Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění vozidel porovnání

S hrnkem čerstvé kávy si sedáte k počítači a do vyhledávače vyťukáváte heslo Pojištění vozidel porovnání. Dnes jste při příchodu domů ze schránky vylovili obálku od pojišťovny a v ní objevili předpis pojistného k pojištění vašeho vozidla na další rok. A i když jste bezproblémový řidič bez pojistné události, navyšuje vám pojišťovna pojistné. Ideální doba poohlédnout se po pojištění jinde.

Pojištění vozidel porovnání

Změny pojišťovny

Výpověď povinného ručení z důvodu navýšení pojistného a hledání výhodnější nabídky patří mezi nejčastější způsoby ukončení pojistné smlouvy u pojištění vozidel. Pojistnou smlouvu můžete vypovědět vždy k ročnímu výročí smlouvy za předpokladu, že výpověď bude do pojišťovny doručena nejpozději 6 týdnů před datem výročí. V případě, že jste výpověď nestihli podat ve lhůtě 6 týdnů před výročím smlouvy a přišel vám předpis pojistného na další rok v jiné výši, než je vaše aktuální pojistné, pak máte ještě možnost smlouvu vypovědět do 1 měsíce od oznámení této změny a smlouva bude také k výročí ukončena. Než se ale rozhodnete pojištění vypovědět, doporučujeme udělat si online porovnání pojištění vozidel a zjistit, kde a za jakých podmínek můžete získat výhodnější pojištění. V drtivé většině případů ale výhodnější nabídku objevíte.

Pojištění vozidel

Záleží také na tom, zda máte vozidlo pojištěno jen povinným pojištěním, tj. povinným ručením anebo máte na smlouvě uzavřené i havarijní pojištění. Povinné ručení je povinně smluvní pojištění, které musí mít uzavřené každé vozidlo evidované v registru vozidel a provozované na veřejných pozemních komunikacích. Jedná se o povinné pojištění, můžete si ale vybrat, u jaké pojišťovny a za jakých podmínek si jej uzavřete. Povinné ručení slouží k pojistné ochraně škod, které pojištěným vozidlem způsobíte na majetku či zdraví třetích osob.

Naopak havarijní pojištění kryje škody, které i vlastní chybou způsobíte na svém, pojištěném vozidle. U havarijního pojištění je pro výpočet pojistného rozhodující pojistná částka, tj. hodnota vozidla při sjednání smlouvy. Jak ale jistě víte, hodnota vozidla jde bohužel s každým ujetým kilometrem poměrně rychle dolů a tak rozhodně stojí za to, svou smlouvu havarijního pojištění při každém výročí aktualizovat. Ne vždy ale pojišťovny umožňují úpravu pojistné částky na běžící smlouvě a tak je mnohdy nutné aktuální smlouvu vypovědět k jejímu výročí a sjednat smlouvu novou s odpovídající pojistnou částkou. U povinného ručení sice v rámci cen dochází maximálně k úpravě sazeb, které mají vliv na cenu pojistného, ale také za každých 12 měsíců pojištění bez pojistné události máte možnost získat vyšší bonus a tak i zde se u pojištění vozidel porovnání cen online vyplatí.

Pojištění vozidel porovnání

U pojištění vozidel porovnání cen není vůbec složité. Vše můžete vyřídit snadno a rychle, z pohodlí svého domova. Stačí si vzít k ruce počítač nebo chytrý telefon s připojením k internetu, nejlépe velký technický průkaz vozidla a můžete se do porovnání pustit. Pokud chcete porovnat komplexní pojištění vozidel, tedy povinné ručení i havarijní pojištění, stačí si na webu Top-Pojištění.cz otevřít kalkulaci havarijního pojištění a zaškrtnout, že zároveň chcete kalkulovat i povinné ručení.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Pokud si chcete spočítat pouze povinné pojištění, stačí otevřít kalkulačku samostatného povinného ručení. Do kalkulace zadáte požadované údaje, tedy technické parametry vozidla a základní údaje o pojistníkovi, případně držiteli vozidla, pokud se od pojistníka liší. A hned na to už máte před sebou přehledné porovnání nabídek pojišťoven a jejich produktů.

Můžete si nastavit, zda máte zájem o nabídku s vyššími či nižšími limity krytí a u havarijního pojištění vybrat, jaká rizika si přejete do smlouvy zahrnout. Taktéž máte možnost zvolit frekvenci platby od čtvrtletní až po roční. Pokud si z nabídky vyberete, můžete rovnou pojištění online i sjednat. Stačí v porovnání pojištění vozidel kliknout na tlačítko Koupit a pokračovat dále v objednávce, kde budete vyzváni k zadání konkrétních údajů o vozidle a pojistníkovi. Po sjednání pojištění obdržíte všechny potřebné dokumenty, včetně zelené karty, na uvedený e-mail. Pojištění vzniká úhradou pojistného, není tedy třeba podpis smlouvy a její odesílání zpět.

Nevíte si rady? Chcete získat ještě výhodnější nabídku? Rádi byste pojištění sjednali telefonicky s konzultací s naším specialistou? Jsme tu pro vás, stačí kontaktovat pracovníky našeho zákaznického servisu na online chatu, e-mailu nebo telefonu. K dispozici jsme vám každý den, včetně víkendů, až do večerních hodin.