Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak zaplatit povinné ručení

Přes naše stránky si můžete velmi lehce sjednat povinné ručení online, přičemž pojistná smlouva (tedy její návrh) vám do pár minut přijde na e-mail. Pojištění vzniká jeho zaplacením a my vám přinášíme návod, jak na to.

Jak zaplatit povinné ručení

Jak často se platí povinné ručení?

Pojištění vozu je platné vždy na jeden rok. Automaticky se vám prodlužuje a vy si můžete zvolit, zda jej zaplatíte při každém prodloužení, to znamená ročně, nebo dále půlročně, čtvrtletně, či měsíčně. Čím více ovšem máte splátek, tím méně výhodné pak pojištění je, takže doporučujeme zvolit nejlépe roční platbu.

Pojištění je samozřejmě dobré platit včas, ale i když si na to zrovna nevzpomenete a s platbou se o pár dní opozdíte, pojišťovna vám zašle upozornění. Samotné pojištění ale platí i nadále.

Odkdy platí povinné ručení?

Je to jednoduché – jakmile jej zaplatíte. Takže to neznamená, že když vám přijde smlouva na e-mail, můžete rovnou jezdit s povinným ručením. Při každém sjednání pojištění tedy doporučujeme jej hlavně zaplatit. Pokud ale nespěcháte a chcete si dát ještě několik dní na rozmyšlenou, můžete pak od smlouvy dle zákona odstoupit (až do 2 měsíců od data uzavření smlouvy).
Máme pro vás článek o zpětném doplacení povinného ručení.

Platební metody

Platebních metod u povinného ručení od Top-Pojištění.cz můžete zvolit hned několik, takže záleží jen na vás, která z nich vám bude nejvíce vyhovovat. Přinášíme vám proto podrobné vysvětlení jednotlivých plateb.

1. Online prostřednictvím platební brány GoPay

GoPay je online platební brána, přes kterou můžete provádět jednoduché, rychlé, a hlavně bezpečné online platby. GoPay sdružuje platební metody většiny bank na českém trhu a je provozována na základě povolení od České národní banky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

U tohoto způsobu jsou peníze na účet příjemce převedeny už během několika minut. Takže vaše smlouva bude aktivována téměř okamžitě. Bezpečnost platební transakce pak garantuje přímo vaše banka, protože platba probíhá v internetovém bankovnictví. Poté, co se do něj přihlásíte vám bude předložen předvyplněný příkaz k úhradě se všemi potřebnými podklady k platbě. Tyto údaje jen potvrdíte a je to. GoPay brána

Můžete také zaplatit platební kartou (VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic a Maestro). Opět se jedná o pohodlný a bezpečný způsob bezhotovostní platby bez bankovního poplatku. Online platbu kartou musíte mít aktivovanou u své banky. Údaje o platební kartě pak nepředáváte portálu, ale přímo vaší bance. Portál k těmto údajům nemá přístup, ani si je neukládá.

Online platbu povinného ručení můžete provést přímo z potvrzovacího emailu, který obratem obdržíte po dokončení jeho objednávky.

Gopay_online_platba

2. Platebním převodem ze svého bankovního účtu

Úhradu povinného ručení můžete provést i klasickým převodem za svého bankovního účtu (převod na přepážce, přes internet banking nebo GSMbanking atd.). Standardní doba převodu mezi bankami probíhá 1 - 3 pracovní dny, popř. některé banky nabízí i možnost okamžitého převodu (zdarma nebo za drobný poplatek). Po přijetí platby na účet vám z Top-Pojištění zašleme potvrzení.

Pro správné přiřazení platby uveďte správné platební údaje:

 • Číslo účtu příjemce 2771111277/0300, popř. IBAN CZ13 0300 0000 0027 7111 1277
 • Variabilní symbol = číslo pojistné smlouvy
 • Specifický symbol = přidělený kód pojišťovny
 • Platba musí být provedena v CZK
 • Transakční poplatek dle sazebníku vaší banky.

Všechny tyto přesné údaje obdržíte i v potvrzujícím emailu.

3. Vkladem hotovosti na přepážce banky

Další možností je provedení hotovostního vkladu na kterékoli pobočce Fio bank. Vzhledem k tomu, že se s touto možností pojí i poplatky (70 Kč), doporučujeme raději využít jinou z nabízených variant.

Pokud za pojistku přece jen chcete zaplatit touto cestou, budete potřebovat platební údaje:

 • Číslo účtu
 • Variabilní symbol
 • Specifický symbol

Viz výše – bod č. 2.

Transakční poplatek Fio bank  činí 70 Kč.

4. Složenkou (poštovní poukázkou) typ A na České poště

Ve výjimečných případech můžete povinné ručení také zaplatit složenkou (poštovní poukázkou tyou A) na přepážce České pošty (seznam poboček).

Ale opět - pojí se s ním poplatky:

 • Poštovní poukázka typu A 1 Kč - 5 000 Kč = poplatek 29 Kč
 • Poštovní poukázka typu A 5 001 - 50 000 Kč = poplatek 40 Kč

I u tohoto způsobu budete potřebovat tyto údaje:

 • Číslo účtu
 • Variabilní symbol
 • Specifický symbol

Viz výše – bod č. 2.

Ty vyplníte do složenky, kterou si můžete vzít na pobočkách České pošty.

Přejeme úspěšnou a bezproblémovou platbu.  

POROVNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE

Nejste si jistí? Zeptejte se nás

Pokud jakkoliv tápete, není nic jednoduššího, než nám zavolat nebo napsat. Zákaznická linka 222 100 200 je k dispozici od pondělí do pátku mezi 9 a 17:00. V případě, že se nedovoláte, nebojte, zavoláme vám nazpět.

Poradíme vám nejen s platbou, ale také s výběrem pojištění, pokud se například rozhodnete pro jeho změnu, nebo si k povinnému ručení budete chtít sjednat i havarijní připojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ