Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění extrémních sportů

Jsou prostě sporty, za kterými se vyplatí vyrazit do zahraničí. Abyste si tuto adrenalinovou zábavu mohli naplno užít, zkuste se zamyslet i nad riziky, která jsou s tím spojena a sjednejte si cestovní pojištění extrémních sportů.

Extrémní sporty

Co jsou extrémní sporty

Pojišťovny obvykle rozlišují sportovní aktivity dle rizik, které s sebou provozování daného sportu nese. Sporty se řadí na základní - rekreační, které jsou zdarma součástí cestovního pojištění, a dále pak sporty zimní, rizikové a extrémní za přirážku k pojistnému. A také jsou samozřejmě sporty, které jsou evidovány jako nepojistitelné. Bohužel však neexistují obecné definice sportů a jejich rizikové kategorie. Záleží tedy na podmínkách konkrétní pojišťovny, do jaké skupiny si jednotlivé sporty zařadí. Proto v případě, že si sjednáváte cestovní pojištění s tím, že v zahraničí plánujete provozování nějakého rizikového či extrémního sportu, nezapomeňte si v podmínkách dané pojišťovny ověřit, do jaké kategorie je řazen zrovna váš sport, a jestli je pojištění sjednáno správně.

Příklady extrémních sportů

Vzhledem k výrazně vyššímu riziku úrazu a tím pádem i vzniku pojistné události, je při sjednávání extrémních sportů cenová přirážka oproti základnímu pojištění bez speciálního připojištění sportů.

Jako extrémní sporty mohou být označovány následující sporty:

 • canyoning;
 • horolezectví;
 • kaskadérství;
 • letecké sporty;
 • paragliding a závěsné létání;
 • potápění v obtížných podmínkách;
 • skoky a lety na lyžích;
 • slézání vodních a ledových vodopádů;
 • závody Spartan Race, Ironman;
 • motoristické sporty v náročném terénu;
 • sjezd na horských kolech (downhill);
 • a další.

Pozor!

Myslete především na to, že sport, který je u jedné pojišťovny definován jako rizikový, může být u další pojišťovny považován za extrémní, a u třetí jej třeba nelze pojistit vůbec.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojišťovny s nabídkou extrémních sportů:

Pojišťovna Extrémní sporty
Allianz NE
AXA Assistance NE
Colonnade NE
ČSOB Pojišťovna NE
Pojišťovna VZP ANO
Slavia NE
SV pojišťovna ANO
TOP ANO
UNIQA NE

Jak sjednat cestovní pojištění extrémních sportů

Cestovní pojištění extrémních sportů sjednáte snadno, v pohodlí domova, a navíc velmi rychle díky online kalkulačce cestovního pojištění. Stačí na základní straně kalkulace zadat údaje o termínu, cílové destinaci a věku cestujících. Následně pak v dalším kroku již uvidíte porovnání cen jednotlivých pojišťoven. Vlevo ve sloupci vedle kalkulace pak máte možnost ,,Upravit zadání", kde si v části ,,Sportovní činnosti" zvolíte i pojištění Extrémních sportů. Počítejte s tím, že výběr pojišťoven se díky tomuto speciálnímu připojištění zúží na maximálně tři pojišťovny.

Nevíte, zda vámi vybraná pojišťovna řadí zrovna vaši sportovní aktivitu mezi extrémní? Stačí si v porovnání pojišťoven pod sloupci grafu rozkliknout položku ,,Detail" a podívat se na přehled sportů. Tam si ověříte, v jaké kategorii je právě váš sport.

Extrémní sporty - kalkulace

 

Přejeme vám hezkou, adrenalinovou, dovolenou!

Aktualizováno: 26.05.2024

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ