Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění nemovitosti kalkulačka

Potřebujete srovnání pojištění nemovitosti pro váš dům či byt a zároveň nemáte čas obíhat pobočky pojišťoven a složitě shromažďovat informace z jejich nabídek? Máme pro vás dobrou zprávu – s aktuálním přehledem nabídek vám pomůže „pojištění nemovitosti kalkulačka“. Naše společnost TOP-Pojištění.cz se navíc pojištěním majetku zabývá už dlouhé léta, takže jste v dobrých rukou.

Pojištění nemovitosti kalkulačka

Co je to pojištění nemovitosti?

Nejdříve je potřeba si říct, co vlastně potřebujete pojistit. V rámci pojištění vašeho domova (tedy majetku) totiž rozlišujeme  pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti.

Pojištění domácnosti se vztahuje pouze na hmotné vybavení vaší domácnosti. Můžeme si pomoci jednoduchým příkladem – kdybyste svůj domov obrátili vzhůru nohama a „vytřepali“, vše co z něj vypadne spadá do pojištěné domácnosti. Jde tedy například o:

 • nábytek
 • elektroniku
 • spotřebiče
 • oblečení
 • sportovní náčiní

Zároveň sem může spadat také vestavěné kuchyň nebo skříň, stejně jako podlahové krytiny. Přesný rozsah pojistky vždy najdete v pojistných podmínkách, se kterými je dobré se seznámit ještě před podpisem smlouvy.

Pojištění nemovitosti se pak vztahuje na všechny pevné stavební součásti.

Pro obě tyto pojistky stačí jednoduše využít naši kalkulačku pojištění nemovitosti, do které zadáte údaje o vašem domově, nastavíte limity pojistného plnění, požadovaná připojištění a během chvíle uvidíte přehledné srovnání pojištění nemovitosti. To vše zvládnete navíc z pohodlí vlastního domova.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Jak vybrat pojištění nemovitosti

Jestli už máte jasno, zda potřebujete pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti, musíte se ještě rozhodnout, pro jaká rizika chcete svůj domov pojistit. Mezi ta nejčastější patří:

 • požár, výbuch, úder blesku
 • vichřice, krupobití
 • pád stromů nebo stožárů
 • tíha sněhu nebo námrazy
 • voda z vodovodních nebo kanalizačních potrubí
 • zemětřesení
 • odcizení nebo úmyslné poškození (vandalismus)
 • povodeň, záplava

Ve vaší pojistce by rozhodně neměla chybět. Pamatujte také na to, že pojištění nemovitosti k hypotéce bývá velmi častou a důležitou podmínkou pro její uzavření.

Samotná cena pojištění nemovitosti se pak odvíjí právě od zvolených pojistných rizik, stejně jako pro nastavení jednotlivých pojistných limitů a parametrů vašeho domova.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Jak získat nabídku pojištění nemovitosti

Pro získání aktuální nabídky pojištění stačí použít online srovnávač pojištění nemovitosti, který je také známý jako online kalkulačka pojištění nemovitosti. Pokud byste se srovnáním pojištění nemovitosti či komplexním pojištění domova potřebovali pomoct – neváhejte se na nás obrátit. Naši specialisté jsou tu pro vás k dispozici – telefonicky, na e-mailu i na online chatu a rádi vám pomohou nabídku zpracovat.

V prvním kroku od vás budou potřebovat základní informace o tom, o jaké pojištění máte zájem, aby nabídky, které vám zašlou, budou maximálně odpovídat vašim představám.

V další fázi obdržíte krátký formulář k vyplnění pro získání potřebných údajů pro zpracování konkrétních nabídek. Ty budou vloženy do přehledného srovnání a potom je obdržíte v domluveném termínu do vašeho e-mailu.

Telefonická konzultace a objasnění zaslaných nabídek je samozřejmostí, neváhejte se tedy zeptat na cokoliv, co vám nebude jasné.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Je možné pojištění nemovitosti sjednat online?

Samozřejmě můžete – pro pojištění bytu i pojištění domu kalkulačka vám pomůže uzavřít vybranou pojistku, aniž byste museli přímo kontaktovat danou pojišťovnu. V rámci těchto pojišťoven máme také přiděleny individuální přístupy a obchodní slevy v maximální výši. Díky tomu jsou naše nabídky nejen aktuální, ale  navíc i finančně výhodné.

Veškeré „papírování“ také rádi vyřídíme za vás. Připravíme smlouvu, kterou vám zašleme k podpisu spolu s odpovědní obálkou, ve které nám ji můžete odeslat zpět. Smlouva vzniká podpisem a úhradou pojistného, do té doby není řádně uzavřena. Můžete si ji tedy doma v klidu pročíst, a pokud s čímkoliv nebudete souhlasit, prostě ji nebudete akceptovat a nepodepíšete ji.

Věříme, že bezpečný domov je důležitou součástí života každého z nás. Proto využijte online kalkulačku pojištění nemovitosti i služby našich specialistů, abyste to nejcennější spolehlivě ochránili.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI