Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

UNIQA pojišťovna

UNIQA zahájila svoji činnost v roce 1993. Jako držitel univerzální pojišťovací licence si vytvořila široké portfolio pojistných produktů pokrývající všechny segmenty českého trhu pojištění osob a majetku, fyzických i právnických osob.

Spoluzakladatelem a jediným akcionářem UNIQA pojišťovny s podílem 100 % je největší rakouská pojišťovací skupina UNIQA Group Austria. Holding UNIQA je dnes největší rakouskou pojišťovací skupinou s více než 20% podílem na rakouském pojistném trhu.

Díky silnému kapitálovému zázemí a dlouholeté zkušenosti zahraničního partnera se UNIQA velmi rychle stala stabilním pojišťovacím ústavem na českém trhu. Od dob svého vzniku se počáteční jmění společnosti několinásobně navýšilo, dnes činí 480 miliónů korun. Síť více než 170 poboček řízených 6 regionálními ředitelstvími zabezpečuje intenzivní servis pro zákazníky na celém území České republiky.

UNIQA pojišťovna produkty

UNIQA pojišťovna kontakt

 • Obchodní jméno: UNIQA pojišťovna, a.s.
 • Sídlo: Evropská 136/810, 160 12 Praha 6, Česká republika
 • Zapsána v Obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 2012
 • IČ: 49240480
 • Infolinka: 488 125 125
 • Fax: +420 225 393 777
 • E-mail: info@uniqa.cz
 • Internet: www.uniqa.cz

UNIQA pojišťovna infolinka

Pro informace o pojistných smlouvách kontaktujte pojišťovnu na telefonním čísle 488 125 125 v pracovní dny od 8:00 do 18:00.

UNIQA pojišťovna pobočky

V České republice má pojišťovna UNIQA 170 poboček, které mají většinou otevírací dobu od 8:00 do 18:00 hodin, je ale třeba se raději vždy podívat na konkrétní adresu, jelikož se může lišit. Všechny podrobnosti najdete na webu společnosti, kde lze vyhledávat pobočky i dle oblasti, kterou potřebujete řešit:

 • životní a neživotní pojištění
 • penze
 • investice
 • životní a neživotní pojištění zaniklé AXA

Stejně tak je možné díky mapové aplikaci nalézt nejbližší pobočky vašemu místu nebo jen ty otevřené. Jako u ostatních pojišťoven, i zde je možné nalézt pobočku dle konkrétní adresy.

UNIQA pojišťovna hlášení pojistné události

Nahlášení pojistné události můžete u pojišťovny UNIQA online cestou, přes rozhraní na webu Řešení škod. Zde si vyberete možnost, pro jakou oblast chcete povinnou událost chcete nahlásit (vozidla, majetek, cestování, úraz a život) a budete pokračovat podle srozumitelných instrukcí. Případně je možné pojistnoou událost nahlásit také na call centru na telefonním čísle 488 125 125.

UNIQA změna pojišťovny

Ukončení pojistné smlouvy u pojišťovny UNIQA je možné provést elektronicky přes epodatelna.uniqa.cz (stačí vytisknout výpověď, podepsat ji a oskenovat).  Dále je možné výpověď provést písemnou formou s vlastnoručním podpisem a odesláním na adresu sídla společnosti.

Výpověď také musíte provést v odpovídajícím termínu a počítat s výpovědní lhůtou. Tyto informace k jednotlivým pojistným produktům najdete v pojistných podmínkách smlouvy, kterou chcete vypovědět.