Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlevnější pojištění domácnosti

Připravte se! Top-Pojištění.cz vám poradí, jak sjednat nejlevnější pojištění domácnosti online. Pojištění domácnosti by mělo patřit mezi nejdůležitější pojištění vašeho života. Chrání totiž váš domov před nejrůznějšími negativními vlivy jako jsou živelné pohromy, havárie, úmyslná poškození nebo například krádeže. Předmětem pojištění je soubor movitých věcí, jenž tvoří zařízení trvale užívané domácnosti nebo přechodně užívané rekreační domácnosti a slouží k jejímu provozu a uspokojování potřeb členů pojištěné domácnosti.

Nejelvnější pojištění domácnosti

Výhody nejlevnějšího pojištění domácnosti

Nejednoznačnými výhodami sjednání pojištění domácnosti jsou výhodná cena, možnost získání obchodních slev a bonusů, velmi snadné uzavření pojistné smlouvy a v neposlední řadě maximální pojistná ochrana.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Sjednání nejlevnějšího pojištění domácnosti

Sjednání nejlevnějšího pojištění domácnosti je v dnešní době hračka. Portál Top-Pojištění.cz vám sjednání a nákup tohoto produktu velmi usnadní. Po zadání základních údajů získáte zdarma online srovnání nabídek šesti pojišťoven českého trhu, které jsou seřazené dle ceny, od nejlevnějšího po nejdražší. Které parametry jsou klíčové pro cenu pojištění domácnosti a co znamenají?

1. Zabezpečení domácnosti

Na základě Vámi zvolených způsobů zabezpečení domácnosti jsou automaticky stanoveny maximální limity pojistného krytí pro riziko odcizení. Tento limit se může u jednotlivých pojišťoven lišit. Každá pojišťovna vyžaduje jiný stupeň zabezpečení. Čím vyšší pojistnou částku zvolíte, tím vyšší stupeň zabezpečení musíte mít. Správně zvolený způsob zabezpečení může ovlivnit i případnou likvidaci pojistné události pojišťovnou. Likvidátor pojišťovny ověří, zda domácnost splňuje stupeň zabezpečení, který byl uveden v pojistné smlouvě a na základě této skutečnosti dojde k pojistnému plnění.

2. Pojistná částka

Při určení pojistné částky je nutné myslet úplně na vše co vaši domácnost tvoří. Nejdříve vás jistě napadnou věci užitečné, tedy například nábytek a elektronika. To ale není vše! Do pojistné částky nezapomeňte započítat i hodnotu vestavěných spotřebičů a nábytku, koberců, podlah, sportovních potřeb, kosmetiky, oblečení, nádobí, knih nebo květin. Účtenky za starší i nově pořízené vybavení domácnosti vždy uschovejte a pořiďte fotodokumentaci.

3. Vybavení domácnosti

Vybavení domácnosti dělíme do čtyř skupin:

  • Účelné – domácnost je zařízena jednoduše, účelně. Vybavení domácnosti i věci osobní spotřeby jsou vybaveny v rámci běžného průmyslového provedení převážně v nižších cenových relacích. Cennosti a věci historické nebo umělecké hodnoty se nevyskytují nebo tvoří malou část z celkové hodnoty domácnosti.
  • Standardní – domácnost je vybavena řadou doplňků. Vybavení domácnosti i věci osobní spotřeby jsou vybaveny v rámci běžného průmyslového provedení převážně ve středních cenových relacích. Část zařízení domácnosti mohou tvořit i hodnotnější kusy. Cennosti a věci historické nebo umělecké hodnoty tvoří menší část z celkové hodnoty domácnosti.
  • Nadstandardní – domácnost je vybavena komfortně. Vybavení domácnosti i věci osobní spotřeby jsou převážně ve středních a vyšších cenových relacích. Cennosti a věci historické nebo umělecké hodnoty mohou významně spoluurčovat celkovou hodnotu domácnosti.
  • Luxusní – domácnost je vybavena luxusně, reprezentativně. Vybavení domácnosti i věci osobní spotřeby jsou zpravidla unikátní předměty vyrobené na zakázku, starožitný nábytek a množství věcí vysoké kvality.

4. Velikost domácnosti a lokalita

Dle rozlohy pojišťované domácnosti je určena minimální pojistná částka, kterou je dle potřeby samozřejmě možné navyšovat. Do kalkulačky porovnání pojištění domácnosti je nutné zadat celkovou obytnou plochu domácnosti, včetně plochy lodžií, balkonů a sklepních prostor. Rozhodujícím parametrem je také umístění domácnosti, zejména pokud se část nebo celá domácnost nachází v přízemí ( např. přízemní byt, rodinný dům). V neposlední řadě je nutné zmínit, že v čím větším a frekventovanějším městě bydlíte, tím je riziko způsobení pojistné události vyšší.

5. Předchozí doba pojištění

Předchozí doba pojištění domácnosti vyjadřuje časové období, vymezené trváním vztahu mezi klientem a pojišťovnou. V případě, že toto období trvalo nebo trvá déle než 12 měsíců, má pojistník nárok uplatnit na nově sjednané pojištění domácnosti slevu až 30 %. Předchozí doba pojištění počítá i s pojistnými událostmi, které v domácnosti vznikly a pojišťovnou byly škody z těchto událostí nahrazeny. Při jedné pojistné události můžete přijít o 24 až 36 měsíců bezeškodného průběhu.