222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do zahraničí online

Máte rádi cestování do zahraničí, ale obtěžuje vás vyřizování cestovního pojištění a obíhání poboček jednotlivých pojišťoven? To už dávno nemusíte! Sjednání cestovního pojištění do zahraničí online jsme zjednodušili natolik, že ho zvládne doopravdy každý. A to za pár minut a z pohodlí vašeho domova. Stačí jen vyplnit základní údaje a za chvíli se vám ukáže přehledné srovnání cestovního pojištění 12 pojišťoven. Veškeré dokumenty pak obratem dostanete na váš e-mail.

banner leto

Cestovní pojištění do zahraničí online – na co si dát pozor

Máme pro vás pár rad, které vám výběr cestovního pojištění zjednoduší a zároveň pomůžou vybrat ten nejlepší produkt. U cestovního pojištění se rozhodujte nejen podle výše pojistného, ale také podle limitů pojistného plnění, a to především pro pojištění léčebných výloh. Z těch je totiž hrazeno:

  • Ošetření a zdravotní péče
  • Hospitalizace
  • Transporty

Dále je třeba zohlednit i to, do jaké destinace cestujete, za jakým účelem a jaká je úroveň místní poskytované zdravotní péče. Pokud se jedná o vzdálenou destinaci mimo Evropu, určitě je dobré volit vyšší limity pojistného krytí pro léčebné výlohy. Případné náklady na nutnou repatriaci se totiž mohou vyšplhat až na několik miliónů korun. A vzhledem ke stále aktuální pandemii koronaviru byste se určitě měli při výběru zaměřit na produkty, které toto riziko zohledňují.

 

Seznam a „semafor“ zemí odstupňovaných podle bezpečnosti (míra rizika nakažení koronavirem) najdete na webu MZV. Stejně tak je zde seznam států, do kterých se nedoporučuje vycestovat z dalších možných důvodů (jiné nemoci, politická nestabilita, válečný stav apod.).

Na tyto informace se také odkazují i pojišťovny v rámci výluk z cestovního pojištění týká. Například můžeme uvést třeba fakt, že pokud je daný stát uveden na tomto seznamu z důvodu možné teroristické hrozby, a došlo by k vašemu zranění v důsledku teroristického útoku, nebyla by daná léčba pojišťovnou kryta.

V neposlední řadě si pak nezapomeňte zjistit co nejvíce informací, které se dané destinace týkají. Tedy například to:

  • Zda je pro cestu nutné zajistit víza.
  • Jaká jsou doporučená očkování.
  • Jaká zde panují bezpečnostní opatření spojená s koronavirem.
  • Jaké jsou místní zvyky a zákony.

Určitě byste si totiž nechtěli dovolenou znepříjemnit problémy s tamními úřady.

Máme pro vás také článek dobré rady před cestou do zahraničí. Zde se dozvíte vše potřebné.

Mohlo by Vás také zajímat:

Proč užívat kalkulačku na cestovní pojištění?

I když si cestovní pojištění neuzavřete, naše srovnání cestovního pojištění vám pomůže získat přehled za kolik a kde si můžete cestovní pojištění sjednat. Ovšem pozor – ne vždy a všude se pojistíte za takovou cenu, jakou nabízíme na našich stránkách online právě my. V naší kalkulačce naleznete vždy aktuální sazby na daný rok včetně slev, které budete mít jenom u nás.

Nestačí vám kalkulačka na cestovní pojištění?

Pokud si nevíte rady s pojištěním zavolejte nám na telefon 222 100 200, napište nám na online chat nebo na email info@top-pojisteni.cz.