222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění VZP

 • Pojištění je platné od okamžiku připsání platby pojistného na bankovní účet Top-Pojištění.cz.

Pojištění lze sjednat:

 • pro cesty do 365 dnů;
 • pro cesty jak po Evropě, tak po celém světě včetně USA;
 • pro cesty turistické i pracovní (administrativní i manuální činnosti);
 • při provozování rekreačních, zimních, rizikových, extrémních a profesionálních sportů;
 • při účasti na organizovaných soutěžích;
 • při pojištění pro případ hospitalizace;
 • i pro cesty do ČR.

Pojištění nelze sjednat:

 • při pojištění rizikových, extrémních a profesionálních sportů pro osoby starší 80 let;
 • při pojištění extrémních a profesionálních sportů pro osoby starší 70 let;
 • při pojištění zásahu horské záchranné služby.

Cestovní pojištění VZP a COVID 19

Léčebné výlohy v souvislosti s COVID19   bezpečná země dle semaforu ANO
červená / šedivá země dle semaforu NE
Úhrada nákladů na ubytování a stravu v důsledku nařízené karantény v zahraniční zdravotní (potvrzené onemocnění COVID 19) ANO
preventivní (nepotvrzené onemocnění COVID 19) ANO
Úhrada nákladů na zpáteční cestu v důsledku nařízené karantény v zahraničí v důsledku potvrzeného onemocnění COVID 19 ANO
v důsledku nepotvrzeního onemocnění COVID 19 ANO
Storno cesty zdravotní (potvrzené onemocnění COVID 19) ANO
preventivní (nepotvrzené onemocnění COVID 19) NE
Kým se pojišťovna řídí pro určení, že daná destince je či není bezpečná. Semafor MZV

Některá rizika jsou kryta jen v případě vyšších programů a nebo jsou podmíneny sjednáním pojištěním storna cesty

Základní varianty pojištění:

 • Standard – Pojištění léčebných výloh + volitelně připojištění (Úrazové pojištění, Pojištění osobních věcí, Pojištění odpovědnosti, Pojištění pro případ hospitalizace)

Balíčky

 • Mini – Pojištění léčebných výloh,
 • Optimal – Pojištění léčebných výloh, Úrazové pojištění, Pojištění osobních věcí, Pojištění odpovědnosti
 • Elite – Pojištění léčebných výloh, Úrazové pojištění, Pojištění osobních věcí, Pojištění odpovědnosti, Pojištění pro případ hospitalizace

Základní limity pojistného plnění:

Pojistná rizika Název produktu
Destinace Evropa/Svět Evropa/Svět Evropa/Svět Evropa/Svět
Limity pojistného plnění v Kč Standard Mini Optimal Elite
Pojištění léčebných výloh 2.000.000 2.000.000 4.000.000 10.000.000
zdravotní péče a repatriace 2.000.000 2.000.000 4.000.000 10.000.000
ošetření zubů 5.000 5.000 5.000 5.000
Asistenční služby není omezeno
Úrazové pojištění NE
smrt následkem úrazu VOLITELNĚ* 100.000 200.000
trvalé následky úrazu VOLITELNĚ* 250.000 400.000
Pojištění osobních věcí VOLITELNĚ* NE 10.000 20.000
Pojištění odpovědnosti VOLITELNĚ* NE 2.000.000 4.000.000
na zdraví, na věci, finanční
Pojištění pro případ hospitalizace NE NE NE 300 Kč/den
Zásah horské záchranné služby PLUS
NE NE NE NE
Rekreační sporty ANO ANO ANO ANO
Zimní sporty ANO ANO ANO ANO

*VOLITELNĚ – možnost připojistit si jednotlivá rizika samostatně pouze u produktu Standard.

Definice sportů:

Běžné sporty (rekreační a zimní sporty):

a) „Turistické“ pojištění se vztahuje na rekreační cesty a pobyty při provozování běžných rekreačních a oddechových činností, např.: aerobic, agility, airsoft, animační programy, aqua aerobic, atletika, badminton, balet, basebal, basketbal, běh na lyžích (po vyznačených trasách), běh – jogging, dlouhé tratě včetně maratonu, běh do vrchu, (ne horský běh a maraton v poušti), biatlon, boby (ne závodní), boccia, bowling, break dance, bridge, bruslení in-line, kolečkové brusle, bruslení na ledě (ne závodní krasobruslení a rychlobruslení), bumerang, curling, cvičení v posilovně, cykloturistika, discgolf, dračí lodě (dragboat), duatlon, fitness a bodybuilding, florbal, footbag, fotbal, frisbee, futsal, golf, házená, hokej na kolečkových bruslích, hokejbal, cheerleaders (roztleskávačky), intercross, jízda na horském kole (ne sjezd), jízda na zvířatech (např. kun, velbloud, slon), jízda na vodním banánu, jízda na vodním šlapadle, jóga, kanoistika na klidné vodě, kolová, kondiční cvičení v tělovýchovných organizacích, korfbal, krasojízda na kole, kickbox aerobic, kriket, kulečník, kulturistika, kuželky, kvadriatlon, lakros, lety balonem (jako pasažér), lezení na umělých stěnách, lov sportovní (ne lov exotické divoké zvěře), lukostřelba, lyžování po vyznačených trasách (mimo rychlostního lyžování a moguls), metaná, minigolf, modelářství sportovní, moderní gymnastika, nohejbal, orientační a přespolní běh, paintbal, petanque, plavání, plážové a vodní rekreační aktivity, pobyty ve městech bez omezení nadmořské výšky, powerbocking (skákací boty), pozemní hokej, přetlačovaná rukou, ricochet (obdoba squashe), rybaření a rybářský sport (ze břehu i ze člunu), saně (ne závodní), showdown, skateboarding, skiatlon, skiboby (ne závodní), snowboarding, snowtrampoline, snowtubbing po vyznačených trasách, softbal, spinning, squash, stolní tenis, strečink, streetbal, střelba sportovní, synchronizované plavání, šachy, šerm (sportovní, historický, scénický, apod.) s výjimkou použití ostrých zbraní, šipky, šnorchlováni, tai-chi, tanec společenský (i závodní), tenis, tchoukbal, triatlon, turistika v nenáročném terénu do 3000 m n. m., veslování, vodní lyžování, vodní pólo, volejbal, wallyball, windsurfing, závody psích spřežení (mašérství), žonglování, zimní sporty po upravených a pro veřejnost přístupných trasách (lyžování s výjimkou rychlostního, snowboarding; boby, skiboby a saně – ne závodní), studijní pobyty a činnosti nevykonávané za účelem výdělku, další činnosti srovnatelné rizikovosti s výlukou činností uvedených pod písm. b) pojistných podmínek. a uvedených v odst. 7. pojistných podmínek., b) „Pracovní“ pojištění se vztahuje na činnosti vykonávané obvykle za účelem výdělku (např. au-pair), vykonávané ve prospěch jiné osoby a praxe. Pojištění se vztahuje i na činnosti uvedené pod písm. a) tohoto odstavce. Nevztahuje se na činnosti uvedené v odst. 7. pojistných podmínek.

Sportovní soutěže (organizované sporty)

pojištění se vztahuje na provozování organizovaných sportovních soutěží, závodu a tréninku. Pojištění se vztahuje i na činnosti uvedené pod písm. a), odst. 2 pojistných podmínek. Vyloučeny jsou činnosti uvedené pod písmeny b) až e) pojistných podmínek.

Definice: Připojištění sportovních soutěží se vztahuje na provozování organizovaných sportovních soutěží, závodů a tréninků.

Nebezpečné sporty (rizikové sporty)

pojištění se vztahuje na provozování sportovních činností, např.: aerotrim, americký fotbal, bikros, bojové sporty v rozsahu capoeira, jiu-jitsu, judo, karate, cyklistika závodní (silniční, dráhová), cyklokros, cyklotrial, dostihy koňské, hasičský sport a cvičení záchranných sborů, high ropes, horský běh, jachting a plavba na plachetních lodích poháněných výhradně silou větru, jízda na sněžném skútru  (ne sjezd), jízda na U-rampě (in-line brusle, skateboard, lyže, in-line koloběžka), krasobruslení závodní, lední hokej, moderní pětiboj, monoski, motoristické sporty v běžném terénu (i minibike, minikáry, motokáry), parkur, pole dance, pólo, potápění bez dýchacího přístroje – freediving (ne potápění pod ledem), ragby a podvodní ragby, rychlobruslení závodní (na ledě nebo in-line), skoky do vody (i synchronní), skoky na trampolíně bez jištění, sledge hokej, snowboardkros, sportovní gymnastika, surfing, turistika v náročném terénu do 5000 m n.m. zahrnuje i cesty zajištěné řetězy, lany či žebříky (via ferrata) a treking, vodní motorismus (člun, skútr, katamarán, apod.), vodní slalom (i v umělém kanálu), vzpírání (i silový trojboj a benchpress), zápas řecko-římský, zápas ve volném stylu, zorbing a další činnosti srovnatelné rizikovosti. Pojištění se vztahuje i na činnosti uvedené pod písm. a) pojistných podmínek. Vyloučeny jsou činnosti uvedené v nepojistitelných sportech.

Extrémní sporty

pojištění se vztahuje na provozování těchto vyjmenovaných sportovních činností: aerials, akrobacie obecně (např. artisté), akrobacie obecně (např. artisté), akrobatické zimní lyžování, akrobatické vodní lyžování, akrobatický rock and roll, boby závodní, bojové sporty v rozsahu aikido, allkampf-jitsu, kung-fu, taekwondo, sumo, box, kickbox, thaibox, bouldering, bungee jumping, canyoning, flyboarding, fly fox; kiting (buggykiting, kiteboarding, kitesurfing, powerkiting, snowkiting, apod.), letecké sporty v rozsahu řízení sportovních letadel, větroňů, balónu, kluzákových padáků, rogal, paragliding, parasailing, parašutismus (i tandemový seskok), maratón v poušti, monoski a moguls (lyžování), motoristické sporty v náročném terénu (motokros, autokros, enduro, apod.), mountboarding, mountain bike trail, mountain biking, plochá dráha, potápění za pomoci dýchacího přístroje, rafting a sporty obdobné (kayaking, apod.), rodeo, rychlostní lyžování (speedski), sandboarding, saně závodní, sjezd na horských kolech v rozsahu downhill, fourkros, sjezd na sněžném skútru, skeleton, severská kombinace, skiboby závodní, skoky a lety na lyžích, sky dive, snow(bungee)rafting, snow(bungee)kayaking, speleologie, streetluge, swing jumping, trial. Pojištění vztahuje i na činnosti uvedené pod písm. b) pojistných podmínek. Vyloučeny jsou činnosti uvedené v nepojistitelných sportech.

Profesionální sporty

Pojištění se vztahuje na provozování profesionální sportovní činností. pojištění se vztahuje i na činností uvedené pod písm. b) pojistných podmínek. Vyloučeny jsou činností uvedené pod písm. c) a e) pojistných podmínek.

Definice: Profesionální sportovní činnost je činnost vykonávaná v zaměstnaneckém či obdobném poměru, z níž sportovci plyne hlavní příjem.

Nepojistitelné sporty

Pojištění se nevztahuje na tyto sportovní činnosti:alpinismus, base jumping, buildering, dragster, extreme skiing, extrémní silové sporty (tahání těžkých břemen, aut na laně, apod.), heliskiing, high jumping (cliff diving), horolezectví, hydrospeed, jízda nebo sjezd mimo běžně užívané, upravené a vyznačené terény, označované jako ,,freeride" (na kole, na lyžích, skateboardu, snowboardu, apod.), kaskadérská činnost, lezení po ledopádech a ledových stěnách, lov exotické divoké zvěře, potápění pod ledem, rope jumping, sharkdiving, skialpinismus, skitouring, sky surfing, speedriding, střelba s ostrými náboji, šerm s ostrými zbraněmi, výpravy do míst s extrémními klimatickými a přírodními podmínkami nebo rozsáhlých neobydlených oblastí (poušť, džungle, otevřené moře, polární oblasti, apod.), vysokohorská turistika nad 5000 m n.m., wrestling, zkušební testování dopravních prostředků a další nepojistitelné činnosti a sporty, které jsou uvedeny v pojistných podmínkách.

Připojištění storno cesty

Připojištění storno cesty lze sjednat nejpozději 3 pracovní dny po úhradě zálohy nebo celé částky za cestovní službu. Limit pojistného krytí je stanoven na 25.000 Kč/ osoba. Spoluúčast je 20 %.

Asistenční služby

Asistenční služby zajišťuje pro Pojišťovnu VZP, a.s., renomovaná mezinárodní společnost AXA Assistance. Služba je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. V případě nastalé pojistné události kontaktujte asistenční službu na následujících telefonních číslech:

AXA  ASSISTANCE CZ, s.r.o.
Hvězdova 1689/2a
140 62 Praha 4
Tel.: +420 272 10 10 10
SMS: 720 00 12 85

Pojistné podmínky: