Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na snowboard

Pokud už vás lyže nudí a letos vyrážíte na hory pouze s ,,jedním prknem", nezapomeňte si uzavřít cestovní pojištění. Jaké pojištění na snowboard pro vás bude to pravé? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, co je při sjednávání cestovního pojištění na snowboard důležité a na co nesmíte zapomenout.

Cestovní pojištění české hory

Pojištění snowboardingu do zahraničí

Pokud jste se rozhodli pro sjíždění zahraničních svahů a chcete poznat krásy Alp, je sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností. V rámci Evropské unie jsou hrazeny na základě evropského zdravotnického průkazu základní náklady na péči ve státních zdravotnických zařízeních. Z tohoto pojištění se však nehradí případná spoluúčast, ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních či repatriace. Proto doporučujeme sjednání cestovního pojištění, které vám všechny tyto výdaje pokryje.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V základu cestovního pojištění do zahraničí je vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Připojistit si můžete odpovědnost, zavazadla, úraz a také storno cesty pro případ, že nebudete moct vycestovat. I v tomto případě je nutné, aby byla v kalkulaci zvolena možnost, že se jedná o zimní sporty. Pak budete mít pokrytý snowboarding na vyznačených sjezdovkách do nadmořské výšky 3500 m n.m. Pokud preferujete více adrenalinu a čas od času otestujete své snowboardové dovednosti i mimo sjezdovky, je zapotřebí pojištění vybírat o to pečlivěji. Většina pojišťoven eviduje bohužel freeride snowboarding jako nepojistitelný sport. Sjednání cestovního pojištění připadá v úvahu pouze u PVZP a SV pojišťovna, které nabízejí připojištění extrémních sportů. Tuto možnost stačí je nutné zohlednit v kalkulaci cestovního pojištění na snowboard.

Při provozování zimních sportů je riziko úrazu vyšší než při turistické cestě za památkami. Na to je třeba myslet a zvolit cestovní pojištění s odpovídajícím krytím. Nezapomeňte na to, že může dojít ke zranění, kdy bude nutný transport ze sjezdovky. Transporty poskytované horskou službou jsou finančně nákladné, pohybují se poměrně ve vysokých sumách. Pokud však máte sjednané cestovní pojištění, tak transporty ze sjezdovek v případě úrazu a situaci, která to vyžaduje, jsou plně hrazeny z pojištění léčebných výloh, které jsou součástí cestovního pojištění. V případě, že nebudete mít cestovní pojištění sjednané, budete nuceni tento transport uhradit ze svých prostředků. Sjednání cestovního pojištění online vám skutečně zabere pouze několik minut a ceny se pohybují od 11 Kč za den. Podobně tomu i pojištění na lyže, u kterého řešíte podobné krytí.

Pojištění snowboardingu do ČR

Za zimními radovánkami nemusíte vždy vyrážet za hranice České republiky. Je sice pravda, že s počasím i sněhovou nadílkou to na našem území bývá nevyzpytatelné, ale i tak se v zimě najde období, kdy jsou sněhové podmínky přímo parádní. Stačí vychytat ten správný termín a můžete vyrazit. I v těchto případech ale nezapomínejte, že se vám může cestovní pojištění na snowboard hodit. Samozřejmě, pokud se jedná o cestu v rámci České republiky, veškeré léčebné výlohy na ošetření, hospitalizace, transporty apod. jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění a nejsou součástí cestovního pojištění.

Cestovní pojištění do ČR obsahuje další položky, které se vám při cestě na hory určitě budou hodit. Jedná se především o pojištění odpovědnosti a úrazové připojištění. Pojištění odpovědnosti kryje škody, které způsobíte neúmyslně na majetku či zdraví třetích osob. Typickým příkladem pro zimní radovánky bývá nešťastná srážka s jiným lyžařem či snowboardistou, kdy dojde ke zranění dané osoby nebo poničení jeho sportovního vybavení. Tyto škody právě pojištění odpovědnosti pokryje. Úrazové připojištění pak slouží v podstatě jako odškodnění pro případ úrazu s trvalými následky či následkem smrti. Součástí některých produktů je i denní odškodné při dlouhodobé hospitalizaci či léčení úrazu. Pokud si rodinnou dovolenou objednáváte dopředu, doporučujeme k cestovnímu pojištění sjednat ještě připojištění storna cesty pro případ onemocnění dětí, které by znemožnilo odjezd. Ve všech případech pak nezapomeňte v kalkulaci zvolit zimní sporty.

Doporučení pojištění na snowboard

  • limity léčebných výloh min. 5 milionů,
  • zimní sporty,
  • připojištění odpovědnosti,
  • připojištění zavazadel.

Sjednání cestovního pojištění na snowboard

Postup při sjednání cestovního pojištění je snadný. V poli cílové destinaci vyberete, zda se jedná o Českou republiku nebo jinou destinaci. Vyplníte základní údaje o pojištěných osobách, vaší cestě a pak už jen stačí vybrat takovou pojišťovnu a produkt, který nejvíce odpovídá vašim požadavkům. Po sjednání cestovního pojištění na hory obdržíte do několika minut e-mail, ve kterém naleznete pojistnou smlouvu cestovního pojištění, a v případě zahraničního cestovního pojištění i asistenční kartičky.

Pokud vám nebude při sjednání cestovního pojištění cokoliv jasné, neváhejte kontaktovat naše zákaznické centrum, které vám je k dispozici 7 dní v týdnu a kde vám rádi s čímkoliv poradíme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ