Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění na dovolenou do zahraničí

Při cestě na dovolenou vám klasické povinné ručení nemusí stačit a někdy je vhodné využít i možnosti havarijního připojištění. Řekneme si, kdy je sjednání tohoto typu pojištění vhodné, kdy méně a co produkt vlastně obsahuje.

Havarijní pojištění na dovolenou do zahraničí

Nové vs. starší auto

Výběr havarijního pojištění nemusí být jednoduchý, obzvláště pokud jste vlastník staršího vozidla. V momentě, kdy by po nehodě byly nutné opravy, které přesahují cenu vozidla, havarijní pojistka vám více peněz bohužel tento rozdíl nevyrovná. Nejvíce se havarijní pojištění tedy hodí pro auta novější a zrovna můžete využít i možnosti fixace ceny vozu formou GAP pojištění na dobu 3 až 5 let.

Pokud už havarijní pojistku pro starší auto zřizujete, bude vhodná pro menší opravy, ovšem nikoliv pro totální škody, nebo odcizení.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si zajistit cenově nejvýhodnější pojištění

Existuje několik způsobů, jak na havarijním pojištění neprodělat zbytečně velké částky. Především to znamená ujasnit si pravděpodobnost rizik. Ne vždy je tedy výhodné sjednat komplexní připojištění. Zaměřte se na to, co vašemu vozu může reálně hrozit ať již v místě bydliště nebo s ohledem na to, kam a jak svůj vůz využíváte. Zejména na dovolené se vám může hodit připojištění zavazadel, výběr nadstandardních asistenčních služeb nebo možnost zajistit si náhradní vůz.

Rizika havarijního připojištění:

Dalším způsobem, jak v průběhu let můžete cenu svého pojištění snížit, je pravidelné sjednávání nové smlouvy, nikoliv její prodloužení. Cena pojištění se na trhu mění každým rokem a vy tak na ni můžete pružně reagovat.

Možnosti připojištění k povinnému ručení

Některá rizika je možné připojistit v rámci povinného ručení. Správně nastavený produkt vám tak může do značné části havarijní pojistku nahradit. Povinné ručení kryje škody, které způsobíte druhému člověku vy, ale v případě některých připojištění můžete ochránit i váš vlastní vůz. Zejména se to může týkat odcizení, vandalismu, srážky se zvěří nebo živelné pohromy.

Havarijní pojištění pro dovolenou

Pojišťovací společnosti mohou nabízet sjednání produktu havarijního pojištění přímo v den odjezdu a to dokonce online. Pokud víte, že v průběhu celého roku havarijní pojištění nevyužijete, lze si často zřídit krátkodobé pojištění (například na 14 dní, nebo jeden či dva měsíce). Dále existuje sezónní pojištění pro motorkáře, které kryje jiná rizika v závislosti na zimní či letní sezóně, navíc lze produkt sjednat například jen na jedno sezónní období.

Při pojištění myslete i na rizikové sporty, které si klidně připojistíte v rámci cestovního pojištění přímo na dovolené v průběhu dnů, kdy budete pojištění skutečně potřebovat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ