Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Rakouska 2024

Rakousko máme doslova ,,za rohem", a tak není divu, že si ho celá řada Čechů vybírá jako cíl pro svou letní dovolenou nebo prodloužený víkend. Je tu tolik lákadel! Alpy s malebnými horskými vesničkami a turistickými trasami, cyklostezky kolem Dunaje, průzračná jezera i krásná města, která si vás získají svou architekturou i bohatou historií. Chystáte se tuhle skvělou zemi také navštívit? Tak nezapomeňte na cestovní pojištění do Rakouska.

sPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění do Rakouska?

Ošetření v této alpské zemi se může velmi prodražit, proto se bez kvalitního cestovního pojištění s odpovídajícími limity léčebných výloh neobejdete. 

Do svého cestovního pojištění byste měli také zahrnout pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na to, když neúmyslně způsobíte někomu jinému škodu na zdraví či majetku. A v případě, že se chystáte provozovat i turistiku či sport, chybět by vám nemělo ani pojištění úrazu. U sportu pak doporučujeme si zjistit, do jaké kategorie spadá.

K náročnějším aktivitám totiž pojišťovny mohou přistupovat jako k rizikovým nebo extrémním sportům, které je třeba připojistit - to si můžete ve srovnání zkontrolovat v detailu produktu.

Cestovní pojištění do Rakouska

Srovnání cestovního pojištění do Rakouska

Se srovnáním aktuálních nabídek vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Ušetříte si tak čas, vyhnete se obíhání poboček jednotlivých pojišťoven a vše hravě zvládnete online z pohodlí domova. Stačí se jen připojit k internetu, do kalkulačky zadat pár základních údajů o vaší cestě a během chvíle uvidíte přehledně srovnané nabídky, včetně ceny cestovního pojištění.

Když si potom vyberete to nejvýhodnější cestovní pojištění do Rakouska, můžete jej také upravovat, například výši limitů i volbu připojištění.

Kolik stojí cestovní pojištění do Rakouska v roce 2024?

Cenu cestovního pojištění určuje délka vašeho pobytu, počet osob zahrnutých do pojištění, zvolená výše pojistných limitů a volba možných připojištění. Přesnou částku přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 4 000 000 Kč 8 000 000 Kč neomezeno
Pojištění úrazu 100 000 Kč 300 000 Kč 500 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 250 000 Kč 3 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 5 000 Kč 20 000 Kč 50 000 Kč
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 213 Kč 362 Kč 753 Kč

Kalkulace byla provedena pro 8denní turistickou cestu do Rakouska pro dvě osoby (28 a 27 let, netvoří jednu rodinu). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku. Počítáno dne 3. 2. 2024.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Rakouska?

Nejlepší cestovní pojištění do Rakouska si sjednáte snadno a během pár minut přes online kalkulačku. Stačí si vybrat pojištění, které se vám líbí nejvíce, a během pár kliknutí myší jej uzavřít. Pojistná smlouva vám potom přijde do vaší e-mailové schránky. Samotné pojištění vstupuje v platnost uhrazením pojistného (online kartou nebo bankovním převodem).

sjednat cestovní pojištění

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

Co si připravit před cestou do Rakouska?

Pro cestu do Rakouska vám bude stačit pouze platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Sbalte se vše, co potřebujete, a můžete se vydat na cestu. Pokud se vydáte do hor, nezapomeňte na teplé oblečení, pevné boty a další potřebné vybavení.

Užitečné informace:

  • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 113, policie 112, hasiči 110
  • Jazyky - němčina a angličtina 
  • Očkování - není povinné, ale doporučuje se očkování proti tetanu a spalničkám
  • Řízení - rychlostní limity jsou v Rakousku stanovené na 50 km/h v obci, 100 km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici. Tolerance alkoholu za volantem je 0,5 ?. 
  • Na co si dát pozor - během horské turistiky se v zimě nevydávejte mimo vyznačené trasy, hrozí sesuvy lavin
  • Peníze a výběr z bankomatu - v Rakousku se platí eury, takže je třeba si vyměnit hotovost. Tu si můžete vybrat také v zahraničí, raději se ale předem informujte o tom, jak to máte s poplatky za výběr z bankomatu u svého běžného účtu. Některé banky tuto možnost mají pro své klienty zdarma, jinde si ovšem připlatíte. 
  • Tarify a volání - nezapomínejte na to, že podmínky volání, SMS a čerpání dat v rámci vašeho mobilního tarifu se v zahraničí oproti podmínkám v Česku můžou lišit. Proto si ještě před odjezdem u svého operátora ověřte, jaké jsou pro vás aktuální poplatky v Rakousku. 
  • Státní svátky - v Rakousku mají celou řadu státních svátků, o kterých důsledně dodržují zavření obchodů, kaváren, restaurací i dalších služeb. Proto se ještě před svou cestou podívejte na to, jestli jste se zrovna netrefili do termínu některého z nich. 

Cestovní tipy do Rakouska

Rakousko je přírodním rájem i centrem evropské kultury, nadchne proto jak turisty mířící do hor, tak návštěvníky rakouských metropolí.

Co vidět v Rakousku?

Pokud se do Rakouska vydáváte obdivovat přírodu, navštivte tzv. Salzkammergut, tedy Solné komory. Jedná se o oblast s množstvím jezer, solných dolů a jeskyní, kde můžete každých pár kroků narazit i na úchvatnou malou vesničku.

Rakouské Alpy

Alpy v Rakousku oceňují nejen lyžaři v zimních měsících, ale také milovníci turistiky v těch letních. Navíc jsou zde střediska a trasy vhodné nejen pro zdatné sportovce, ale také pro rodiny s dětmi, které ocení vynikající vybavenost i servis místních služeb. Vydejte se do Tyrolska, jedné z rakouských spolkových zemí, kde o početné majestátní vrcholky Alp rozhodně není nouze.

Zell am See je městečko v srdci rakouských Alp na břehu Zellerského jezera na úpatí kopce Shmittenhöhe. V letních měsících můžete okolí objevovat na výšlapech nebo na kole, v zimě pak z vršků sjezdovek.

Vídeň

Pokud ale patříte spíše k obdivovatelům rakouské kultury, nevynechejte při cestě do Rakouska elegantní Vídeň. Za vidění zde stojí především zámek Schönbrunn s rozlehlými zahradami, katedrála Stephansdom, zámecký areál Belveder a samozřejmě známá vídeňská opera. K neopomenutelným kouskům moderní architektury pak rozhodně patří vídeňský Hundertwasserhaus. A nezapomeňte ochutnat věhlasný sachr s vynikající kávou!

Ti, kteří si ve Vídni chtějí užít i něco zábavy, nesmí vynechat známý zábavní park Prater. Ten má pro vás připravenou celou řadu atrakcí, které člověku doslova berou dech. Hlavním symbolem tohoto parku je pak obří vyhlídkové kolo, který poskytuje unikátní pohled na celou Vídeň z ptačí perspektivy.

Kromě hlavního města stojí za návštěvu také například Graz (Štýrský Hradec) se svým historickým centrem města, Linec nebo rodiště Amadea Mozarta - Salcburk.

Cesta do Rakouska

Do Rakouska to máme opravdu kousek, proto do této alpské země můžeme snadno vycestovat vlakem i autem. Hned několik výletních cílů je doslova pár kilometrů za hranicemi, takže si klidně dopřejte jen menší výlet do Rakouska nebo třeba prodloužený víkend v Rakousku.

Vlakem do Rakouska

Po železnici se do Rakouska pohodlně dostanete přímými spoji hned z několika českých měst.

Vlakové spoje do Rakouska 2024

Trasa Interval Cena zpátečních jízdenek Doba jízdy
Praha-Vídeň Každé 2 hodiny od 600 Kč 4 až 5 hodin
Brno-Vídeň Každé 2 hodiny od 400 Kč 1,5 až 2,5 hodiny
Ostrava-Vídeň Každé 4 hodiny od 1 000 Kč 3 až 3,5 hodiny

Zdroj: Idos.cz a Google Maps k 30. 1. 2024. Cena jízdenek se může lišit podle předstihu jejich zakoupení, denní doby i dne v týdnu, kdy se chystáte cestovat. Doba jízdy se může lišit podle typu vlakového spoje.

Autem do Rakouska

V Rakousku se budete těšit z jedné z nejkvalitnějších silničních a dálničních sítí na světě, včetně všudypřítomných servisů, čerpacích stanic a mnohdy dechberoucích přírodních scenérií. Cesta do Rakouska tedy může být velmi příjemnou záležitostí.

Ovšem tento požitek přináší i velkou zodpovědnost. Rakušané jsou známí tím, že velmi efektivně vymáhají dopravní přestupky, a to i tak, že vám pošlou pokutu v překladu do češtiny až k vám domů. A pokuty nebývají malé. Důrazně tedy doporučujeme zejména dodržovat rychlostní limity v obcích, na silnicích i dálnicích.

Pokud na místě není hlídka, můžete očekávat kamery a úsekové měření rychlosti. Pokutou je trestáno i nedodržení bezpečné vzdálenosti od vozidla.

Rozhodně si před cestou nezapomeňte ověřit, že máte sjednané povinné ručení. Bez něj se neobejdete. Rovněž se doporučuje havarijní pojištění, které sice povinné není, ale může vám ušetřit opravdu spoustu peněz. V případě nehody totiž kryje škody na vašem voze. U nás si můžete spočítat cenu autopojištění a ze seznamu nabídek pak vybrat tu nejvýhodnější.

SPOČÍTEJTE SI povinné ručení

Dálniční známku pro Rakousko lze koupit na čerpacích stanicích a nalepit je na okno, ale stejně tak si můžete pořídit digitální dálniční známku online na webu společnosti Asfinag. Pokud ovšem nejste podnikající osoba, začne vám známka platit až po 18 dnech kvůli možnosti odstoupení od smlouvy.

Při shánění známky na poslední chvíli proto budete muset využít nákup té nalepovací například na čerpacích stanicích už v Česku. Vinětu můžete nalepit na sklo doprostřed za vnitřní zpětné zrcátko nebo do levého horního rohu.

Ceny rakouských dálničních známek v roce 2024

Cena Cena pro motocykl
1 den 8,60 eur 3,40 eur
10 dnů 11,50 eur 4,60 eur
2 měsíce 28,90 eur 11,50 eur
1 rok 96,40 eur 38,50 eur

Zdroj: asfinag.at

Cena benzínu v Rakousku v roce 2024

Ceny benzínu v Rakousku se v současné době pohybují okolo 1,48 eur za litr benzínu, u nafty pak 1,59 eur.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY