Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění proti přírodním živlům

Zima je v plném proudu a mnozí z nás v tomto období rádi například vyjíždíme do vyšších poloh a zasněžené krajiny. Jiní v horských oblast zase přímo bydlí. V obou případech je dobré myslet na připojištění vozidla, které vám pomůže vypořádat se například s pádem sněhu na vaše auto. Pojďme si říct, jaké výhody má připojištění proti živlům.

Pojištění proti živlům

Co tím získáte

Budete mít jistotu, že vám pojišťovna proplatí škody nebo opravu vozidla či motocyklu, který poškodí jakýkoliv živel, k němuž se připojištění vztahuje. Pokud v blízké budoucnosti hodláte vyjet na hory do zahraničí, určitě se vám hodí pokrytí například škody po lavině nebo sesuvu půdy.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

K čemu se pojištění proti živlům konkrétně vztahuje:

  • Povodeň, záplava
  • Úder blesku, požár
  • Vichřice
  • Krupobití
  • Sesuv půdy, lavina
  • Pád stromu nebo stožáru zapříčiněné vichřicí

U koho pojištění sjednáte

Vždy záleží na konkrétních nabídkách pojišťoven. Nicméně pojištění proti živelné události je nabízeno v rámci balíčku povinného ručení nebo havarijního připojištění. Ovšem dvě pojišťovací společnosti, konkrétně HVP (Hasičská vzájemná pojišťovna) a AXA nabízejí živelné pojištění u povinného i havarijního pojištění. U HVP je živel v rámci povinného ručení jen dodatkovým pojištěním odpovědnosti, proto je výhodnější si jej sjednat v rámci havarijka.

Jak na to?

Cena pojištění proti živlům není nijak závratná, obvykle se jedná v průměru o 500 Kč ročně, ale vyplatí se. A to obzvláště, pokud řídíte často, nebo velmi rádi cestujete nejen po Česku, ale i za jeho hranice, kde může být příroda poněkud divočejší.

Vše přitom můžete udělat i online z pohodlí domova. Stačí vám k tomu jen připojení k internetu a přístroj, na kterém se vám bude dobře číst a zadávat vstupní údaje. Pojišťovny navíc za online pojištění nabízí i slevu od 10 do 20 %. Nemusíte se přitom bát, že byste při online sjednání prodělali ne nevýhodné nabídce. Vše si můžete porovnat pomocí našich stránek, kde srovnáváme nabídky 8 pojišťoven, které v České republice působí. A pokud stále budete tápat, není nic jednoduššího, než si najít stránky vybrané společnosti a potřebné informace zjistit po telefonu nebo přes online chat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ