Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění motorky online 2023

Publikováno: 06.06.2022

Cestování na motorce patří k nejintenzivnějším zážitkům. Mnoho Čechů každý rok vyráží na dovolenou právě na motocyklech. Ovšem abyste si cestu v Česku i za jeho hranicemi patřičně užili a nestala se pro vás noční můrou, je třeba se na ni trochu připravit. Samozřejmostí pro zahraniční cestu je dobře vybrané cestovní pojištění s dostatečným limitem pojistného krytí léčebných výloh.

Cestování na motorce

Povinné ručení na motorku

Stejně jako automobil, tak i motorka musí být pojištěná formou povinného ručení. Pojišťovny u něj navíc myslí i na to, že motocykl využíváte třeba jen jednu část v roce, například právě v období léta. Proto je možné sjednat povinné ručení jen na určitou dobu, a v momentě, kdy motocykl, respektive jeho poznávací značku dáte do depozitu, zrušíte i své povinné ručení. No a v příštím roce sjednáte nové.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Do depozitu značku odevzdáte na nejbližším obecním úřadu s rozšířenou působností, stačí si vzít oba technické doklady od motorky a občanský průkaz.

Nejlevnější povinné ručení na motorku

Cenu povinného ručení na motorku ovlivňují jednak parametry motorky jako je model motorky, výkon, rok výroby… a na druhé straně informace o řidiči. Pokud jezdíte bez nehod můžete získat speciální slevové bonusy ve výši až 60 %.

Nejlevnější cenu povinného ručení tak nelze přímo říci, protože cena je velmi individuální. Využijte naši kalkulačku povinného ručení a zjistíte nejnižší cenu během pár minut. Stačí zadat jen pár údajů nebo můžete přímo zavolat našim operátorům na číslo 222 100 200.

nejlevnější pojištění na motorku

Co kryje pojištění motorky?

Pojištění léčebných výloh se automaticky vztahuje na lékařská ošetření, pobyt v nemocnici, náklady na léky, stejně jako na náhradu nákladů při zásahu horské služby a jakýkoliv další transport (např. sanitkou, vrtulníkem). Komplexní balíček cestovního pojištění zahrnuje například pojištění zavazadel, odpovědnosti za újmu, i další praktická připojištění.

Podstatnou výhodou cestovního pojištění jsou asistenční služby. Bez nich si musí turista veškerou komunikaci se zdravotnickým zařízením vyřídit sám, stejně jako případný převoz domů. Asistenční služba je pojištěným osobám k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Pořád je nutné myslet na cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy nemoci covid-19. Také je nutné se předem podívat, jaká opatření pro vstup do země, kam máte namířeno, platí. Rovněž myslete na stálé aktualizace podmínek i pro návrat do České republiky. Vše se dozvíte v našem přehledném rozcestníku.

Nejčastější výluky z cestovního pojištění na motorce

U cestovního pojištění je vždy nutné dbát na rizika, která jsou z něj vyloučena. Lze je najít v pojistných podmínkách každého cestovního pojištění, které si sjednáváte. Mezi nejčastější výluky z odpovědnostních škod (škod na zdraví a majetku třetích osob) patří zejména škody způsobené provozem vozidla a na něm.

Další typickou výlukou je zabezpečení zavazadel pro případ jejich odcizení. Aby bylo pojistné krytí nárokovatelné, musí být prokázáno, že zavazadla byla umístěna v zavazadlovém prostoru motocyklu, a také že nebyla zvnějšku viditelná.

Některé pojišťovny do výluky z pojištění zahrnují například fotoaparáty, mobilní telefony, počítače a další příslušenství, i přesto, že byly odcizeny krádeží vloupáním do motocyklu. Pojistné podmínky si tedy vždy dobře pročtěte.

Cestovní pojištění online

Běžný provoz vs. rizikový sport

Při sjednávání cestovního pojištění dbejte na funkčnost a kvalitu jeho sjednání. V případě, že se chystáte v zahraničí na motocyklu jen cestovat z jednoho místa na druhé, je váš stroj považován za klasický dopravní prostředek.

V případě dopravní nehody je z cestovního pojištění nárokovatelné lékařské ošetření, hospitalizace, apod. Pokud by se však jednalo o motoristický sport, tedy zejména o účast na motorkářské soutěži, tréninku, nebo o cestu po nevyznačených stezkách apod., pak je zapotřebí k základnímu cestovnímu pojištění připojistit sportovní činnost (rizikový, příp. extrémní sport). Specifikaci a zařazení motoristického sportu u jednotlivých pojišťoven naleznete vždy v pojistných podmínkách produktu.

Druh jízdy na motorce a pojišťovny

Cestovní pojištění – jízda na motocyklu
Pojišťovna Jízda na vyznačené komunikaci
(způsob přepravy)
Jízda v terénu,
závody, atd.
Allianz ANO nepojistitelné
AXA Assistance ANO nepojistitelné
Colonnade ANO nepojistitelné
ČSOB Pojišťovna ANO nepojistitelné
Pojišťovna VZP ANO rizikový/extrémní sport*
Slavia ANO nepojistitelné
SV pojišťovna ANO nepojistitelné
TOP ANO nepojistitelné
UNIQA ANO rizikový sport**

* Rizikový sport = motoristické sporty v běžném terénu (i minibike, minikáry, motokáry, čtyřkolky); Extrémní sport = motoristické sporty v náročném terénu (motokros, autokros, enduro, apod.)
** Rizikový sport = motoristické a letecké sporty všech druhů

Havarijní pojištění na motorku

Havarijní pojištění na motorku kryje škody na vaší motorce, pokud způsobíte dopravní nehodu nebo pokud sami s motorkou na silnici havarujete. Naproti tomu povinné ručení kryje škody ostatních aut s nimiž budete mít dopravní nehodu. Typ motorky nerozhoduje. Havarijní pojištění si můžete sjednat na elegantní sportovní motorku, nebo na obyčejný moped či skútr.

Cena havarijního pojištění motocyklu

Cena havarijního pojištění je u motorek vyšší než u aut, protože statisticky motorky havarují mnohem častěji. Havarijní pojištění se vyplatí zejména tehdy, pokud máte novou dražší motorku. U levných a starších motorek už je pojištění na individuálním zvážení. Kontaktujte naše operátory a zeptejte se jich, zda se vám havarijní pojištění na vaši motorku skutečně vyplatí. Volejte na linku 222 100 200.

Co kryje havarijní pojištění na motorku?

  • pojištění motorky proti krádeži
  • pojištění motorky proti havárii
  • pojištění motorky proti přírodním živlům
  • pojištění motorky proti vandalismu

Spoluúčast havarijního pojištění motorky

Spoluúčast havarijního pojištění znamená procentuální podíl, kterým se budete účastnit platby za pojistnou událost. V praxi to znamená, že pokud si sjednáte např. 5% spoluúčast na havarijním pojištěním, způsobíte škody na motorce za 100 000 Kč, zaplatíte 5 % z celé částky, tj. 5 000 Kč, zatímco pojišťovna zaplatí zbytek, tj. 95 %, tedy 95 000 Kč. Samozřejmě platí, že čím vyšší procentuální spoluúčast si sjednáte s pojišťovnou, tím nižší pojistné vám pojišťovna nabídne.

 

Aktualizováno: 5.12.2023