222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Rakouska

AKTUÁLNĚ: Zdá se, že Rakousko, které je tolik oblíbené u českých turistů, bude jednou z prvních zemí, kam budeme moci vyjet bez potřeby testu na koronavirus. Pokud tedy chcete poznávat krásná rakouská města, hory anebo jezera - můžete vesele začít plánovat svou letošní dovolenou! Nezapomeňte ani na cestovní pojištění do Rakouska.

Cestovní pojištění do Rakouska

Koronavirus v Rakousku

Rakousko dokáže uspokojit každého návštěvníka. Na své si zde totiž přijde jak turista mířící za sportem a přírodou, tak milovník kultury a historie. Není proto divu, že zde trávíme rádi dovolené i prodloužené víkendy.

Cestovní pojištění online

Díky aktuální situaci spojené s koronavirem zatím ovšem cestování mezi našimi státy není tak jednoduché, jako dříve.  Stále platí, že:

  • Pro vstup do Rakouska potřebujete negativní test na COVID-19 ne starší než 4 dny (kontroly již probíhají pouze namátkově)
  • Pro návrat do České republiky potřebujete negativní test na COVID-19 ne starší než 4 dny (můžete ho podstoupit do 72 hodin od návratu) anebo musíte absolvovat 14ti denní karanténu.

Na základě jednání mezi Rakouskem a Českou republikou se dá předpokládat, že pro letní dovolenou již tyto podmínky ovšem platit nebudou. Podrobnosti o koronaviru v Rakousko zde.

Nejznámější rakouské ,,taháky"

Všichni milovníci historie při cestě do Rakouska zcela jistě nevynechají elegantní Vídeň. Za vidění zde především stojí klasicistní Schönbrunn s rozlehlými zahradami, katedrála Stephansdom a pro milovníky kultury samozřejmě známá vídeňská opera. A určitě si tady nezapomeňte dát věhlasný sachr s vynikající kávou.

Ti, kteří si ve Vídni chtějí užít i něco zábavy, nesmí vynechat známý Prater. Ten má pro vás připravenou celou řadu atrakcí, které člověku doslova berou dech. Hlavním symbolem tohoto parku je pak obří vyhlídkové kolo, ze kterého můžete mít unikátní pohled na celou Vídeň z ptačí perspektivy.

Při návštěvě tohoto místa ovšem nezapomínejte i na určitá rizika, která mohou některé atrakce představovat - mějte tedy sjednané kvalitní cestovní pojištění, aby váš výlet nic neohrozilo. Každý sice máme Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), ale ten nás ovšem ochrání jen do výše limitů základní zdravotní péče a nevztahuje se na položky, které u cestovního pojištění bereme jako samozřejmost.

Cestovní pojištění online

Horská turistika a obdivování přírodních krás

Pokud se do Rakouska chystáte spíše obdivovat přírodu, nesmíte vynechat návštěvu tzv. Salzkammergut, tedy Solné komory. Jedná se o oblast s množstvím jezer, solných dolů a jeskyní, kde každých pár kroků můžete narazit i na úchvatnou malou vesničku.

Alpy v Rakousku oceňují nejen lyžaři v zimních měsících, ale také milovníci turistiky v těch letních. Navíc jsou zde střediska a trasy vhodné nejen pro zdatné sportovce, ale také pro rodiny s dětmi, které ocení vynikající vybavenost i servis místních služeb.

Jestli je v případě turistiky po rakouských památkách cestovní pojištění samozřejmostí, u sportovních aktivit je pak naprostou nutností. Je potřeba v něm zohlednit limity u léčebných výloh a asistenční služby, připojištění rizikových i extrémních sportů a určitě také úrazové připojištění. A pokud se chcete pojistit i pro případy, ve kterých byste mohli způsobit škodu někomu dalšímu (např. při srážce na lyžích či na kole), podívejte se také na výhody pojištění odpovědnosti.

Přejeme šťastné a bezpečné cestování!

Spočítat cestovní pojištění