Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění psa do zahraničí

Někteří z nás rádi cestují i se čtyřnohými členy naší domácnosti. A od toho je tu cestovní pojištění domácích mazlíčků. Na dovolené se nevyhýbají nemoci a úrazy ani našim psím kamarádům. A stejně jako my můžeme někomu omylem způsobit škodu, mohou ji způsobit i naši mazlíčci - proto se pojďme podívat na to, čemu při cestě do zahraničí s domácími mazlíčky věnovat zvýšenou pozornost.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Veterinární péče v zahraničí

Veterinární služby nejsou levnou záležitostí u nás České republice, natož v zahraničí. Jejich součástí na dovolené jsou:

  • samotné výkony,
  • použitý materiál,
  • hospitalizace mazlíčka,
  • předepsané léky.

Cestovní pojištění psa do zahraničí

Cestovní pojištění psa do zahraničí

Pes musí mít pro cestu za hranice České republiky sjednaný cestovní pas. A musí disponovat nejen tím. Musí mít také mikročip (nebo tetování, které je jasně čitelné a prokazatelně provedené před 3. 7. 2011), platné očkování proti vzteklině a v některých zemích ještě navíc také odčervení proti echinokokóze. Pes musí být označen mikročipem ještě před očkováním proti vzteklině a před vydáním cestovního pasu. Cena mikročipu se pohybuje kolem 500 Kč a očkování proti vzteklině cca 250-450 Kč.

Co je pro vstup na území jiných států třeba, jsme shrnuli do přehledné tabulky: 

Státy Povinné
Státy EU (kromě Finska, Irska, Malty) mikročip, očkování proti vzteklině, pas
Finsko, Irsko, Malta mikročip, očkování proti vzteklině, pas, odčervení (ošetření proti echinokokům)
Velká Británie shrnutí podmínek zde
Třetí země (mimo EU) informace ke konkrétním zemím zde

Zdroj: portál Státní veterinární správy ČR; platné k 23. 5. 2023.

Cestovní pojištění pro psa

Samostatné cestovní pojištění psa žádná z pojišťoven momentálně nenabízí. Na výběr jsou dvě možnosti. Buď si můžete pořídit pro svého mazlíčka komplexní balíček zdravotního pojištění, který v sobě zahrnuje i zdravotní pojištění do zahraničí, nebo si můžete svého miláčka připojistit v rámci svého cestovního pojištění. Cestovní připojištění svého mazlíčka se vyplatí zejména tehdy, pokud cestujete spíše jednorázově a krátkodobě.

Připojištění domácích mazlíčků Limit pojistného plnění
Pojištění veterinární péče 20 000 Kč
Doprava domácího zvířete k veterináři 20 000 Kč
Rozšíření krytí z pojištění odpovědnosti pro škody způsobené domácím zvířetem do limitu ODP

Tabulka se týká připojištění domácích mazlíčků k cestovnímu pojištění v rámci vyššího pojistného programu Excelent (AXA ASSISTANCE). Zdroj: smluvní a předsmluvní dokumentace pojišťovny; platné k 23. 5. 2023.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Pojištění odpovědnosti za psa

Každý, kdo má psa, se už určitě setkal s tím, že něco rozkousal nebo zašpinil. Na dovolených nebo zahraničních cestách k těmto situacím může dojít snad ještě častěji než doma. Cestovní pojištění pro psa vás finančně ochrání například před poškozením hotelového pokoje vaším mazlíčkem i před tím, když by někomu způsobit škodu na zdraví.

Podmínky pojištění psa na dovolenou

Předtím než svému čtyřnohému parťákovi komplexní pojištění nebo připojištění k vašemu cestovnímu pojištění sjednáte, pečlivě si pročtěte smluvní podmínky. Zpravidla platí, že ne všichni psi jsou pojistitelní. Obvykle nelze např. pojistit štěně mladší 3 měsíců nebo psa staršího 9 let (dle plemene psa). Podmínkou pojistitelnosti je také dobré zdraví zvířete. Pokud trpí váš pes nějakým chronickým onemocněním, informujte se u pojišťovny s předstihem, zda je pojistitelný, popř. jak postupovat, když se chronické potíže u psa v zahraničí zhorší (jaké jsou podmínky u dané pojišťovny, kdo a jak smí zvíře ošetřit atd.).

Povinnosti a doporučení ohledně cestování se zvířaty se mohou měnit. Vždy před vycestováním proto doporučujeme informovat se na portálu Státní veterinární správy ČR nebo na veterinární správě země, do které se chystáte.