Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na snowboard

Rádi vyrazíte na hory pouze s ,,jedním prknem" a lyže vyměníte za snowboard? Pak si nezapomeňte uzavřít to správné cestovní pojištění. V našem článku se podíváme na to, jaké pojištění na snowboard je to pravé, jak si ho vybrat i jednoduše sjednat online cestou. A navíc se dozvíte, co je při sjednávání cestovního pojištění na snowboard důležité a na co nesmíte zapomenout.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč si sjednat pojištění snowboardingu do zahraničí v roce 2024?

Pokud jste se rozhodli pro sjíždění zahraničních svahů a chcete poznat například krásy Alp, je sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností. Díky Evropskému průkazu zdravotního pojištění (EHIC, tzv. modrá kartička), máte sice v rámci EU nárok na zdravotní péči, jedná se ale pouze o základní a nezbytné úkony, a to pouze ve státních zdravotních zařízeních.

Na soukromých klinikách, se kterými se často setkáte právě v lyžařských střediscích, s ním tedy budete mít smůlu a bez komerčního cestovního pojištění budete muset náklady platit z vlastních úspor. A že se rozhodně nejedná o malé částky. Kromě toho vám cestovní pojištění pomůže také s položkami, jako je spoluúčast, repatriace, zásah horské služby či převoz vrtulníkem. Kromě toho do něj můžete přidat užitečná připojištění, např.:

Pojištění freeride

Pojištění snowboardingu do ČR

Za zimními radovánkami nemusíte vždy vyrážet do zahraničí. Je sice pravda, že s počasím i sněhovou nadílkou to na našem území bývá nevyzpytatelné, ale i tak se v zimě najde období, kdy jsou sněhové podmínky přímo parádní. Stačí vychytat ten správný termín a můžete vyrazit. I v těchto případech ale nezapomínejte, že se vám může cestovní pojištění na snowboard hodit, a to v případě výše uvedených důvodů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak je snowboarding definován v rámci cestovního pojištění?

Snowboarding spadá do kategorie zimních sportů, proto je třeba, abyste je ve svém cestovním pojištění měli zahrnuté. V takovém případě budete mít zajištěnou jízdu na snowboardu na vyznačených sjezdovkách do nadmořské výšky 3 500 m n. m.

Pokud preferujete více adrenalinu a čas od času otestujete své snowboardové dovednosti i mimo sjezdovky, je zapotřebí pojištění vybírat o to pečlivěji. Co to znamená?

Musíte se předem podívat na to, do které kategorie freeride snowboarding u jednotlivých pojišťoven spadá. Někde se může jednat o rizikový sport, jinde o extrémní, jinde rovnou nepojistitelný. Počítejte s tím, že se cena pojistného v případě zahrnutí rizikových či extrémních sportů vyšplhá o něco výše.

Jak si vybrat to nejlepší pojištění na snowboard?

Především tak, aby se o vás správně postaralo. Při provozování zimních sportů je riziko úrazu vyšší než při turistické cestě za památkami. Proto je třeba si v cestovním pojištění nastavit odpovídající limity léčebných výloh, a to alespoň na 5 mil. korun. Nezapomeňte na to, že se můžete zranit přímo na sjezdovce a bude nutný transport. Tento převoz poskytovaný horskou službou je finančně nákladný a pohybuje se v poměrně vysokých sumách.

Stejně tak byste neměli podceňovat pojištění odpovědnosti, které vám pomůže ve chvílích, kdy nechtěně způsobíte škodu někomu jinému, ať už na zdraví, či majetku. Při provozování zimních sportů se vám hodí zvlášť pro situace, kdy někoho srazíte na sjezdovce. V takovém případě totiž nemusíte platit jen poškozené sportovní vybavení, ale také náklady na lékařskou péči, pracovní neschopnost či dokonce trvalé následky.

Není proto divu, že například v Itálii je toto pojištění ,,povinnou výbavou" každého lyžaře a snowboardisty.

Suma sumárum - cena cestovního pojištění se pohybuje od pár korun na den, ale ve finále vám pomůže zachránit i statisícové částky, které byste jinak museli platit z vlastních úspor.

Sjednání cestovního pojištění na snowboard 2024

Cestovní pojištění na snowboard 2024 si sjednáte velmi snadno, a to přes online kalkulačku cestovního pojištění. Stačí do ní zadat základní informace - cílovou destinaci, základní údaje o pojištěných osobách a vaší cestě. V následujícím kroku před sebou uvidíte přehledně srovnané nabídky hned od několika pojišťoven, které si také můžete upravovat (volit míru zajištění, přidávat připojištění atd.).

  • Jakmile si vyberete to nejlepší pojištění na hory, stačí kliknout na tlačítko Koupit a máte hotovo.
  • Do několika minut obdržíte e-mail, ve kterém naleznete všechny důležité informace a dokumenty.

A kdy cestovní pojištění začne platit? Hned, jak ho zaplatíte - bankovním převodem či online kartou. Pokud vám nebude při sjednání cestovního pojištění cokoliv jasné, neváhejte kontaktovat naše zákaznické centrum, kde vám rádi s čímkoliv poradíme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ