Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění nemovitosti cena

Jakou roli hraje cena v pojištění nemovitosti? Jaké pojištění vůbec vybrat, na co si při výběru dát pozor a co vše do smlouvy zahrnout? Pokud si právě pokládáte podobné otázky, vaše pátrání po odpovědích je u konce, protože vám na ně odpovíme.

Pojištění domácnosti cena

 

Proč sjednat pojištění nemovitosti?

Tento produkt pojištění se nejvíce hodí především majitelům nemovitosti. Není totiž příliš ideální, mít pojištěnou pouze domácnost. V případě zničení samotné stavby by vám totiž pojišťovna nevyplatila ani korunu. Nejvýhodnější tak pro vás bude komplexní pojištění, které obsahuje pojištění domácnosti i nemovitosti.

Přečtěte si více o rozdílu mezi pojištěním:

  • domácnosti (vybavení pro každodenní potřebu, například nábytek a spotřebiče)
  • nemovitosti (stavba včetně oken, střechy nebo podlah)

Rozdíl mezi těmito dvěma produkty je hlavně ve výši pojistného, která se odvíjí od zvolených rizik, umístění nemovitosti nebo frekvence platby, především pak od hodnoty dané nemovitosti a jejího vybavení. Na základě toho je samozřejmě u pojištění nemovitosti cena vyšší, než je u pojištění domácnosti.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Co obsahuje pojištění nemovitosti

V rámci pojištění domácnosti a nemovitosti lze pojistit širokou škálu rizik. Ty pak určuji cenu pojištění, kterou každoročně zaplatíte.

Rozdělit je můžeme na škody:

  • způsobené krádeží či vloupáním,
  • vandalismem,
  • živelními událostmi.

Mezi živelná rizika řadíme například požár, výbuch, povodeň či záplavu, vichřici a krupobití, sesuv půdy, pád stromu a tíhu sněhu nebo úder blesku.

Pojištění nemovitosti – na co si dát pozor

Poměrně složité je u pojištění nemovitosti riziko povodně. Pojišťovny se řídí tzv. povodňovými mapami, a pokud se nacházíte v oblasti, kde již povodeň byla anebo hrozí, že by být mohla, má to vliv na možnost zahrnutí tohoto rizika do pojištění. Pokud se váš dům či byt nachází v povodňové zóně, záleží také na tom, jakým stupněm je zde nebezpečí definováno.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Kolik stojí pojištění nemovitosti

Jak už jsme si řekli, cenu pojištění nemovitosti a domácnosti určují různé faktory. Důležité je, abyste svůj domov nepodpojistili. To znamená, že špatně určíte hodnotu vašeho domu a vybavení, takže vám pojišťovna musí krátit vyplacení pojistné částky podle toho, jaký limit jste si nastavili. Opačným problémem je nadpojištění, tedy to, že hodnotu vašeho domu přeženete a zbytečně tak za pojištění platíte více, než musíte.

Vypočítali jsme pro vás průměrnou cenu pojištění domácnosti přízemního rodinného domu, který se nachází v okresním městě do 30 tisíc obyvatel a má standardní vybavení. Díky srovnání pojištění domácnosti získáte přehled o nabízených produktech jednotlivých pojišťoven a můžete si pro sebe vybrat ten nejvýhodnější. Srovnání pojištění vám ušetří ročně až 1  690 korun.

Název pojišťovny Produkt Cena (ročně) Varianty
SV Pojišťovna (dříve ERGO) Bezpečný domov PLUS 2 157 Kč Živel, odcizení, elektronika, cennosti, rozšířená asistence, pojištění odpovědnosti, přepětí, stavební součásti
ČPP  OPTI 2 515 Kč Spoluúčast, živel, odcizení, elektronika, cennosti, pojištění odpovědnosti, přepětí, stavební součásti
Slavia Jubileum 3 291 Kč Spoluúčast, živel, odcizení, elektronika, cennosti, rozšířená asistence, pojištění odpovědnosti, přepětí, stavební součásti
Uniqa MAXI 3 849 Kč Živel, odcizení, elektronika, cennosti, rozšířená asistence, pojištění odpovědnosti, přepětí, stavební součásti

Pozn.: V naší kalkulačce také zjistíte, jaké jsou k jednotlivým variantám pojistné částky. 

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Pojištění nemovitosti k hypotéce cena

Jestliže právě kupujete dům a chcete si vzít hypotéku, bude nutné si k tomu sjednat pojištění nemovitosti. Až po sjednání pojištění banka uvolní peníze z hypotečního úvěru. Banky často nabízí produkty pojišťoven, s kterými obvykle spolupracují, díky čemuž se můžete dostat i k nižším úrokovým sazbám. Nezapomínejte ale, že je na vašem rozhodnutí, u koho si domov necháte pojistit.

Jak sjednat pojištění nemovitosti

Pro sjednání smlouvy za vás vyřídíme vše podstatné. Na základě odsouhlasení naší nabídky vám zpracovanou smlouvu obratem zašleme na vaši adresu. Pojištění vzniká buď úhradou pojistného, nebo podpisem smlouvy a úhradou pojistného. Do doby splnění těchto podmínek není smlouva platná. Podepsanou smlouvu nám zašlete zpět na uvedenou adresu v přiložené obálce.

Pokud vám není stále cokoliv jasné, neváhejte před podpisem smlouvy kontaktovat naše zákaznické centrum, rádi vám vše vysvětlíme a objasníme. V případě pojistné události se pak již obracíte přímo na asistenční službu konkrétní pojišťovny.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI