Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Celoroční cestovní pojištění

Chystáte se na dlouhodobý pobyt mimo Českou republiku? Jezdíte často na služební cesty a dovolené? Potřebujete kvalitní pojištění pro pracovní pobyt do zahraničí? Sjednejte si celoroční cestovní pojištění a už se nemusíte o nic starat! Pokračujte ve čtení a dozvíte se, jak na to.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co je celoroční cestovní pojištění?

Celoroční pojištění vás chrání před nepříjemnostmi, ať už jezdíte pravidelně a často na služební cesty a stáže, nebo dovolené do zahraničí. Kdykoli v roce tak máte jistotu, že se nemusíte starat o sjednávání cestovního pojištění a zároveň jste dostatečně chráněni v případě různorodých rizik.

celoroční cestovní pojištění

Jak funguje celoroční cestovní pojištění?

Celoroční pojištění do zahraničí má celou řadu výhod, které vám jednorázové pojištění nenabídne. Tou první je cena, protože při častých cestách zaplatíte v přepočtu mnohem méně za celoroční pojištění než za všechna individuální, která před každým výjezdem musíte řešit. Další výhodou je výrazné ušetření času. Toto pojištění sjednáte jednou a už na to nemusíte myslet.

Pojištění tak sjednáte pouze jednou na dobu jednoho roku. V zahraničí můžete pobývat 45 dnů, ale i celý rok, a navíc můžete cestu kdykoliv přerušit. Pokud s sebou berete rodinu, pojišťovny často nabízejí rodinné balíčky.

Limity pojistného plnění a připojištění

Další nespornou výhodou jsou vysoké limity pojistného plnění, a to jak u pojištění odpovědnosti za újmu na majetku či zdraví třetích osob, tak i u léčebných výloh.

Vyšší limity za léčení využijete především v oblastech, kde je hospitalizace velmi drahá, nebo se vám stane úraz, u kterého je potřeba dlouhá rekonvalescence.

 • Například ošetření zlomeniny se může v zahraničí vyšplhat až na několik desítek tisíc korun.
 • Drahý je také převoz sanitkou do ČR.
 • Ještě víc může stát případná repatriace ze států mimo Evropu. (U tohoto produktu se doporučuje limit nejméně 3 miliony korun. Pokud cestujete mimo Evropskou unii, pak je vhodné si limit ještě navýšit.)

V převážné většině celoročních cestovních pojištění si také můžete sjednat různá připojištění. Vezete si laptop, tablet, drahé oblečení nebo propagační materiály? Pak se vám bude hodit připojištění zavazadel.

A protože je tu s námi i nadále nemoc covid-19, může se stát, že budete muset svou cestu zrušit. V takovém případě lze zaplatit většinu storno poplatků pomocí připojištění storna cesty. Vráceno vám může být až 80 % částky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kdy se vyplatí dlouhodobé cestovní pojištění?

Dlouhodobé cestovní pojištění se nevyplatí každému. Občas může být výhodnější sjednat si cestovní pojištění například čtyřikrát ročně namísto jednoho ročního cestovního pojištění.

To, jestli se vám roční cestovní pojištění vyplatí, zjistíte jednoduše - posouzením svých cestovatelských zvyklostí:

 • Během jednoho roku plánujete pobývat v zahraničí nejméně 45 dní.
 • Jezdíte na dovolené do zahraničí v létě i v zimě.
 • Věnujete se v zahraničí různým typům sportů.
 • Nechcete řešit různé typy pojištění a připojištění, když můžete mít vše v jednom balíčku celoročního cestovního pojištění.
 • Jezdíte do zahraničí za prací.
 • Studujete v zahraničí.
 • Navštěvujete příbuzné v zahraničí.

Srovnání celoročního cestovního pojištění

Před sjednáním smlouvy k celoročnímu cestovnímu pojištění je výhodné si nabídky jednotlivých pojišťoven porovnat. Roční cestovní pojištění nabízí více pojišťoven. Vybírat tak můžete z velké nabídky, včetně různých:

 • limitů,
 • připojištění,
 • rizik.

Výsledné celoroční cestovní pojištění si tak můžete upravit podle sebe a vytvořit si pojištění, které je pro vás nejvýhodnější.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí roční cestovní pojištění?

Podívejme se na několik konkrétních příkladů z ceníků pojišťoven, abyste měli přehled, kolik stojí celoroční pojištění do zahraničí a co vše může zahrnovat. Většina pojišťoven nabízí 2 až 3 varianty celoročního cestovního pojištění, které se liší výší limitů i svým obsahem - čím plnohodnotnější variantu si zvolíte, tím bude lepší, ale i dražší.

Cena ročního pobytového pojištění

Délka pobytu a rozsah 1 dospělý
Rakousko 5 256 Kč
Velká Británie 4 100 Kč
Japonsko 13 818 Kč
Kanada 18 743 Kč

Poznámka: Cestovní pojištění je kalkulováno pro turistickou cestu. Jde o jednotlivce (35 let). Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro nižší variantu krytí. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 15. 12. 2023.

Cena ročního pojištění – opakované cesty

Délka pobytu a rozsah 1 dospělý
Rakousko 1 543 Kč
Velká Británie 1 560 Kč
Japonsko 3 443 Kč
Kanada 5 312 Kč

Poznámka: Cestovní pojištění je kalkulováno pro turistickou cestu (opakované cesty s návraty zpět do ČR). Jde o jednotlivce (35 let). Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro nižší variantu krytí. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 15. 12. 2023.

Jak sjednat cestovní pojištění na rok?

Samotné sjednání celoročního cestovního pojištění vám u většiny pojišťoven zabere jen chvilku.

V případě, že vám záleží na komplexnosti vašeho pojištění, můžete základní produkt rozšířit o různá připojištění. Konkrétně se jedná o připojištění odpovědnosti, zavazadel, úrazu nebo storna cesty. Některé pojišťovny ale tyto možnosti nabízejí už v základním balíčku cestovního pojištění.

Pokud bude mít vaše cesta sportovní charakter, je rovněž nutné provozované sportovní aktivity v celoročním cestovním pojištění zohlednit. Nezapomeňte tak na připojištění zimních, rekreačních, rizikových nebo extrémních sportů.

Výběr těchto připojištění záleží na náročnosti sportovní aktivity, o které je nutné se vždy informovat v pojistných podmínkách dané pojišťovny. Různé pojišťovny totiž k rizikovým a extrémním sportům přistupují různě.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ