Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění psa do zahraničí

Někteří z nás rádi cestují i se čtyřnohými členy naší domácnosti. Nezapomínejte tedy i na jejich pojištění. Na dovolené se jim nevyhýbají nemoci, úrazy, stejně jako škody, které mohou způsobit.

Cestovní pojištění pro mazlíčky

Veterinární péče v zahraničí

Veterinární služby u nás nejsou levnou záležitostí, natož v zahraničí. Jejich součástí na dovolené jsou:

  • Samotné výkony
  • Použitý materiál
  • Hospitalizace mazlíčka
  • Předepsané léky

Přesné podrobnosti si vždy před odjezdem raději přečtěte v pojistných podmínkách vaší smlouvy.

Cestovni-pojisteni-online

Cestovní pojištění pro psa

Samostatné cestovní pojištění pro psa žádná z pojišťoven momentálně nenabízí. Na výběr máte ze dvou možností. Buď si můžete pořídit pro svého mazlíčka celý balíček zdravotního pojištění, který v sobě zahrnuje i zdravotní pojištění do zahraničí, nebo si můžete svého miláčka připojistit v rámci svého cestovního pojištění. Cestovní připojištění svého mazlíčka se vyplatí zejména tehdy, pokud cestujete spíše jednorázově a krátkodobě. Jednou z pojišťoven, která takové připojištění nabízí je například AXA ASSISTANCE se svým pojistným programem Excelent (vztahuje se na Evropu i celý svět). Excelent vás bude chránit pro tyto eventuality:

Pojištění domácích mazlíčků, pojistný program Excelent Limit pojistného plnění
Pojištění veterinární péče 20.000 Kč
Doprava domácího zvířete k veterináři 20.000 Kč
Rozšíření krytí z pojištění odpovědnosti pro škody způsobené domácím zvířete do limitu ODP

Pojištění odpovědnosti za psa

Každý, kdo má psa se už určitě setkal s tím, že něco rozkousal nebo zašpinil. Na dovolených k těmto situacím může dojít snad ještě častěji než doma. Buďte tedy chráněni před poškozením hotelového pokoje vaším mazlíčkem i před tím, když by snad někoho pokousal.

Podmínky pojištění psa na dovolenou

Zeptejte se na konkrétní individuální podmínky pojištění své čtyřnohého miláčka. Ne všichni psi jsou pojistitelní. Obvykle nelze např. pojistit štěně mladší 3 měsíců. Naopak psa staršího více jak 9 let také s největší pravděpodobností nepojistíte.

Připravte si nějakou hotovost navíc. Každé pojištění mazlíčka obsahuje spoluúčast. U veterináře ale budete muset zaplatit celou částku tak jako tak. Pojišťovna vám ošetření proplatí až po návratu z ciziny na základě dokladu o zaplacení.

Cestování se psem do zahraničí

Pojistku už máte, co ještě zbývá? Před dovolenou s vaším mazlíčkem nezapomeňte na:

  • Pas zvířete s identifikačním číslem,
  • Tetování nebo mikročip pro ověření totožnosti zvířete,
  • Platné očkování proti vzteklině,
  • Osvědčení o zdravotním stavu (dostanete u veterináře).

Určitě si ovšem zjistěte i další podmínky a pravidla země, do které s mazlíčkem chcete vyjet. Při cestování do Chorvatska je například potřeba ho chránit proti místním parazitům, Velká Británie a Irsko zase požadují další očkování a potvrzení.