Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak zaplatit povinné ručení

Jak nejspíš víte, přes naše stránky si můžete snadno a lehce sjednat povinné ručení online, přičemž pojistná smlouva (tedy její návrh) vám bez problému přijde na email. Jak toto pojištění můžete zaplatit? Tady máte jednoduchý přehled všech možností.

Jak zaplatit povinné ručení

Pojistná smlouva bude aktivovaná zaplacením pojistného za první pojistné období - rozhodujícím datem pak bude to s připsáním platby na bankovní účet do doby uvedené v potvrzujícím emailu.

Platební metody

1. Online prostřednictvím platební brány GoPay

GoPay je online platební brána, přes kterou můžete provádět jednoduché, rychlé, a hlavně bezpečné online platby. GoPay sdružuje platební metody většiny bank na českém trhu a je provozována na základě povolení od České národní banky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

U tohoto způsobu jsou peníze na účet příjemce převedeny už během několika minut. Takže vaše smlouva bude aktivována téměř okamžitě. Bezpečnost platební transakce pak garantuje přímo vaše banka, protože platba probíhá vašem internetovém bankovnictví. Poté, co se do něj přihlásíte vám bude předložen předvyplněný příkaz k úhradě se všemi potřebnými podklady k platbě, ty jen potvrdíte a je to. GoPay brána

Můžete také zaplatit platební kartou (VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic a Maestro). Opět se jedná o pohodlný a bezpečný způsob bezhotovostní platby bez bankovního poplatku (na rozdíl od výběru z bankomatu). Online platbu kartou musíte mít aktivovanou u své banky. Údaje o platební kartě pak nepředáváte portálu, ale přímo vaší bance. Portál k těmto údajům nemá přístup, ani si je neukládá.

Online platbu povinného ručení můžete provést přímo z potvrzovacího emailu, který obratem obdržíte po dokončení jeho objednávky.

Gopay_online_platba

2. Platebním převodem ze svého bankovního účtu

Úhradu povinného ručení můžete provést i klasickým převodem za svého bankovního účtu (převod na přepážce, přes internet banking nebo GSMbanking atd.). Standardní doba převodu mezi bankami probíhá 1 - 3 pracovní dny, popř. některé banky nabízí i možnost okamžitého převodu (zdarma anebo za drobný poplatek). Jakmile dostaneme platbu na účet, pošleme vám potvrzující email s dokladem o zaplacení.

Pro správné přiřazení platby uveďte správné platební údaje:

 • Číslo účtu příjemce 2200997481/2010, popř. IBAN CZ39 2010 0000 0022 0099 7481
 • Variabilní symbol = číslo pojistné smlouvy
 • Specifický symbol = přidělený kód pojišťovny
 • Platba musí být provedena v CZK
 • Transakční poplatek dle sazebníku vaší banky.

Nebojte, všechny tyto přesné údaje obdržíte i v potvrzujícím emailu.

3. Vkladem hotovosti na přepážce Fio bank

Další možností je provedení hotovostního vkladu na kterékoli pobočce Fio bank. Vzhledem k tomu, že se s touto možností pojí i poplatky (70 Kč), doporučujeme raději využít jinou z nabízených variant.

Pokud za pojistku přece jen chcete zaplatit touto cestou, budete potřebovat platební údaje:

 • Číslo účtu
 • Variabilní symbol
 • Specifický symbol

Viz výše – bod č. 2.

Transakční poplatek Fio bank  činí 70 Kč.

4. Složenkou (poštovní poukázkou) typ A na České poště

Ve výjimečných případech můžete povinné ručení také zaplatit složenkou (poštovní poukázkou tyou A) na přepážce České pošty (seznam poboček).

Ale opět - pojí se s ním poplatky:

 • Poštovní poukázka typu A 1 Kč - 5 000 Kč = poplatek 29 Kč
 • Poštovní poukázka typu A 5 001 - 50 000 Kč = poplatek 40 Kč

I u tohoto způsobu budete potřebovat tyto údaje:

 • Číslo účtu
 • Variabilní symbol
 • Specifický symbol

Viz výše – bod č. 2.

Ty vyplníte do složenky, kterou si můžete vzít na pobočkách České pošty.

Přejeme úspěšnou a bezproblémovou platbu a pamatujte, že k povinnému ručení je určitě dobré mít i to havarijní.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ