Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Rakouska

Rakousko máme doslova „za rohem“, a tak není divu, že celá řada Čechů si ho vybírá jako cíl pro svou letní dovolenou nebo prodloužený víkend. Vždyť je tu tolik lákadel! Alpy s malebnými horskými vesničkami, turistickými trasami, cyklostezky kolem Dunaje, průzračná jezera i krásná města, která si vás získají svou architekturou i bohatou historií. Chystáte se tuhle skvělou zemi také navštívit? Tak nezapomeňte na cestovní pojištění do Rakouska.

Hallstatt-v-lete

COVID-19 v Rakousku

Také Rakousko se připojilo k zemím, které upouští od pandemických bezpečnostních opatření. Od pondělí 16. 5. 2022 tedy v při vstupu do Rakouska nemusíte prokazovat svou bezinfekčnost. Stejně jako při přístupu ke službám, jako je ubytování v hotelech, penzionech, vstup do restaurací a tak dále.

Stále zde ovšem platí povinnost nosit respirátor (FFP2), a to:

  • ve zdravotnických zařízeních
  • pečovatelských domech
  • domech pro seniory
  • ve Vídni pak v lékárnách a v MHD

Povinnost nosit respirátor pak mohou mít i obchody a další zařízení s uzavřenými prostory. Respirátor pak celkově nemusí mít děti do 6ti let, a těm od 6 do 14 let bude stačit pouze rouška.

I když nám tedy žádná přísná pravidla dovolenou „narušovat“ nebudou, stále je dobré myslet na riziko covid-19 v našem vhodně zvoleném cestovním pojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Nejznámější rakouské ,,taháky"

Pokud si od hor budete chtít i „odpočinout“ nevynechejte při cestě do Rakouska elegantní Vídeň. Za vidění zde především stojí klasicistní Schönbrunn s rozlehlými zahradami, katedrála Stephansdom a pro milovníky kultury samozřejmě známá vídeňská opera. A určitě si tady nezapomeňte dát věhlasný sachr s vynikající kávou.

Ti, kteří si ve Vídni chtějí užít i něco zábavy, nesmí vynechat známý Prater. Ten má pro vás připravenou celou řadu atrakcí, které člověku doslova berou dech. Hlavním symbolem tohoto parku je pak obří vyhlídkové kolo, ze kterého můžete mít unikátní pohled na celou Vídeň z ptačí perspektivy.

Při návštěvě tohoto místa ovšem nezapomínejte i na určitá rizika, která mohou některé atrakce představovat - mějte tedy sjednané kvalitní cestovní pojištění, aby váš výlet nic neohrozilo. Každý sice máme Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), ale ten nás ovšem ochrání jen do výše limitů základní zdravotní péče a nevztahuje se na položky, které u cestovního pojištění bereme jako samozřejmost.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Horská turistika a obdivování přírodních krás

Pokud se do Rakouska chystáte spíše obdivovat přírodu, nesmíte vynechat návštěvu tzv. Salzkammergut, tedy Solné komory. Jedná se o oblast s množstvím jezer, solných dolů a jeskyní, kde každých pár kroků můžete narazit i na úchvatnou malou vesničku.

Alpy v Rakousku oceňují nejen lyžaři v zimních měsících, ale také milovníci turistiky v těch letních. Navíc jsou zde střediska a trasy vhodné nejen pro zdatné sportovce, ale také pro rodiny s dětmi, které ocení vynikající vybavenost i servis místních služeb.

Jestli je v případě turistiky po rakouských památkách cestovní pojištění samozřejmostí, u sportovních aktivit je pak naprostou nutností. Je potřeba v něm zohlednit limity u léčebných výloh a asistenční služby, připojištění rizikových i extrémních sportů a určitě také úrazové připojištění. A pokud se chcete pojistit i pro případy, ve kterých byste mohli způsobit škodu někomu dalšímu (např. při srážce na lyžích či na kole), podívejte se také na výhody pojištění odpovědnosti.

Cena cestovního pojištění do Rakouska s Covid-19

Spousta Čechů pravidelně v zimě i v létě míří do Rakouska. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili rychlý přehled cen za kvalitní pojištění do Rakouska.

Délka pobytu a rozsah 1 dospělý Pár Rodina 2 + 2
1 den
12 Kč 24 Kč 35 Kč
4 dny
48 Kč 96 Kč 141 Kč
7 dní (pojištění odpovědnosti,
úrazu a zavazadel)
261 Kč 522 Kč 914 Kč

Přejeme šťastné a bezpečné cestování!