Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění půjčeného auta v zahraničí

Ne každému z nás na dovolené vyhovuje jen odpočinek na pláži nebo v hotelu. Aktivnější cestovatelé si v zahraničí rádi půjčí auto nebo skútr a vyrazí poznávat cizí zemi! Stejně tak je možné vyjet do zahraničí se zapůjčeným autem v Česku. V obou případech lze ovšem způsobit škodu, za kterou můžete nehezky zaplatit. Naštěstí je tady možnost pojištění vozidel do zahraničí.

Co je pojištění zapůjčeného auta?

Ve skutečnosti existují rozdílné produkty k pojištění půjčeného vozidla. Záleží totiž, zda jste si půjčili vůz už v České republice a vyrazili s ním do zahraničí, nebo si naopak plánujete zapůjčit auto až v cílové destinaci.

 • K zapůjčení vozidla do zahraničí vám může přijít vhod pojištění technické asistence v cestovním pojištění. Pokud majitel vozidla nemá sjednáno pojištění s potřebnými asistenčními službami, které by se vám v zahraničí mohly hodit, neváhejte si je připojistit. Získáte tak jistotu rychlé a efektivní pomoci v případě nehody nebo technických potíží.
 • K zapůjčenému autu přímo v zahraničí doporučujeme pojištění auta z půjčovny v rámci cestovního pojištění nebo pojištění odpovědnosti za škodu. Pojištění za vás zaplatí případnou spoluúčast.

Pojištění půjčeného auta v zahraničí

Na co si dát pozor při zapůjčení vozidla do zahraničí?

Před odjezdem do zahraničí v zapůjčeném vozidle u sebe mějte malý technický průkaz a zelenou kartu. Obojí je povinné. V případě připojištění také kartičku cestovního pojištění. Důležité je stejně tak pořízení písemné smlouvy o zapůjčení, kterou nejlépe zaopatřete ověřeným podpisem a nechte ji přeložit do angličtiny. Zároveň se ujistěte, že má majitel půjčeného vozu sjednáno povinné ručení.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak to při půjčení funguje?

Princip zapůjčení vozu není nijak složitý, ale v jeho podmínkách se někteří z nás mohou někdy trochu ztrácet. Kvalitní půjčovna vám v ceně sjedná i pojištění, ale to může být často jen základní pro případ poškození karoserie. Další připojištění, například skel nebo interiéru, si tedy musíte zaplatit navíc. Pojištění, která jsou sjednána přímo autopůjčovnou, mají navíc další nevýhody - jsou dražší a mohou mít vysokou spoluúčast. Na druhou stranu je v případě pojistné události jednoduché se s půjčovnou vyrovnat administrativně.

V opačném případě si můžete sjednat vlastní pojištění odpovědnosti nebo přímo produkt půjčení vozidla v zahraničí v rámci cestovního pojištění od některé z pojišťoven, tedy třetí strany. Produkty obsahují především pojištění spoluúčasti při zapůjčení vozidla. Problém je pak ale v případě pojistné události, protože peníze vám z depozitu strhne půjčovna a vy je tak budete muset složitěji vymáhat právě od ní.

Obecně platí, že zapůjčení vozidla v zahraničí je dobré plánovat dopředu. Zjistěte si následující:

 • možnosti pojištění a výše spoluúčasti,
 • ceny za půjčení,
 • recenze a hodnocení zákazníků,
 • datum, čas a vzdálenost pro zapůjčení vozidla.

 

Jak postupovat při dopravní nehodě v zahraničí?

Pokud by náhodou k dopravní nehodě na dovolené došlo, držte se následujícího postupu:

 • Vyfotografujte vozidlo ze všech stran, poškození pak s co nejvíce detaily, a pořiďte také snímky dalších vozidel, pokud byla do nehody zapojena. Auto samozřejmě doporučujeme pořádně prohlédnout hned při samotném zapůjčení, a pokud na něm nějaké poškození uvidíte, vyfoťte si je také.
 • V případě havárie zavolejte místní policii a vyžádejte si od ní protokol o dopravní nehodě.
 • Kontaktujte asistenční službu vaší pojišťovny, která vám dá další pokyny.
 • Zajistěte si potvrzení půjčovny o vzniklé škodě.
 • Po příjezdu domů vyplňte formulář oznámení škody a se všemi dostupnými podklady je zašlete pojišťovně (fotografie - před a po škodě, doklady o zapůjčení, policejní protokoly a doklady z pojišťovny včetně potvrzení o zaplacené spoluúčasti).

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ