222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti - kalkulace a porovnání online

  • Přehledné porovnání online
  • Jednoduché a rychlé sjednání
  • Nabídka různých připojištění
  • Pojištění od 300 Kč

Pojištění domácnosti online z pohodlí svého domova rychle, přehledně a jednoduše.
Pojištění domácnosti již od 300 Kč ročně.

Rychlé porovnání,
široký výběr produktů,
snadno a online

Dlouholeté zkušenosti
14 let
na českém trhu

S námi ušetří
78 %
klientů

Sjednání pojištění za
5 minut
přes internet

Jak funguje Top-Pojištění.cz?

V prvním kroku zadejte do kalkulačky základní údaje o Vaší domácnosti, zvolte pojistnou částku a stiskněte tlačítko Kalkulace. Do několika vteřin uvidíte přehledné porovnání pojištění domácnosti a můžete si vybrat z 10 prověřených pojišťoven na českém trhu. V dalším kroku si vyberte v tabulce naší kalkulačky nejlepší nabídku pojištění domácnosti. Je pro Vás připraveno nejlevnější pojištění domácnosti v porovnání podle ceny od nejlevnější až po nejdražší variantu. Pro objednání pojištění domácnosti online stiskněte tlačítko "Koupit" a následně vyplňte krátký formulář potřebný pro uzavření pojistné smlouvy. Jako bonus získáte slevu až 45 % za uzavření pojištění přes internet.

Spolupracujeme

Allianz pojišťovna AXA pojišťovna Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. ČSOB Pojišťovna ERGO pojišťovna Direct pojišťovna Generali pojišťovna Kooperativa pojišťovna Slavia pojišťovna VZP pojišťovna

Základní rizika pojištění domácnosti

  • Živel - požár, výbuch, blesk, úder blesku, vichřice, krupobití, pád stromů, tíha sněhu, vodovodní škody, zemětřesení, sesuv půdy, atd.
  • Odcizení - krádež, vloupání a vandalismus
  • Povodeň - povodeň a záplava
  • Pojištění domácnosti nekryje škodu na nemovitosti
  • Nekryje škodu na pozemku

tyto události kryje pojištění nemovitosti

Co je pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti zahrnuje pojištění téměř veškerého vybavení a dalších věcí, které tvoří domácnost, váš útulný domov. Můžeme tedy zmínit nábytek, elektrické spotřebiče, cennosti nebo například peníze. Pojištění domácnosti lze, co se pojistitelných rizik týká, sjednat v několika variantách. Při jejich výběru a následné volbě je nutné si uvědomit, proti jakým rizikům chcete nechat vaši domácnost pojistit. Základní varianty produktů pojišťoven vás budou chránit především proti živelním škodám typu požár, výbuch, přímý úder blesku, vichřice či krupobití. Tyto varianty produktů tak v některých případech nezahrnují jednu z nejčastějších příčin pojistných událostí, kterou je vodovodní škoda čili škoda v domácnosti způsobená vodou unikající z vodovodního zařízení.Další varianty se mohou vztahovat na odcizení a vandalismus či pro případ povodní a záplav.

Proč stanovit odpovídající pojistnou částku?

V případě, že stanovíte nižší pojistnou částku než je skutečná hodnota vámi pojišťované domácnosti, bude se jednat o podpojištění.

V praxi to znamená, že při pojistné události neobdržíte náhradu do výše pojistné částky, ale pouze poměrnou část k hodnotě domácnosti. Tedy pokud pojistíte například domácnost v hodnotě 2 mil. Kč na 200.000 Kč a při pojistné události utrpíte škodu 200.000 Kč, náhradou dostane poměrnou část vůči zaplacenému pojistnému. Poměrnou část vám vyměří samotná pojišťovna. V případě vyšší pojistné částky však máte nárok na plnění pouze do výše hodnoty domácnosti či nemovitosti.

Tedy pokud má domácnost hodnotu 1 mil. Kč, je pojištěna na 2 mil. Kč a dojde k jejímu úplnému zničení, obdržíte náhradu škody do výše hodnoty domácnosti či nemovitosti.
Jste-li pojištěni u více pojišťoven, můžete přijmout náhradu škody jen jednou.

Příklady cen pojištění domácnosti

Pojištění rizik
(živel, odcizení)
Praha Plzeň Teplice Hostinné
Byt – 200 000 Kč 603 Kč 458 Kč 352 Kč 352 Kč
Byt – 500 000 Kč 1 315 Kč 1 147 Kč 880 Kč 880 Kč
Byt – 700 000 Kč 1 487 Kč 1 487 Kč 1 232 Kč 1 232 Kč
Dům – 300 000 Kč 905 Kč 687 Kč 528 Kč 528 Kč
Dům – 450 000 Kč 1 315 Kč 1 031 Kč 792 Kč 792 Kč
Dům – 800 000 Kč 1 667 Kč 1 667 Kč 1 408 Kč 1 408 Kč

Proč si pojistit domácnost?

S běžným provozem domácnosti je spojena celá řada rizik. Proto není na škodu uzavřít pojištění domácnosti, které ochrání váš domov před běžnými riziky. Pojištěním domácnosti ochráníte své movité věci, které jsou součástí vybavení domácnosti nebo zařízení, které k provozu domácnosti slouží, umístěné nejen v bytě, ale i v uzamykatelných nebytových prostorách (sklepní koje, garáže).

Lze pojistit peníze a ceniny, cenné papíry, klenoty, šperky, drahé kovy a kameny, audiovizuální a výpočetní techniku, fotografické přístroje, jízdní kola, kuchyňské a jiné domácí přístroje a osobní věci členů domácnosti. Součástí pojištění jsou i stavební součásti, které tvoří vnitřní prostor bytu (podlahy, obklady stěn a stropů apod.). Pokud nejsou některé předměty v základním pojištění, lze je obvykle připojistit (např. věci mimořádné hodnoty) .

Volitelnou součástí pojištění je i pojištění odpovědnosti za škody způsobené v běžném občanském životě. Pokud si svoji domácnost pojistíte, pojišťovna vám uhradí vzniklé škody (do určité výše) v případě pojistné události.

Jednoduché porovnání pojištění domácnosti

Pomůžeme Vám vybrat nejlevnější pojištění domácnosti díky našemu přehlednému porovnání pojišťoven. Stačí vyplnit několik údajů a máte jasno.

Každé pojištění detailně popisujeme a právě díky porovnání najdete právě tu Vaší optimální pojistku pro Vaší domácnost, která bude optimálním řešením právě Vašich potřeb. V případě potřeby je tu možnost kdykoliv položit dotaz zde na webových stránkách pomocí chatu v rámci chatu s naším oddělením podpory klientů, případně jim můžete přímo zavolat na naše číslo 222 100 200.

Pojištění domácnosti do 5 minut!

Potřebujete pojištění domácnosti rychle a levně? Pokud ano, jste na správném místě! Máme pro Vás připraveny aktuální nabídky pojišťoven. Důležitá je možnost si vše nakonfigurovat, přesně podle Vašeho bytu resp. domu, jeho rozloze, vybavení, zabezpečení, umístění a pár dalších klíčových parametrů, které jsou nezbytné pro přesné určení podmínek pojištění. Vy si pak snadno porovnáte nabídky včetně jejich detailů a lehce si vyberete to pravé pojištění pro Vás a to nejen podle ceny, která je důležitá.

Pokud byste si nevěděli rady, nebo se potřebujete poradit, vždy nabízíme možnost zavolat na naše klientské centrum na číslo 222 100 200. Pokud si chcete nechat zavolat zpátky, najdete na našich stránkách vždy vpravo nahoře službu Zavoláme vám zpět, stačí nechat na sebe kontakt resp. Vaše telefonní číslo a ozveme se Vám.

Pořebujete poradit? Jsme vám k dispozici na zákaznické lince.

222 100 200
9:00 - 17:00