Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak uzavřít povinné ručení

Ukáže vám, co udělat pro to, abyste uzavřeli výhodné povinné ručení pro vás vůz. Je to jednoduché, rychlé a nestojí to žádné peníze.

Kupní smlouva na vozidlo 2021

Kde sjednat povinné ručení?

Možností je hned několik. Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem je to online s využitím srovnání pojištění. Můžete tak pojištění sjednat sami, nebo za naší asistence. Díky tomu se dostanete k velmi zajímavým nabídkám a jednomu z nejvýhodnější pojištění vozidel na českém trhu.

Další způsob je uzavření pojištění online přímo na stránkách konkrétní pojišťovny, pokud jste si jistí, že produkt chcete rovnou od ní. Pojišťovna vám za to také může započítat určitou slevu.

No a poslední možnost je na pobočce pojišťovací společnosti. Konzervativnější řidiči tuto možnost mnohdy preferují, protože se například potřebují poradit, nebo se jen zeptat. Ale to stejné jde i díky Top-Pojištění.

Povinné ručení online

Jistě se ptáte, kde sjednat povinné ručení, aniž by vás to stálo velké množství času a museli si kvůli tomu brát například volno v práci nebo jet do jiného města. Vše lze jednoduše udělat online. Všechny informace máte přehledně na jednom místě do pár minut a smlouvu ani nemusíte podepisovat, protože je platná až v momentě jejího zaplacení.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Co je potřeba k pojištění auta?

Pokud sjednáváte povinné ručení online, poradíme, co je k tomu potřeba. Hlavně je nutné mít k dispozici internetové připojení. Všechny další kroky pak zvládnete na počítači, ale i tabletu nebo mobilu.

K tomu, abyste dokázali vypsat potřebné údaje pro kalkulaci pojištění, musíte znát informace o sobě, což není tak složité, ale i vozidle. Nejen, že je nutné vědět, o jakou jde značku a model vozu, ale také objem motoru, jeho výkon, hmotnost auta nebo rok výroby. K tomu si vezměte velký technický průkaz, nebo si informace zjistěte pomocí VIN kódu.

Jak sjednat povinné ručení online:

Kalkulace ceny Pro kalkulaci a porovnání povinného ručení zadejte vstupní parametry o vás a vašem vozidle.
Nejlevnější povinné ručení Díky jednoduché a přehledné kalkulačce povinného ručení zjistíte nabídky jednotlivých pojišťoven, včetně možných dodatečných připojištění např. připojištění čelního skla, zavazadel atd.
Osobní údaje Vyberte si pojišťovnu a zadejte detailní údaje o vašem vozidle (podle velkého technického průkazu) a také si zvolte jednotlivá připojištění.
Návrh pojištění Povinné ručení online objednáte po potvrzení zadaných údajů, pojistných podmínek a smluvních ujednání.
Dočasná zelená karta a pojistná smlouva Obratem obdržíte na svůj e-mail zprávu potvrzující vaši objednávku povinného ručení, elektronickou podobu pojistné smlouvy, údaje pro zaplacení pojistného a také dočasný doklad o pojištění – zelenou kartu, podepsanou zaručeným elektronickým podpisem. Své vozidlo tedy můžete používat od zvoleného počátku pojistné smlouvy a např. jej také přihlásit do registru vozidel.
Platba pojistného Pro váš komfort a rychlost uzavření povinného ručení máte možnost zaplatit pojistné okamžitě online – platební kartou, platební bránou GoPay nebo bankovním převodem.
Doklady k pojištění
Nejpozději do 3 pracovních dnů obdržíte poštou dočasnou zelenou kartu s platností na 2 měsíce na vámi zadanou adresu. Zelenou kartu s roční platností obdržíte od pojišťovny do 2 měsíců od počátku pojištění – podmínkou pro zaslání roční Zelené karty je úhrada prvního pojistného.
Následný servis Při objednávce pojištění získáváte přístup do své osobní schránky ,,Klientská zóna", kde naleznete dokumenty v elektronické podobě a kde můžete případně požádat o změnu své pojistné smlouvy, nahlásit novou registrační značku, nahrát fotodokumentaci pokud je požadována pro platnost pojištění apod.

1. Nezávazná kalkulace a porovnání povinného ručení

1. Pro kalkulaci povinného ručení stačí kliknout na odkaz Kalkulace povinného ručení na úvodní stránce.

2. Zadejte základní údaje o vás a vašem vozidle potřebné pro kalkulaci povinného ručení. V případě nejasností vám ke správnému vyplnění pomohou malé informační ikonky umístěné vpravo u příslušné kolonky. Po vyplnění pokračujte kliknutím na tlačítko ,,POKRAČOVAT".

3. V přehledných sloupcích se vám zobrazí nabídky jednotlivých pojišťoven seřazené podle ceny s internetovou slevou. U každého produktu lze zjistit  jaké obsahuje další připojištění či služby zdarma.  Můžete také  ještě upravit zvolenou frekvenci placení a výši limitu plnění. Tlačítkem „KOUPIT“ pod  vámi vybranou  pojišťovnou se dostanete ke sjednání daného pojištění. Ve spodní části stránky jsou zobrazena data, na základě kterých proběhly jednotlivé výpočty pojistného. Své údaje můžete zkontrolovat, ,,ODESLAT NA EMAIL" známému nebo zadat nové údaje stisknutím tlačítka ,,NOVÝ VÝPOČET". Tlačítkem ,,ZPĚT" se vrátíte a můžete opravit zadané údaje na předchozích stranách.

Pod tlačítkem VÝPOVĚĎ získáte návod na ukončení stávající pojistné smlouvy.

2. Sjednání vaší pojistné smlouvy

1. V následujících krocích vyberte z variant vlastnictví a držení vozidla, vyplňte osobní údaje o vás, případně dalších osobách. Při vyplňování doporučujeme mít u sebe velký technický průkaz s údaji o vašem vozidle. Věnujte prosím zvýšenou pozornost správnému zadání vašeho e-mailu, podle kterého bude identifikován váš uživatelský účet v naší databázi.

Pokud ještě nemáte vytvořen uživatelský účet na našem portálu, systém jej pro vás vytvoří v okamžiku zadání e-mailové adresy, která se ještě nenachází v databázi. Informace pro přihlášení do systému (včetně vygenerovaného hesla) najdete spolu s nabídkovým souhrnem v e-mailu zaslaném na zadanou kontaktní adresu. Pak kliknete na „POKRAČOVAT“.

2. Na poslední stránce naleznete rekapitulaci všech zadaných údajů a konečné ceny pojištění včetně všech zvolených připojištění. K dispozici  máte také všechny pojistné a smluvní podmínky i informace ke sjednávanému pojištění. V případě, že některé údaje nesouhlasí, klikněte na tlačítko "ZPĚT" nebo „ZMĚNIT POJIŠŤOVNU“ a údaje na předchozích stránkách opravte. V případě Vašeho souhlasu zaškrtněte potvrzovací tlačítko ,,Souhlasím…" a klikněte na tlačítko "OBJEDNAT".

3. Uzavření pojistné smlouvy, doklady o pojištění

Blahopřejeme – návrh pojistky byl úspěšně uzavřen. Za okamžik obdržíte potvrzovací e-mail se všemi vámi zadanými údaji, elektronickou podobu pojistné smlouvy, údaje pro zaplacení pojistného a také dočasnou zelenou kartu (doklad o pojištění), podepsanou zaručeným elektronickým podpisem. Pokud se tak nestane kontaktujte nás na info@top-pojisteni.cz. Své vozidlo tedy můžete používat a např. jej také přihlásit do registru vozidel.

Nejpozději do 3 pracovních dnů obdržíte poštou dočasnou zelenou kartu (doklad o pojištění) s platností na 2 měsíce na vámi zadanou adresu. Po zaplacení pojistného ve stanoveném termínu vám zašle pojišťovna zelenou kartu s platností na 1 rok. Pojistná smlouva povinného ručení vzniká zaplacením pojistného ve lhůtě stanovené pojišťovnou na předepsaný bankovní účet (viz údaj v průvodním e-mailu).

Při objednávce pojištění získáváte přístup do své osobní schránky ,,Klientská zóna", kde naleznete dokumenty v elektronické podobě a můžete také případně požádat o změnu své pojistné smlouvy.

Přehled produktů povinného ručení  |  Kalkulace povinného ručení