Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžařské pojištění

Pokud vyrážíte na hory, nezapomeňte na lyžařské pojištění. A to pokud jedete lyžovat za hranice ČR, tak i v případě, že zůstáváte na českých horách. Nevíte si s pojištěním rady? Pak právě pro vás je připraven tento článek, ve kterém se vám pokusíme s výběrem pojištění pomoci.

Lyžařské pojištění

Cestovní pojištění do zahraničí

Snad již máte uloženo v paměti, že při cestách do zahraničí je sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností. V rámci EU vám samozřejmě platí vaše zdravotní pojištění, které pokryje nezbytné výdaje na ošetření a léčbu v zahraničí. Krytí je ale v rámci evropského zdravotního průkazu poměrně výrazně omezené. Zahrnuje pouze ošetření ve státních zdravotnických zařízeních, v těch soukromých vám bude ze strany pojišťovny proplacena pouze částka do výše českých cen a za předpokladu, že se jednalo o péči, která je v ČR z veřejného zdravotního pojištění hrazena. Klasické zdravotní pojištění vám taktéž nepokryje případnou repatriaci zpět do České republiky, kdy se v případě nutnosti lékařského doprovodu na cestě, ceny za převoz mohou vyšplhat opravdu vysoko. A v případě, že budete potřebovat pomoci, bohužel nebudete mít k dispozici asistenční službu, která by vám v těžké situaci pomohla. A právě z těchto výše uvedených důvodů je sjednání komerčního pojištění na cesty, které vám zajistí, že pobyt v zahraničí proběhne v klidu a bez zbytečného stresu a komplikací, tak důležité. A při cestování za sportem, třeba jako je právě pojištění, to platí dvojnásob.

Cestovní pojištění v rámci ČR

Proč ale sjednávat cestovní pojištění pro cesty v rámci České republiky? Od cestovního pojištění do zahraničí se to tuzemské samozřejmě liší. Součástí cestovního pojištění pro ČR není pojištění léčebných výloh a ve většině případů ani asistenční služby. Pojištění léčebných výloh není potřeba, ošetření vám zajistí vaše veřejné zdravotní pojištění. Produkty tohoto cestovního pojištění jsou složeny z pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu, případně pak připojištění storno cesty. Pro vaši dovolenou se ale i tak jistě může některé z těchto pojištění hodit. Pojištění na lyže rozhodně není výjimkou, ba naopak, může dojít k mnoha situacím, ve kterých se vám vyplatí mít toto pojištění sjednané.

Lyžařské pojištění

Sjednání pojištění do zahraničí je v podstatě nutností. Pokud se jedná o lyžování na vyznačených sjezdovkách v nadmořské výšce do 3500 m.n.m., vystačíte si u většiny pojišťoven s pojištěním bez rizikových sportů. Nicméně to, jak má daná pojišťovna zimní sporty definovány si vždy ověřte v pojistných podmínkách pojišťovny. A jelikož jedete do zahraničí za sportem, je třeba tomu přizpůsobit i výběr vhodného pojištění.

V první řadě doporučujeme volit produkt s vyššími limity krytí a to minimálně 5 mil. Kč na léčebné výlohy. Z nabízených připojištění je pak vhodné zvolit pojištění odpovědnosti, které pokryje neúmyslně způsobené škody na majetku či zdraví třetích osob. V poslední době stále přibývá případů, kdy poškozený požaduje úhradu jemu způsobené škody a pojištění odpovědnosti vám může zajistit to, že případné vyrovnání nebudete nuceni hradit z vlastních finančních prostředků. Dalším doporučovaným připojištěním je úrazové pojištění, které slouží v podstatě jako odškodění pro případ úrazu s trvalými následky nebo následkem smrti.

Možná vás také napadá, jak je to se zásahem horské služby a lékaře v případě úrazu na sjezdovce. Pokud se jedná o takový úraz, který vyžaduje nutnost zásahu horské služby či vrtulníku, je to součástí pojištění léčebných výloh, případně asistenčních služeb. Automaticky však nejsou zahrnuty pátrací akce třeba pro případ, že se při procházce v horách ztratíte.

V případě, že se jedná o pojištění na cesty  území České republiky, ošetření případného úrazu je vám hrazeno z vašeho zdravotního pojištění. Stejně ale, jak tomu bylo u cestovního pojištění do zahraničí, i v rámci pobytu na českých horách se vám může hodit pojištění odpovědnost a úrazu.

Sjednání pojištění na lyže

na lyžeA kde že sjednáte to nejlepší cestovní pojištění na lyže? Přeci u největšího online prodejce cestovního pojištění, Top-Pojištění.cz a to jednoduše, rychle a snadno online z pohodlí svého domova a během několika málo minut. Stačí si otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě a pojištěných, pro lyžařské pojištění nezapomenout zvolit položku ,,zimní sporty" a už máte před sebou přehledné porovnání až 11 pojišťoven. V rámci porovnání vidíte nejen cenu, ale také výši limitů krytí jednotlivých položek cestovního pojištění. Výběr pojišťovny potvrdíte tlačítkem Koupit a pokračujete dále v objednávce. Po sjednání pojištění obdržíte obratem e-mail, ve kterém naleznete smlouvu i asistenční kartičky k vytištění. Smlouvu není třeba podepisovat a zasílat zpět, pojištění vzniká úhradou pojistného.

A pokud si nebudete s čímkoliv jistí, nebudete si vědět rady anebo preferujete telefonické sjednání, neváhejte nás kontaktovat a využít služeb zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv pomůžeme, jsme vám k dispozici na telefonu, e-mailu a online chatu každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY