222 100 200 Zavoláme vám zpět

POVINNÉ RUČENÍ - KALKULACE A POROVNÁNÍ ONLINE

 • Přehledné porovnání online
 • Sjednání rychle a online
 • Zelená karta na e-mail
 • Ušetříte až 76 %

Porovnejte si povinné ručení přehledně a zdarma.
Jednoduché a rychlé sjednání online.
Zelená karta obratem do e-mailu. 85 % řidičů s námi ušetří.

Rychlé porovnání,
široký výběr produktů,
snadno a online

Uzavřeli jsme přes
170 000
povinného ručení

S námi ušetří
85 %
řidičů

Sjednání pojištění za
5 minut
přes internet

Jak funguje Top-Pojištění.cz?

Pomůžeme Vám s výběrem nejlevnějšího povinného ručení online prostřednictvím naší kalkulačky pojištění. Je to jednoduché, rychlé a přehledné. V prvním kroku zadejte základní údaje o Vašem vozidle a stiskněte tlačítko Kalkulace. Do 20 sekund uvidíte přehledné porovnání povinného ručení a můžete si vybrat z 8 prověřených pojišťoven na českém trhu. V dalším kroku již stačí vybrat v tabulce naší kalkulačky tu nejlepší nabídku povinného ručení. Je zde pro Vás online připraveno nejlevnější povinné ručení a porovnání dle ceny od nejlevnější až po nejdražší variantu. Pro objednání povinného ručení online stiskněte tlačítko Koupit a následně vyplňte krátký formulář.

Spolupracujeme

Allianz pojišťovna AXA pojišťovna Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. ČSOB Pojišťovna Direct pojišťovna Hasičská vzájemná pojišťovna Kooperativa pojišťovna Slavia pojišťovna

Jaká rizika kryje a nekryje povinné ručení?

 • Škody na cizím vozidle
 • Trvalé následky cestujících
 • Škody na svodidlech, plotě nebo rodinném domku
 • Ekologickou havárii
 • Povinné ručení nekryje škodu na vlastním vozidle
 • Nekryje odcizení vlastního vozidla

tyto události kryje havarijní pojištění

Co je povinné ručení?

Povinné ručení, resp. pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla je zákonnou povinností každého vlastníka motorového vozidla. Představuje nezbytnou podmínku k tomu, aby vozidlo mohlo být provozováno na veřejných komunikacích. Povinné ručení kryje zejména:

 • úhradu způsobené škody na zdraví nebo usmrcením;
 • úhradu způsobené škody vzniklé poškozením, zničením nebo ztrátou věci, jakož i škodu vzniklou odcizením věci, pokud fyzická osoba pozbyla schopnost ji opatrovat;
 • úhradu škod, majících povahu ušlého zisku;
 • úhradu za účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením při uplatňování nároků z povinného ručení, a to u škod na zdraví vždy a u škod na věci jen v případě prodlení pojistitele nebo neoprávněného odmítnutí či krácení pojistného plnění pojišťovnou.

Povinné ručení naopak nekryje škody na vlastním vozidle. Od toho existuje havarijní pojištění, které může majitel uzavřít, ale nemusí. Pojištění auta je v dnešní době nezbytností.

Od 1. ledna 2018 je znovu zaveden příspěvek nepojištěných do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Tento příspěvek se týká těch, kteří mají své vozidlo registrované pro provoz, avšak nemají povinné ručení. Přehled denních sazeb za nepojištěné vozidlo naleznete zde.

Příklady cen povinného ručení

Objem v cm3 Bežná cena Cena
Top-Pojištění.cz
Úšetříte
do 1.000 cm3 1.744 Kč 1.435 Kč 309 Kč
1.001 – 1.200 2.101 Kč 1.541 Kč 560 Kč
1.201 – 1.400 2.174 Kč 1.631 Kč 543 Kč
1.401 – 1.650 3.121 Kč 1.941 Kč 1.180 Kč
1.651 – 1.850 3.187 Kč 2.082 Kč 1.105 Kč
1.851 – 2.000 4.615 Kč 2.276 Kč 2.339 Kč
2.001 – 2.500 4.615 Kč 2.276 Kč 2.339 Kč
nad 2.501 cm3 6.945 Kč 2.276 Kč 4.669 Kč

Pzn.: pojištění vozidel kalkulováno pro pojistníka Pavla 48 let, který bydlí v Hanicích u Chebu a má 150 měsíců bez nehody.

Zelená karta už nemusí být zelená

Od 1. července 2020 už nemusí mít řidič u sebe “zelenou” zelenou kartu, ale nově postačí mít platnou “bílou” zelenou kartu. Nyní je možné si ji vytisknout hezky v klidu domova. Novinka ohledně změny zelených karet pak myslí především i na ty, kteří disponují pouze černobílou tiskárnou. Do několika let můžeme počítat s tím, že v rámci všeobecné digitalizace se tento papírový doklad k prokázání povinného ručení zruší úplně.

Nejlevnější povinné ručení - porovnání

Při výběru povinného ručení je důležité sledovat více faktorů než jen, jestli se jedná o nejlevnější povinné ručení. Vyplatí se zajímat např. o výši limitů do které bude uhrazena způsobená škoda, rozsah asistenčních služeb, které využijete při nehodě i poruše, nebo jaké další benefity vám pojišťovna k povinnému ručení poskytne. Můžete tak získat zdarma náhradní vozidlo, úhradu drobné škody na vašem vozidla nebo pojištění úrazu dopravovaných osob a další výhody. Toto vše si můžete přečíst ještě před zakoupením povinného ručení online v sekci Partnerské pojišťovny, kde naleznete podrobný popis produktů jednotlivých pojišťoven.

U nás vždy naleznete výhodné nabídky povinného ručení. Výrazné slevy jsou pro nás samozřejmostí a rádi Vám pomůžeme s výběrem nejlepšího pojištění. Nejenže ušetříte na povinném ručení, ale obratem po dokončení objednávky na povinné ručení zašleme na Vaši e-mailovou adresu veškeré předsmluvní a smluvní dokumenty včetně dočasné zelené karty, která má platnost po dobu dvou měsíců. Nejpozději do dvou pracovních dnů od nás obdržíte zásilku s originálem dočasné zelené karty.

Jednoduché porovnání povinného ručení

Pomůžeme Vám vybrat nejlevnější povinné ručení díky našemu přehlednému porovnání pojišťoven. Stačí vyplnit několik údajů, dostanete se snadno ke konkrétním a k aktuálním nabídkám. Je důležité vědět, že se Vám snažíme nabídnout ideální podmínky. Nejčastěji každého napadne jako první cena, ale obvykle je lepší alespoň chvíli věnovat nabídce a porovnání parametrů uvedených nabídek ve srovnání s jejich cenou. Můžete získat například vyšší limity krytí nebo další služby nebo možnosti pojistky, o které jste jen uvažovali a nyní ji snadno můžete mít.

Každé pojištění detailně popisujeme a právě díky porovnání najdete právě tu Vaší "zlatou střední cestu", která bude optimálním řešením právě Vašich potřeb. V případě potřeby je tu možnost kdykoliv dotazu zde na webu pomocí chatu na našem oddělení podpory klientů, případně jim můžete přímo zavolat na naše číslo 222 100 200.

Povinné ručení do 5 minut!

Pokud potřebujete povinné ručení rychle a levně je tato služba pro vás jako stvořená! Po dokončení objednávky vám obratem zašleme dokumenty na váš e-mail. Stačí opravdu jenom pár minut na uzavření povinného ručení. Objednávku snadno uhradíte vaší platební kartou přímo v rámci objednávky a snadno tak celou svoji objednávku dokončíte. Podklady k nové smlouvě vám pošleme e-mailem a dočasnou zelenou kartu následně i poštou.

Pokud byste si nevěděli rady, nebo se potřebujete poradit, vždy nabízíme možnost zavolat na naše klientské centrum na číslo 222 100 200. Pokud si chcete nechat zavolat zpátky, využijte služby ,,Zavolejte mi zpět". Stačí nechat na sebe kontakt, resp. Vaše telefonní číslo a ozveme se vám.

Pořebujete poradit? Jsme vám k dispozici na zákaznické lince.

222 100 200
9:00 - 17:00