Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak uzavřít cestovní pojištění

Kalkulace ceny Pro kalkulaci a porovnání cestovního pojištění zadejte vstupní parametry Vaší cesty do zahraničí nebo do Česka, počet osob a rizika, která chcete pojistit.
Porovnání cestovního pojištění Díky jednoduchému a přehlednému kalkulátoru cestovního pojištění zjistíte nabídky jednotlivých pojišťoven, včetně nabídky možných připojištění (zavazadel, úrazu, odpovědnosti, rizikových sportů atd.)
Osobní údaje Vyberte si pojišťovnu a zadejte detailní údaje o Vás a všech osobách, na které se pojištění bude vztahovat.
Návrh pojištění Cestovní pojištění online objednáte po potvrzení zadaných údajů, pojistných podmínek a smluvních ujednání.
Pojistná smlouva Obratem obdržíte na svůj e-mail zprávu potvrzující Vaši objednávku cestovního pojištění, údaje pro zaplacení pojistného a také pojistnou smlouvu s kontaktem na asistenční službu.
Platba pojistného Pro Váš komfort a rychlost uzavření cestovního pojištění máte možnost zaplatit pojistné okamžitě online – platební kartou, platební bránou GoPay nebo bankovním převodem.
Následný servis Při objednávce pojištění získáváte přístup do své klientské zóny „Moje smlouvy“, kde naleznete veškeré dokumenty v elektronické podobě a můžete zde pojistnou smlouvu rovněž dodatečně přímo uhradit.

banner leto

1. Nezávazná kalkulace a porovnání cestovního pojištění

  1. Vyberte typ pojištění. Jednorázové pojištění jak pro krátkodobé tak i dlouhodobé cesty do zahraniční, kdy pobyt v zahraniční je nepřerušovaný. Pojištění opakovaných pobytů je naopak vhodný pro ty situace, kdy v průběhu roku, plánujete cestovat vícekrát třeba i do různých destinací. .
  2. Vyberte cíl cesty. Vyberte cílovou zemi vašeho pobytu. V případě, že během cesty navštívíte více států, vyberte ten nejvzdálenější. Bližší země jsou pojištěny následně automaticky také. Např. v případě cesty do Chorvatska, jste automaticky pojištěni i na území Rakouska, Slovinska, Slovenska, Maďarska a dalších okolních zemí.
  3. Zvolte datum odjezdu. Počátek pojištění může být nastaven na den, který je shodný s datem sjednání, pro platnost pojištění je rozhodující úhrada pojistného. Zvolte  datum návratu (zadejte předpokládané datum návratu, maximální sjednaná délka pojištění je 365 dní, u některých pojišťoven je ovšem tato doba kratší – o detailech produktu budete informování po výběru konkrétní pojišťovny v následujících krocích).
  4. Dále vyberte typ cesty. Nejběžnější typem cesty je Turistická.
  5. Dále vyplňte věk osob, které chcete pojistit, ke dni odjezdu / počátku pojištění.

 

Následně klikněte na ikonku „Spočítat ceny“. V případě nejasností Vám ke správnému vyplnění pomohou malé informační ikonky umístěné vpravo u příslušné kolonky.

2. V jednoduché a přehledné tabulce se Vám zobrazí nabídky jednotlivých pojišťoven seřazené dle ceny s již zahrnutou internetovou slevou. Tlačítkem „Vybrat“, umístěném pod sloupcem u Vámi vybrané pojišťovny, se vždy dostanete ke sjednání daného pojištění. Při kliknutí na tlačítko „DETAIL“ se Vám zobrazí podrobnější informace a limity k jednotlivým produktům a připojištěním.

Tlačítkem „Zpět“ můžete vrátit a opravit zadané údaje na předchozích stránkách.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

2. Sjednání návrhu Vaší pojistné smlouvy

1. V základní kalkulaci je počítáno s vyšším krytím v případě pojistné události.

V následujících krocích vyplňte osobní údaje o Vás, tj. osobě pojistníka (ten, kdo smlouvu uzavírá). Pokud pojišťujete nezletilé dítě, musí být pojistníkem jiná osoba starší 18 let. Věnujte prosím zvýšenou pozornost správnému zadání Vašeho e-mailu, podle kterého bude identifikován Váš uživatelský účet v naší databázi.

Pokud ještě nemáte vytvořen uživatelský účet na našem portálu, systém jej pro Vás při první objednávce vytvoří v okamžiku zadání e-mailové adresy, která se ještě nenachází v databázi. Informace pro přihlášení se do systému (včetně vygenerovaného hesla) najdete spolu s nabídkovým souhrnem v e-mailu zaslaném na zadanou kontaktní e-mailovou adresu. Po vyplnění všech potřebných údajů klikněte na tlačítko „Shrnutí objednávky“.

V této části Vás žádáme o doplnění dat a osobních údajů ostatních pojištěnců. Podmínkou přechodu k následujícímu kroku je správné vyplnění osobních údajů všech osob. Pokud si přejete změnit počet osob, klikněte na tlačítko „Zpět na srovnání“. Po vyplnění všech potřebných údajů klikněte na tlačítko „Shrnutí objednávky“.

2. V nabídkovém souhrnu naleznete rekapitulaci všech zadaných údajů a konečnou cenu vč. všech zvolených dodatečných pojištění. K dispozici zde máte také všechny pojistné a smluvní podmínky a informace ke sjednávanému pojištění. V případě, že některé údaje nesouhlasí, klikněte na tlačítko „Upravit osobní údaje“ nebo „Zpět na srovnání“ a údaje na předchozích stranách opravte. V případě vašich souhlasů zaškrtněte potvrzovací tlačítka u souhlasu „Souhlas s použitím osobních údajů“ a seznámení „Seznámení s Informacemi o zpracování osobních údajů“. Následně klikněte na tlačítko „Sjednat pojištění“.

3. Na poslední stránce naleznete možnost výběru úhrady pojistného a podrobnosti k objednávce.  Na výběr je k dispozici platba platební kartou či online platebními tlačítky. V případě výběru online platby budete přesměrováni na platební rozhraní. Pokud neprovedete platbu online, tak platební údaje naleznete v e-mailu, který po sjednání pojištění obdržíte.

3. Uzavření pojistné smlouvy a platba pojistného online

Blahopřejeme – pojištění bylo úspěšně sjednáno. Za okamžik obdržíte potvrzovací e-mail se všemi Vámi zadanými údaji, pokyny pro zaplacení pojistného, pojistnou smlouvu a asistenční kartičky, kde je uveden kontakt na asistenční službu.

Nabízíme Vám následující možnosti úhrady pojistného:

  • Online prostřednictvím platební karty
  • Online prostřednictvím platebních tlačítek jednotlivých bank
  • Platebním převodem ze svého bankovního účtu
  • Vkladem hotovosti na přepážce Fio

Přehled produktů cestovního pojištění  |  Kalkulace cestovního pojištění