222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění – Cestování na motorce

Publikováno: 18.12.2019

Cestování na motorce patří k nejintenzivnějším zážitkům, a to zejména pokud jste milovníkem rychlé jízdy, nekonečných silnica okouzlující krajiny. A tak není divu, že každý rok mnoho z vás vyráží na dovolenou právě na motocyklech jakýchkoli značek. Ovšem abyste si takovou dovolenou za hranice České republiky patřičně užili a nestala se pro vás noční můrou, je třeba se na ni trochu připravit. Samozřejmostí pro zahraniční cestu je cestovní pojištění s dostatečným limitem pojistného krytí léčebných výloh.

Cestování na motorce

Co je nebo není součástí pojištění?

Pojištění léčebných výloh se automaticky vztahuje na lékařská ošetření, náklady na léky i na náhradu nákladů na zásah horské služby. Komplexní balíček cestovního pojištění zahrnuje například pojištění zavazadel, odpovědnosti za újmu i další praktická pojištění. Podstatnou výhodou cestovního pojištění jsou asistenční služby. Bez nich si musí turista veškerou komunikaci se zdravotnickým zařízením vyřídit sám, stejně tak  si musí sám zařídit a uhradit případný převoz domů. Asistenční služba je pojištěným osobám k 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Nejčastější výluky z cestovního pojištění na motorce

U cestovního pojištění je vždy nutné dbát na rizika, která jsou z něj vyloučena. Lze je najít v pojistných podmínkách každého cestovního pojištění. Mezi nejčastější výluky z odpovědnostních škod,  tedy škod na zdraví a majetku třetích osob, patří zejména škody způsobené provozem vozidla a na něm. Jako další typickou výluku lze uvést zabezpečení zavazadel pro případ jejich odcizení. Aby bylo pojistné krytí nárokovatelné, musí být prokázáno, že zavazadla byla umístěna v zavazadlovém prostoru motocyklu a také, že nebyla zvnějšku viditelná.

Cestovní pojištění online

Dopravní prostředek vs. motoristický sport

Při sjednávání cestovního pojištění dbejte na správnost a kvalitu jeho sjednání. V případě, že se chystáte cestovat do zahraničí na motocyklu, je motocykl považován za dopravní prostředek. V případě dopravní nehody je z cestovního pojištění nárokovatelné lékařské ošetření, hospitalizace, apod. Pokud by se však jednalo o motoristický sport, tedy zejména o motorkářské soutěže, tréninky, cesty po nevyznačených stezkách, apod., pak je zapotřebí k základnímu cestovnímu pojištění připojistit sportovní činnost (rizikový, příp. extrémní sport). Specifikaci a zařazení motoristického sportu u jednotlivých pojišťoven naleznete vždy v pojistných podmínkách produktu.

Specifikaci a zařazení motoristického sportu u jednotlivých pojišťoven

Cestovní pojištění – jízda na motocyklu
Pojišťovna jízda na vyznačené komunikaci = způsob přepravy Jízda v terénu, závody, atd.
ALLIANZ ANO nepojistitelné
AXA ASSISTANCE ANO nepojistitelné
ČSOB ANO nepojistitelné
ERGO ANO nepojistitelné
ERV ANO nepojisteilné
SLAVIA ANO nepojistitelné
TOP ANO nepojistitelné
UNIQA ANO rizikový sport
Ušetřeno.cz ANO nepojistitelné
VZP ANO rizikový / extrémní sport*

*rizikový sport = motoristické sporty v běžném terénu (i minibike, minikáry, motokáry)
*extrémní sport = motoristické sporty v náročném terénu (motokros, autokros, enduro,…)

Spočítat cestovní pojištění

Autor: Richard Kadlec