Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění rodinného domu

Možná právě přemýšlíte nad otázkou, zda si sjednat pojištění rodinného domu a narazili jste na tento článek. Tak to jste na správné adrese. Právě pro ujasnění, proč je dobré mít svůj domov řádně pojištěn, jsme připravili tento článek, ve kterém se všechny potřebné informace dozvíte.

Pojištění domácnosti nebo nemovitosti?

Ať už bydlíte ve svém či pronajatém, v bytě nebo rodinném domě, je to váš domov a ten se opravdu vyplatí řádné ochránit. K tomuto účelu právě slouží pojištění domácnosti a nemovitosti, které vám pomůže nést následky nešťastných náhod vedoucích k pojistným událostem. Bohužel nikdy nevíte, co se může stát a tak stojí za to mít tu jistotu, že i kdybyste o svůj domov přišli, nebudete nuceni nastalou situaci řešit jen z vlastních finančních prostředků.

Ať už se jedná o pojištění rodinného domu nebo bytu, máte možnost sjednat pojištění domácnosti, nemovitosti anebo komplexní pojištění, které zahrnuje oba uvedené druhy pojištění. A jaký že je mezi těmito pojištěními rozdíl? Věřte, že poměrně zásadní.

Pojištění domácnosti vám kryje škody způsobené na vnitřním vybavení bytu či domu. Lze tedy pojistit nábytek, spotřebiče, elektroniku, oblečení, knihy, ceniny, sportovní vybavení či šperky. Stejně tak do pojištění domácnosti patří i tzv. stavební součásti, mezi které zahrnujeme třeba podlahové krytiny, malby, tapety a obklady nebo i kuchyňskou linku. Obvykle pak je do pojištění domácnosti možné zařadit i sklep a půdu.

Pojištění nemovitosti je naopak to pojištění, které chrání váš byt či dům z té základní stránky, tedy jako stavbu, která je pevně spojena se zemí. Jde tedy o stěny, strop, střechu, okna, okapy nebo omítku. Možné je také pojistit stavby, které jsou definovány jako vedlejší. Za vedlejší stavby považujeme i obvyklé součásti rodinného domku, tedy garáž, zahradní domek či kůlnu, plot nebo bazén. Pokud tedy dům vlastníte, je ideálním řešením pojištění rodinného domu sjednání komplexního pojištění v kombinaci pojištění domácnosti i nemovitosti.

Na jaká rizika lze pojistit?

U komplexního pojištění rodinného domu je možné do smlouvy zahrnout různé druhy pojistných rizik, které pojišťovny aktuálně nabízejí. Rozsah krytí je vždy definován vybraným produktem a limity jsou uvedeny v pojistné smlouvě nebo pojistných podmínkách. Nejčastěji se ale jedná o škody způsobené např. požárem, výbuchem, úderem blesku, vodou z vodovodního zařízení, vystoupnutím vody z odpadního potrubí, vichřicí a krupobitím, zřícením letadla, povodní nebo záplavou, krádeží vloupáním, loupeží, vandalismem, náhlým sesuvem hornin či laviny, tíhou sněhu, pádem stromů, nárazem vozidla, zemětřesením a mnoha dalších. Bohužel stejně tak, jako tomu je u ostatních druhů pojištění, i u pojištění rodinného domu existují různé výluky z pojištění. Můžete se tedy setkat s tím, že některé riziko nebude pro vaši nemovitost možné do smlouvy zahrnout. S tímto problémem se nejčastěji setkáváme u rizika povodně. Pojišťovny mají dle předchozích zkušeností z praxe sestaveny tzv. povodňové mapy, které evidují oblasti, kde se povodeň již dříve vyskytla nebo kde hrozí, že by se vyskytnout mohla. Na základě toho pak může dojít k navýšení sazby pojistného pro tento druh pojistného rizika, v nejhorším případě pak nebude možné dané riziko do smlouvy zahrnout.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Jak sjednat pojištění rodinného domu?

Sjednání pojištění rodinného domu pro vás nemusí být noční můrou. Dávno už není nutné obejít pobočky pojišťoven a zjišťovat, kde vám jsou schopni nabídnout ty nejvýhodnější podmínky. Tohle všechno už vyřešíme za vás. Pokud máte zájem pouze o pojištění domácnosti, můžete využít online kalkulátor pojištění, který naleznete na webu Top-Pojištění.cz. Zadáním základních parametrů o místě pojištění a pojistníkovi získáte přehledné srovnání nabídek několika pojišťoven a jejich produktů.

Pokud však máte zájem o pojištění nemovitosti nebo kombinaci obou pojištění, pak vám nabídku rádi vytvoříme dle vašich požadavků. V těchto případech není prozatím možné využít online kalkulátoru a to především z důvodu, že kalkulované pojištění je velmi individuální a tak je nutné vytvořit vám nabídku přímo na míru. Pokud tedy budete mít zájem o některé z těchto pojištění, tak vyplňte formulář nebo neváhejte kontaktovat pracovníky našeho zákaznického centra. Budou od vás potřebovat určité údaje o místě pojištění a pojistníkovi a na základě toho vám pak vytvoří individuální nabídku. Pokud si z nabízených možností vyberete, bude smlouva vytvořena specialistou na tento druh pojištění a odeslána k vám na podpis.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI