Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Podzimní prázdniny 2023

Publikováno: 25.09.2023

Podzimní prázdniny v roce 2023 připadají na termín od 26. října do 29. října. Díky tomu se děti i teenageři můžou těšit na celé 4 dny volna, takže si s rodiči můžou užít skvělý prodloužený víkend, který lze také klidně ,,proměnit" na malou dovolenou.

Podzimní prázdniny 2023

Platí podzimní prázdniny pro všechny stejně?

Ano. Podzimní prázdniny stanovilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) na čtvrtek 26. října a pátek 27. října pro všechny kraje v ČR stejně. Tento termín tedy platí pro všechny školy po celé České republice - přes Prahu, Brno, Ostravu i všechna další města a místa.

Mrzet nás možná trochu může to, že státní svátek 28. října, kdy slavíme vznik samostatného československého státu, vychází na sobotu, ale i tak si určitě užijeme klidné a pohodové dny.

Den Svátek
čtvrtek 26. října Podzimní prázdniny
pátek 27. října Podzimní prázdniny
sobota 28. října Státní svátek - vznik ČSR
neděle 29. října Víkend

SPOČÍTat cestovní POJIŠTĚNÍ

Kam se vydat na podzimní prázdniny?

Podzimní prázdniny můžete strávit klidně v České republice a navštívit některou z turistických rodinných oblastí, které se těší velké popularitě. Nebo můžete podzimní prázdniny strávit v zahraničí, kam se můžete vydat letadlem nebo vyrazit autem. Skvělé je, že některé cestovní kanceláře nabízí termíny přímo vytvořené na míru podzimním prázdninám. Tak se pusťte do výběru té nejlepší destinace, ať se máte na co těšit!

Podzimní prázdniny v ČR

Lipno

Lipno je ideálním místem pro dovolenou s dětmi, protože zde najdete celou řadu atrakcí a aktivit pro celou rodinu. Užijete si například Stezku korunami stromů, která poskytuje úžasný výhled na zdejší přírodu, okolní krajinu i Lipenskou přehradu.

Oceníte také Království lesa - interaktivní centrum, které přibližuje divokou přírodu a lesní ekosystémy. Děti zde mohou objevovat zvířata a rostliny, které se nachází v českých lesích, a dozvědět se o nich více. Sportovci si potom zamiluji bobovou dráhu, nebo mohou vyrazit na kole po některé z místních cyklistických tras různých obtížností.

Jižní Morava

Jasnou volbou je také jižní Morava. V této části naší země se nachází celá řada krásných míst, jako je Lednicko-valtický areál, Mikulov, Pálava, Valtice či Archeopark Pavlov. Oblast je možné poznávat také na kole či elektrokole, přičemž vás místní cyklostezky povedou malebnými scenériemi kolem vinic, zřícenin hradů i vodních ploch s bohatou faunou. A chvíle aktivního relaxu si užijete také ve velmi oblíbeném Aqualandu Moravia.

Jižní Čechy

Další, doslova pohádkové místo, kde se natáčela spousta filmů pro děti, například na zámcích Červená Lhota nebo v Hluboké nad Vltavou. Svou malebností si vás získá také Český Krumlov, České Budějovice a Třeboň s jedinečnou architekturou a historickými památkami. Za přírodou se zase vyplatí vyrazit na Šumavu. Zde vás čeká krásná příroda s lesy, jezery a řekami, které můžete prozkoumávat prostřednictvím celé řady turistických tras, nebo také na kole. V regionu najdete mnoho naučných stezek a muzeí.

SPOČÍTat cestovní POJIŠTĚNÍ

Podzimní prázdniny v zahraničí - autem

Vídeň

Rakouská metropole nabízí mnoho atrakcí pro celou rodinu, včetně zábavných muzeí, paláců a parků. Zajděte s dětmi třeba do ZOO Schönbrunn nebo do Prateru, kde najdete oblíbený lunapark. Kromě toho je ve Vídni je velká spousta památek, které prostě při návštěvě tohoto města nesmíte vynechat.

V první řadě je to rozhodně katedrála svatého Štěpána (Stephansdom), která je přirozeným centrem města a jejíž věž slouží jako hlavní orientační bod při procházkách mezi místními památkami. Za uměním se vydejte třeba do galerie Albertina nebo navštivte Muzejní čtvrt, která se nachází na Ringstrasse a skládá se ze dvou zrcadlově postavených budov. Vynechat nemůžete ani nejkrásnější palácový komplex celé Vídně, Belveder, dále pak vídeňský hradní komplex Hofburg, kde trvale žije rakouský prezident, a v neposlední řadě pak císařský palác Schönbrunn.

Krakov

Nejkrásnější polské město se může pyšnit spoustou míst, která stojí za návštěvu. Turistickým lákadlem je zajisté Hlavní náměstí, u radniční věže pak určitě nepřehlédnete velkou plastiku duté hlavy. Pokud chcete mít návštěvu Krakova trochu zajímavější a dobrodružnější, vydejte se do krakovského podzemí, které bylo zpřístupněno teprve před několika lety.

Dalším cílovým bodem určitě může být také královský hrad Wawel, kde ve večerních hodinách můžete obdivovat sochu draka, který v pravidelných intervalech chrlí oheň. A v případě, že vás zajímá umění, bude pro vás jasnou volbou i Krakovské národní muzeum, kde je vystaven originál da Vinciho obrazu Dáma s hranostajem. Potom se s dětmi můžete vydat do solného dolu Wieliczka, který je zapsán na seznamu UNESCO.

Střední Slovensko

Tato oblast u našich východních sousedů je skvělým cílem pro rodinný výlet i kratší dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších místních destinací jsou vodní parky, jako je Vodní park Bešeňová a Tatralandia. Zde se můžete vyřádit na tobogánech, relaxovat v termálních bazénech a užít si vodní zábavu po celý den.

Další skvělou volbou může být návštěva parku MINI Slovensko, kde mohou děti prozkoumat miniatury slavných slovenských památek a měst. Toto interaktivní muzeum je nejen zábavné, ale i vzdělávací. A pokud máte rádi přírodu a horskou turistiku, nezapomeňte zapojit Tatry. Užijete si krásné výlety i túry, na kterých můžete obdivovat krásnou přírodu.

SPOČÍTat cestovní POJIŠTĚNÍ

Podzimní prázdniny v zahraničí - letecky

Egypt

Egypt je jistota, která nezklame, a je ideální destinací pro dovolenou po celý rok. Pokud si ale přímo nelibujete v extrémně horkém počasí, vyrazte sem na dovolenou právě na podzim. Zájezdy do Egypta se dají pořídit opravdu za velmi přijatelné ceny, a přitom služby jsou tu často na velmi vysoké úrovni. Je třeba jen pečlivě vybírat oblast i hotel, kam se vydáte. Rozhodně se vyplatí připlatit si za stravu all-inclusive a vybírat hotel s minimálně 4*. Děti budou Egypt milovat nejen díky skvěle vybaveným letoviskům, ale také pro možnost pohodového plavání, šnorchlování a spoustu výletů.

Turecko

Turecko je skvělou volbou pro podzimní dovolenou. Jen počítejte s tím, že na konci října bude počasí trochu proměnlivější. Turecko je známé pro své hotelové komplexy s mnoha atrakcemi a vybavením, je tedy ideální destinací pro rodinnou dovolenou. Vypravit se můžete třeba do rušného letoviska Alanya, kde je k vidění i mnoho památek, nebo do klidnějšího a zelenějšího letoviska Bodrum.

Kanárské ostrovy

Na Kanárských ostrovech je skvělé, že sem doletíte pouze za pár hodinVzduch i oceán je tu vyhřátý a příjemné klima takto vydrží téměř až do Vánoc. Vydejte se na nádherné pláže ostrova Fuerteventura nebo Lanzarote. Pokud chcete dovolenou na pláži kombinovat i s poznáváním přírody, pak volte třeba Tenerife či Gran Canaria.

SPOČÍTat cestovní POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění na podzimní prázdniny

Abyste se na svých cestách s rodinnou cítili opravdu v bezpečí, sjednejte si také to správné cestovní pojištění. A to i v případě, že vyrážíte jen po tuzemsku. Pokud se například chystáte sportovat, určitě se vám hodí pojištění úrazu. Motoristé by také před delším výletem či dovolenou měli ,,proklepnout" své povinné ručení a havarijní pojištění. Vyrážíte autem rovnou do zahraničí? Pak by se vám mohla hodit taky autoasistence.

SPOČÍTat cestovní POJIŠTĚNÍ