Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění nemovitosti cena

Jakou roli hraje v pojištění nemovitosti cena? Jaké pojištění vybrat, na co si při výběru dát pozor a co vše do smlouvy zahrnout? Pokud si právě pokládáte podobné otázky, vaše pátrání po odpovědích je u konce. Právě pro vás jsme připravili tento článek, abychom vám s výběrem vhodného pojištění co nejvíce pomohli.

Pojištění domácnosti cena

Proč sjednat pojištění nemovitosti?

Možná si říkáte, že je přece úplně zbytečné sjednávat pojištění nemovitosti. Máte přeci sjednané pojištění domácnosti a to vám v případě potřeby vše nutné pokryje. Opak je pravdou. Alespoň v případě, že danou nemovitost vlastníte. Pokud žijete v pronajatém bytě, pojištění domácnosti s připojištění odpovědnosti vám stačit bude. V případě ale, že vlastníte byt, rodinný či bytový dům, chatu nebo chalupu, určitě byste měli mít uzavřené komplexní pojištění vašeho domova, tedy takové, které obsahuje jak pojištění nemovitosti, tak pojištění domácnosti.


Důležité je uvědomit si, že mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti je poměrně výrazný rozdíl. Pojištění domácnosti se vztahuje skutečně pouze na vybavení vaší domácnosti jako je například nábytek, elektronika, spotřebiče, oblečení, sportovní náčiní, ale zároveň i vestavěná kuchyň či skříň, podlahová krytina či malby pokojů. Naopak pojištění nemovitosti se vztahuje na stavbu jako takovou, tedy na nemovitou věc pevně spojenou se zemí, včetně střechy, podlahy, oken či radiátorů. Rozdíl mezi těmito dvěma pojištěními je i ve výši pojistného. Výše pojistného se odvíjí od zvolených rizik, umístění nemovitosti nebo frekvence platby, především pak od hodnoty dané nemovitosti a jejího vybavení. Na základě toho je samozřejmě u pojištění nemovitosti cena vyšší, než je u pojištění domácnosti.

Obsah pojištění nemovitosti

V rámci pojištění domácnosti a nemovitosti lze pojistit širokou škálu rizik. Rozdělit je můžeme na škody způsobené krádeží či vloupáním, vandalismem a živelními událostmi. Mezi živelná rizika řadíme například požár, výbuch, povodeň či záplavu, vichřici a krupobití, sesuv půdy, pád stromu a tíha sněhu nebo úder blesku. U rizika povodně to navíc bohužel není až tak jednoduché. Pojišťovny se řídí tzv. povodňovými mapami, a pokud se nacházíte v oblasti, kde již povodeň byla anebo hrozí, že by být mohla, má to vliv na možnost zahrnutí tohoto rizika do pojištění. Pokud se váš dům či byt nachází v povodňové zóně, záleží také na tom, jakým stupněm je zde nebezpečí definováno. Od toho se pak odvíjí i cena pojištění nemovitosti.

Jak získat cenu pojištění nemovitosti

Získání nabídky pojištění nemovitosti, případně v kombinaci s pojištěním domácnosti, je u Top-pojištění.cz opravdu snadné. Stačí se na nás obrátit telefonicky, e-mailem nebo na online chatu, případně vyplnit krátký formulář, které je k dispozici na webových stránkách pod odkazem Pojištění domácnosti, dále pak kolonka Rady a Kalkulace pojištění nemovitosti. Na základě vaší poptávky vás bude kontaktovat některý z našich specialistů na pojištění domova a budete moct společně probrat vaše představy a požadavky, které má pojištění splňovat. Na základě toho vám pak bude zaslána e-mailem nabídka zpracovaná v tabulce s přehledným porovnáním nejen cen pojištění, ale i jednotlivých limitů a parametrů

Jak sjednat pojištění nemovitosti

Pokud se rozhodnete pro některou z nabídek, vyřídíme vše podstatné za vás. Rozhodně nemusíte na pobočku dané pojišťovny. Na základě odsouhlasení naší nabídky vám zpracujeme smlouvu, kterou vám obratem zašleme na vaši adresu k podpisu. Pojištění vzniká u některých pojišťoven úhradou pojistného nebo podpisem smlouvy a úhradou pojistného, tj. ceny pojištění nemovitosti. Do doby splnění těchto podmínek není smlouva platná. Podepsanou smlouvu nám zašlete zpět na uvedenou adresu v přiložené odpovědní obálce. Pokud vám není stále cokoliv jasné, neváhejte před podpisem smlouvy kontaktovat naše zákaznické centrum, rádi vám vše vysvětlíme a objasníme. V případě pojistné události se pak již obracíte přímo na asistenční službu konkrétní pojišťovny, která vám poskytne další informace při řešení pojistné události.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI