Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cena cestovního pojištění

Ne a ne dostat z hlavy známou reklamu z rádia o cenách cestovního pojištění. Otevíráte novou stránku prohlížeče a do vyhledávání zadáváte Cestovní pojištění cena. Za pár dní vás totiž čeká zasloužená dovolená v zahraničí. O reklamách si sice myslíte své, ale toto téma je pro vás zrovna natolik aktuální, že se chcete na vlastní oči přesvědčit o možnostech okamžitého sjednání cestovního pojištění za 12 Kč na den.

Cestovní pojištění na Krétu

Neplaťte za cestovní pojištění zbytečně více

Dříve jste si při cestách do zahraničí sjednávali cestovní pojištění na pobočce své zdravotní pojišťovny. Časy se ale mění. V dnešní době už se nemusíte zvednout z gauče a vzdát se měkoučkého županu, téměř vše vyřídíte online. Stačí mít po ruce notebook, tablet nebo chytrý telefon. Jiné to není ani v případě cestovního pojištění. Můžete si jej nakonfigurovat a sjednat online za pár minut pěkně z pohodlí svého domova a ještě na tom ušetřit. Při sjednání online je totiž cena cestovního pojištění často podstatně nižší než v případě sjednání na pobočce pojišťovny. A pokud použijete srovnávač cestovního pojištění, nejste limitováni nabídkou jedné pojišťovny, ale můžete vybírat až z dvanácti nabídek různých pojišťoven a jejich produktů. Úspora na ceně cestovního pojištění je dokonce až 60 %.

Příklady cen cestovního pojištění do Itálie

Délka pobytu a rozsah

1 dospělý

Pár Rodina 2 + 2
1 den 12 Kč 24 Kč 34 Kč
4 dny (zimní sporty) 48 Kč 96 Kč 136 Kč
7 dní (pojištění odpovědnosti,
úrazu a zavazadel)
93 Kč 187 Kč 239 Kč

Poznámka: Cestovní pojištění je kalkulováno pro turistickou cestu. Jde o jednotlivce (35 let), 2 dospělé (35 let) a rodinu – 2 dospělí (35 let), 2 děti (8 a 10 let). Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro nižší variantu krytí. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 3. 5. 2024.

Je vhodné se rozhodovat jen podle ceny cestovního pojištění?

I když je cena cestovního pojištění jistě důležitým parametrem, není jedinou a nejdůležitější vlastností při jeho výběru. Cena cestovního pojištění se skutečně pohybuje již od 12 Kč na osobu za den. A pokud se narychlo rozhodnete pro jednodenní výlet za nákupy do Drážďan, bude zřejmě toto pojištění dostačující. V případě, že plánujete cestu na delší dovolenou, míříte za sportem a nebo cestujete mimo Evropu, určitě je třeba zvážit i různé možnosti připojištění a vybrat pojištění s odpovídajícími limity pojistného krytí. Součástí základního cestovního pojištění do zahraničí jsou vždy léčebné výlohy a asistenční služby. Jako připojištění můžete zvolit pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel či storno cesty. Důležité je také zohlednit případné sportovní aktivity, které budete v zahraničí provozovat. Cestovního pojištění do České republiky pak automaticky zahrnuje pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel a připojistit můžete storno cesty. I zde třeba brát v potaz sporty, kterým se budete při tuzemské dovolené věnovat.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat vhodné cestovní pojištění

Jak již bylo zmíněno výše, rozhodujícím parametrem by při výběru cestovního pojištění neměla bát pouze cena cestovního pojištění. Při cestách do zahraničí je důležitým ukazatelem především limit pojistného krytí pojištění léčebných výloh. V naší nabídce můžete vybírat z produktů, kde jsou limity pojistného krytí léčebných výloh od 1,5 mil. Kč až po limity neomezené. A to už je přeci jen rozdíl. Při rekreačních cestách po Evropě je tedy dobré volit takové pojištění, kde je limit na léčebné výlohy minimálně 3 mil. Kč. Při cestách za sportem, s dětmi a mimo Evropu pak určitě vyšší. Myslete na to, že se případná repatriace ze zámoří zpět domů v případě úrazu pod dohledem lékaře, může vyšplhat skutečně až do statisícových částek. Stejně tak ošetření v evropských destinacích, o vzdálenějších krajích světa nemluvě, je podstatně nákladnější než v České republice. Díky tomu se pár korun za cestovní pojištění jeví jako výhodná investice, nemyslíte?

Sjednání cestovního pojištění online je hračka

Kalkulace cestovního pojištění vám opravdu nezabere více než pár minut. Stačí zadat základní parametry o cestě a pojištěných osobách, zvolit vhodná připojištění a vybrat z přehledného grafu porovnání nabídek jednotlivých pojistitelů. Pro přehlednější porovnání můžete využít tlačítko Zobrazit detaily, které se nachází vlevo dole a usnadní vám srovnání dle limitů krytí. Výběr pojišťovny potvrdíte tlačítkem Koupit a pokračujete vyplňováním údajů o pojištěných osobách. Na konci objednávky nezapomeňte zkontrolovat správnost zadaných údajů. Vyberte, zda budete hradit online platební kartou nebo později příkazem k úhradě a potvrďte tlačítkem Objednat. Dokumenty vč. asistenčních kartiček obdržíte po sjednání pojištění emailem. A pokud si nebudete v průběhu kalkulace vědět s čímkoliv rady, neváhejte kontaktovat naše specialisty na zákaznické podpoře. Jsme vám k dispozici každý den a rádi vám s čímkoliv poradíme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ