Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti online

 • Přehledné porovnání online
 • Jednoduché a rychlé sjednání
 • Nabídka různých připojištění
 • Sleva až 50 %

Pojištění domácnosti online - rychle, přehledně a jednoduše.
Sleva až 50 % na pojistném.

Rychlé porovnání,
široký výběr produktů,
snadno a online

Spolehlivě pomáháme
od roku 2005
s výběrem pojištění

Online sleva až
50 %
na pojistném

Nezávazné srovnání za
2 minuty
přes internet

Jak si srovnat pojištění domácnosti na Top-Pojištění.cz?

Do kalkulačky vyplníte údaje o vašem domově. V porovnání pojištění domácnosti si pak vyberete nejlepší nabídku pro vás - ať už hledáte to nejlevnější pojištění, nebo si chcete připojistit všechna možná rizika. Smlouvu uzavřete online za pár minut. Důležité dokumenty k pojištění vám pak přijdou do e-mailové schránky.

Partnerské pojišťovny

Allianz pojišťovna Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. ČSOB Pojišťovna SV pojišťovna Direct pojišťovna Generali pojišťovna Kooperativa pojišťovna VZP pojišťovna Slavia pojišťovna AXA pojišťovna, a.s., člen Uniqa Insurance Group

Základní rizika pojištění domácnosti

 • Živel - požár, výbuch, blesk, úder blesku, vichřice, krupobití, pád stromů, tíha sněhu, vodovodní škody, zemětřesení, sesuv půdy, atd.
 • Odcizení - krádež, vloupání a vandalismus
 • Povodeň - povodeň a záplava
 • Pojištění domácnosti nekryje škodu na nemovitosti
 • Nekryje škodu na pozemku

tyto události kryje pojištění nemovitosti

Co zahrnuje pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti se vztahuje na hmotné vybavení, které tvoří váš útulný domov, ať už bydlíte v domě, či v bytě, ve vlastním, či v podnájmu. Do tohoto pojištění tedy spadá vše, co byste z dané domácnosti mohli zabalit do krabic, naložit do dodávky a odvézt pryč. Spadá sem například:

 • nábytek,
 • elektrické spotřebiče,
 • peníze a ceniny,
 • cenné papíry,
 • klenoty,
 • šperky,
 • drahé kovy a kameny,
 • audiovizuální a výpočetní technika,
 • fotografické přístroje,
 • jízdní kola,
 • kuchyňské a jiné domácí přístroje,
 • osobní věci členů domácnosti.

Pojištění domácnosti lze pak sjednat v několika variantách, a to podle toho, pro jaká rizika chcete být chránění. Základní varianty produktů pojišťoven obsahují zajištění hlavně pro případ živelních škod, jako je například:

 • požár, výbuch, přímý úder blesku,
 • vichřice, krupobití, tornádo,
 • povodeň, záplava,
 • vodovodní škoda,
 • sesuv půdy, sněhu.

Mezi nejčastější škodu v českých domácnostech patří ta vodovodní, proto by ve vašem pojištění domácnosti určitě neměla chybět. Pokud bydlíte ve městě, nezapomeňte do svého pojištění domácnosti zahrnout také riziko odcizení, krádeže a vandalismu.

Proč si sjednat pojištění domácnosti?

S běžným provozem domácnosti je spojena celá řada rizik. Proto není na škodu uzavřít pojištění domácnosti online, které ochrání váš domov a majetek před běžnými riziky. Pojištění domácnosti se vztahuje nejen na vybavení bytu či domu, ale na věci, které k provozu domácnosti slouží a jsou umístěné v uzamykatelných nebytových prostorách, jako je:

 • sklepní kóje,
 • garáž,
 • půda,
 • dílna,
 • zahradní domek.

Součástí pojištění bývají i stavební součásti, které tvoří vnitřní prostor bytu (podlahy, obklady stěn a stropů apod.). Pokud nejsou některé předměty v základním pojištění, lze je obvykle připojistit (např. věci mimořádné hodnoty). Případně je dobré zvážit také sjednání pojištění nemovitosti, které se vztahuje právě i na tyto položky.

Volitelnou součástí pojištění je i pojištění odpovědnosti (tzv. pojistka na blbost), které se vztahuje na škody, které nechtěně způsobíte někomu jinému (na zdraví či majetku). Může jít například o situace, kdy souseda vytopí vaše pračka, váš potomek v obchodě z regálu shodí drahé zboží, nebo se váš pes nepohodne se sousedovou čivavou. I když se jedná o volitelné připojištění, pojištění domácnosti a odpovědnosti by mělo jít doslova ruku v ruce. Ročně za něj zaplatíte jen pár stokorun, ale ve finále vám může pomoci zachránit statisícové částky, které byste jinak museli brát z rodinných úspor.

Pojištění domácnosti je tedy vhodným pojištěním pro všechny, kdo chtějí chránit svůj domov, ať už se jedná o pojištění rodinného domu, pojištění bytu v osobním vlastnictví, pojištění bytu v nájmu, nebo pojištění družstevního bytu.

Pojištění domácnosti

Jak vybrat pojištění domácnosti?

Tak, aby se o vás postaralo ve všech případech, kdy to budete potřebovat. To nejlepší pojištění domácnosti by tedy mělo obsahovat rizika, která vám nejvíce hrozí. Bydlíte na horách? Určitě se zaměřte na pojištění škod způsobených živly (tíha sněhu, ledu atp.). Bydlíte ve městě? Nemělo by chybět zajištění pro riziko krádeže, loupeže a vandalismu. Bydlíte v bytovém či panelovém domě? Zahrňte vodovodní škodu a požár.

S porovnáním jednotlivých nabídek vám pomůže online kalkulačka, ve které si vyberete to nejvýhodnější pojištění domácnosti přímo pro vás. Stačí vyplnit několik údajů a během chvíle před sebou uvidíte srovnání pojištění domácnosti, a to včetně kalkulace pojištění domácnosti, tedy výše pojistného. Můžete si tedy zvolit velmi kvalitní a zároveň nejlevnější pojištění domácnosti na míru.

Pokud byste k nabídkám měli nějaké otázky, nebo si s něčím nevěděli rady, je tu možnost kdykoliv položit dotaz zde na webových stránkách pomocí online chatu, případně nám můžete přímo zavolat na číslo 222 100 200.

V případě, že si v naší kalkulačce vyberete výhodnější pojistku, změna pojištění domácnosti pak probíhá velmi snadno - stačí dodržet odpovídající lhůty a pravidla a podat výpověď pojištění domácnosti své stávající pojišťovně.

Pojištění domácnosti do 5 minut!

Potřebujete pojištění domácnosti rychle a levně? Pokud ano, jste na správném místě! Máme pro vás připraveny aktuální nabídky pojišťoven. Důležitá je možnost si vše nakonfigurovat přesně podle vašeho bytu/domu. A to na základě jeho:

 • rozlohy,
 • vybavení,
 • zabezpečení,
 • lokality
 • a pár dalších klíčových parametrů.

Vy si pak snadno porovnáte nabídky včetně jejich detailů a lehce si vyberete to pravé pojištění pro vás, a to nejen podle ceny pojištění domácnosti.

Pokud byste si nevěděli rady nebo se potřebovali poradit, zavolejte nám na naše klientské centrum na číslo 222 100 200. Pokud si chcete nechat zavolat zpátky, najdete na našich stránkách (vpravo nahoře) službu Zavoláme vám zpět. Stačí nám nechat na sebe kontakt (telefonní číslo) a my se vám brzy ozveme.

Proč stanovit odpovídající pojistnou částku?

V případě, že svou domácnost pojistíte na nižší pojistnou částku, než jaká je její skutečná hodnota, vystavujete se riziku podpojištění domácnosti. V praxi to znamená, že při pojistné události neobdržíte náhradu do výše pojistné částky, ale pouze poměrnou část k hodnotě domácnosti, kterou vám vyměří sama pojišťovna.

Nevyplatí se vám také nadpojištění domácnosti, tedy stanovení vyšší hodnoty, než jakou vaše domácnost ve skutečnosti má. V případě pojistné události máte nárok na plnění pouze do výše hodnoty domácnosti. Takže budete jen zbytečně přeplácet na pojistném. 

V případě pojištění u více pojišťoven pak můžete přijmout škody jen jednou.

Pojištění domácnosti - srovnání cen 2023

Pojištění rizik Nižší krytí Střední krytí Vyšší krytí
Živel 350 000 Kč 350 000 Kč 350 000 Kč
Odcizení NE 350 000 Kč 350 000 Kč
Povodeň a záplava NE NE 350 000 Kč
Elektronika 350 000 Kč 350 000 Kč 350 000 Kč
Cennosti 30 000 Kč 50 000 Kč 70 000 Kč
Stavební součásti 20 000 Kč 40 000 Kč 140 000 Kč
Pojištění skel NE 20 000 Kč 70 000 Kč
Přepětí NE 30 000 Kč 70 000 Kč
Občanská odpovědnost NE NE 5 000 000 Kč
Rozšířená asistence NE NE ANO
Cena za rok 557 Kč 707 Kč 2 101 Kč

Poznámka: Pojištění domácnosti počítáno pro domácnost v patře bytového domu v zástavbě v obci Babice. Velikost domácnosti je 70 m2. Vybavení je standardní, jeho hodnota činí 350 000 Kč. Domácnost nebyla nikdy zasažena povodní nebo jinou pojistnou událostí. Spoluúčast 10 000 Kč. Uvedené ceny představují nejnižší cenové nabídky ve srovnání k 12. 5. 2023. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku.

Pojištění domácnosti cena

Kolik stojí pojištění domácnosti měsíčně, najdete v online kalkulačce. Cenu pojištění domácnosti ovlivňuje několik faktorů. Těmi nejdůležitějšími jsou:

 • velikost domácnosti,
 • místo pojištění,
 • vybavení domácnosti.

Do kalkulačky pojištění domácnosti stačí zadat tyto parametry a během několika okamžiků máte možnost si ve srovnání pojištění vybrat pojištění dle svých požadavků. Navíc můžete získat slevu až 50 %. Ta je uplatněna z ceníkových cen příslušných pojišťoven.

Pojištění domácnosti vs. pojištění nemovitosti

Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti? Pojištění domácnosti se zjednodušeně řečeno vztahuje na vše, co se dá z bytu odnést. Platí tedy na nábytek, spotřebiče elektroniku, šperky, cennosti a další. Některé vestavěné spotřebiče nebo kuchyňská linka mohou být předmětem diskuze u různých pojišťoven, a proto je dobré si pořádně prostudovat před podpisem smlouvy pojistné podmínky.

Pojištění nemovitosti na rozdíl od pojištění domácnosti chrání samotnou stavbu. Kryto je tak vše, co je s bytem či domem neoddělitelně spojeno. Do pojištění spadají stropy, stěny, okna, střecha, podlahy a dveře. Chcete se podívat na toto téma blíže? Více informaci najdete v našem článku: Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti.

Pojištění budovy

Pojištění budovy slouží k ochraně obytných budov a dalších staveb, které se nacházejí na stejném pozemku. Pomocí tohoto pojištění lze pojistit rodinný nebo bytový dům, chalupu, byt ale i další nemovitosti jako jsou například garáž, plot, bazén nebo skleník.

Důležité při pojišťování budovy je, stejně jako pojištění domácnosti, dobře projít rozsah sjednaných rizik, která budou pojistkou kryta. V základní variantě by vždy mělo pojištění krýt požár, výbuch, přímý úder blesku, vichřici, krupobití a pád letadla nebo části jeho nákladu. Dobré je však přidat i krytí dalších možných škod jako jsou vloupání, povodeň a záplava, pád stromů či stožárů a další.

Rozsah sjednaných rizik je potom jedním z faktorů, který ovlivní roční cenu za pojištění. Na tu má dále vliv také výše pojistné částky, výše spoluúčasti a místo, kde se nemovitost nachází. Zde se určuje pravděpodobnost například u nastání povodně.

Výše pojistné částky je jednou z nejdůležitějších součástí smlouvy. Její výše by měla odpovídat hodnotě stavby. V případě, že je pojistná částka nižší, tak dochází k tzv. podpojištění a v případě, že by nastala některá z pojistných událostí, tak by finanční náhrada nepokryla vzniklou škodu.

Pojištění garáže

Při pojištění garáže je potřeba rozlišovat dvě situace. Jedná se o to, zda je garáž součástí nemovitosti, kde bydlíte nebo se nachází na jiné adrese.

V prvním případě je prostor pojištěný v rámci pojištění nemovitosti a vybavení v rámci pojištění domácnosti. Je však potřeba garáž zahrnout do pojistné smlouvy a hodnotu garáže připočítat k pojistné částce.

Sjednat si speciální pojištění pro garáž je potřeba v případě, že se nachází na jiné adrese. To platí i pro ostatní nebytové prostory. Jako u dalších pojištění je důležité nastavit vhodné pojistné limity.

Pozor je potřeba dávat na to, že v případě, že bylo v garáži zaparkované auto, které bylo poničeno nějakou živelnou katastrofou, bylo ukradeno nebo ho postihla nějaká další nepříjemnost, nevztahuje se na něj pojištění garáže. Na takový případ je potřeba mít sjednáno havarijní pojištění. I to si můžete pohodlně srovnat v našem přehledu a vybrat si pro sebe to nejlepší.

Srovnejte si havarijní pojištění

Pojištění stavby

I v případě, že jsou dům nebo další nemovitosti teprve rozestaveny, dají se pojistit. Přírodní živly, vandalové a další nepříjemnosti vás mohou potkat, i když stavba ještě není dokončena.

Takové pojištění kryje:

 • stavbu,
 • materiál na staveništi,
 • techniku na staveništi,
 • další vybavení na staveništi.

Pojištění se dát typicky sjednat na ochranu před krádežemi a vandalismem, povodní, záplavou, vichřicí, požárem nebo výbuchem či nárazem vozidla.

Co je pro pojištění stavby důležité, je dostatečné zabezpečení stavby. Jedná se o to, že pozemek, na kterém se rozestavěná nemovitost nachází, musí být oplocený, pojišťovny obvykle požadují plot s výškou aspoň 1,5 metru. Materiál a technika by měla být také dostatečně chráněna, což znamená, že technika by měla být uzamčena a materiál ukrytý.

Na co je také dobré myslet - situaci, kdy se nemovitost blíží k dokončení, ale ještě není zkolaudovaná. Proto je důležité sledovat, kdy z pohledu zákona vzniká nemovitost. Podle Nejvyššího soudu ČR se tak děje ve chvíli, kdy je patrné alespoň dispoziční řešení prvního nadzemního podlaží. V této chvíli je možné nemovitost také pojistit. Po kolaudaci se doporučuje sjednat pojištění nové. S tím vám může pomoc náš srovnávač, kde si můžete najít to pro vás nejlepší pojištění nemovitosti.

Srovnat pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti v zahraničí

S pojištěním nemovitosti v zahraničí si můžete poradit hned při nákupu pomocí realitní kanceláře. Ta mývá v zahraničí své kontakty, které se orientují v místní legislativě a mohou pomoci i s pojištěním nemovitosti.

V případě uzavírání pojištění nemovitosti v zahraničí na vlastní pěst je důležité si důkladně přečíst veškerou smluvní dokumentaci a ujistit se, že je vše jasné a srozumitelné. Není od věci si nechat vytvořit úředně ověřený překlad smlouvy, pokud daným jazyk nehovoříte. Určitě se nedoporučuje využívat překladače, jelikož smlouvy mohou obsahovat velmi jemné jazykové odchylky, které mohou být pro dané pojištění rozhodující.

Pojišťovna v zahraničí může také po svém klientovi vyžadovat založení bankovního účtu v daném státu.

Kalkulace pojištění nemovitosti

Pro zjištění ceny pojištění nemovitosti můžete využít naši kalkulačku. V ní uvedete, zda je stavba trvale obývána nebo se jedná o rekreační stavbu, dále poté rozlišíte, zda chcete pojistit byt nebo dům, zadáte adresu a vyplníte vaše kontaktní údaje.

Následně si bude moci porovnat nabídky, a to včetně detailů a budete si moci vybrat to nejlepší pojištění pro vás.

K dispozici je vám i klientské centrum na čísle 222 100 200 nebo chat, kde jsme vám okamžitě připraveni pomoc.

Srovnat pojištění nemovitosti

FAQ: Nejčastěji kladené otázky

Přečtěte si odpovědi k pojištění domácnosti.

Co je pojištění domácnosti?

Jde o pojištění vybavení, které doma máte.

Pojištění domácnosti vám ochrání například:

 • nábytek
 • oblečení
 • elektroniku
 • elektrické spotřebiče
 • cennosti
 • stavebních součástí
 • ale i peníze

Pokud tedy u vás doma dojde ke krádeži, poškození nebo zničení, máte od pojišťovny nárok na úhradu škody do určité výše.

Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti?

Pojištění domácnosti je pojištění, které chrání především vybavení domácnosti.

Pojištění nemovitosti se vztahuje na nemovitost jako takovou.


Tip: Přečtěte si více o rozdílech mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti.

Co zahrnuje a nezahrnuje pojištění domácnosti?

Mezi základní rizika pojištění domácnosti patří ochrana před:

 • přírodními živly - např. pád stromu, vichřice, zemětřesení, sesuv půdy, úder blesku, krupobití, požár, výbuch, prasklé vodovodní potrubí
 • odcizením - vloupáním nebo krádež
 • vandalismem
 • povodní nebo záplavou

Naopak pojištění nezahrnuje:

 • škodu na pozemku
 • škodu na nemovitosti - poškozená střecha, fasáda

To pokrývá pojištění nemovitosti.

Co je u pojištění domácnosti přepětí nebo stavební součásti?

Přepětí

K přepětí v síti dochází při úderu blesku. V místě a okolo místa, kam blesk udeřil, dochází ke kolísání napětí, které může způsobit poškození elektroniky nebo zdrojů samotných.


Stavební součásti

To jsou jednotlivé součástky, které tvoří vaše bydlení.

Stavebními částky mohou být například:

 • dveře
 • okna
 • tapety
 • podlahy
 • vestavěný nábytek
 • kuchyňské linky
 • přípojky i rozvody vody, tepla, elektřiny, plynu
 • zazděné trezory

Tip: Další pojmy, které by se vám mohly hodit, si přečtěte v článku o pojištění domácnosti.

Kdy a jak vypovědět stávající pojištění domácnosti?

Vypovědět pojištění domácnosti se dá různými způsoby. Ať se rozhodnete pro jakýkoli, vždy musíte stávající smlouvu vypovědět písemně s vlastnoručním podpisem. K originálu výpovědi si pro jistotu udělejte i kopii. Obě dvě pak můžete přinést na přepážku pojišťovny, nebo poslat poštou.

 1. Výpověď ke konci pojistného období
 2. Výpověď do 2 měsíců od uzavření smlouvy
 3. Výpověď do 3 měsíců ode dne oznámení pojistné události
 4. Výpověď dohodou
 5. Výpověď z důvodu stěhování nebo prodeje
 6. Změna pojistného
 7. Nezaplacení pojistného

Tip: Podrobnosti o výpovědích včetně vzorů ke stažení si přečtěte o změně pojištění domácnosti.

Jak sjednat pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti zvládnete sjednat během chvilky, aniž byste vystrčili paty z domu. Je to opravdu jednoduché.

 1. Nejdříve si otevřete kalkulaci pojištění domácnosti.
 2. Vyplníte základní údaje o vás a vaší domácnosti.
 3. V přehledném srovnání si vyberete pojištění, které vám sedí nejvíce. V nabídce najdete i různá připojištění, která si k pojištění domácnosti můžete přidat.
 4. Vyplníte detailnější údaje o vás i domácnosti.
 5. Od nás dostanete návrh podle údajů, které jste nám vyplnili v kalkulaci. Obratem vám na e-mail pošleme elektronickou podobu smlouvy, údaje pro zaplacení pojištění a samozřejmě i zprávu potvrzující vaši objednávku. Nejpozději do 2 pracovních dnů od nás poštou dostanete dokumenty k pojištění.
 6. A je hotovo. Stačí už jen zaplatit. Doporučujeme platit online, kde dochází k připsání platby okamžitě.

Smlouvou to pro nás nekončí. Při objednávce získáte vstup do Klientské zóny, kde najdete všechny dokumenty online.

Co je pojistná částka u pojištění domácnosti?

Pojistná částka je maximální obnos peněz, které vám pojišťovna proplatí, pokud se vám vybavení domácnosti kompletně poškodí.


Pojistnou částku si určujete sami. Proto ještě, než se do toho pustíte, zkuste si sepsat veškeré vybavení, které doma máte a spočítat si jeho hodnotu.

Jaké jsou druhy zabezpečení proti odcizení u pojištění domácnosti?

Podle toho, jaké druhy zabezpečení si u pojištění zvolíte, vám pojišťovna nastaví maximální limity pojistného krytí. Zjednodušeně řečeno - čím vyšší pojistnou částku si zvolíte, tím vyšší stupeň zabezpečení musíte mít.


Mezi základní druhy zabezpečení patří například:

 • bezpečnostní zámek
 • bezpečnostní uzamykací systém
 • přídavný bezpečnostní zámek
 • zárubně proti roztažení dveří
 • bezpečnostní závora
 • bezpečnostní dveře
 • zabezpečení oken
 • elektronický zabezpečovací systém
 • pult centrální ochrany

Tip: Přečtěte si článek o zabezpečení domácnosti, kde rozebíráme každý druh zabezpečení dopodrobna.

Jaký je rozdíl mezi povodní a záplavou?

O povodni mluvíme tehdy, když se nadměrné množství vody rozlije samovolně do krajiny. Voda uniká z břehů vodních toků nebo nádrží. Povodeň vám tedy hrozí, pokud bydlíte blízko řeky, potoka, rybníka nebo přehrady.


Záplava může na rozdíl od povodně postihnout každého. Nedá se ničím ovlivnit. Může být způsobena velkými dešťovými srážkami nebo třeba rychlým táním velkého množství sněhu. Pokud se voda nestačí dostatečně rychle vsáknout, může se záplava objevit i u vás doma.


Tip: Přečtěte si, jaké jsou rozdíly mezi záplavou a povodní a jak se proti nim můžete chránit pojištěním.

Co je pojištění odpovědnosti v občanském životě?

Pojištění odpovědnosti, také přezdívané jako 'pojištění na blbost', vás chrání před situacemi, při kterých způsobíte vy, vaše rodina, dokonce i vaši mazlíčci škodu na majetku nebo zdraví.


V běžném životě se tak můžete potkat s tím, že:

 • vaše ratolest rozbije sousedům okno,
 • váš pes vběhne do ulice a způsobí dopravní nehodu,
 • nebo třeba vytopíte sousedy, kteří bydlí pod vámi.

Nenašli jste svou odpověď?

Podívejte se na kompletní seznam otázek k pojištění domácnosti na stránku s FAQ.

nebo

nám pošlete otázku na chat, na info@top-pojisteni.cz či zavolejte na zákaznickou linku.

Potřebujete poradit? Jsme vám k dispozici na zákaznické lince.

222 100 200
9:00 - 17:00