Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Podzimní prázdniny v roce 2024

Publikováno: 24.01.2024

Podzimní prázdniny v roce 2024 připadají na termín od úterý 29. října do středy 30. října. Jsou totiž připojeny ke státnímu svátku 28. října, takže se děti i teenageři můžou těšit na celých 5 dnů volna. Díky tomu si v letošním roce můžete užít nejen prodloužený víkend, ale doslova malou rodinnou podzimní dovolenou.

Podzimní prázdniny

Platí podzimní prázdniny pro všechny stejně?

Ano. Podzimní prázdniny stanovilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) na úterý 29. října a středu 30. října pro všechny kraje v ČR stejně. Tento termín tedy platí pro všechny školy po celé České republice - přes Prahu, Brno, Ostravu i všechna další města a obce. Díky připojení ke státnímu svátku 28. října (Den vzniku Československa) nás letos čekají podzimní prázdniny v délce celých pěti dnů.

SPOČÍTat cestovní POJIŠTĚNÍ

Kdy jsou podzimní prázdniny v roce 2024?

Den Svátek
sobota 25. října Víkend
neděle 26. října Víkend
pondělí 28. října Státní svátek - vznik ČSR
úterý 29. října Podzimní prázdniny
středa 30. října Podzimní prázdniny

Zdroj: MŠMT

Státní svátky v roce 2024

Jak můžete vidět v tabulce výše, jeden z našich státních svátků letos hezky rozšiřuje podzimní prázdniny. Podívejte se tedy, jak pro rok 2024 termínově vychází ostatní státní svátky, a rovnou si naplánujte prodloužený víkend či dovolenou. Zvlášť oblíbené jsou v tomto směru Velikonoce, státní svátky na začátku května a samozřejmě také ty na začátku července.

Dalšími užitečnými informacemi v tomto směru jsou také termíny státních svátků v roce 2024 v zahraničí. Například v sousedním Rakousku jich mají poměrně velké množství a navíc zde v jejich průběhu důsledně dbají na uzavření obchodů, kaváren i restaurací. Proto je dobré tyto dny při cestě do zahraničí brát v potaz.

Kam se vydat na podzimní prázdniny v roce 2024?

Podzimní prázdniny můžete strávit klidně v České republice a navštívit některou z turistických oblastí vhodných pro rodiny, které se těší velké popularitě. Nebo můžete strávit podzimní prázdniny v zahraničí, kam se můžete vydat letadlem nebo vyrazit autem. Skvělé je, že některé cestovní kanceláře nabízí termíny přímo vytvořené na míru podzimním prázdninám. Tak se pusťte do výběru té nejlepší destinace, ať se máte na co těšit!

A nezapomeňte si před tím sjednat cestovní pojištění. Jeho cenu si zdarma spočítáte v naší online kalkulačce.

SPOČÍTat cestovní POJIŠTĚNÍ

Podzimní prázdniny v roce 2024 v ČR

Lipno

Lipno je ideálním místem pro dovolenou s dětmi, protože zde najdete celou řadu atrakcí a aktivit pro celou rodinu. Užijete si například Stezku korunami stromů, která poskytuje úžasný výhled na zdejší přírodu, okolní krajinu i Lipenskou přehradu.

Oceníte také Království lesa - interaktivní centrum, které přibližuje divokou přírodu a lesní ekosystémy. Děti zde mohou objevovat zvířata a rostliny, které se nachází v českých lesích, a dozvědět se o nich více. Sportovci si potom zamilují bobovou dráhu nebo mohou vyrazit na kole po některé z místních cyklistických tras různých obtížností.

Jižní Morava

Jasnou volbou je také jižní Morava. V této části naší země se nachází celá řada krásných míst, jako je Lednicko-valtický areál, Mikulov, Pálava, Valtice či Archeopark Pavlov. Oblast je možné poznávat také na kole či elektrokole, přičemž vás místní cyklostezky povedou malebnými scenériemi kolem vinic, zřícenin hradů i vodních ploch s bohatou faunou. A chvíle aktivního relaxu si užijete také ve velmi oblíbeném Aqualandu Moravia.

Jižní Čechy

Další, doslova pohádkové místo, kde se natáčela spousta filmů pro děti, například na zámcích Červená Lhota nebo v Hluboké nad Vltavou. Svou malebností si vás získá také Český Krumlov, České Budějovice a Třeboň s jedinečnou architekturou a historickými památkami. Za přírodou se zase vyplatí vyrazit na Šumavu. Zde vás čeká krásná příroda s lesy, jezery a řekami, které můžete prozkoumávat prostřednictvím celé řady turistických tras nebo také na kole. V regionu najdete mnoho naučných stezek a muzeí.

Kam vyrazit na podzimní prázdniny do zahraničí autem?

Vídeň

Rakouská metropole nabízí mnoho atrakcí pro celou rodinu, včetně zábavných muzeí, paláců a parků. Zajděte s dětmi třeba do ZOO Schönbrunn nebo do Prateru, oblíbeného lunaparku. Kromě toho je ve Vídni velká spousta památek, které prostě při návštěvě tohoto města nesmíte vynechat.

V první řadě je to rozhodně katedrála svatého Štěpána (Stephansdom), která je přirozeným centrem města. Za uměním se vydejte třeba do galerie Albertina nebo navštivte Muzejní čtvrt, která se nachází na Ringstrasse a skládá se ze dvou zrcadlově postavených budov. Vynechat nemůžete ani nejkrásnější palácový komplex celé Vídně, Belveder, dále pak vídeňský hradní komplex Hofburg, kde trvale žije rakouský prezident, a v neposlední řadě pak císařský palác Schönbrunn.

Mohly by se vám hodit informace z těchto článků:

SPOČÍTat cestovní POJIŠTĚNÍ

Krakov

Nejkrásnější polské město se může pyšnit spoustou míst, která stojí za návštěvu. Turistickým lákadlem je zajisté Hlavní náměstí, u radniční věže pak určitě nepřehlédněte velkou plastiku duté hlavy. Pokud chcete mít návštěvu Krakova trochu zajímavější a dobrodružnější, vydejte se do krakovského podzemí, které bylo zpřístupněno teprve před několika lety.

Dalším krásným cílem je královský hrad Wawel, kde ve večerních hodinách můžete obdivovat sochu draka, který v pravidelných intervalech chrlí oheň. A v případě, že vás zajímá umění, bude pro vás jasnou volbou i Krakovské národní muzeum, kde je vystaven originál da Vinciho obrazu Dáma s hranostajem. Můžete se s dětmi také vydat do solného dolu Wieliczka, který je zapsán na seznamu UNESCO.

Mohly by se vám hodit informace z těchto článků:

Střední Slovensko

Tato oblast u našich východních sousedů je skvělým cílem pro rodinný výlet i kratší dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších místních destinací jsou vodní parky, jako je Vodní park Bešeňová a Tatralandia. Zde se můžete vyřádit na tobogánech, relaxovat v termálních bazénech a užít si vodní zábavu po celý den.

Další skvělou volbou je návštěva parku MINI Slovensko, kde mohou děti prozkoumat miniatury slavných slovenských památek a měst. Toto interaktivní muzeum je nejen zábavné, ale i vzdělávací. A pokud máte rádi přírodu a horskou turistiku, nezapomeňte zapojit Tatry. Užijete si krásné výlety i túry.

Mohly by se vám hodit informace z těchto článků:

Kam vyrazit na podzimní prázdniny do zahraničí letecky?

Egypt

Egypt je jistota, která nezklame a je ideální destinací pro dovolenou po celý rok. Pokud si ale přímo nelibujete v extrémně horkém počasí, vyrazte sem na dovolenou právě na podzim. Zájezdy do Egypta se dají pořídit opravdu za velmi přijatelné ceny a služby jsou tu často na velmi vysoké úrovni. Je třeba jen pečlivě vybírat oblast i hotel, kam se vydáte. Rozhodně se vyplatí připlatit si za stravu all-inclusive a vybírat hotel s minimálně 4*. Děti budou Egypt milovat nejen díky skvěle vybaveným letoviskům, ale také pro možnost pohodového plavání, šnorchlování a spoustu výletů.

Turecko

Turecko je vhodnou volbou pro podzimní dovolenou. Jen počítejte s tím, že na konci října bude počasí trochu proměnlivější. Turecko je známé pro své hotelové komplexy s mnoha atrakcemi a skvělým vybavením, které ocení právě rodiny s dětmi. Vypravit se pak můžete třeba do rušného letoviska Alanya, kde je k vidění i mnoho památek, nebo do klidnějšího a zelenějšího letoviska Bodrum.

Kanárské ostrovy

Na Kanárských ostrovech je skvělé, že sem doletíte pouze za pár hodinVzduch i oceán je tu vyhřátý a příjemné klima takto vydrží téměř až do Vánoc. Vydejte se na nádherné pláže ostrova Fuerteventura nebo Lanzarote. Pokud chcete dovolenou na pláži kombinovat i s poznáváním přírody, pak volte třeba Tenerife či Gran Canaria.

Cestovní pojištění na podzimní prázdniny

Abyste se na svých cestách s rodinou cítili opravdu v bezpečí, sjednejte si také to správné cestovní pojištění, a to i v případě, že vyrážíte jen po tuzemsku. Pokud se například chystáte sportovat, určitě se vám hodí pojištění úrazu. Motoristé by také před delším výletem či dovolenou měli ,,proklepnout" své povinné ručení a havarijní pojištění. Vyrážíte autem rovnou do zahraničí? Pak by se vám mohla hodit taky autoasistence.

SPOČÍTat cestovní POJIŠTĚNÍ