Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Krátkodobé havarijní pojištění

Pod pojmem krátkodobé havarijní pojištění a jeho využití si zřejmě každý z nás představí něco jiného. Někdo vyhledává tento produkt z důvodu pouze sezónního provozu vozidla nebo motocyklu, kdy je sjednání standardního celoročního havarijního pojištění nevýhodné. Někdo zase hledá havarijní pojištění s odpovídající asistencí třeba pouze pro cestu na dovolenou do zahraničí. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké možnosti při sjednávání krátkodobého havarijního pojištění vlastně jsou.

Havarijní pojištění cena 2022

Havarijní pojištění

Nejprve si ujasníme, jaké možnosti v rámci pojištění svého vozidla vlastně máte. Dle zákonem stanovených podmínek musí mít každé vozidlo, které je evidováno v registru vozidel a je provozováno na veřejných pozemních komunikacích, uzavřené pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tzv. povinné ručení.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Povinné ručení slouží k pokrytí škod, které můžete provozem vozidla způsobit na majetku či zdraví třetích osob. Toto pojištění však nechrání vaše vozidlo. Samozřejmě máte možnost si k povinnému ručení sjednat některé z mnoha nabízených připojištění, které se pak mohou vztahovat i na pojistnou ochranu vašeho vozidla, často ale v omezeném rozsahu a s nižšími limity.

Naopak havarijní pojištění, na rozdíl od povinného ručení, slouží k pokrytí škod, které vzniknou právě na pojištěném, tedy vašem vozidle. Nejčastěji se sjednává ve variantě All Risk, tedy na škody způsobené i vámi zaviněnou havárií, odcizením vozidla nebo některé jeho části, poškozením vozidla působením přírodních živlů anebo zásahem cizí osoby, tedy vandalismem. Cena havarijního pojištění se odvíjí od pojistné částky, která se stanovuje na základě aktuální hodnoty pojištěného vozidla, dále pak dle jeho značky, modelu, stáří a také třeba dle stupně zabezpečení. Roli ve výši pojistného hraje také věk, bydliště a délka předchozího pojištění u pojistníka.

Havarijní pojištění se standardně sjednává na dobu neurčitou s tím, že každý rok máte případně možnost k výročnímu datu smlouvu vypovědět, případně pokud to podmínky pojišťovny umožňují, tak aktualizovat a upravit. V případě, že se vám ale celoroční pojištění nevyplatí, je sjednání krátkodobého havarijního pojištění pro vás vhodným řešením.

Krátkodobé havarijní pojištění

Krátkodobé havarijní pojištění může být ideálním způsobem pojistné ochrany pro ty motoristy, kteří své vozidla či motocykly využívají pouze sezónně a to z jakéhokoliv důvodu. U motocyklů je to celkem jasné, tam prostě sezóna s příchodem zimy končí. Ale i mnoho řidičů osobních vozidel zamyká na zimní měsíce vozidlo do garáže. V ostatních měsících je ale naopak využívají velmi často a tak pojistnou ochranu, kterou havarijní pojištění nabízí, vyžadují.

Krátkodobé havarijní pojištění nenabízí aktuálně všechny pojišťovny, je tedy potřeba při hledání vhodného produktu trochu více pátrání, než jsme u ostatních druhů pojištění zvyklí. Stejně tak kalkulátory pro srovnání těchto produktů jsou na online pojistném trhu poměrně výjimečnou službou. Proč tomu tak je? Tento produkt je v mnoha ohledech velmi individuální, pro pojišťovny ne zcela výhodný a také stále nepatří mezi často žádaný druh pojištění.

Pokud tedy máte o pojištění zájem, doporučujeme se obrátit přímo na některého z větších pojistitelů, kteří na českém pojistném trhu působí, kde vám budou schopni vytvořit individuální nabídku dle vašich představ. Před tím je ale určitě vhodné zkusit zjistit to, za jakých podmínek by pro vás bylo možné sjednat standardní havarijní pojištění. S tím vám rádi na Top-Pojištění.cz pomůžeme, kalkulaci havarijního pojištění si můžete vytvořit online prostřednictvím našeho kalkulátoru anebo s některým z našich specialistů telefonicky.

V kombinaci s povinným ručením na jedné smlouvě a se slevami, které vám dokážeme na pojištění poskytnout, může být ve finále standardní havarijní pojištění pro vás výhodnější než sjednání toho krátkodobého, které mívá ve většině případů sazby pojistného vyšší.

Krátkodobé havarijní pojištění na dovolenou

Častější důvod, proč pojištění vyhledáváme, je ale dlouhá cesta po vlastní ose na dovolenou do zahraničí. Krátkodobé havarijní pojištění, které některé pojišťovny nabízejí, zde ale nemusí být ideálním produktem. Velmi často je toto pojištění možné uzavřít na dobu nejméně 3 měsíců a ruku na srdce, takhle dlouhou dovolenou si bohužel většina z nás dopřát nemůže. Od toho se také odvíjí výše pojistného. Při této situaci by pro vás tedy mohlo být vhodným řešením sjednání tzv. technické asistence.

To, že si při cestách do zahraničí sjednáváte cestovní pojištění pro vás a členy vaší rodiny už je pro vás zřejmě samozřejmostí. Věděli jste ale, že existuje i možnost si spolu s cestovním pojištěním sjednat asistenci i pro vaše vozidlo? U nás v Top-Pojištění.cz to možné je! Aktuálně máme toto připojištění v nabídce u jedné z pojišťoven, do budoucna se ale bude nabídka rozšiřovat. Technická asistence vám zajistí pomoc při nehodě či poruše vašeho vozidla. Toto pojištění vozidla obsahuje tedy opravu v místě události, případně odtah do nejbližšího servisu, dále pak uskladnění vozidla na střeženém místě v případě, že odtah do opravny není možný a to např. z důvodu státního svátku apod.

Dále se pak toto pojištění vztahuje také na ubytování posádky vozidla v hotelu, v krajním případě pak také dopravu pojištěného vozidla zpět do nejbližšího servisu od bydliště pojištěného v ČR, a to z důvodu, že oprava není z technických důvodů v zahraničí možná. Pojištění je platné po dobu platnosti cestovního pojištění na území Evropy v zemích, které jsou vyznačeny na zelené kartě vystavené k povinnému ručení daného vozidla. Konkrétní podmínky se odvíjí od zvoleného produktu a jeho pojistných podmínek.

Potřebujete pomoci?

Nevíte si rady, potřebujete doporučit, jaké pojištění je pro vás, vaše vozidlo a konkrétní situaci vhodné? Pak se neváhejte obrátit na pracovníky našeho zákaznického centra. Jsme vám k dispozici na online chatu, telefonu či e-mailu každý den a to včetně víkendů a vybraných státních svátků.