Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění stavby kalkulačka

Na našich stránkách Top-Pojištění již dlouhodobě nabízíme kalkulačky, které vám pomohou najít tu nejvýhodnější nabídku dle vámi zadaných parametrů. Takovou kalkulačku máme i pro pojištění stavby. Ukážeme vám, jak s tímto srovnávacím nástrojem jednoduše pracovat a co všechno k tomu musíte znát.

Pojištění stavby kalkulačka

Co je to pojištění stavby

Nejdříve si připomeneme, co je do produktu zahrnováno. Jde o pojištění nemovitosti, vztahující se na samotnou stavbu, tedy budovu nebo stavební součásti, které jsou s ní pevně spojeny.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ stavby

Do stavby se řadí:

  • zdi,
  • podlaha,
  • střecha,
  • okna,
  • fasáda,
  • obklady a dlažby,
  • radiátory.

Vedle toho samozřejmě existují i vedlejší stavby, které je rovněž možné pojistit. Patří sem například různé hospodářské budovy, oplocení, studna či bazén, garáž a další drobné stavby, které mohou přiléhat k domu nebo stojí samostatně. Důležité je, že musí stát na stejné adrese, jako samotná nemovitost.

TIP

Pojištění domácnosti se vztahuje na dílčí vybavení, jako je nábytek, spotřebiče, ale také obrazy nebo oblečení.

Jak pracovat s kalkulačkou pojištění

Nejdříve je třeba popřemýšlet nad tím, proti jakým rizikům chcete svou stavbu pojistit. Jejich výčet může být opravdu dlouhý, ale uveďme si alespoň riziko požáru, povodně nebo záplavy, vichřice a krupobití, vandalismu, krádeži či vloupání, sesuvu půdy, pádu stromu, nárazu vozidla, a další. Vždy se zamyslete, v jaké lokalitě vaše nemovitost stojí a co jí pravděpodobně nejvíce hrozí. Například, pokud jste v záplavovém území, v blízkosti lesa, městské lokalitě nebo hustě využívané silnice transportní dopravou.

Další kroky záleží na vás. Buď se s námi můžete zkontaktovat přes zákaznickou linku 222 100 200, e-mailem nebo pomocí chatu a zadat nám potřebné parametry pro formulář. My vám následně srovnání nabídek šesti pojišťoven zašleme na e-mail.

Vše ale můžete udělat i úplně sami díky zmíněné kalkulačce, kde nejdříve zadáte, zda se jedná o stavbu trvale obývanou, nebo rekreační. Následuje typ stavby jako dům, byt nebo rekreační objekt a základní popisné informace jako PSČ, obec, ulice a číslo. Nezapomeňte zaškrtnout, zda hledáte pojištění nemovitosti nebo domácnosti a také přidat informace o sobě, to znamená jméno a příjmení, které ovšem nejsou povinné, telefonní číslo a e-mail, abychom věděli, jak vás zkontaktovat. Nemusíte se bát, vaše údaje nebudou nikým zneužity. Bez jejich vyplnění se totiž pro zpracování nabídky jednoduše neobejdete.

Jakmile si vyberete z konkrétních nabídek pojišťoven, které vždy vychází z jejich vlastních, aktualizovaných kalkulací, nemusíte se na pojišťovnu obracet, protože vše klidně vyřídíme za vás.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ stavby