222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění – Cestování na motorce

Publikováno: 18.12.2019

Cestování na motorce patří k nejintenzivnějším zážitkům, a to zejména pokud jste milovníkem rychlé jízdy, nekonečných silnica okouzlující krajiny. A tak není divu, že každý rok mnoho z vás vyráží na dovolenou právě na motocyklech jakýchkoli značek. Ovšem abyste si takovou dovolenou za hranice České republiky patřičně užili a nestala se pro vás noční můrou, je třeba se na ni trochu připravit. Samozřejmostí pro zahraniční cestu je cestovní pojištění s dostatečným limitem pojistného krytí léčebných výloh.

Cestování na motorce

Co je nebo není součástí pojištění?

Pojištění léčebných výloh se automaticky vztahuje na lékařská ošetření, náklady na léky i na náhradu nákladů na zásah horské služby. Komplexní balíček cestovního pojištění zahrnuje například pojištění zavazadel, odpovědnosti za újmu i další praktická pojištění. Podstatnou výhodou cestovního pojištění jsou asistenční služby. Bez nich si musí turista veškerou komunikaci se zdravotnickým zařízením vyřídit sám, stejně tak  si musí sám zařídit a uhradit případný převoz domů. Asistenční služba je pojištěným osobám k 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Nejčastější výluky z cestovního pojištění na motorce

U cestovního pojištění je vždy nutné dbát na rizika, která jsou z něj vyloučena. Lze je najít v pojistných podmínkách každého cestovního pojištění. Mezi nejčastější výluky z odpovědnostních škod,  tedy škod na zdraví a majetku třetích osob, patří zejména škody způsobené provozem vozidla a na něm. Jako další typickou výluku lze uvést zabezpečení zavazadel pro případ jejich odcizení. Aby bylo pojistné krytí nárokovatelné, musí být prokázáno, že zavazadla byla umístěna v zavazadlovém prostoru motocyklu a také, že nebyla zvnějšku viditelná.

Cestovní pojištění online

Dopravní prostředek vs. motoristický sport

Při sjednávání cestovního pojištění dbejte na správnost a kvalitu jeho sjednání. V případě, že se chystáte cestovat do zahraničí na motocyklu, je motocykl považován za dopravní prostředek. V případě dopravní nehody je z cestovního pojištění nárokovatelné lékařské ošetření, hospitalizace, apod. Pokud by se však jednalo o motoristický sport, tedy zejména o motorkářské soutěže, tréninky, cesty po nevyznačených stezkách, apod., pak je zapotřebí k základnímu cestovnímu pojištění připojistit sportovní činnost (rizikový, příp. extrémní sport). Specifikaci a zařazení motoristického sportu u jednotlivých pojišťoven naleznete vždy v pojistných podmínkách produktu.

Specifikaci a zařazení motoristického sportu u jednotlivých pojišťoven

Cestovní pojištění – jízda na motocyklu
Pojišťovna jízda na vyznačené komunikaci = způsob přepravy Jízda v terénu, závody, atd.
ALLIANZ ANO nepojistitelné
AXA ASSISTANCE ANO nepojistitelné
ČSOB ANO nepojistitelné
ERGO ANO nepojistitelné
ERV ANO nepojisteilné
Pojišťovna VZP ANO rizikový / extrémní sport*
SLAVIA ANO nepojistitelné
TOP ANO nepojistitelné
UNIQA ANO rizikový sport
Ušetřeno.cz ANO nepojistitelné

*rizikový sport = motoristické sporty v běžném terénu (i minibike, minikáry, motokáry)
*extrémní sport = motoristické sporty v náročném terénu (motokros, autokros, enduro,…)

Spočítat cestovní pojištění

Autor: Richard Kadlec