Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění motocyklu

Havarijní pojištění není určeno jen majitelům osobních nebo nákladních vozidel, ale také motocyklům. A pokud máte motorku novou, určitě se nad sjednáním havarijní pojistky zamyslete, ať už na dobu celého roku, nebo jen pro cestovní sezónu.

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění na motorku vám pomůže při pojistné události, kterou zapříčiníte vy sami, neznámý pachatel nebo zvíře, které se vám připlete do cesty. Havarijní pojištění je také zcela dobrovolné. To jsou zásadní rozdíly oproti povinnému ručení.

Havarijní pojištění motocyklu

Co kryje havarijní pojištění na motorku?

Nehod se na motocyklu stává mnoho a z velké části bohužel jde také o újmu na zdraví, ne pouze na samotném stroji. U strojů, které nejsou starší 5 let, havarijní pojištění doporučujeme, protože s jeho pomocí zaplatíte potřebné opravy. U starších motocyklů si ale musíte propočítat, jaká je zůstatková cena stroje oproti nákladům na opravu.

Havarijní pojištění na motorku využijete v případě: 

  • krádeži,
  • havárii,
  • škody způsobené přírodním živlem,
  • vandalismu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí havarijní pojištění?

Cena havarijního pojištění motocyklu se odvíjí od výše spoluúčasti. Spoluúčast je částka, kterou zaplatíte v případě pojistné události z vlastní kapsy. Dejte si ovšem pozor, aby například v případě 20% spoluúčasti nebyla výsledná částka příliš vysoká. Obvykle se doporučuje účast 5 %, případně 5 000 Kč.

U motocyklů bohužel hrozí nehody častěji než u osobních aut. Také tento faktor ovlivňuje cenu havarijního pojištění, která je tak o něco vyšší.

Kalkulačka havarijního pojištění

Díky naší online kalkulačce havarijního pojištění si můžete rychle a jednoduše vypočítat, kolik vás bude pojištění stát. Nově přitom můžete využít možnost vyplnit SPZ motocyklu. Kalkulačka se vám tak předvyplní z části sama - nemusíte dohledávat a vyplňovat informace o motorce.

Dlouhodobé nebo krátkodobé pojištění motorky

Havarijní pojištění je možné sjednat dlouhodobě a platit si roční pojistku, ale také krátkodobě nebo sezónně. Velká část majitelů motocyklů na svých strojích totiž vyjíždí například jen v letní měsíce. Pro takové motorkáře nemá smysl zbytečně platit za pojištění 12 měsíců v roce.