Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění motorky

Nejen majitelé aut, ale i motorek musí mít pro své vozidlo sjednané povinné ručení, tedy – pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na pozemních komunikacích. Do kategorie motocyklů spadají všechna jednostopá motorová vozidla. Kromě motorek tedy i skútry, motorová kola, motorové koloběžky, stejně jako čtyřkolky a tříkolky.

Povinné ručení motorka

Pojištění na motorku

Z povinného ručení na motorku jsou hrazeny všechny škody, které řidič způsobí jejím provozem (na majetku i zdraví třetích osob). Zákonem stanovené nejnižší limity pojistného krytí jsou stejně vysoké jako u osobních vozidel, tedy 50 milionu korun na zdraví a 50 milionu korun na majetek. Povinné ručení na motocykl si pak můžete sjednat celoroční nebo jen na určitou část roku. Pokud na motorce jezdíte například jen v létě, uzavřete pojistku pro tohle období, a na další měsíce dáte svou poznávací značku do depozitu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Co kryje povinné ručení na motorku

 • pojišťovna uhradí vzniklou škodu na zdraví a majetku třetích osob;
 • řidič je chráněn před hrazením vzniklé škody z vlastní kapsy;
 • I to nejlevnější povinné ručení na motorku vám zaručí klidnou jízdu;
 • asistenční služba zdarma, již v základním pojištění.

Před podpisem pojistné smlouvy si vždy přečtěte pojistné podmínky povinného ručení, a to včetně výluk, abyste v případě pojistné události nebyly nemile překvapeni, když pojišťovna například odmítne vyplatit pojistné plnění.

Výluky pojištění motorky

 • újma na vozidle, jehož provozem byla újma způsobena, jakož i na věcech přepravovaných tímto vozidlem;
 • újma, kterou utrpěl řidič vozidla, jehož provozem byla újma způsobena;
 • škoda vzniklá mezi vozidly jedné jízdní soupravy tvořené - motorovým vozidlem a přípojným vozidlem;
 • škoda, kterou je pojištěný povinen nahradit svému manželovi/ce nebo osobám s pojištěným žijícím ve společné domácnosti s výjimkou újmy, která má povahu ušlého zisku, jestliže tato újma souvisí s újmou na zdraví nebo usmrcením;
 • újma způsobenou provozem vozidla při jeho účasti na organizovaném motoristickém závodu nebo soutěži.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Havarijní pojištění na motorku

Jestli chcete být na svých vyjížďkách na motorce opravdu v klidu, sjednejte si i havarijní pojištění pro motorku. To se vztahuje na škody způsobené přímo na vašem stroji. Také havarijní pojištění je možné sjednat si pouze pro určité měsíce. Tuto pojistku, která kryje škody na vašem stroji, můžete uzavřít pro sportovní motorku, či klasický moped i skútr.

Co obsahuje havarijní pojištění

 • pojištění motorky proti krádeži
 • pojištění motorky proti havárii
 • pojištění motorky proti přírodním živlům
 • pojištění motorky proti vandalismu

Cena pojištění na motorku

Cenu povinného ručení na motorku ovlivňují ji parametry motorky, jako je model, výkon a rok výroby. A dále hrají roli samozřejmě údaje o řidiči, stejně jako jízda bez nehod, díky které můžete získat na své pojištění slevu až 60 %.

Havarijní pojištění na motorku bývá dražší, než to u aut. Proč? Motorky totiž havarují častěji. Z toho důvodu se vám tahle pojistka vyplatí hlavně u nových a dražších strojů. Pojištění motorky se vztahuje na běžná rizika jako je pojištění proti krádeži, havárii, přírodním živlům a vandalismu.

Vliv na cenu havarijního pojištění má také výše spoluúčasti, tedy výše částky, kterou se v případě pojistné události budete podílet na úhradě škody. Pokud si např. sjednáte spoluúčast 10 % a způsobíte škody na své motorce za 100 000 Kč, zaplatí za vás pojišťovna 90 000 Kč a v zbytek, tady 10 000 Kč. Míru spoluúčasti si můžete individuálně domluvit s pojišťovnou, přičemž zde platí přímá úměra – čím vyšší spoluúčast, tím nižší pojistné budete platit.

SPOČÍTEJTE SI havarijní pojištění

Výpověď povinného ručení a výpověď havarijního pojištění

Pojištění na motorku můžete vypovědět hned z několika různých důvodů. Ve všech případech je ovšem třeba dodržet odpovídající lhůtu pro podání výpovědi. Samotná výpověď se pak podává písemně, s vlastnoručním podpisem, přičemž ji osobně odnesete na pobočku vaší pojišťovny nebo ji odešlete doporučeně poštou. Některé pojišťovny umožňují výpověď podat také elektronicky nebo prostřednictvím online formuláře. Tyhle možnosti už ovšem bývají poměrně individuální.

Nejčastěji se povinné ručení vypovídá ke konci pojistného období. V takovém případě je nutné výpověď pojišťovně doručit nejpozději 6 týdnů před výročním dnem pojistné smlouvy (tzn. den a měsíc uzavření smlouvy), ke kterému bude také smlouvy povinného ručení ukončena. 

Mezi další případy výpovědi pojistného ručení motorky patří:

 • výpověď do 2 měsíců od uzavření smlouvy
 • výpověď do 3 měsíců od oznámení pojistné události
 • výpověď dohodou
 • výpověď z důvodu změny vlastníka motorky
 • výpověď z důvodu vyřazení z evidence vozidel
 • výpověď z důvodu změny pojistného
 • výpověď z důvodu krádeže nebo odcizení motorky

Sjednání pojištění na motocykl

Ceny za pojištění motocyklu se liší napříč pojišťovnami klidně i o několik tisíc korun. Proto je výhodné si porovnat nabídky více pojišťoven, ideálně na jednom místě, a to v kalkulačce povinného ručení a havarijního pojištění. Díky tomu už nemusíte obíhat pobočky jednotlivých pojišťoven a vše zvládnete v klidu z pohodlí vlastního domova. Jediné, co budete potřebovat je připojení k internetu.

Přehledné porovnání více pojišťoven je zdarma a usnadní celý proces hledání. Ať už jste mladí řidiči bez bonusů nebo zkušenější řidič s poctivě vyježděnými bonusy, naše online kalkulačka vám vždy nabídne povinné ručení motocyklu srovnané dle ceny nebo podle kvality produktu.

Téměř okamžitě zjistíte, jaká pojišťovna aktuálně nabízí nejvýhodnější povinné ručení motorky. Vybranou nabídku povinného ručení můžete následně uzavřít okamžitě, online.

Porovnejte si u nás snadno a rychle nabídky pojišťoven, které motocykly pojišťují a zařiďte si povinné ručení během pár minut. Zelenou kartu i smlouvu s pojišťovnou, jejíž povinné ručení si vyberete, vám pošleme obratem po sjednání na e-mail. Dočasnou zelenou kartu obdržíte také fyzicky poštou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ