Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti online

 • Přehledné porovnání online
 • Jednoduché a rychlé sjednání
 • Nabídka různých připojištění
 • Pojištění od 300 Kč

Pojištění domácnosti online z pohodlí svého domova rychle, přehledně a jednoduše.
Pojištění domácnosti již od 300 Kč ročně.

Rychlé porovnání,
široký výběr produktů,
snadno a online

Dlouholeté zkušenosti
více než 16 let
na českém trhu

S námi ušetří
78 %
klientů

Sjednání pojištění za
5 minut
přes internet

Jak funguje Top-Pojištění.cz?

V prvním kroku zadejte do kalkulačky základní údaje o Vaší domácnosti, zvolte pojistnou částku a stiskněte tlačítko Kalkulace. Do několika vteřin uvidíte přehledné porovnání pojištění domácnosti a můžete si vybrat z pojišťoven, které s námi spolupracují. V dalším kroku si vyberte v tabulce naší kalkulačky nejlepší nabídku pojištění domácnosti. Je pro Vás připraveno nejlevnější pojištění domácnosti v porovnání podle ceny od nejlevnější až po nejdražší variantu. Pro objednání pojištění domácnosti online stiskněte tlačítko "Koupit" a následně vyplňte krátký formulář potřebný pro uzavření pojistné smlouvy. Jako bonus získáte slevu až 45 % za uzavření pojištění přes internet.

Partnerské pojišťovny

Allianz pojišťovna Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. ČSOB Pojišťovna SV pojišťovna Direct pojišťovna Generali pojišťovna Kooperativa pojišťovna VZP pojišťovna Slavia pojišťovna AXA pojišťovna, a.s., člen Uniqa Insurance Group

Základní rizika pojištění domácnosti

 • Živel - požár, výbuch, blesk, úder blesku, vichřice, krupobití, pád stromů, tíha sněhu, vodovodní škody, zemětřesení, sesuv půdy, atd.
 • Odcizení - krádež, vloupání a vandalismus
 • Povodeň - povodeň a záplava
 • Pojištění domácnosti nekryje škodu na nemovitosti
 • Nekryje škodu na pozemku

tyto události kryje pojištění nemovitosti

Co je pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti zahrnuje pojištění téměř veškerého vybavení a dalších věcí, které tvoří domácnost, váš útulný domov. Můžeme tedy zmínit nábytek, elektrické spotřebiče, cennosti nebo například peníze. Pojištění domácnosti lze, co se pojistitelných rizik týká, sjednat v několika variantách. Při jejich výběru a následné volbě je nutné si uvědomit, proti jakým rizikům chcete nechat vaši domácnost pojistit.

Základní varianty produktů pojišťoven vás budou chránit především proti živelním škodám typu požár, výbuch, přímý úder blesku, vichřice či krupobití. Tyto varianty produktů tak v některých případech nezahrnují jednu z nejčastějších příčin pojistných událostí, kterou je vodovodní škoda čili škoda v domácnosti způsobená vodou unikající z vodovodního zařízení. Další varianty se mohou vztahovat na odcizení a vandalismus či pro případ povodní a záplav.

Proč si pojistit domácnost?

S běžným provozem domácnosti je spojena celá řada rizik. Proto není na škodu uzavřít pojištění domácnosti online, které ochrání váš domov a majetek před běžnými riziky. Pojištěním domácnosti ochráníte své movité věci, které jsou součástí vybavení domácnosti nebo zařízení, které k provozu domácnosti slouží, umístěné nejen v bytě, ale i v uzamykatelných nebytových prostorách (sklepní koje, garáže).

Lze pojistit peníze a ceniny, cenné papíry, klenoty, šperky, drahé kovy a kameny, audiovizuální a výpočetní techniku, fotografické přístroje, jízdní kola, kuchyňské a jiné domácí přístroje a osobní věci členů domácnosti. Součástí pojištění jsou i stavební součásti, které tvoří vnitřní prostor bytu (podlahy, obklady stěn a stropů apod.). Pokud nejsou některé předměty v základním pojištění, lze je obvykle připojistit (např. věci mimořádné hodnoty).

Volitelnou součástí pojištění je i pojištění odpovědnosti za škody způsobené v běžném občanském životě. Pokud si svoji domácnost pojistíte, pojišťovna vám uhradí vzniklé škody (do určité výše) v případě pojistné události.

Jednoduché porovnání pojištění domácnosti

V našem přehledném porovnání pojišťoven si vyberete to nejvýhodnější pojištění domácnosti přímo pro vás. Stačí vyplnit několik údajů a máte jasno při pohledu na srovnání pojištění domácnosti.

Každé pojištění detailně popisujeme a právě díky porovnání najdete optimální pojistku pro vaši domácnost. V případě potřeby je tu možnost kdykoliv položit dotaz zde na webových stránkách pomocí chatu, případně nám můžete přímo zavolat na číslo 222 100 200.

Pojištění domácnosti do 5 minut!

Potřebujete pojištění domácnosti rychle a levně? Pokud ano, jste na správném místě! Máme pro vás připraveny aktuální nabídky pojišťoven. Důležitá je možnost si vše nakonfigurovat, přesně podle vašeho bytu resp. domu, jeho rozloze, vybavení, zabezpečení, umístění a pár dalších klíčových parametrů, které jsou nezbytné pro přesné určení podmínek pojištění. Vy si pak snadno porovnáte nabídky včetně jejich detailů a lehce si vyberete to pravé pojištění pro vás, a to nejen podle ceny pojištění domácnosti.

Pokud byste si nevěděli rady, nebo se potřebujete poradit, vždy nabízíme možnost zavolat na naše klientské centrum na číslo 222 100 200. Pokud si chcete nechat zavolat zpátky, najdete na našich stránkách vždy vpravo nahoře službu Zavoláme vám zpět, stačí nechat na sebe kontakt resp. vaše telefonní číslo a ozveme se vám.

Proč stanovit odpovídající pojistnou částku?

V případě, že stanovíte nižší pojistnou částku, než je skutečná hodnota vámi pojišťované domácnosti, bude se jednat o podpojištění.

V praxi to znamená, že při pojistné události neobdržíte náhradu do výše pojistné částky, ale pouze poměrnou část k hodnotě domácnosti. Tedy pokud pojistíte například domácnost v hodnotě 2 mil. Kč na 200 000 Kč a při pojistné události utrpíte škodu 200 000 Kč, náhradou dostanete poměrnou část vůči zaplacenému pojistnému. Poměrnou část vám vyměří samotná pojišťovna. V případě vyšší pojistné částky však máte nárok na plnění pouze do výše hodnoty domácnosti či nemovitosti. Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti?

Tedy pokud má domácnost hodnotu 1 mil. Kč, je pojištěna na 2 mil. Kč a dojde k jejímu úplnému zničení, obdržíte náhradu škody do výše hodnoty domácnosti či nemovitosti. Jste-li pojištěni u více pojišťoven, můžete přijmout náhradu škody jen jednou.

Pojištění domácnosti – srovnání cen 2023

Pojištění rizik Nižší krytí Střední krytí Vyšší krytí
Živel 350 000 Kč 350 000 Kč 350 000 Kč
Odcizení NE 350 000 Kč 350 000 Kč
Povodeň a záplava NE NE 350 000 Kč
Elektronika 350 000 Kč 350 000 Kč 350 000 Kč
Cennosti 30 000 Kč 50 000 Kč 70 000 Kč
Stavební součásti 20 000 Kč 40 000 Kč 140 000 Kč
Pojištění skel NE 20 000 Kč 70 000 Kč
Přepětí NE 30 000 Kč 70 000 Kč
Občanská odpovědnost NE NE 5 000 000 Kč
Rozšířená asistence NE NE ANO
Cena za rok 557 Kč 707 Kč 2 101 Kč

Poznámka: Pojištění domácnosti počítáno pro domácnost v patře bytového domu v zástavbě v obci Babice. Velikost domácnosti je 70 m2. Vybavení je standardní, jeho hodnota činí 350 000 Kč. Domácnost nebyla nikdy zasažena povodní nebo jinou pojistnou událostí. Spoluúčast 10 000 Kč. Uvedené ceny představují nejnižší cenové nabídky ve srovnání k 12. 5. 2023. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku.

Pojištění domácnosti cena

Kolik stojí pojištění domácnosti měsíčně, najdete v online kalkulačce. Cenu pojištění domácnosti ovlivňuje několik faktorů. Těmi nejdůležitějšími je velikost domácnosti, místo pojištění a vybavení domácnosti. Do kalkulačky pojištění domácnosti stačí zadat tyto parametry a během několik okamžiků máte možnost ve srovnání pojištění si vybrat pojištění dle svých požadavků. Navíc můžete získat slevu až 50 %. Ta je uplatněna z ceníkových cen příslušných pojišťoven.

FAQ: Nejčastěji kladené otázky

Přečtěte si odpovědi k pojištění domácnosti.

Co je pojištění domácnosti?

Jde o pojištění vybavení, které doma máte.

Pojištění domácnosti vám ochrání například:

 • nábytek
 • oblečení
 • elektroniku
 • elektrické spotřebiče
 • cennosti
 • stavebních součástí
 • ale i peníze

Pokud tedy u vás doma dojde ke krádeži, poškození nebo zničení, máte od pojišťovny nárok na úhradu škody do určité výše.

Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti?

Pojištění domácnosti je pojištění, které chrání především vybavení domácnosti.

Pojištění nemovitosti se vztahuje na nemovitost jako takovou.


Tip: Přečtěte si více o rozdílech mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti.

Co zahrnuje a nezahrnuje pojištění domácnosti?

Mezi základní rizika pojištění domácnosti patří ochrana před:

 • přírodními živly - např. pád stromu, vichřice, zemětřesení, sesuv půdy, úder blesku, krupobití, požár, výbuch, prasklé vodovodní potrubí
 • odcizením - vloupáním nebo krádež
 • vandalismem
 • povodní nebo záplavou

Naopak pojištění nezahrnuje:

 • škodu na pozemku
 • škodu na nemovitosti - poškozená střecha, fasáda

To pokrývá pojištění nemovitosti.

Co je u pojištění domácnosti přepětí nebo stavební součásti?

Přepětí

K přepětí v síti dochází při úderu blesku. V místě a okolo místa, kam blesk udeřil, dochází ke kolísání napětí, které může způsobit poškození elektroniky nebo zdrojů samotných.


Stavební součásti

To jsou jednotlivé součástky, které tvoří vaše bydlení.

Stavebními částky mohou být například:

 • dveře
 • okna
 • tapety
 • podlahy
 • vestavěný nábytek
 • kuchyňské linky
 • přípojky i rozvody vody, tepla, elektřiny, plynu
 • zazděné trezory

Tip: Další pojmy, které by se vám mohly hodit, si přečtěte v článku o pojištění domácnosti.

Kdy a jak vypovědět stávající pojištění domácnosti?

Vypovědět pojištění domácnosti se dá různými způsoby. Ať se rozhodnete pro jakýkoli, vždy musíte stávající smlouvu vypovědět písemně s vlastnoručním podpisem. K originálu výpovědi si pro jistotu udělejte i kopii. Obě dvě pak můžete přinést na přepážku pojišťovny, nebo poslat poštou.

 1. Výpověď ke konci pojistného období
 2. Výpověď do 2 měsíců od uzavření smlouvy
 3. Výpověď do 3 měsíců ode dne oznámení pojistné události
 4. Výpověď dohodou
 5. Výpověď z důvodu stěhování nebo prodeje
 6. Změna pojistného
 7. Nezaplacení pojistného

Tip: Podrobnosti o výpovědích včetně vzorů ke stažení si přečtěte o změně pojištění domácnosti.

Jak sjednat pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti zvládnete sjednat během chvilky, aniž byste vystrčili paty z domu. Je to opravdu jednoduché.

 1. Nejdříve si otevřete kalkulaci pojištění domácnosti.
 2. Vyplníte základní údaje o vás a vaší domácnosti.
 3. V přehledném srovnání si vyberete pojištění, které vám sedí nejvíce. V nabídce najdete i různá připojištění, která si k pojištění domácnosti můžete přidat.
 4. Vyplníte detailnější údaje o vás i domácnosti.
 5. Od nás dostanete návrh podle údajů, které jste nám vyplnili v kalkulaci. Obratem vám na e-mail pošleme elektronickou podobu smlouvy, údaje pro zaplacení pojištění a samozřejmě i zprávu potvrzující vaši objednávku. Nejpozději do 2 pracovních dnů od nás poštou dostanete dokumenty k pojištění.
 6. A je hotovo. Stačí už jen zaplatit. Doporučujeme platit online, kde dochází k připsání platby okamžitě.

Smlouvou to pro nás nekončí. Při objednávce získáte vstup do Klientské zóny, kde najdete všechny dokumenty online.

Co je pojistná částka u pojištění domácnosti?

Pojistná částka je maximální obnos peněz, které vám pojišťovna proplatí, pokud se vám vybavení domácnosti kompletně poškodí.


Pojistnou částku si určujete sami. Proto ještě, než se do toho pustíte, zkuste si sepsat veškeré vybavení, které doma máte a spočítat si jeho hodnotu.

Jaké jsou druhy zabezpečení proti odcizení u pojištění domácnosti?

Podle toho, jaké druhy zabezpečení si u pojištění zvolíte, vám pojišťovna nastaví maximální limity pojistného krytí. Zjednodušeně řečeno - čím vyšší pojistnou částku si zvolíte, tím vyšší stupeň zabezpečení musíte mít.


Mezi základní druhy zabezpečení patří například:

 • bezpečnostní zámek
 • bezpečnostní uzamykací systém
 • přídavný bezpečnostní zámek
 • zárubně proti roztažení dveří
 • bezpečnostní závora
 • bezpečnostní dveře
 • zabezpečení oken
 • elektronický zabezpečovací systém
 • pult centrální ochrany

Tip: Přečtěte si článek o zabezpečení domácnosti, kde rozebíráme každý druh zabezpečení dopodrobna.

Jaký je rozdíl mezi povodní a záplavou?

O povodni mluvíme tehdy, když se nadměrné množství vody rozlije samovolně do krajiny. Voda uniká z břehů vodních toků nebo nádrží. Povodeň vám tedy hrozí, pokud bydlíte blízko řeky, potoka, rybníka nebo přehrady.


Záplava může na rozdíl od povodně postihnout každého. Nedá se ničím ovlivnit. Může být způsobena velkými dešťovými srážkami nebo třeba rychlým táním velkého množství sněhu. Pokud se voda nestačí dostatečně rychle vsáknout, může se záplava objevit i u vás doma.


Tip: Přečtěte si, jaké jsou rozdíly mezi záplavou a povodní a jak se proti nim můžete chránit pojištěním.

Co je pojištění odpovědnosti v občanském životě?

Pojištění odpovědnosti, také přezdívané jako 'pojištění na blbost', vás chrání před situacemi, při kterých způsobíte vy, vaše rodina, dokonce i vaši mazlíčci škodu na majetku nebo zdraví.


V běžném životě se tak můžete potkat s tím, že:

 • vaše ratolest rozbije sousedům okno,
 • váš pes vběhne do ulice a způsobí dopravní nehodu,
 • nebo třeba vytopíte sousedy, kteří bydlí pod vámi.

Nenašli jste svou odpověď?

Podívejte se na kompletní seznam otázek k pojištění domácnosti na stránku s FAQ.

nebo

nám pošlete otázku na chat, na info@top-pojisteni.cz či zavolejte na zákaznickou linku.

Potřebujete poradit? Jsme vám k dispozici na zákaznické lince.

222 100 200
9:00 - 17:00