Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění motorky

Nejen majitelé továrních značek a modelů osobních vozidel, ale i majitelé motocyklů mají zákonem stanovenou povinnost mít uzavřeno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na pozemních komunikacích, lidově řečeno povinné ručení. Do kategorie motocyklů spadají všechna jednostopá motorová vozidla, tedy mimo motorek také skútry, motorová kola, motorové koloběžky a čtyřkolky nebo tříkolky.

Povinné ručení motorka

Povinné ručení na motorku

Z povinného ručení jsou hrazeny veškeré škody, které způsobíte provozem svého motocyklu, druhému vozidlu či jeho posádce. Zákonem nejnižší limity pojistného krytí jsou stejně vysoké jako u osobních vozidel, tedy 35 milionu korun na zdraví a 35 milionu korun na majetek třetích osob.

 

Co kryje povinné ručení na motorku

 • pojišťovna uhradí vzniklou škodu na zdraví a majetku třetích osob;
 • řidič je chráněn před hrazením vzniklé škody z vlastní kapsy;
 • I to nejlevnější povinné ručení na motorku vám zaručí klidnou jízdu;
 • asistenční služba zdarma, již v základním pojištění.

Každý pojištěný by měl znát pojistné podmínky povinného ručení a to ještě předtím, než smlouvu o pojištění uhradí. V opačném případě se může velmi snadno dočkat nemilého překvapení ve chvíli, kdy pojišťovna odmítne právem vyplatit pojistné plnění.

Seznam výluk je vždy vyjmenován ve smluvních podmínkách. Seznámit se s nimi je proto pouze otázkou času a trpělivosti, kterou pojištění čtení smlouvy věnuje. Bohužel Češi nejsou příliš odpovědní a čtení smluv věnují průměrně pár minut.

Platné výluky u pojištění motorky:

 • újma na vozidle, jehož provozem byla újma způsobena, jakož i na věcech přepravovaných tímto vozidlem;
 • újma, kterou utrpěl řidič vozidla, jehož provozem byla újma způsobena;
 • škoda vzniklá mezi vozidly jedné jízdní soupravy tvořené - motorovým vozidlem a přípojným vozidlem;
 • škoda, kterou je pojištěný povinen nahradit svému manželovi/ce nebo osobám s pojištěným žijícím ve společné domácnosti s výjimkou újmy, která má povahu ušlého zisku, jestliže tato újma souvisí s újmou na zdraví nebo usmrcením;
 • újma způsobenou provozem vozidla při jeho účasti na organizovaném motoristickém závodu nebo soutěži.

Sjednání povinného ručení na motocykl

I z důvodu, že je pojištění odpovědnosti z provozu motocyklu povinné, je výhodou vědět, kde jej můžete sjednat nejlevněji. Z dlouhodobého hlediska tak můžete ušetřit spousty peněz, což v současné době není vůbec na škodu.

Ceny za pojištění motocyklu se liší napříč pojišťovnami i o několik tisíc korun. Proto je výhodné si porovnat nabídky více pojišťoven, ideálně na jednom místě, a to v kalkulačce povinného ručení. Obíhat jednotlivé pojišťovny už není třeba.

Nástroj pro správný výběr nejlepší nabídky naleznete přímo na našich webových stránkách. Přehledné porovnání více pojišťoven je zdarma a usnadní celý proces hledání. Ať už jste mladí řidiči bez bonusů nebo zkušenější řidič s poctivě vyježděnými bonusy, naše online kalkulačka povinného ručení vám vždy nabídne povinné ručení motocyklu srovnané dle ceny nebo podle kvality produktu.

Téměř okamžitě zjistíte, jaká pojišťovna aktuálně nabízí nejvýhodnější povinné ručení motorky. Vybranou nabídku povinného ručení můžete následně uzavřít okamžitě, online.

Porovnejte si u nás snadno a rychle nabídky pojišťoven, které motocykly pojišťují a zařiďte si povinné ručení během pár minut. Zelenou kartu i smlouvu s pojišťovnou, jejíž povinné ručení si vyberete, vám pošleme obratem po sjednání na e-mail. Dočasnou zelenou kartu obdržíte také fyzicky poštou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

 

Havarijní pojištění motorky

Havarijní pojištění motorky na rozdíl od povinného ručení hradí škody na vaší motorce, a to na základě nehody, kterou způsobíte, nebo pokud sami s motorkou havarujete. Pojistit můžete jakýkoliv druh motocyklu.

Co obsahuje havarijní pojištění?

 • pojištění motorky proti krádeži
 • pojištění motorky proti havárii
 • pojištění motorky proti přírodním živlům
 • pojištění motorky proti vandalismu

Cena havarijního pojištění motorky

Cena je bohužel vyšší než u aut, protože motorky více havarují. U levných nebo starších motorek se havarijní pojištění pohybuje vyšší, tudíž se tolik nevyplatí. Přesnou cenu vám rádi řeknou naši operátoři na čísle 222 100 200. Můžete volat kdykoliv, přinejhorším se vám ozvou zpátky.

Havarijní pojištění spoluúčast

Spoluúčast vyjadřuje do jaké míry se budete s pojišťovnou podílet na úhradě škod. Pokud např. si sjednáte spoluúčast 10 % a způsobíte škody na své motorce za 100 000 Kč, zaplatí za vás pojišťovna 90 000 Kč. Vy budete muset zaplatit zbytek, tj. 10 000 Kč. Míru spoluúčasti si můžete individuálně s pojišťovnou domluvit. Platí, že čím vyšší budete mít spoluúčast, tím nižší platíte pojistku.

SPOČÍTEJTE SI havarijní pojištění