Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domu

Přemýšlíte nad pojištěním domu? Ať už rodinného, bytového nebo stavby, která se domem teprve stane? Pak je tento článek přesně pro vás. Dozvíte se v něm, proč mít svůj dům pojištěný, pro jaká rizika i další podstatné a důležité informace ohledně pojištění majetku.

velký dům

Pojištění domu a domácnosti – jaký je mezi nimi rozdíl?

U pojištění rodinného domu je dobré mít sjednané jak pojištění domácnosti, tak i pojištění nemovitosti. Rozdíl mezi nimi je velmi jednoduchý. Pojištění domácnosti se vztahuje na veškeré hmotné vybavení vašeho domu, tedy na vše, co byste z něj mohli bez problému odstěhovat (např. nábytek, elektronika, věci osobní potřeby, sportovní vybavení, šperky, umělecká díla atd.).

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Pojištění nemovitosti se pak vztahuje na dům jako takový, tedy na všechny pevné stavební součásti jako jsou zdi, podlahy, střecha, omítky, okapy, okna. K tomu si můžete dopojistit i vedlejší stavby jako:

 • zahradní domek
 • kůlnu
 • plot
 • garáž
 • skleník
 • bazén

U každé z těchto pojistek je také dobré si promyslet:

 • jaká je hodnota vaší nemovitosti i hmotného majetku
 • jaké nastavit limity a rozsah pojištění
 • před jakými riziky svůj dům chránit

Pamatujte také na to, že pojištění nemovitosti k hypotéce bývá velmi častou a důležitou podmínkou pro její uzavření.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Pro jaká rizika je možné pojistit dům

V poslední době se v Česku téměř každý rok setkáme s až extrémními výkyvy počasí. Právě před nimi, i před dalšími možnými riziky byste svůj dům měli chránit. U jednotlivých pojistných produktů se setkáte s různými druhy pojistných rizik. Jejich definování i přesný rozsah najdete vždy v pojistných podmínkách nebo smlouvě, stejně jako výluky.

Nejčastěji se setkáte s krytím rizik:

Vybrat si také můžete ze základního rozsahu krytí nebo zvolit kompletní pojistnou ochranu.  

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Pojištění stavby domu

Teprve stavíte? Svůj majetek můžete chránit i v této fázi, a to pojištěním stavby domu. Před kolaudací se díky této pojistce můžete chránit pro případ krádeže materiálu nebo techniky, stejně jako na přírodní živly, které mohou rozestavěný dům poškodit.

Tato pojistka se tedy vztahuje na:

 • stavbu
 • materiál
 • techniku
 • přípojky a další vybavení

Stavbu můžete pojistit na úroveň její budoucí hodnoty po kolaudaci, a to z toho důvodu, abyste pojistnou částku nemuseli neustále aktualizovat. V rámci pojištění stavby je také třeba myslet na její dostatečné zabezpečení. Základem je oplocení, zámky i její pravidelná kontrola. Jakmile je stavba hotová, přichází čas na úpravu pojistky do podoby pojištění domu.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Pojištění bytového domu

Pojištění bytového domu je určeno pro fyzické i právnické osoby, stejně jako pro vlastníky bytového domu. Ať už se jedná o společenství vlastníků nebo bytové družstvo. Za bytový dům se pak považují alespoň 4 bytové jednotky, u kterých je plocha bydlení větší, než polovina celkové plochy daného domu. Důležitým parametrem je i jeho celoroční obývání a dobrý energetický stav.

Kromě stavby jako takové můžete u bytového domu pojistit i technologie, které obyvatelé domu užívají. Například tepelná čerpadla, antény, kotelny, soláry, bezpečnostní systém, kotelny a  tak dále. A také u bytového domu je možné pojistit doplňkové stavby, které nemusí stát na stejném pozemku, všem prokazatelně slouží obyvatelům (např. garáže, chodníky, zahradní domky atd.).

A pojistit je možné i ostatní vybavení, jako:

 • hřiště, informační tabule, kolostavy, odpadkové koše, lavičky
 • bazény, sauny
 • drahou zeleň

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Cena pojištění domu

Cenu pojištění domu, tedy výši pojistného, ve všech případech ovlivňují zvolená rizika, umístění nemovitosti i frekvence platby. Klíčovými údaji jsou ty o hodnotě vybavení domu a nemovitosti jako takové. Právě od toho se totiž odvíjí nastavení výše pojistných limitů pro jednotlivé položky pojistné smlouvy.  

Pojištění domu kalkulačka

I v případě pojištění domu můžete využít online kalkulačku, díky které získáte aktuální přehled nabídek i obchodní slevy v maximální výši, ke kterým máme přístup. Vyřídíme za vás také veškeré formality a papírování. Připravíme vám smlouvu, kterou zašleme společně s odpovědní obálkou, ve které ji můžete zaslat zpátky. Samotná smlouva vstupuje v platnost úhradou pojistného. Do té doby není uzavřená, takže si ji v klidu domova můžete hezky přečíst a v případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktovat.

Kromě online kalkulačky je vám v případě pojištění domu k dispozici celý tým našich specialistů, na které se můžete bez obav obrátit – telefonicky, e-mailem, přes online chat nebo kontaktní formulář. Specialisté s vámi proberou vaše představy a požadavky, které má dané pojištění splňovat a na jejich základě vytvoří nabídku přímo na míru.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI