Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení motocykl

Každý účastník silničního provozu musí mít pro své motorové vozidlo sjednáno povinné ručení. Ani motocykly tedy nejsou výjimkou. Zařídit si povinné ručení je dáno ze zákona. Kdo vjede na komunikaci bez něj, jedná protiprávně. Ovšem i s povinným ručením myslete na to, že jezdit bezpečně, musíte, i když máte zařízené to nejlepší povinné ručení na motorku či jiné vozidlo.

Povinné ručení motorka

Povinné ručení motorka

Majitelé motocyklů mají zákonem stanovenou povinnost mít zařízené povinné ručení. Plánujete-li koupi motocyklu, měli byste počítat i s touto nutnou investicí, která vás bude následovat i v dalších letech - tedy po dobu provozování jednostopého vozidla.

 

Nezapomeňte, že do povinného ručení motocyklů jsou zahrnuty také motorové tříkolky, skútry, čtyřkolky a další jednostopá vozidla. Z povinného ručení motorek je hrazena veškerá škoda, kterou způsobíte provozem svého motocyklu druhému vozidlu či jeho posádce. Toto pojistné plnění je pěvně stanoveno limity pojistného krytí, které jsou při sjednání povinného ručení motocyklu volitelné.

Nejnižší limity pojistného krytí jsou stanoveny zákonem, a to na 50 mil. Kč na zdraví a 50 mil. Kč na majetek. Pojišťovny však nabízejí zpravidla i vyšší limity pojistného krytí. Součástí základního povinného ručení motocyklu dávají také asistenční služby v základním rozsahu. Pojišťovna vám tak v případě události může pomoct např. s odtahem vozidla nebo s opravou vozidla na místě.

Sjednání povinného ručení motocyklu

Povinné ručení je neodmyslitelnou součástí a zároveň páteřním bodem celého dopravního systému. Mnozí z řad řidičů na vnímají pojištění odpovědnosti z provozu svého vozidla po pozemních komunikacích jako nutné zlo, které celoročně zasahuje do jejich rozpočtu.

Sjednání pojištění motorky se tak stává citlivou záležitostí. Existují však způsoby, jak si sjednání povinného ručení motocyklu usnadnit. Na portále www.top-pojisteni.cz je k těmto účelům klientům zdarma k dispozici kalkulačka povinného ručení na motocykl. Jako mávnutím kouzelného proutku, a stejně tak rychle, vám srovná dostupné nabídky povinných ručení českého trhu dle ceny a také kvality produktu.

Do kalkulačky povinného ručení stačí zadat jen několik málo údajů, zejména technických, které se týkají samotného vozidla. Důležitými parametry jsou pak také údaje pojistníka (věk, místo bydliště a počet měsíců předchozího bezeškodného průběhu). Ceny povinného ručení na motorku si zde můžete nejen porovnat, ale také přímo online sjednat.

Po dokončení objednávky vám na uvedenou e-mailovou adresu zašleme pojistnou smlouvu i zelenou kartu. Dočasnou zelenou kartu následně také obdržíte fyzicky, poštou.

Nevíte-li si se sjednáním povinného ručení rady, nevadí! Rádi vám s celým procesem pomůžeme. Denně je vám k dispozici tým proškolených specialistů na sjednání povinného ručení.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ