Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění nemovitosti

V současnosti není vůbec nic těžkého vyřídit pojištění nemovitosti online. Dejte si na to dostatek času, udělejte si pohodlí a zajistěte si zásadní pojištění vašeho majetku.

Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Dva pojmy, každý z nich znamená něco jiného. Zatímco pojištění nemovitosti se vztahuje ke stavbě jako takové, pojištění domácnosti zahrnuje majetek, který je její součástí. Všeobecně pak jde o pojištění majetku.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Proto je tak důležité si uvědomit, jaké pojištění vlastně potřebujete a co jím chcete pokrýt. Naštěstí jde zkombinovat obojí a pojišťovny to také více doporučují.

Co ochráníte pojištěním domácnosti:

  • vnitřní vybavení svého bytu či domku, jako je např. nábytek, spotřebiče a elektroniku,
  • oblečení, sportovní vybavení,
  • stavení součásti, mezi které spadají i podlahové krytiny, malba či tapeta, kuchyň s vestavěnými spotřebiči apod.

Co ochráníte pojištěním nemovitosti:

  • nemovitý majetek, který je pevně spojen se zemí,
  • stavební materiál,
  • nebytové prostory, společné části domu a spoluvlastnický podíl v případě bytového domu.
Detailní rozdíly najdete v článku Rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti.

Pojištění nemovitosti – na co si dát pozor

Důležité je stanovit si veškerá rizika, která vaší nemovitosti hrozí. Mezi běžná rizika patří škody, které jsou způsobené výbuchem nebo požárem, vodou z vodovodního zařízení a odpadního potrubí, vichřicí a krupobití, vandalismem, vloupáním a krádeží, nebo pádem stromů.

Pokud přemýšlíte nad pojištěním proti povodni, záleží hodně na tom, zda se nacházíte v rizikovém území, kde je vysoká pravděpodobnost povodně. V blízkosti vodních toků můžete takové pojištění problémem a pojišťovny vám na toto riziko nemovitost nepojistí.

Žijete v horských oblastech? Pak je podstatné zajistit si takové pojištění, které vás ochrání například před sesuvem půdy, lavinou nebo pádem stromu.

Podívejte se, jak funguje pojištění zahrady.

Pojištění odpovědnosti

Při pojištění vašeho majetku nezapomínejte na pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti. To se vztahuje na všechny škody, které způsobí vaše nemovitost někomu jinému, třeba sousedovi. Může se stát cokoliv, například požár kvůli elektrickému zkratu, praskne vodovodní potrubí, nebo vám z domu něco uletí, například střešní krytina a rozbije sousedovo okno.

Nenechte nic náhodě a sjednejte si pojištění odpovědnosti, tedy tzv. pojistku na blbost i pro svou domácnost.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Pojištění stavby a její zánik

Zajímavostí je, že už při stavbě vašeho vysněného bydlení si jej můžete pojistit, i když dům není hotový. Pojištění stavby zahrnuje přístroje i materiál, který se v té době na pozemku nachází. Jakmile začnete bydlet, to znamená, že stavba jako předmět pojištění nemovitosti zanikne, změníte si smlouvu na pojištěním nemovitosti. Stavba se obvykle pojišťuje na hodnotu budoucí nemovitosti.

Jak sjednat pojištění nemovitosti

Sice na našich stránkách pojištění nemovitosti nesjednáte online, protože jde skutečně o obsáhlý produkt, kde budete potřebovat pomoc kvalifikovaných pracovníků. Ale i tak vám můžeme poskytnou srovnání pojištění nemovitosti.  V případě zájmu o tento druh pojištění nás tedy jednoduše kontaktujte telefonicky, e-mailem nebo na online chatu a zanechte nám svůj kontakt. Obratem se vám ozve někdo z našich pracovníků, abyste společně projednali všechny vaše požadavky. Následně vám bude zaslán krátký formulář k vyplnění základních údajů o místě pojištění a pojistníkovi, na základě kterých vám budou nabídky zpracovány. Porovnání vám zašleme zpracované v přehledné tabulce včetně kompletní písemné nabídky z kalkulátorů jednotlivých pojistitelů.

Pojištění nemovitosti kalkulačka

V případě, že se pro některou ze zaslaných nabídek rozhodnete, nemusíte navštívit pobočku dané pojišťovny. Vše vyřídíme za vás. Zpracujeme smlouvu, kterou vám zašleme do e-mailu nebo k podpisu. Nejedná se tedy o sjednání pojištění nemovitosti online v pravém slova smyslu, ale i tak to pro vás bude bez starostí. Popřemýšlejte tedy o možnostech ochrany vašeho domova a sjednejte pojištění nemovitosti či domácnosti ještě dnes.