222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak uzavřít povinné ručení

Jak to funguje:

Kalkulace ceny Pro kalkulaci a porovnání povinného ručení zadejte vstupní parametry o Vás a Vašem vozidle.
Nejlevnější povinné ručení Díky jednoduchému a přehlednému kalkulátoru povinného ručení zjistíte nabídky jednotlivých pojišťoven, včetně možných dodatečných připojištění např. připojištění čelního skla, zavazadel atd.
Osobní údaje Vyberte si pojišťovnu a zadejte detailní údaje o Vašem vozidle (podle velkého technického průkazu) a také si zvolte jednotlivá připojištění.
Návrh pojištění Povinné ručení online objednáte po potvrzení zadaných údajů, pojistných podmínek a smluvních ujednání.
Dočasná zelená karta a pojistná smlouva Obratem obdržíte na svůj e-mail zprávu potvrzující Vaši objednávku povinného ručení, elektronickou podobu pojistné smlouvy, údaje pro zaplacení pojistného a také dočasný doklad o pojištění – zelenou kartu, podepsanou zaručeným elektronickým podpisem. Své vozidlo tedy můžete používat od zvoleného počátku pojistné smlouvy a např. jej také přihlásit do registru vozidel.
Originální doklady Nejpozději do 2 pracovních dnů obdržíte poštou pojistné dokumenty, včetně originálu zelené karty na Vámi zadanou adresu. V případě, že doba od uzavření pojistné smlouvy do počátku pojištění je více než 14 dní, zašleme Vám dokumenty 14 dní před počátkem pojištění. Postupujte podle pokynů v zaslaném průvodním dopise.
Následný servis Při objednávce pojištění získáváte přístup do své osobní schránky ,,Klientská zóna", kde naleznete dokumenty v elektronické podobě a kde můžete případně požádat o změnu své pojistné smlouvy, nahlásit novou registrační značku apod.

1. Nezávazná kalkulace a porovnání povinného ručení

1. Pro kalkulaci povinného ručení stačí kliknout na odkaz Kalkulace povinného ručení na úvodní stránce.

2. Zadejte základní údaje o Vás a Vašem vozidle potřebné pro kalkulaci povinného ručení. V případě nejasností Vám ke správnému vyplnění pomohou malé informační ikonky umístěné vpravo u příslušné kolonky. Po vyplnění pokračujte kliknutím na tlačítko ,,POKRAČOVAT".

3. V přehledných sloupcích se Vám zobrazí nabídky jednotlivých pojišťoven seřazené podle ceny s internetovou slevou. U každého produktu lze zjistit  jaké obsahuje další připojištění či služby zdarma.  Můžete také  ještě upravit zvolenou frekvenci placení a výši limitu plnění. Tlačítkem “KOUPIT” pod  Vámi vybranou  pojišťovnou se dostanete ke sjednání daného pojištění. Ve spodní části stránky jsou zobrazena data, na základě kterých proběhly jednotlivé výpočty pojistného. Své údaje můžete zkontrolovat, ,,ODESLAT NA EMAIL" známému nebo zadat nové údaje stisknutím tlačítka ,,NOVÝ VÝPOČET". Tlačítkem ,,ZPĚT" se vrátíte a můžete opravit zadané údaje na předchozích stranách.

Pod tlačítkem VÝPOVĚĎ získáte návod na ukončení stávající pojistné smlouvy.

2. Sjednání Vaší pojistné smlouvy

1. V následujících krocích vyberte z variant vlastnictví a držení vozidla, vyplňte osobní údaje o Vás, případně dalších osobách. Při vyplňování doporučujeme mít u sebe velký technický průkaz s údaji o Vašem vozidle. Věnujte prosím zvýšenou pozornost správnému zadání Vašeho e-mailu, podle kterého bude identifikován Váš uživatelský účet v naší databázi.
Pokud ještě nemáte vytvořen uživatelský účet na našem portálu, systém jej pro Vás vytvoří v okamžiku zadání e-mailové adresy, která se ještě nenachází v databázi. Informace pro přihlášení se do systému (včetně vygenerovaného hesla) najdete spolu s nabídkovým souhrnem v e-mailu zaslaném na zadanou kontaktní e-mailovou adresu.POKRAČOVAT

2. Na poslední stránce naleznete rekapitulaci všech zadaných údajů a konečné ceny pojištění včetně všech zvolených připojištění. K dispozici  máte také všechny pojistné a smluvní podmínky i informace ke sjednávanému pojištění. V případě, že některé údaje nesouhlasí, klikněte na tlačítko "ZPĚT" nebo “ZMĚNIT POJIŠŤOVNU” a údaje na předchozích stránkách opravte. V případě Vašeho souhlasu zaškrtněte potvrzovací tlačítko ,,Souhlasím…" a klikněte na tlačítko "OBJEDNAT".

3. Uzavření pojistné smlouvy, doklady o pojištění

Blahopřejeme – návrh pojistky byl úspěšně uzavřen. Za okamžik obdržíte potvrzovací e-mail se všemi Vámi zadanými údaji, elektronickou podobu pojistné smlouvy, údaje pro zaplacení pojistného a také dočasný doklad o pojištění – zelenou kartu, podepsanou zaručeným elektronickým podpisem. Pokud se tak nestane kontaktujte nás na info@top-pojisteni.cz. Své vozidlo tedy můžete používat a např. jej také přihlásit do registru vozidel.

Nejpozději do 2 pracovních dnů obdržíte všechny originální dokumenty poštou na Vámi uvedenou adresu. Pojistná smlouva povinného ručení vzniká zaplacením pojistného ve lhůtě stanovené pojišťovnou na předepsaný bankovní účet (viz údaj v průvodním dopise).

Při objednávce pojištění získáváte přístup do své osobní schránky ,,Klientská zóna", kde naleznete dokumenty v elektronické podobě a můžete také případně požádat o změnu své pojistné smlouvy.

Přehled produktů povinného ručení  |  Kalkulace povinného ručení