222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Rakouska

Rakousko je stát, který leží ve střední Evropě a je jedním z našich nejbližších sousedů. I díky tomu patří u českých turistů mezi nejčastěji navštěvované destinace. Rakousko dokáže uspokojit každého svého návštěvníka, na své si tu přijde turista mířící jak za sportem a přírodou, tak milovník kultury a historie. Rakousko je, stejně jako Česká republika, součástí Schengenského prostoru, a tak při cestování odpadají starosti s vyřizováním pasu a dlouhým čekáním při průjezdu hraniční kontrolou.

Do Rakouska za turistikou

Turisté, kteří dychtí po poznání historie a památek, najdou v podstatě v každém větším městě něco, co stojí za to vidět a je spojeno s některou historickou událostí. Většina turistů nejprve zamíří samozřejmě do Vídně, do hlavního města Rakouska. Zde za vidění určitě stojí klasicistní palác Schönbrunn s rozlehlými zahradami, katedrála Stephansdom a pro milovníky kultury pak samozřejmě proslulá vídeňská opera. Pokud se do Rakouska chystáte spíše obdivovat přírodu, nesmíte vynechat návštěvu tzv. Salzkammergut, tedy Solné komory. Jedná se o oblast s množstvím jezer, solných dolů a jeskyní, kde každých pár kilometrů můžete narazit i na úchvatnou malou vesničku.

I když je to často při výletech kousek za hranice České republiky opomíjeno, i při cestě do Rakouska se vyplatí mít sjednané kvalitní cestovní pojištění, které Vás v případě nesnází ochrání před nečekanými a mnohdy vysokými výdaji z vlastní kapsy. V Rakousku sice můžete uplatit průkaz Evropského zdravotního pojištění (EHIC), ale jen do výše limitů základní zdravotní péče. Zdravotní pojištění nepokryje například spoluúčast na ošetření, která je v evropských zemích běžná, nebo transport zpět do České republiky.

Pro běžnou turistiku po památkách by mělo být dostačující základní cestovní pojištění obsahující pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Při návštěvě přírodních krás Rakouska je pak potřeba i v cestovním pojištění zohlednit aktivity, které na svém výletu máte v plánu podnikat a případně pak připojistit rizikové či extrémní sporty. Vřele doporučujeme sjednat také úrazové připojištění.Cestovní pojištění do Rakouska

Tipy pro milovníky sportů a adrenalinu

Další skupinou turistů mířících do Rakouska jsou pak ti, kteří sem jedou využít skvělých podmínek pro provozování zimních sportů v rozlehlých rakouských Alpách.  Vyžití zde najdou jak zdatní lyžaři, tak začátečníci a rodiny s dětmi. Jedním z nejznámějších středisek je oblast Zel lam See - Kaprun,  kde se ve výšce více jak 3 000 m n.m. tyčí ledovec Kitzsteinhorn Gletscher. Ledovec je vhodný pro lyžování a ostatní zimní radovánky po celý rok.

Pokud je ale cestovní pojištění nutné při návštěvě rakouských památek, tak je také  naprosto nezbytné při cestě za zimními sporty. Možnost úrazu je zde samozřejmě mnohem vyšší než při poznávání rakouské historie. Sportovním nadšencům doporučujeme sjednat cestovní pojištění s vyššími limity pojistného krytí v rámci léčebných výloh, adekvátní sportovní připojištění a pojištění zimních sportů. Z dalších připojištění je možné  sjednat také úrazové pojištění, které Vám v nejhorším případě poslouží jako odškodění pro úrazy s trvalými následky. Dalším připojištěním, které se v dnešní době stává velmi žádoucím je připojištění odpovědnosti, které využijete například při srážce s jiným lyžařem na sjezdovce, kdy dojde k jeho poranění nebo zničení jeho vybavení.

Za zábavou do Prateru

Posledním tipem na et do Rakouska je bezpochyby zábavní park Prater. Naleznete zde nespočet atrakcí, které člověku doslova berou dech. Hlavním symbolem tohoto zábavního parku je Obří kolo, s unikátním výhledem na celou Víděň. Ale i při návštěvě zábavního parku je potřeba myslet na riziko, které mohou některé atrakce představovat a mít sjednané kvalitní cestovní pojištění, které případně pokryje rizikové činnosti, se kterými se v zábavním parku setkáte.

Spočítat cestovní pojištění