Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na lyže

Pokud vyrážíte na hory v Česku nebo zahraničí, nezapomeňte na lyžařské pojištění. Nevíte přesně, jak by takové pojištění mělo ideálně vypadat, abyste si užili zimní dovolenou bez stresů? Pak právě pro vás je připraven tento článek, ve kterém se vám pokusíme s výběrem pojištění pomoci.

Lyžařské pojištění

Cestovní pojištění na lyže

Při jakékoliv cestě do zahraničí je sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností. V rámci EU samozřejmě platí vaše základní zdravotní pojištění, které pokryje nezbytné výdaje na ošetření a léčbu v zahraničí. Krytí je ale v rámci evropského zdravotního průkazu výrazně omezené. Zahrnuje pouze ošetření ve státních zdravotnických zařízeních, v těch soukromých vám bude ze strany pojišťovny proplacena pouze částka do výše českých cen a za předpokladu, že se jednalo o péči, která je v ČR z veřejného zdravotního pojištění hrazena.

Co nepokryje klasické zdravotní pojištění:

A právě z těchto výše uvedených důvodů je sjednání komerčního pojištění na cesty tak důležité. Dvojnásob to pak platí u sportu, jako je lyžování, protože tam je riziko zranění nebo zásahu horské služby poměrně vysoké.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jaké je ideální cestovní pojištění na lyže?

Cestovní pojištění na lyžování musí zahrnovat hned několik rizik, kterým jako lyžaři můžete vy a vaše rodina čelit. Nejdříve je však nutné si uvědomit, že klasické cestovní pojištění na lyže se týká lyžařských aktivit na vyznačených sjezdovkách v nadmořské výšce do 3500 metrů nad mořem. Nicméně to, jak má daná pojišťovna zimní sporty definovány si vždy ověřte v pojistných podmínkách pojišťovny. Je totiž možné, že některé lyžařské aktivity bývají zahrnuty v rámci rizikových sportů. V takovém případě bude pojištění o něco dražší a méně dostupné.

Přizpůsobte pojištění podle aktivit

Jelikož jedete do zahraničí za sportem, je třeba tomu přizpůsobit i výběr vhodného pojištění. V první řadě doporučujeme volit produkt s vyššími limity krytí a to minimálně 5 mil. Kč na léčebné výlohy. Z nabízených připojištění pak určitě vyberte pojištění odpovědnosti, které pokryje neúmyslně způsobené škody na majetku či zdraví třetích osob. Dalším doporučovaným připojištěním je úrazové pojištění, které slouží v podstatě jako odškodění pro případ úrazu s trvalými následky nebo následkem smrti.

Možná se také ptáte, jak je to se zásahem horské služby a lékaře v případě úrazu na sjezdovce. Pokud se jedná o takový úraz, který vyžaduje nutnost zásahu horské služby či vrtulníku, je to součástí pojištění léčebných výloh, případně asistenčních služeb. Automaticky však nejsou zahrnuty pátrací akce třeba pro případ, že se při procházce v horách ztratíte.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Pojištění na lyže do Rakouska

Rakousko je jeden z našich nejbližších sousedů, který má na svém území dost vysoké hory, aby se na nich udržel sníh i mimo zimní sezónu. Sjezdovky i služby jsou velmi kvalitní a s jistotou jde o jeden z nejlepších států, kam se na lyže vydat. Také proto jde pro Čechy o jednu z nejoblíbenějších zimních oblastí.

Bohužel ale v Rakousku platíte velmi vysoké částky za ošetření u lékaře nebo za zásah horské služby, kdy se cena za zásah může vyšplhat až k půl milionu korun.

Pojištění na lyže do Itálie

Na území Itálie se nachází úchvatné hory a lyžařská střediska, v kterých ale zároveň platí přísná a poměrně nová pravidla. Nově je tak povinností mít pojištění odpovědnosti za újmu na majetku nebo zdraví třetí osoby. Zároveň je potřeba myslet i na časté laviny, jako byla například ta, která se v roce 2022 utrhla z vrcholu Marmolada.

Lyžařské pojištění do ČR

Proč vůbec sjednávat cestovní pojištění pro lyžování v České republice? Od cestovního pojištění do zahraničí se to tuzemské samozřejmě liší. Součástí cestovního pojištění pro ČR není pojištění léčebných výloh a ve většině případů ani asistenční služby. Pojištění léčebných výloh není potřeba, ošetření vám zajistí vaše veřejné zdravotní pojištění. Produkty tohoto cestovního pojištění jsou složeny z pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu, případně pak připojištění storno cesty.

I v českých horách se mohou stát stejné případy, jako v Alpách – lavinové nebezpečí, ztráta orientace v terénu, náhlá změna počasí, úrazy, včetně těch vážných.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Sjednání pojištění na lyže

Cestovní pojištění na lyže sjednáte u největšího online prodejce cestovního pojištění, Top-Pojištění.cz a to jednoduše, rychle a snadno online z pohodlí svého domova a během několika málo minut. Stačí si otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě a pojištěných, pro lyžařské pojištění nezapomenout zvolit položku ,,zimní sporty" a už máte před sebou přehledné porovnání všech pojišťoven. V rámci porovnání vidíte nejen cenu, ale také výši limitů krytí jednotlivých položek cestovního pojištění. Výběr pojišťovny potvrdíte tlačítkem Koupit a pokračujete dále v objednávce. Po sjednání pojištění obdržíte obratem e-mail, ve kterém naleznete smlouvu i asistenční kartičky k vytištění. Smlouvu není třeba podepisovat a zasílat zpět, pojištění vzniká úhradou pojistného.

A pokud si nebudete s čímkoliv jistí, nebudete si vědět rady anebo preferujete telefonické sjednání, neváhejte nás kontaktovat a využít služeb zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv pomůžeme, jsme vám k dispozici na telefonu, e-mailu a online chatu každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY