Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do zahraničí 2024

Máte rádi cestování do zahraničí, ale obtěžuje vás při vyřizování cestovního pojištění obíhání poboček jednotlivých pojišťoven? To už dávno nemusíte! Sjednání cestovního pojištění do zahraničí online jsme zjednodušili natolik, že ho zvládne opravdu každý.

spočítat cestovní POJIŠTĚNÍ

Pojistné limity u cestovního pojištění

Proč si sjednat cestovní pojištění do zahraničí?

Cestovní pojištění se o vás postará jak na cestách po Evropě, tak mimo ni. V Evropské unii díky němu budete mít pokryty i položky, které byste si museli platit s EHIC (tzv. modrou kartičkou). V zahraničí se totiž v mnohem větší míře setkáte se soukromými klinikami či nemocnicemi, a to především v turistických oblastech, na které se tento průkaz nevztahuje. A mimo Evropu se na cestovní pojištění můžete spolehnout ve všech případech, kdy budete potřebovat lékařskou péči nebo vyřešit jiné nesnáze. Jedná se zkrátka o užitečného pomocníka, díky kterému budete cestovat opravdu bez starostí.

spočítat cestovní POJIŠTĚNÍ

Důvody sjednání pojištění do zahraničí

 1. Cestovní pojištění slouží v případě nemoci či úrazu v zahraničí.
 2. Modrá kartička je nedostačující a hradí jen nezbytnou péči v některých zařízeních.
 3. Pomoc asistenční služby v nouzi - tlumočník, pomoc při operacích, půjčení finančního obnosu atd.
 4. Využití různých připojištění - pojištění odpovědnosti, zavazadel nebo technické asistence u auta

Co kryje cestovní pojištění do zahraničí?

Základním kamenem cestovního pojištění do zahraničí jsou léčebné výlohy. Ty se vztahují na náklady spojené s lékařským ošetřením v případě nemoci či úrazu, hospitalizací, náklady na léky i repatriaci zpět do České republiky. V rámci nastavení léčebných výloh platí přímá úměra - čím dále cestujete, tím vyšší pojistné limity léčebných výloh byste v pojištění měli mít nastavené. Stejně tak je dobré na léčebných výlohách nešetřit pokud se v zahraničí chystáte například sportovat nebo cestujete do destinací, kde jsou náklady na lékařské ošetření poměrně vysoké.

Dále můžete být v rámci cestovního pojištění zajištění pro případ:

spočítat cestovní POJIŠTĚNÍ

Podle čeho vybrat cestovní pojištění do zahraničí?

Cestovní pojištění do zahraničí byste měli vybírat podle vašich preferencí a charakteru plánované dovolené. Není tedy dobré automaticky vybírat pojistku podle ceny, ale podle toho, aby vás v případě potřeby adekvátně ochránila.

Jedete na dovolenou s dětmi? Sjednejte si pojištění storna zájezdu pro případ jejich náhlého onemocnění. A hodit se bude určitě také pojištění odpovědnosti pro celou rodinu. Chystáte se sportovat? Nezapomeňte na připojištění úrazu a vyšší limity léčebných výloh. Jedete na dovolenou autem? Nezapomeňte si do svého cestovního pojištění přidat také autoasistenci.

Kolik stojí cestovní pojištění do zahraničí?

Přesná cena cestovního pojištění do zahraničí je individuální. Odvíjí se totiž od:

 • cílové destinace,
 • délky pobytu,
 • počtu osob zahrnutých v pojistce,
 • zvolených připojištění,
 • výše pojistných limitů.

Přesnou částku, přímo vám na míru, uvidíte v online kalkulačce, do které stačí zadat základní údaje o vás a vašem pobytu. Během pár kliknutí myší pak uvidíte srovnání cestovního pojištění a nabídky hned od několika prověřených pojišťoven, a to včetně ceny pojistného.

Cena cestovního pojištění do zahraničí 2024

Podívejte se na orientační kalkulaci pro zimní dovolenou v Rakousku pro jednoho člověka, pár a čtyřčlennou rodinu.

Rakousko

1 dospělý

Pár

Rodina

8 dní 107 Kč 213 Kč 273 Kč
14 dní 187 Kč 373 Kč 478 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro turistickou cestu se zimními sporty.  1 osoba= 30 let, Pár= 2 osoby 30 let, rodina= 2 osoby 30 let a 2 děti 5 a 7 let. Jedná se o nižší variantu pojištění, uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Všechny nabídky obsahují léčebné výlohy, pojištění úrazu, pojištění odpovědnosti, zajištění pro riziko covidu-19 i asistenční služby. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 21. 1. 2024.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění auta do zahraničí 2024

Toto připojištění, tzv. autoasistence, se vám bude hodit při celé řadě nepříjemností, které vás mohou po cestě na dovolenou potkat. A vlastně nejen po cestě na dovolenou, ale samozřejmě i při cestě zpět, a to jak na území ČR, tak v zahraničí.

Autoasistence se obvykle vztahuje na:

 • poruchu nebo nehodu vozidla, která způsobí jeho nepojízdnost,
 • odcizení vozidla,
 • vandalismus, který způsobí nepojízdnost vozidla,
 • defekt pneumatiky;
 • vybití baterie, dočerpané palivo, načerpání špatného paliva;
 • ztrátu nebo zabouchnutí klíčů ve vozidle.

Limity pojistného plnění se většinou vztahují na následující položky:

 • oprava na místě nebo odtah do nejbližšího servisu,
 • náhradní ubytování nebo náhradní doprava do cíle nebo domů,
 • repatriace neopraveného vozidla do ČR,
 • telefonické tlumočení při styku s úřady.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do zahraničí tipy a rady

Máme pro vás pár rad, které vám výběr cestovního pojištění zjednoduší a zároveň pomůžou vybrat ten nejlepší produkt přesně pro vás. U cestovního pojištění se rozhodujte nejen podle výše pojistného, ale také podle limitů pojistného plnění, a to především pro pojištění léčebných výloh. Z těch je totiž hrazeno například ošetření a další zdravotní péče, hospitalizace nebo transporty na letiště, repatriace a samozřejmě i zásah záchranné služby.

V neposlední řadě přinášíme dobré rady před cestou do zahraničí. Před každou cestou si nezapomeňte zjistit co nejvíce informací, které se dané destinace týkají.

 • Zda je pro cestu nutné zajistit víza.
 • Jaká jsou doporučená očkování.
 • Jaké jsou místní zvyky a zákony.

Důležité tipy pro cestování do zahraničí

Spočítat cestovní POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do zahraničí dle destinací

Podívejte se na cestovní pojištění do nejnavštěvovanějších zemí.

Cestovní pojištění do Chorvatska

Chorvatsko je už dlouhá léta u českých turistů oblíbenou dovolenkovou stálicí. Získalo si nás hlavně svou snadnou dostupností, nádhernými plážemi i městy s bohatou historií a zajímavou architekturou. Stačí jmenovat místa jako jsou Split, Dubrovník, Poreč, Šibenik, Trogir nebo Zadar. A co teprve místní ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Krk, Rab a Pag, nebo přírodní parky, kterým kralují Plitvická jezera se svými smaragdovými jezery.

Cestovní pojištění do Itálie

Táto známá země ve tvaru dámské kozačky je dalším oblíbeným cílem pro letní dovolené. Itálie vám nabízí široký výběr aktivit, ať už o prázdninách, nebo po celý zbytek roku. Kromě nádherné přírody, písčitých pláží a světoznámých měst je Itálie známá i svou gastronomií, která je specifická pro každý její region. Ochutnat zde můžete spoustu druhů těstovin, rajčat, vína, olivového oleje, masa i sýrů. Jestli patříte k obdivovatelům historie, musíte navštívit Řím, kolébku renesance - Florencii, Veronu nebo Ravennu s krásnými byzantskými mozaikami. Z oblíbených letovisek pak jmenujme Lignano, Caorle, Riccione nebo Eraclea Mare.

Cestovní pojištění do Rakouska

Rakousko si vás získá nejen zasněženými sjezdovkami, ale také oblastmi, které jsou jako stvořené pro prázdninové aktivity. A to především v nížinné oblasti Dolního Rakouska, kde si užijete skvělé cyklostezky mezi vinohrady nebo podél Dunaje. Opomenout samozřejmě nesmíme ani nádhernou Vídeň či vinné sklepy. Jestli rádi navštěvujete historické hrady a zámky, zavítejte do Štýrska nebo do Korutan s celou řadou průzračných jezer. Mezi další velká turistická lákadla patří Hallstatt, Linz, Salzburg nebo Baad Ischl.

Cestovní pojištění na Slovensko

I k našim východním sousedům cestujeme velmi rádi, a to pro nádhernou slovenskou přírodu, bohatou historii i přátelskou atmosféru. Slovensko si užijí nejen milovníci turistiky, kterou si můžete dosyta užít v Nízkých i Vysokých Tatrách, ale také termálních lázní (například v Rajeckých Teplicích či Bešeňové) a historie, kterou můžete objevovat v městečku Levoča, Špišské Nové Vsi i v Bratislavě.

Cestovní pojištění do Řecka

Dovolenou si v Řecku užíváme nejraději na krásném mořském pobřeží nebo na místních ostrovech s jedinečnou atmosférou. Na pevnině se zcela jistě vydejte do kolébky demokracie - Athén a minout byste neměli ani další místa známá z legendárních bájí, jako jsou jsou Mykény, Delfy nebo Théby. Z ostrovů si pak zamilujete Kos, Krétu, Rhodos, Korfu, Lesbos nebo malebné Santorini.

Cestovní pojištění do Německa

Do Německa se můžete vydat na skvělou rodinnou dovolenou, například k místním jezerům obklopeným cyklostezkami nebo také za historií. Častým cílem bývá například Berlín se slavnou Braniborskou bránou, Berlínskou zdí nebo Berlínský dóm. A kromě Berlína stojí za vidění také Hamburk, Brémy či Hannover.

Cestovní pojištění do Španělska

Jakmile se řekne ,,dovolená ve Španělsku", zcela jistě se vám vybaví písčité pláže, flamenco, skvělá kuchyně, osvěžující Sangria a celá řada historických památek. Španělsko zkrátka stojí za to navštívit! Historii a umění se rozhodně vydejte objevovat do Barcelony, Madridu nebo Sevilly. A pláže jako stvořené pro lenošení na vás čekají v oblasti Costa Brava, na Kanárských ostrovech či Baleárech.

Pokud si s pojištěním na cesty nevíte rady, ozvěte se našim specialistům, kteří zodpoví vaše otázky a se sjednáním vám rádi pomohou.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.