Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Rakouska

Rakousko máme doslova ,,za rohem", a tak není divu, že celá řada Čechů si ho vybírá jako cíl pro svou letní dovolenou nebo prodloužený víkend. Vždyť je tu tolik lákadel! Alpy s malebnými horskými vesničkami a turistickými trasami, cyklostezky kolem Dunaje, průzračná jezera i krásná města, která si vás získají svou architekturou i bohatou historií. Chystáte se tuhle skvělou zemi také navštívit? Tak nezapomeňte na cestovní pojištění do Rakouska.

Hallstatt-v-lete

Proč cestovní pojištění do Rakouska?

Ošetření v této alpské zemi se může velmi prodražit, proto se bez kvalitního cestovního pojištění s odpovídajícími limity léčebných výloh neobejdete. 

Do svého cestovního pojištění do Rakouska byste měli také zahrnout pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na to, když neúmyslně způsobíte někomu jinému škodu na zdraví či majetku. A v případě, že se chystáte provozovat i turistiku či sport, chybět by vám nemělo ani pojištění úrazu. U sportu pak doporučujeme si zjistit, do jaké kategorie spadá. K náročnějším aktivitám totiž pojišťovny mohou přistupovat jako k rizikovým nebo extrémním sportům, které je třeba připojistit - to si můžete ve srovnání zkontrolovat v detailu produktu.

sSPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Srovnání cestovního pojištění do Rakouska

Se srovnáním aktuálních nabídek vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Ušetříte si tak čas, vyhnete se obíhání poboček jednotlivých pojišťoven a vše hravě zvládnete online z pohodlí domova. Stačí se jen připojit k internetu, do kalkulačky zadat pouze pár základních údajů o vaší cestě a během chvíle uvidíte přehledně srovnané nabídky, včetně ceny cestovního pojištění. Nejvýhodnější cestovní pojištění do Rakouska si můžete také upravovat, například výši limitů i volbu připojištění.

Kolik stojí cestovní pojištění do Rakouska?

Cenu cestovního pojištění určuje délka vašeho pobytu, počet osob zahrnutých do pojištění, zvolená výše pojistných limitů a volba možných připojištění. Přesnou částku přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 Kč 8 000 000 Kč neomezeno
Pojištění úrazu 300 000 Kč 300 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč 3 000 000 Kč 10 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE 20 000 Kč 50 000 Kč
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 289 Kč 398 Kč 854 Kč

Kalkulace byla provedena pro 8denní turistickou cestu do Rakouska pro dvě osoby (28 a 27 let, netvoří jednu rodinu). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku. Počítáno dne 12. 5. 2023.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Rakouska?

Nejvýhodnější cestovní pojištění do Rakouska si sjednáte snadno a během pár minut přes online kalkulačku. Stačí si vybrat pojištění, které se vám líbí nejvíce, a během pár kliknutí myší jej uzavřít. Pojistná smlouva vám potom přijde do vaší e-mailové schránky. Samotné pojištění vstupuje v platnost uhrazením pojistného (online kartou nebo bankovním převodem).

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTat cestovní pojištění

Co si připravit před cestou do Rakouska?

Pro cestu do Rakouska vám bude stačit pouze platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Sbalte se vše, co potřebujete, a můžete se vydat na cestu. Pokud se vydáte do hor, nezapomeňte na teplé oblečení, pevné boty a další potřebné vybavení.

Užitečné informace:

  • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 113, policie 112, hasiči 110
  • Jazyky - němčina a angličtina 
  • Očkování - není povinné, ale doporučuje se očkování proti tetanu a spalničkám
  • Řízení - rychlostní limity jsou v Rakousku stanovené na 50 km/h v obci, 100 km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici. Tolerance alkoholu za volantem je 0,5 ?. 
  • Na co si dát pozor - během horské turistiky se v zimě nevydávejte mimo vyznačené trasy, hrozí sesuvy lavin

Cestovní tipy do Rakouska

Rakousko je přírodním rájem i centrem evropské kultury, nadchne proto jak turisty mířící do hor, tak návštěvníky rakouských metropolí.

Tipy, co vidět v Rakousku

Pokud se do Rakouska vydáváte obdivovat přírodu, navštivte tzv. Salzkammergut, tedy Solné komory. Jedná se o oblast s množstvím jezer, solných dolů a jeskyní, kde můžete každých pár kroků narazit i na úchvatnou malou vesničku.

Alpy v Rakousku oceňují nejen lyžaři v zimních měsících, ale také milovníci turistiky v těch letních. Navíc jsou zde střediska a trasy vhodné nejen pro zdatné sportovce, ale také pro rodiny s dětmi, které ocení vynikající vybavenost i servis místních služeb. Vydejte se do Tyrolska, jedné z rakouských spolkových zemí, kde početné majestátní vrcholky Alp rozhodně není nouze.

Zell am See je městečko v srdci rakouských Alp na břehu Zellerského jezera na úpatí kopce Shmittenhöhe. V letních měsících můžete okolí objevovat na výšlapech nebo na kole, v zimě pak z vršků sjezdovek.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Pokud ale patříte spíše k obdivovatelům rakouské kultury, nevynechejte při cestě do Rakouska elegantní Vídeň. Za vidění zde stojí především zámek Schönbrunn s rozlehlými zahradami, katedrála Stephansdom, zámecký areál Belveder a samozřejmě známá vídeňská opera. K neopomenutelným kouskům moderní architektury pak rozhodně patří vídeňský Hundertwasserhaus. A nezapomeňte ochutnat věhlasný sachr s vynikající kávou!

Ti, kteří si ve Vídni chtějí užít i něco zábavy, nesmí vynechat známý zábavní park Prater. Ten má pro vás připravenou celou řadu atrakcí, které člověku doslova berou dech. Hlavním symbolem tohoto parku je pak obří vyhlídkové kolo, který poskytuje unikátní pohled na celou Vídeň z ptačí perspektivy.

Kromě hlavního města stojí za návštěvu také například Graz (Štýrský Hradec) se svým historickým centrem města, rodiště Amadea Mozarta, Salcburk, nebo Linec.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY