Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Limity pojistného plnění u cestovního pojištění

Chystáte se na dovolenou do zahraničí a vybíráte cestovní pojištění? Možná jste tak právě narazili na pojem ,,limity pojistného plnění u cestovního pojištění" a přemýšlíte, co vlastně to vlastně přesně znamená. Proto jsme si pro vás všechny důležité odpovědi připravili do tohoto článku.

Pojistné limity u cestovního pojištění

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je nepovinné pojištění, které však důrazně doporučujeme sjednat při jakékoliv cestě za hranice naší republiky a to včetně cest po Evropské unii. V rámci cestovního pojištění máte pojištění především léčebné výlohy, které zahrnují například lékařskou péči, převoz k lékaři, pobyt v nemocnici, léky anebo  v případě nutnosti repatriaci zpět do České republiky.

Cestovní pojištění online

V případě cesty v rámci území EU vám sice platí kartička zdravotního pojištění, ovšem ta pokryje lékařskou péči často ve velmi omezeném rozsahu. Více si o tom můžete přečíst v našem předchozím článku o modré kartičce. A pokud vycestujete za hranice Evropy a nebudete mít sjednané cestovní pojištění, pak veškeré náklady na případné lékařské ošetření budete nuceni hradit ze svých finančních prostředků. A opravdu se nejedná o malé částky.

Limity pojistného plnění u cestovního pojištění

Možná vás zajímá, podle čeho si vybírat kvalitní cestovní pojištění. Právě limity pojistného plnění u cestovního pojištění hrají velmi podstatnou roli a tak by pro vás měli být tím zásadním ukazatelem i při výběru správného cestovního pojištění. Zde samozřejmě platí, čím vyšší limit, tím větší jistota pro vás, že jakékoliv nepříjemnosti a zdravotní komplikace v zahraničí budou pokryty z cestovního pojištění.

Limit pojistného plnění v podstatě definuje horní hranici, tj. nejvyšší částku, kterou vám při pojistné události pojišťovna vyplatí.

Proto při výběru cestovního pojištění zvažte při volbě limitu pojistného plnění následující body.

  • Kdo cestuje

Senioři a děti jsou, co se týká zdraví, většinou tou nejvíce ohroženou skupinou, v těchto případech se pak vyplatí pojištění s vyššími limity.

  • Kam cestujete

Pokud se jedná o cestu po EU, mělo by být pojištění s limitem 5 mil. Kč dostačující, ale v případě, že cestujete například do USA nebo jiných vzdálených krajů, volte limity podstatně vyšší.

  • Plánované aktivity

 I to, co se chystáte na vaší cestě podnikat, je pro výběr vhodného limitu pojistného plnění důležité. Pokud jedete poznávat památky v rámci nějaké evropské metropole, pak je riziko úrazu rozhodně nižší než pokud jedete surfovat na Srí Lanku. A to se musí odrazit i ve volbě limitů pojistného plnění u cestovního pojištění.

Jak se rozhodnout?

Je nám jasné, že současná nabídka produktů cestovního pojištění je tak široká, že se v tom člověk snadno ztratí. Proto vám přinášíme přehledné porovnání, kde můžete jednotlivé produkty porovnat nejen podle ceny, ale i podle limitů pojistného plnění jak u léčebných výloh, tak u případných připojištění. A pokud vám nebude cokoliv jasné, ptejte se! V rámci zákaznické podpory jsme vám k dispozici na e-mailu, online chatu nebo telefonu.

Top-Pojištění.cz cestovní pojištění online

Bezpečnému cestování zdar!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ