Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jarní připojištění pro vaše vozidlo

Publikováno: 15.04.2020

Přichází jaro a s tím i začátek další motoristické sezóny. Možná teď právě přemýšlíte nad úpravou pojištění svého vozidla nebo dokonce nad změnou pojišťovny. Přemýšleli jste ale i nad tím, jaká připojištění do povinného ručení zahrnout? Jaké nástrahy na vás a vaše vozidlo čekají na jaře?

Jarní připojištění - srna

Připravili jsme pro vás pár tipů na připojištění, která se vám rozhodně mohou hodit a to nejen na jaře.

Připojištění skel

Poprvé po dlouhé zimě vyrážíte na chalupu, když vás na silnici pár kilometrů od cíle zasáhne kamínek od protijedoucího kamionu, který vám způsobí prasklinku čelního skla. Jelikož nemáte údaje o vozidle, které vám škodu způsobilo, půjde bohužel úhrada opravy z vaší kapsy. Tedy v případě, že nemáte sjednané připojištění skel. Pojištění skel se sjednává pro případ jakéhokoliv poškození okenních skel vozidla. U většiny pojišťoven se toto pojištění týká všech skel daného vozidla, často ale s výjimkou panoramatické střechy či střešního okna.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Střet se zvěří

V případě, že své vozidlo nemáte havarijně pojištěno, připojištění střetu se zvěří určitě patří mezi ta připojištění, která stojí za to sjednat. Samozřejmě za předpokladu, že často jezdíte mimo město. Pojištění se vztahuje na škody vzniklé v důsledku přímého střetu pojištěného vozidla se zvěří či zvířetem. Často je součástí nebo lze sjednat navíc i pojištění, které kryje náklady v případě poškození či zničení zaparkovaného vozidla zvířetem. Typickým případem jsou situace, kdy kuna překouše kabely u vašeho zaparkovaného vozidla.

Pojištění živelních rizik

V posledních letech je u nás nevyzpytatelné počasí nejen to aprílové na jaře, ale v podstatě po celý rok. Bouřky a vichřice v zimě, extrémní tropické teploty v létě, kroupy, záplavy a podobně, to vše nás může potkat a znepříjemnit život nejen nám, ale i našemu plechovému pokladu. Pro případnou minimalizaci škod, způsobených přírodními vlivy, si můžete sjednat právě živelní připojištění. Obvykle se vztahuje na pojistná nebezpečí krupobití, požáru, úderu blesku, vichřice, výbuchu, povodně a záplavy, sesuvu laviny či pádu stromu.

Nadstandardní asistenční služby

V případě, že vás při cestách potká nehoda nebo porucha vašeho vozidla, jistě oceníte jakoukoliv pomoc. Součástí všech námi nabízených povinných ručení jsou zdarma základní asistenční služby. Jejich rozsah ale bohužel není nikterak široký. Z tohoto důvodu, pokud vaše vozidlo využíváte často a na delší trasy, se vám pak mohou rozšířené asistenční služby rozhodně hodit. Toto připojištění obvykle obsahuje například opravu poškozeného vozidla na místě včetně opravy defektu pneumatiky, odtah vozidla na delší vzdálenosti a s vyšším limitem krytí, ubytování v hotelu, pokud je to nutné nebo třeba zajištění náhradního vozidla.

Základní přehled o limitech a pojistném za uvedená připojištění

Limit pojistného plnění * Roční pojistné
Druh připojištění Minimální Maximální Minimální Maximální
Skla 5 000 Kč 50 000 Kč 650 Kč 7 605 Kč
Střet se zvěří 50 000 Kč 200 000 Kč 373 Kč 1 999 Kč
Živelní rizika 50 000 Kč 500 000 Kč 177 Kč 1 111 Kč
Nadstandardní asistenční služby záleží na druhu poskytované asistence 72 Kč 6 200 Kč

* Jedná se o limit pojistného plnění, tedy maximální možné pojistné plnění v případě pojistné události. Rozhodující pro pojistné plnění je ale výše skutečné škody, s horní hranicí daného limitu.

Potřebujete poradit?

Samozřejmě možností, jaká připojištění si můžete pro své vozidlo sjednat, je mnohem více. My jsme pro vás vybrali pouze ta klienty nejčastěji sjednávaná. Možná stále váháte, jaké připojištění vybrat a sjednat? Pokud si nevíte rady a rádi byste si nechali poradit, jsme tu pro vás. Neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, rádi vám s čímkoliv poradíme.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ