222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění - online porovnání a kalkulace

Havarijní pojištění pomůže tam, kde ostatní selhávají.
Zaviněná autonehoda, krádež vozidla, zničení či poškození živlem nebo vandalismus,
to vše vám pokryje právě havarijní pojištění.

Rychlé porovnání,
široký výběr produktů,
snadno a online

Dlouholeté zkušenosti
13 let
na českém trhu

S námi ušetří
85 %
řidičů

Sjednání pojištění za
5 minut
přes internet

Jak funguje Top-Pojištění.cz?

V kalkulačce havarijního pojištění vyberte Vaše vozidlo (tovární značku a model) a vyplňte pár základních údajů. Dále zadejte aktuální tržní hodnotu vozidla (= pojistná částka) a další doplňující informace. Nyní už jen stačí zvolit druh pojistných rizik, výši spoluúčasti a základní údaje o Vás. Ihned poté se Vám zobrazí přehledný graf s nabídkou možností havarijního pojištění (přehledné srovnání 7 pojišťoven). Pro objednání havarijního pojištění online stiskněte tlačítko "Koupit" a následně vyplňte krátký formulář. Obratem obdržíte veškeré pojistné dokumenty do Vaší emailové schránky.

Spolupracujeme

Allianz pojišťovna AXA pojišťovna Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. ČSOB Pojišťovna Direct pojišťovna Kooperativa pojišťovna Servisní pojišťovna Slavia pojišťovna

Jaká rizika kryje havarijní pojištění?

  • Zaviněná autonehoda
  • Krádež vozidla
  • Zničení či poškození živlem
  • Vandalismus

Co byste měli vědět o havarijním pojištění?

Havarijní pojištění kryje škody způsobné havárií, odcizením, živelnými katastrofami, vandalismem, pádem předmětu a střetem se zvěří. Havarijní pojištění online si můžete sjednat v různých variantách, a to s ohledem na stav vašeho vozidla, zda se jedná o nové nebo starší vozidlo a míru rizika, jakou chcete nést.

K havarijnímu pojištění se sjednává tzv. spoluúčast. Spoluúčast je částka, kterou se pojištěný podílí na pojistné události. Je předem dohodnutá na pojistné smlouvě.

Pojistná částka určuje cenu pojištění, musí odpovídat obvyklé ceně vozidla, a tu není jednoduché určit, protože je u každého vozidla individuální. Obvyklá cena vozidla průběžně klesá, a proto je možné při výročí snížit pojistnou částku a snížit tak platbu za havarijní pojištění.

Havarijní pojištění chrání vaše vozidlo v případě vámi zaviněné nehody a umožní vám díky pojistnému plnění rychlou opravu vozidla a opětovné užívání vozidla. Pojištění je nepovinné a smluvní.

Příklady cen havarijního pojištění

Pojistná částka v Kč Bežná cena Cena
Top-Pojištění.cz
Úšetříte
do 100.000 Kč 3.283 Kč 2.205 Kč 1.078 Kč
100.001 – 200.000 5.351 Kč 3.594 Kč 1.757 Kč
200.001 – 300.000 7.050 Kč 4.735 Kč 2.315 Kč
300.001 – 400.000 9.651 Kč 6.482 Kč 3.169 Kč
400.001 – 500.000 12.254 Kč 8.230 Kč 4.024 Kč
nad 500.001 Kč 13.996 Kč 9.400 Kč 4.596 Kč

Pzn.: kalkulováno pro pojistníka Pavla 48 let, který bydlí v Hanicích u Chebu a má 150 měsíců bez nehody.
Vozidla Škoda, pojištění allrisk, 5% spoluúčast, zabezpečení dle hodnoty vozidla.

Havarijní pojištění kryje škody způsobné havárií, odcizením, živelnými katastrofami, vandalismem, pádem předmětu a střetem se zvěří. Porovnání havarijního pojištění si můžete sjednat v různých variantách, a to s ohledem na stav vašeho vozidla, zda se jedná o nové nebo starší vozidlo a míru rizika, jakou chcete nést.

Havarijní pojištění je určeno k ochraně vozidla před škodami způsobenými živly nebo vzniklými v důsledku havárie, odcizení, vandalismu či neoprávněného užití vozidla. Pokud budete mít uzavřeno havarijní pojištění, pojišťovna vám v uvedených případech vyplatí náhradu škody, která na vozidle vznikne. Přestože havarijní pojištění není povinné, jeho uzavření je třeba vždy zvážit.

Při dopravní nehodě slouží havarijní pojištění ke krytí škod na vlastním automobilu. V případě zavinění druhou osobou je škoda hrazena z povinného ručení viníka, uplatnění tedy havarijní pojištění nalezne při dopravní nehodě způsobené řidičem havarijně pojištěného automobilu.

Rozhodnutí, kterou z pojišťoven si vybrat, může ovlivnit mnoho aspektů. Může to být cena za nejlevnější havarijní pojištění nebo rozsah pojištění, kvalitní asistenční služby, případně jméno pojišťovny či možnost připojištění. Toto vše si můžete přečíst ještě před zakoupením havarijního pojištění v sekci Porovnání pojišťoven, kde naleznete jednoduchý popis nabízeného havarijního pojištění. V sekci pojistných podmínek naleznete detailní pojistné podmínky jednotlivých pojišťoven.

U nás vždy naleznete výhodné nabídky havarijního pojištění. Výrazné slevy jsou pro nás samozřejmostí a rádi Vám pomůžeme s výběrem nejlepšího pojištění. Nejenže ušetříte na havarijním pojištění, ale dostane se vám i plného komfortu co se týká zaslání pojistných dokumentů a fotodokumentace vašeho vozu zdarma. My se postaráme o vše! Obratem po dokončení objednávky na havarijní pojištění zašleme na vaši emailovou adresu všechny potřebné dokumenty k pojištění.

Pokud byste si nevěděli rady, nebo se potřebujete poradit, vždy nabízíme možnost zavolat na naše klientské centrum na číslo 222 100 200. Pokud si chcete nechat zavolat zpátky, využijte služby ,,Zavolejte mi zpět". Stačí nechat na sebe kontakt, resp. Vaše telefonní číslo a ozveme se vám.

Pořebujete poradit? Jsme vám k dispozici na zákaznické lince.

222 100 200
8:30 - 18:00