Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na lyže

Pokud vyrážíte na hory v Česku nebo zahraničí, nezapomeňte na lyžařské pojištění. Nevíte přesně, jak by takové pojištění mělo ideálně vypadat, abyste si užili zimní dovolenou bez stresu? Pak právě pro vás je připraven tento článek, ve kterém se vám pokusíme s výběrem pojištění pomoci.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní pojištění na lyže

Při jakékoliv cestě do zahraničí je sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností. V rámci EU samozřejmě platí vaše základní zdravotní pojištění, které pokryje nezbytné výdaje na ošetření a léčbu v zahraničí. Krytí je ale v rámci evropského zdravotního průkazu výrazně omezené. Zahrnuje pouze ošetření ve státních zdravotnických zařízeních, v těch soukromých vám bude ze strany pojišťovny proplacena pouze částka do výše českých cen a za předpokladu, že se jednalo o péči, která je v ČR z veřejného zdravotního pojištění hrazena.

Co nepokryje klasické zdravotní pojištění:

A právě z těchto výše uvedených důvodů je sjednání komerčního pojištění na cesty tak důležité. Dvojnásob to pak platí u sportu, jako je lyžování, protože tam je riziko zranění nebo zásahu horské služby poměrně vysoké. Kromě toho obsahuje cestovní pojištění také užitečná připojištění, která jistě oceníte. Jedná se například o:

Pojištění na lyže

Jaké je ideální pojištění na lyžování?

Cestovní pojištění na lyžování musí zahrnovat hned několik rizik, kterým jako lyžaři můžete vy a vaše rodina čelit. Hlavním z nich je riziko úrazu, který nám hrozí při provozování každé sportovní aktivity. Proto byste měli volit cestovní pojištění s vyššími limity léčebných výloh, které se vztahují právě na lékařské ošetření, hospitalizaci, náklady na léky atd. Poté je dobré zaměřit se také na připojištění, která zmiňujeme výše.

Dalším důležitým bodem cestovního pojištění do zahraničí na lyže je rozdělení sportovních aktivit na:

Každá pojišťovna totiž definuje jednotlivé sporty na základě svých interních podmínek. Proto se ještě před sjednáním cestovního pojištění podívejte na to, jak k vaší plánované sportovní aktivitě přistupuje zvolená pojišťovna. Počítejte také s tím, že čím rizikovější sport, tím více si na pojistném připlatíte, přičemž některé sporty není možné pojistit vůbec.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Zimní sporty podle jejich rizikovosti

Klasické cestovní pojištění na lyže se týká lyžařských aktivit na vyznačených sjezdovkách v nadmořské výšce do 3 500 metrů nad mořem. Níže přinášíme orientační rozdělení jednotlivých sportů dle kategorií.

Rekreační sporty

Běh na lyžích po vyznačených trasách, bruslení, curling, in-line na ledě, lyžování na vyznačených sjezdovkách, saně, boby na vyznačených trasách, skiatlon, skiboby, sledge hokej, sněžnice do 3 500 m n. m., snowboarding na vyznačených sjezdovkách.

Rizikové sporty / Extrémní sporty

Akrobacie na lyžích, alpinismus, boby na nevyznačených trasách, freeskiing, freestyle snowboarding, heliskiing, jízda na snowscootu, jízda na sportovním bobu v koridoru, lezení v ledopádech, lezení v ledu po umělé stěně (icebreaker), lyžování a snowboarding ve snowparku, lyžování mimo vyznačené sjezdovky a trasy, rychlobruslení, saně sportovní, skialpinismus, skitouring, sněžný skútr, snowbike, snowboarding mimo vyznačené tratě, snowbungeekayaking, snowbungeerafting, snowkiting, snowrafting, snowtrampoline, snowtubing na vyznačených trasách, sportovní boby, saně v koridorech.

Nepojistitelné sporty

Běh na lyžích mimo vyznačené trasy, crashed ice, skiextrém, skikros, skoky a lety na lyžích, skydiving, skymarathon, skysurfing, sněžný skútr – sjezd, závody (gladiator race, spartan race atp.) vč. její přípravy a závodů.

Máme pro vás pár tipů, jak vybrat lyže.

Jak si sjednat nejlepší cestovní pojištění na lyže?

Se sjednáním cestovního pojištění na hory vám pomůže online kalkulačka. Podívejte se na to, jak si v ní pojištění na zimní dovolenou sjednáte hezky krok za krokem:

  1. V online kalkulačce zadáte základní informace o vás a vaší cestě: Délku trvání pobytu, cílovou destinaci, počet zajištěných osob v jedné pojistce, jejich věk a zda tvoří jednu rodinu.
  2. Uvidíte před sebou porovnané nabídky od pojišťoven. Můžete si zvolit míru zajištění (vyšší, střední, nízká), přidávat připojištění (např. připojištění zimních sportů, autoasistenci, pojištění odpovědnosti, pojištění sportovní výbavy, pojištění storna pobytu atd.) a pečlivě si projít podmínky jednotlivých nabídek. Právě v tomto kroku se podívejte na to, jak která pojišťovna přistupuje k vámi provozovanému sportu a zda je třeba zvolit pouze připojištění zimních sportů, nebo dokonce připojištění sportů rizikových či extrémních.
  3. Sjednáte si vybrané cestovní pojištění. U nabídky, která se vám líbí nejvíce a která splňuje všechny podmínky pro to, abyste na horách byli správně zajištění, kliknete na tlačítko KOUPIT. V dalším kroku vyplníte bližší údaje o vás a dalších zajištěných osobách a pojištění uzavřete.
  4. Obdržíte dokumenty a zaplatíte pojistné. Během pár minut vám do e-mailové schránky přijdou všechny důležité dokumenty včetně pojistné smlouvy. Samotné pojištění pak začne platit hned, jak ho zaplatíte. Vybrat si můžete z online platby kartou, nebo zvolit formu bankovního převodu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Pojištění na lyže do Rakouska

Rakousko je jeden z našich nejbližších sousedů, který má na svém území dost vysoké hory, aby se na nich udržel sníh i mimo zimní sezonu. Sjezdovky i služby jsou velmi kvalitní a s jistotou jde o jeden z nejlepších států, kam se na lyže vydat. Také proto jde pro Čechy o jednu z nejoblíbenějších zimních oblastí.

Bohužel ale v Rakousku platíte velmi vysoké částky za ošetření u lékaře nebo za zásah horské služby, kdy se cena za zásah může vyšplhat až k půl milionu korun.

Pokud vyrážíte do Rakouska na hory autem, podívejte se také na:

Pojištění na lyže do Itálie

Na území Itálie se nachází úchvatné hory a lyžařská střediska, v kterých ale zároveň platí přísná a poměrně nová pravidla. Proto je důležité brát v potaz novinky a podmínky pro lyžování v Itálii, které vstoupily v platnost roku 2022.

Pokud vyrážíte do Itálie na hory autem, podívejte se také na:

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Pojištění na lyže na Slovensko

Parádní lyžování jen kousek od České republiky si užijete ve skiareálech na Slovensku. Na své si tu přijdou rodiny s dětmi, party přátel a všichni lyžaři od začátečníků až po zkušené a adrenalinové sportovce. Navíc se nemusíte bát jazykové bariéry, užijete si příjemné ceny a také snadnou dostupnost z celé České republiky. 

Pokud vyrážíte na Slovensko na hory autem, podívejte se také na:

Pojištění na lyže do Polska

Hory se v Polsku nachází zejména v jeho jižní částí. To je výhoda pro Čechy, kteří rádi jezdí lyžovat do ciziny, ale nechce se jim až do Alp nebo potřebují zkusit něco nového. Lyžování v Polsku je cenově téměř stejné jako v Česku.

Pokud vyrážíte do Polska na hory autem, podívejte se také na:

Lyžařské pojištění do ČR

Proč vůbec sjednávat cestovní pojištění online pro lyžování v České republice? Od cestovního pojištění do zahraničí se to tuzemské samozřejmě liší. Součástí cestovního pojištění pro ČR není pojištění léčebných výloh a ve většině případů ani asistenční služby. Pojištění léčebných výloh není potřeba, ošetření vám zajistí vaše veřejné zdravotní pojištění.

Produkty tohoto cestovního pojištění jsou složeny z pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu, případně pak připojištění storna cesty.

I v českých horách může dojít k podobným případům jako v Alpách - lavinové nebezpečí, ztráta orientace v terénu, náhlá změna počasí, úrazy, včetně těch vážných.

Nezapomeňte na pojištění auta

Samozřejmě myslete i na pojištění pro váš vůz. Jedete-li v zimě autem na hory, vystavujete se zvýšenému riziku havárie, proto si určitě sjednejte havarijní pojištění, které pokryje škodu na vašem autě. Naše online kalkulačka vám porovná nabídky jednotlivých pojišťoven a vy si tak vyberete tu nejlepší.

V žádném případě pak nesmíte zapomenout na povinné ručení. Jeho povinné sjednání je stanoveno zákonem. V případě nehody pak kryje škody, které způsobíte druhým. Na majetku i zdraví. I zde vám pomůže naše kalkulačka.

porovnejte si havarijní pojištění