Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Celoroční cestovní pojištění

Chystáte se na dlouhodobý pobyt mimo Českou republiku? Jezdíte často na služební cesty a dovolené? Potřebujete kvalitní pojištění pro pracovní pobyt do zahraničí? Sjednejte si celoroční cestovní pojištění a už se nemusíte o nic starat!

banner sleva

Proč celoroční cestovní pojištění?

Celoroční pojištěnícelou řadu výhod, které vám běžné pojištění nenabídne. Tou první je cena, protože při častých cestách zaplatíte v přepočtu mnohem méně za celoroční pojištění, než za všechna individuální, která před každým výjezdem musíte řešit. Další výhodou je výrazné ušetření času. Toto pojištění sjednáte jednou a už na to nemusíte myslet.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Limity pojistného plnění a připojištění

Další nespornou výhodou jsou vysoké limity pojistného plnění, a to jak u pojištění odpovědnosti za újmu na majetku či zdraví třetích osob, tak i u léčebných výloh.

Vyšší limity za léčení využijete především v oblastech, kde je hospitalizace velmi drahá, nebo se vám stane úraz, u kterého je potřeba dlouhá rekonvalescence. Například ošetření zlomeniny se může v zahraničí vyšplhat na několik desítek tisíc korun. Drahý je také převoz sanitkou do ČR, stejně jako případná repatriace ze států mimo Evropu. U tohoto produktu se doporučuje limit nejméně 3 miliony korun.  Pokud cestujete mimo Evropskou unii, pak je vhodné si limit ještě navýšit.

V převážné většině celoročních cestovních pojištění si také můžete sjednat různá připojištění. Vezete si laptop, tablet, drahé oblečení nebo propagační materiály? Pak se vám bude hodit připojištění zavazadel.

A protože je tu s námi i nadále nemoc covid-19, může se stát, že budete muset svou cestu zrušit. V takovém případě lze zaplatit většinu storno poplatků pomocí připojištění storna cesty. Vráceno vám může být až 80 % částky.

TIP:

Zákonné zdravotní pojištění do zemí Evropské unie nezahrnuje náklady na přepravu nemocného zpět do vlasti a ani repatriaci tělesných ostatků v případě smrti. Zdravotní péči hrazenou z účtu vaší české zdravotní pojišťovny je také nutné čerpat pouze ve státních zařízeních, což platí jen ve státech Evropské unie. V ostatních zemích světa Vám česká zdravotní pojišťovna bude pouze refundovat Vámi uhrazenou zdravotní péči do výše nákladů za ošetření nebo léčbu, jakoby byla hrazena v ČR.

Roční cestovní pojištění, jak sjednat?

Samotné sjednání celoročního cestovního pojištění Vám zabere opravdu jen pár minut. Pokud jste podnikatelé, zaměstnanci, nebo i studenti, které čeká častý nebo dlouhodobý pobyt v zahraničí, stačí zadat základní informace do naší kalkulačky cestovního pojištění. Stačí zadat pojištění opakovaných pobytů.

Vyplňte:

  • cílovou destinaci,
  • termín cesty,
  • svůj věk nebo datum narození.

V případě, že vám záleží na komplexnosti vašeho pojištění, můžete svůj základní produkt rozšířit o různá připojištění. Konkrétně se jedná o připojištění odpovědnosti, zavazadel, úrazu nebo storno cesty, což je v době pandemie covid-19 velmi důležitá položka.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pokud bude mít vaše cesta sportovní charakter, je rovněž nutné provozované sportovní aktivity v celoročním cestovním pojištění zohlednit. Nezapomeňte tak na připojištění zimních, rekreačních, rizikových nebo extrémních sportů.

Výběr těchto připojištění záleží na náročnosti sportovní aktivity, o které je nutné se vždy informovat v pojistných podmínkách dané pojišťovny. Společnosti totiž k rizikovým a extrémním sportům přistupují trochu odlišně.

Vypočítali jsme pro vás konkrétní příklady opakovaných cest do několika vybraných zemí. Součástí pojištění jsou léčebné výlohy, asistence, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, připojištění zavazadel, někde i pojištění storna cesty a rekreační sporty, které jsou v ceně vždy.

Destinace nižší varianta střední varianta vyšší varianta
EU 4 068,- 4 941,- 6 310,- (bez storna cesty)
Japonsko 6 136,- 5 940,- 9 221,- (bez storna cesty)
USA 6 822,- 6 196,- 13 493,- (bez storna cesty)

Pzn.: data jsou z 21.4.2021

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ