na stránkách Top-Pojištění.cz naleznete online kalkulátor, do kterého stačí zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi a hned můžete vybírat z několika produktů a pojišťoven, seřazených přehledně od nejlevnější nabídky. K tomu všemu uvidíte i možnosti dalších připojištění, které pojišťovna nabízí.

A pokud si s kalkulací nevíte rady, případně jen chcete poradit a doporučit vhodné krátkodobé pojištění auta do zahraničí, neváhejte využít služby našeho zákaznického centra. Jsme vám dispozici každý den, včetně víkendů telefonicky, na online chatu či e-mailu.