222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Rakouska

AKTUÁLNĚ: Rakousko právě zavedlo kontroly na hraničních přechodech s Českou republikou, stejně jako zpřísnilo vnitrostátní opatření, To vše ale pro to, aby země mohla být na konci ledna opět otevřena turistům a její krásné ski areály nezely prázdnotou. Navíc se v této zemi dá lyžovat i v březnu a v některých lokalitách to není ani problém až do konce dubna. Plánujete sem vyrazit za sněhovými radovánkami? Tak nezapomeňte na cestovní pojištění do Rakouska.

Cestovní pojištění do Rakouska

COVID-19 v Rakousku

Rakousko dokáže uspokojit každého návštěvníka. Na své si zde totiž přijde jak turista mířící za sportem a přírodou, tak milovník kultury a historie. Není proto divu, že zde trávíme rádi dovolené i prodloužené víkendy.

Díky situaci spojené s koronavirem zatím ovšem cestování mezi našimi státy není tak jednoduché, jako dříve.  Aktuálně platí, že

  • Na hraničních přechodech je potřeba počítat s kontrolami, některé budou dokonce uzavřeny.
  • Po vstupu do Rakouska musí Češi nastoupit do 10denní karantény i v případě, že by doložili negativní test na koronavirus.
  • Pro návrat do České republiky potřebujete negativní test na COVID-19 ne starší než 4 dny (můžete ho podstoupit do 72 hodin od návratu) anebo musíte absolvovat 10ti denní karanténu.
  • Ubytovací zařízení jsou uzavřená.

Dle informací chce ovšem Rakousko od 25. ledna turistům zemi zpřístupnit. Je tedy potřeba sledovat aktuální vývoj situace. I přes otevření hranic, ski areálů i hotelů se dá očekávat nutnost předložení negativního testu na COVID-19 a dodržování bezpečnostních opatření.

Cestovní pojištění online

Nejznámější rakouské ,,taháky"

Pokud si od hor budete chtít i „odpočinout“ nevynechejte při cestě do Rakouska elegantní Vídeň. Za vidění zde především stojí klasicistní Schönbrunn s rozlehlými zahradami, katedrála Stephansdom a pro milovníky kultury samozřejmě známá vídeňská opera. A určitě si tady nezapomeňte dát věhlasný sachr s vynikající kávou.

Ti, kteří si ve Vídni chtějí užít i něco zábavy, nesmí vynechat známý Prater. Ten má pro vás připravenou celou řadu atrakcí, které člověku doslova berou dech. Hlavním symbolem tohoto parku je pak obří vyhlídkové kolo, ze kterého můžete mít unikátní pohled na celou Vídeň z ptačí perspektivy.

Při návštěvě tohoto místa ovšem nezapomínejte i na určitá rizika, která mohou některé atrakce představovat - mějte tedy sjednané kvalitní cestovní pojištění, aby váš výlet nic neohrozilo. Každý sice máme Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), ale ten nás ovšem ochrání jen do výše limitů základní zdravotní péče a nevztahuje se na položky, které u cestovního pojištění bereme jako samozřejmost.

Cestovní pojištění online

Horská turistika a obdivování přírodních krás

Pokud se do Rakouska chystáte spíše obdivovat přírodu, nesmíte vynechat návštěvu tzv. Salzkammergut, tedy Solné komory. Jedná se o oblast s množstvím jezer, solných dolů a jeskyní, kde každých pár kroků můžete narazit i na úchvatnou malou vesničku.

Alpy v Rakousku oceňují nejen lyžaři v zimních měsících, ale také milovníci turistiky v těch letních. Navíc jsou zde střediska a trasy vhodné nejen pro zdatné sportovce, ale také pro rodiny s dětmi, které ocení vynikající vybavenost i servis místních služeb.

Jestli je v případě turistiky po rakouských památkách cestovní pojištění samozřejmostí, u sportovních aktivit je pak naprostou nutností. Je potřeba v něm zohlednit limity u léčebných výloh a asistenční služby, připojištění rizikových i extrémních sportů a určitě také úrazové připojištění. A pokud se chcete pojistit i pro případy, ve kterých byste mohli způsobit škodu někomu dalšímu (např. při srážce na lyžích či na kole), podívejte se také na výhody pojištění odpovědnosti.

Cena cestovního pojištění do Rakouska s Covid-19

Spousta Čechů pravidelně v zimě i v létě míří do Rakouska. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili rychlý přehled cen za kvalitní pojištění do Rakouska.

Délka pobytu a rozsah 1 dospělý Pár Rodina 2 + 2
1 den
12 Kč 24 Kč 40 Kč
4 dny
48 Kč 96 Kč 158 Kč
7 dní (pojištění odpovědnosti,
úrazu a zavazadel)
130 Kč 261 Kč 456 Kč

Přejeme šťastné a bezpečné cestování!