Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Proč mít pojištění zapůjčeného auta na dovolené

Ne každému z nás na dovolené vyhovuje jen odpočinek na pláži nebo v hotelu. Aktivnější cestovatelé si v zahraničí rádi půjčí auto nebo skútr a vyrazí poznávat cizí zemi! Na těchto dopravních prostředcích lze ovšem způsobit škodu, za kterou můžeme nehezky platit.

Cestovní pojištění půjčené vozidlo

Jak to při půjčení funguje

Princip zapůjčení vozu není nijak složitý, ale v jeho podmínkách se mohou někteří trochu ztratit. Kvalitní půjčovna vám v ceně dá i  povinné ručení a za další příplatek i havarijní pojištění. Nejlepší je zaplatit si obě tyto varianty - poškození zapůjčeného vozidla nemusí způsobit někdo další, ale i vy sami.

Pozor na vysokou spoluúčast

Proč tedy mít ještě připojištění ve vašem cestovku? Kvůli spoluúčasti, která vám může dost sáhnout do peněz. V případě nehody či poškození vozu totiž bývá poměrně vysoká. V Evropě se jedná o částky cca 500 až 1.000 EUR, které by šly právě z vaší kapsy.

Užitečné cestovní pojištění

Pojištění spoluúčasti nabízí například pojišťovna AXA, a to ve všech svých programech Reference, Komfort a Excelent, přičemž se vztahuje na spoluúčast až do výše 30.000 Kč. Navíc platí nejen v Evropě, ale také po celém světě.

Cestovni-pojisteni-online

Jak postupovat při dopravní nehodě v zahraničí

Pokud by náhodou k dopravní nehodě na dovolené došlo, držte se následujícího postupu:

  • Vyfotografujte vozidlo ze všech stran, poškození pak s co nejvíce detaily a pořiďte také snímky dalších vozidel, pokud byla do nehody zapojena. Auto samozřejmě doporučujeme pořádně prohlédnout hned při zapůjčení, a pokud na něm nějaké poškození uvidíte - vyfoťte si je také.
  • V případě havárie zavolejte místní policii a vyžádejte si od nich protokol o dopravní nehodě.
  • Kontaktujte asistenční službu vaší pojišťovny, která vám dá další pokyny.
  • Zajistěte si potvrzení půjčovny o vzniklé škodě.
  • Po příjezdu domů vyplňte formulář oznámení škody a se všemi dostupnými podklady je zašlete do pojišťovny (fotografie (před a po škodě), doklady o zapůjčení, policejní protokoly a doklady z pojišťovny včetně potvrzení zaplacené spoluúčasti).

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ