Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Celoroční cestovní pojištění

Chystáte se na dlouhodobý pobyt mimo ČR? Nebo se jen často vydáváte do zahraničí na výlety či služební cesty? V obou případech by se vám nevyplatilo běžné cestovní pojištění, jaké si sjednáváte třeba na jednu krátkou letní dovolenou. Mnohem zajímavější je možnost pojištění pro opakované cesty či na dlouhodobé pobyty. Sjednejte si správné cestovní pojištění a už se nemusíte o nic starat! Pokračujte ve čtení a dozvíte se, jak na to.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co je celoroční cestovní pojištění pro opakované cesty?

Tento typ celoročního cestovního pojištění vás chrání před nepříjemnostmi, ať už jezdíte pravidelně a často na služební cesty a stáže, nebo několikrát v roce na dovolené do zahraničí. Kdykoli v roce tak máte jistotu, že se nemusíte starat o sjednávání cestovního pojištění, a zároveň jste dostatečně chráněni v případě různých rizik.

Obvyklá maximální délka každého jednotlivého pobytu však nesmí být delší než 90 dní. To znamená, že po uplynutí této doby byste se měli vrátit zpátky do Česka, tak aby pojištění bylo platné. Potom zase můžete bez obav vyrazit za hranice. Ale pozor, každá pojišťovna to má trochu jinak, a tak si dopředu nastudujte pravidla konkrétních nabídek. 

Celoroční cestovní pojištění

Jak funguje celoroční cestovní pojištění pro opakované cesty?

Celoroční pojištění do zahraničí má celou řadu výhod, které vám tradiční krátké jednorázové pojištění nenabídne. Tou první je cena, protože při častých cestách byste při opakovaném sjednávání cestovního pojištění na každou takovou cestu zaplatili více, než když si pořídíte jedno celoroční a na něj můžete vyrážet opakovaně. Další výhodou je výrazné ušetření času. Toto pojištění sjednáte jednou a už na to nemusíte myslet.

Limity pojistného plnění a připojištění

Další nespornou výhodou jsou vysoké limity pojistného plnění, a to jak u pojištění odpovědnosti za újmu na majetku či zdraví třetích osob, tak i u léčebných výloh.

Vyšší limity za léčení využijete především v oblastech, kde je hospitalizace velmi drahá, nebo se vám stane úraz, u kterého je potřeba dlouhá rekonvalescence.

 • Například ošetření zlomeniny se může v zahraničí vyšplhat až na několik desítek tisíc korun.
 • Drahý je také převoz sanitkou do ČR.
 • Ještě víc může stát případná repatriace ze států mimo Evropu. (U tohoto produktu se doporučuje limit nejméně 3 miliony korun. Pokud cestujete mimo Evropskou unii, pak je vhodné si limit ještě navýšit.)

V převážné většině celoročních cestovních pojištění si také můžete sjednat různá připojištění. Vezete si laptop, tablet, drahé oblečení nebo propagační materiály? Pak se vám bude hodit připojištění zavazadel. Pomocí připojištění storna cesty zase můžete dosáhnout na vrácení až 80 % storno poplatků.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kdy se vyplatí cestovní pojištění pro opakované cesty?

Občas může být výhodnější sjednat si cestovní pojištění například čtyřikrát ročně namísto jednoho ročního cestovního pojištění. To, jestli se vám roční cestovní pojištění vyplatí, zjistíte jednoduše - posouzením svých cestovatelských zvyklostí:

 • Během jednoho roku plánujete celkově pobývat v zahraničí nejméně 45 dní.
 • Jezdíte na dovolené do zahraničí v létě i v zimě.
 • Věnujete se v zahraničí různým typům sportů.
 • Nechcete řešit různé typy pojištění a připojištění, když můžete mít vše v jednom balíčku celoročního cestovního pojištění.
 • Jezdíte do zahraničí za prací.
 • Navštěvujete příbuzné v zahraničí.

Letní soutěž s cestovním pojištěním

Co je celoroční cestovní pojištění pro dlouhodobé pobyty? 

Trochu jiné to je s celoročním pojištěním pro dlouhodobé pobyty. Poslouží zejména tehdy, kdy se nehodláte nejpozději každých 90 dní vracet do Česka.

Tento roční cestovní pojištění vás chrání před nepříjemnostmi, pokud plánujete v zahraničí strávit delší dobu, např. při studijních pobytech nebo cestách za prací. Tento typ pojištění se zpravidla sjednává na konkrétní délku pobytu, přičemž maximální délka jednoho pobytu obvykle nesmí být delší než jeden rok. U tohoto typu pojištění pojišťovny počítají, že se nebudete vracet zpět do ČR během pojistné doby.  

Srovnání celoročního cestovního pojištění

Před sjednáním smlouvy k celoročnímu cestovnímu pojištění je výhodné si nabídky jednotlivých pojišťoven porovnat. Roční cestovní pojištění nabízí více pojišťoven. Vybírat tak můžete z velké nabídky, včetně různých:

 • limitů,
 • připojištění,
 • rizik.

Výsledné celoroční cestovní pojištění si tak můžete upravit podle sebe a vytvořit si takové pojištění, které je pro vás nejvýhodnější.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí roční cestovní pojištění?

Podívejme se na několik konkrétních příkladů z ceníků pojišťoven, abyste měli přehled, kolik stojí roční pojištění do zahraničí a co vše může zahrnovat.

Cena ročního cestovního pojištění pro opakované cesty

Destinace 1 dospělý
Rakousko 1 008  
Velká Británie 1 040 Kč
Japonsko 1 139 Kč
Kanada 1 714 Kč

Poznámka: Cestovní pojištění je kalkulováno pro turistickou cestu (opakované cesty s návraty zpět do ČR). Jde o jednotlivce (35 let). Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro nižší variantu krytí. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 17. 6. 2024.

Cena ročního pojištění pro dlouhodobý pobyt (1 rok)

Destinace 1 dospělý
Rakousko 5 256 Kč
Velká Británie 4 365 Kč
Japonsko 8 048 Kč
Kanada 14 600 Kč

Poznámka: Cestovní pojištění je kalkulováno pro turistickou cestu. Jde o jednotlivce (35 let). Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro nižší variantu krytí. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 17. 6. 2024.

Jak sjednat cestovní pojištění na rok?

Samotné sjednání celoročního cestovního pojištění, ať už pro opakované pobyty, nebo pro dlouhodobé pobyty, vám u většiny pojišťoven zabere jen chvilku.

V případě, že vám záleží na komplexnosti vašeho pojištění, můžete základní produkt rozšířit o různá připojištění. Konkrétně se jedná o připojištění odpovědnosti, zavazadel, úrazu nebo storna cesty. Některé pojišťovny ale tyto možnosti nabízejí už v základním balíčku cestovního pojištění.

Pokud bude mít vaše cesta sportovní charakter, je rovněž nutné provozované sportovní aktivity v celoročním cestovním pojištění zohlednit. Nezapomeňte tak na připojištění zimních, rekreačních, rizikových nebo extrémních sportů.

Výběr těchto připojištění záleží na náročnosti sportovní aktivity, o které je nutné se vždy informovat v pojistných podmínkách dané pojišťovny. Různé pojišťovny totiž k rizikovým a extrémním sportům přistupují různě.

Cestovní pojištění si můžete srovnat i sjednat prostřednictvím naší online kalkulačky. Je to jednoduché, rychlé a zcela online.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ