222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Itálie

Pokud plánujete do Itálie vyrazit k moři nebo na lyže, myslete na to, že v obou případech je potřeba mít sjednáno kvalitní cestovní pojištění. Itálie sice spadá do států Evropské unie, kde je možné na Evropskou kartičku zdravotního pojištění (EHIC) dostat stejnou péči, jakou mají  místní obyvatelé, avšak výše cen zákroků se od těch českých jednoznačně liší. Navíc vaše zdravotní pojištění nepokryje ani transport do České republiky a bohužel ani zásah horské služby. Jednoznačně, pro vaši jistotu,  pohodlí a bezpečnost, doporučujeme sjednat sjednat cestovní pojištění.

Cestovní pojištění do Itálie

Proč se vyplatí sjednat si cestovní pojištění?

 • Itálie je druhou nejčastější lyžařskou destinací, odkud si Češi přivážejí zranění.
 • Průměrná výše škody proplacené pojišťovnou je v Itálii 6.000 Kč.
 • Většinou se jedná o zlomeniny dolních a horních končetin, o fraktury hlavy a hrudníku. Ošetření nekomplikované zlomeniny stojí obvykle kolem 10.000 Kč.
 • Se zásahem horské služby nebo transportem se úraz prodraží - sanitka vás může vyjít až na 40.000 Kč, nemluvě o helikoptéře, která pro zraněného vzlétne za 170.000 Kč.

Lyžování v Alpách

Itálie je 2. neoblíbenější lyžařskou destinací českých lyžařů, kteří se vydají sportovat do Alp. Lyžování v Alpách je o to příjemnější, že se po řádění na sjezdovce můžete věnovat ochutnávání místních specialit a spoustě doprovodných aktivit. Oblíbené jsou projížďky na psích spřeženích, skialpinismus, bruslení nebo horolezectví v Dolomitech. Nevýhodou je větší vzdálenost od ČR a mýtný systém na italských dálnicích a v horských tunelech, který může původně levný zájezd znatelně prodražit.

Přinášíme Vám rovněž přehled nejčastějších lékařských zákroků v Itálii:

 • ambulantní ošetření naražených zad - 5.500 Kč
 • ambulantní ošetření zlomené ruky - 28.000 Kč
 • operace natržených kolenních vazů - 126.000 Kč
 • operace komplikované nebo otevřené zlomeniny - až 400.000 Kč
 • operace komplikovaného úrazu hlavy nebo páteře - až 570.000 Kč
 • převoz sanitkou zpět do ČESKÉ REPUBLIKY - až 30.000 Kč
 • svoz vrtulníkem ze sjezdovky - až 84.000 Kč
 • zranění zahraničního lyžaře - až 2,8 mil. Kč

V rámci základního balíčku cestovního pojištění do Itálie je zahrnuto pojištění léčebných výloh a asistenční služba. Limity pojistného krytí je možné volit dle vašich požadavků, sjednat je možné i neomezené léčebného výlohy. Dojde-li k nešťastné události, pojišťovna uhradí za pojištěného nezbytné náklady na léčbu včetně všech postupů, které s léčbou souvisí a to do výše pojistného limitu, který si pojištěný sjednal. Základní balíček cestovního pojištění je samozřejmě možné rozšířit o připojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storno cestovní služby, včetně letenek. Své sportovní aktivity si můžete připojistit také rizikovým nebo extrémních sportovním připojištěním.

Cena cestovního pojištění do Itálie s Covid-19

Spousta Čechů pravidelně míří Itálie. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili rychlý přehled cen za kvalitní pojištění do Itálie.

Délka pobytu a rozsah 1 dospělý Pár Rodina 2 + 2
1 den
12 Kč 24 Kč 40 Kč
4 dny
48 Kč 96 Kč 158 Kč
7 dní (pojištění odpovědnosti,
úrazu a zavazadel)
130 Kč 261 Kč 456 Kč

 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY