Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rakouská dálniční známka 2024

Publikováno: 12.01.2024

Rakousko je skvělou destinací pro dovolenou po celý rok. Minimálně jím mnoho Čechů projíždí při cestě k moři a využívají k tomu vůbec jednu z nejkvalitnějších dálničních sítí na světě. Pokud se budete vydávat do Rakouska, nezapomeňte na cestovní pojištění. Poradíme vám, jak je to s dálničními poplatky.

Dálniční známka Rakousko 2024

Dálniční poplatky v Rakousku v roce 2024

Po rakouských dálnicích je radost jezdit. Požitek z klidné jízdy a kvalitních služeb je ale vyrovnán každoročním zdražováním dálničních poplatků. Nezapomeňte si vždy začátkem roku zjistit, kolik aktuálně dálniční známka v Rakousku stojí.

Specialitou rakouské infrastruktury je také zpoplatněný průjezd některými horskými tunely v Alpách, zejména mezi Rakouskem, Slovinskem a Itálií.

Zpoplatněné tunely v Rakousku

Tunel Cena
Karawanken (Rakousko-Slovinsko) 8,20 eur
Brenner (Rakousko-Itálie) 11,00 eur
Arlberg 11,50 eur
Katschberg a Tauren 13,50 eur

Zdroj: asfinag.at

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cena rakouské dálniční známky v roce 2024

Cena známek v Rakousku se odvíjí od zvolené doby platnosti. Stejně jako v dalších státech Evropy včetně Česka, vešla v roce 2024 v platnost známka na 1 den.

Platnost Cena pro auto Cena pro motocykl
1 den 8,60 eur 3,40 eur
10 dní 11,50 eur 4,60 eur
2 měsíce 28,90 eur 11,50 eur
1 rok 96,40 eur 38,50 eur

Zdroj: asfinag.at

Kde koupit rakouskou dálniční známku?

Také Rakousko zavedlo možnost pořídit si elektronickou dálniční známku přes webový portál společnosti Asfinag, která se o rakouské dálniční systémy stará. Pokud ovšem nejste podnikající osoba, začne vám známka platit až po 18 dnech kvůli možnosti odstoupení od smlouvy. Při shánění známky na poslední chvíli proto budete muset využít nákup té nalepovací, například na čerpacích stanicích už v Česku. Vinětu můžete nalepit na sklo za zpětné zrcátko nebo do levého horního rohu.

Povinná výbava v Rakousku 2024

Povinná výbava je v Rakousku téměř totožná jako ta v Česku. Jen počítejte s tím, že v zimním období budete nejspíše potřebovat sněhové řetězy. Většina Čechů totiž v zimě cestuje do rakouských hor za lyžováním. Také si dávejte pozor na využívání kamery, protože ta je v Rakousku z důvodu ochrany soukromí zakázána.

Cena dálniční známky v ČR 2024

Také u české dálniční známky dochází ke změnám, které jsou výrazné. Vedle možnosti zakoupení jednodenní známky nás od 1. března čeká zdražení roční známky.

Dálniční známky od 1. 3. 2024 Cena
Roční 2 300 Kč
Měsíční 430 Kč
10denní 270 Kč
1denní 200 Kč

Zdroj: edalnice.cz

Pojištění auta

V rámci cestovního pojištění do Rakouska je možné si připojistit také vozidlo. To obsahuje především úrazové pojištění pro řidiče i posádku a technickou asistenci, která vám pomůže v případě, že bude mít váš vůz nehodu nebo poruchu. Je to vlastně taková odlehčená a levnější varianta havarijního pojištění. Díky připojištění navíc můžete v Rakousku těžit z opravdu kvalitních služeb a rychlé pomoci.

Nezapomeňte ani na správné povinné ručení, bez kterého byste se na silnici ani neměli vydat. Pokud způsobíte nehodu, připojištění cestovního pojištění ani pojištění odpovědnosti se k tomuto účelu nevyužívá.

Pojištění auta si můžete jednoduše spočítat a následně sjednat prostřednictvím naší online kalkulačky. Vše vyřídíte rychle a z pohodlí domova.

SPOČÍTAT povinné ručení

Jaké události může zahrnovat připojištění auta na cesty:

 • vybitá autobaterie
 • potíže s palivem (nedostatek nebo záměna)
 • ztráta nebo potíže s klíčem
 • defekt

Co obsahuje technická asistence:

 • oprava na místě
 • odtah do servisu
 • náhradní ubytování
 • nutná úhrada parkovného
 • náhradní vozidlo
 • repatriace vozidla do ČR
 • zajištění tlumočníka

I cestovní pojištění vám přehledně porovná naše online kalkulačka. Stačí do ní zadat potřebné údaje a kalkulačka vám zdarma srovná nabídky jednotlivých pojišťoven.

porovnejte SI POJIŠTĚNÍ NA CESTY