Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Připojištění čelního skla

Připojištění čelního skla patří aktuálně mezi nejžádanější typy připojištění k povinnému ručení či havarijnímu pojištění. Připojistit si čelní sklo se vám možná může zdát zbytečné, zkuste si ale zjistit, kolik si v servisech za výměnu skla účtují. Rozhodně se nejedná o malé částky a to, že právě poškození předního skla vozidla je jedna z nejčastěji řešených pojistných událostí, kterými se pojišťovny zabývají, je zajisté dalším bodem v seznamu důvodů, proč si právě toto připojištění sjednat.

Připojištění čelního skla

Jak již bylo výše zmíněno, jedná se o druh připojištění, připojištění čelního skla tedy nelze sjednat samostatně. Toto připojištění nabízejí téměř všechny pojišťovny na českém pojistném trhu a limity, cena i podmínky sjednání se mohou tedy u jednotlivých pojistitelů lišit. Pokud se rozhodnete čelní sklo svého vozidla pojistit, je důležité stanovit odpovídající limit pojistného plnění, tedy maximální částku, která vám v případě vzniku pojistné události bude pojišťovnou vyplacena. Limity pojistného krytí se pohybují ve velmi široké škále od 5 000 Kč do 50 000 Kč, připojištění pak sjednáte v závislosti na vybraném limitu za roční pojistné od 600 Kč do 8 000 Kč. Pojištění skel je sjednáno v pojistné smlouvě pro případ náhlého poškození, zničení nebo odcizení skel pojištěného vozidla jakoukoliv nahodilou událostí, tj. havárie, živelní událost, odcizení a vandalismus. Tento druh připojištění se většinou vztahuje na všechna výhledová skla a není tak omezen pouze na sklo čelní.

Připojištění čelních skel k povinnému ručení a havarijnímu pojištění

Připojištění čelního skla k povinnému ručení by pro vás měla být samozřejmost v případě, že nechcete jeho výměnu hradit z vlastních prostředků. K poškození skla může dojít velmi snadno, stačí kamínek, který odletěl od jiného vozidla. Řidiče tohoto vozidla nemáte ve většině případů možnost kontaktovat, aby bylo možné danou škodu uplatnit v rámci jeho povinného ručení, a tak škodu pokryje právě vaše připojištění skel.

Připojištění čelního skla doporučujeme uzavřít i v případě, že máte sjednané havarijní pojištění. To se sice na poškození čelního skla vztahuje, ale v případě uplatnění škody z havarijního pojištění bude případné plnění poníženo o spoluúčast, kterou máte u havarijního pojištění sjednanou. A ta může mnohdy i překračovat hodnotu celého skla. Nezapomeňte také, že případné uplatnění škody na čelním skle vozidla v rámci havarijního pojištění bude také evidováno jako pojistná událost s vlivem na bonus, a to může mít v budoucnu negativní vliv na výši pojistného.

Přehled pojišťoven s možností připojištění čelního skla:

Povinné ručení Připojištění čelního skla
Allianz ano
AXA ano
ČPP ano
ČSOB Pojišťovna ano
Direct ano
Hasičská vzájemná pojišťovna ano
Kooperativa ano
Slavia ano
Havarijní pojištění Připojištění čelního skla
Allianz ano
AXA ano
ČSOB Pojišťovna ano
Direct ano
Kooperativa ano
Servisní pojišťovna ano
Slavia ano

Podmínky a způsob sjednání

Výhodné povinné ručení či havarijní pojištění si můžete sjednat jednoduše online. Stačí si otevřít kalkulačku pojištění na webových stránkách Top-Pojištění.cz, zadat základní parametry o vozidle a pojistníkovi a dále pak v rámci nabízených připojištění zvolit připojištění čelního skla s požadovaným limitem. V případě povinného ručení je u většiny pojišťoven vyžadováno doložení fotodokumentace skel vozidla, aby měla pojišťovna jistotu, že sklo již při vstupu do pojištění nebylo poškozeno. Fotodokumentace je nejčastěji řešena tzv. samoprohlídkou, tedy nafocením několika fotografií skel vozidla dle manuálu a doložení daných fotografií pojišťovně. V případě nedoložení požadovaných fotografií může být pak například navýšena spoluúčast v rámci daného připojištění anebo pojistitel celé toto riziko ze smlouvy vyloučí.

Pokud zadáte všechny potřebné údaje a vyberete si vhodný produkt, pojištění vašeho vozidla vyřídíte během několika minut. Po sjednání pojištění obdržíte obratem e-mail s potřebnými dokumenty i pokyny pro provedení prohlídky vozidla, pokud je pojistitelem vyžadována. Smlouvy není třeba podepisovat a zasílat zpět, pojištění vzniká úhradou pojistného ve stanoveném časovém termínu. A pokud budete mít při sjednání jakékoliv dotazy či nejasnosti anebo se vám jen jednoduše nebude chtít zapínat počítač a vše vypisovat, neváhejte oslovit naše zákaznické centrum. Obratem vás kontaktujeme a vše vyřídíme za vás. Kontaktovat nás můžete e-mailem, telefonicky či na online chatu, k dispozici jsme vám každý den.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ