Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Itálie

Itálie je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších středomořských destinací v jakémkoliv období. Můžete si užít lenivou dovolenou v rezortu, ale také brouzdání po starořímských a renesančních památkách nebo se věnovat různým druhům sportů. Tak jako tak, myslete na dostatečně kvalitní cestovní pojištění, ať si dovolenou užijete naplno!

Cestovní pojištění do Itálie

Itálie a covid-19

Od 1. června 2022 Itálie významně odblokovala pravidla vstupu do země a v současnosti země již nevyžaduje žádný evropský certifikát o očkování, prodělání nemoci covid-19 nebo negativním testu. Od května dokonce ani nemusíte vyplňovat příjezdový formulář.

Stále ovšem platí dvě podmínky:

 • namátkové kontroly na přítomnost covid-19;
 • povinnost nošení respirátorů FFP2 v hromadné dopravě, muzeích a kinech.

Co v Itálii navštívit

Itálie je velká země s ohromným bohatstvím. Vždy záleží samozřejmě na tom, jaký typ dovolené plánujete, zda aktivní, poznávací nebo spíše relaxační. V každém případě si jistě užijete skvělou regionální kuchyni, historické památky téměř v každém městě i vesnici, nádherné přírodní scenérie, koupání v moři, ale i vzrušující sportovní zážitky.

Nejvíce historie samozřejmě zažijete ve městech, jako je Řím. Už jen toto hlavní město stojí za několikadenní pobyt. Dále stojí za to kolébka renesance – Florencie, ale také Verona nebo byzantské mozaiky v Ravenně.

Mezi oblíbená dovolenková letoviska patří Lignano, Caorle, Riccione nebo Eraclea Mare.

Lignano pláž

Proč cestovní pojištění do Itálie?

Důvodů je mnoho a některé lze doložit nepříjemnými čísly. Například velká část zranění se odehrává v horských oblastech, zejména v Alpách a to v zimě, ale i v létě. Nemusí jít totiž jen o lyžování, ale i obyčejnou turistiku, nebo také trasy po ferratách.

 • Itálie je druhou nejčastější lyžařskou destinací, odkud si Češi přivážejí zranění.
 • Průměrná výše škody proplacené pojišťovnou je v Itálii 6 000 Kč.
 • Většinou se jedná o zlomeniny dolních a horních končetin, o fraktury hlavy a hrudníku. Ošetření nekomplikované zlomeniny stojí obvykle kolem 10 000 Kč.
 • Se zásahem horské služby nebo transportem se úraz prodraží - sanitka vás může vyjít až na 40 000 Kč, nemluvě o helikoptéře, která pro zraněného vzlétne za 170 000 Kč.

 

Přehled nejčastějších lékařských zákroků v Itálii:

 • ambulantní ošetření naražených zad - 5.500 Kč
 • ambulantní ošetření zlomené ruky - 28.000 Kč
 • operace natržených kolenních vazů - 126.000 Kč
 • operace komplikované nebo otevřené zlomeniny - až 400.000 Kč
 • operace komplikovaného úrazu hlavy nebo páteře - až 570.000 Kč
 • převoz sanitkou zpět do ČESKÉ REPUBLIKY - až 30.000 Kč
 • svoz vrtulníkem ze sjezdovky - až 84.000 Kč
 • zranění zahraničního lyžaře - až 2,8 mil. Kč

Cena cestovního pojištění do Itálie s covid-19

Spočítali jsme pro Vás průměrnou cenu pojištění do Itálie, které zohledňuje krytí léčebných výloh v souvislosti s onemocněním covid-19.

Délka pobytu a rozsah 1 dospělý Pár Rodina 2 + 2
1 den
43 Kč 87 Kč 140 Kč
4 dny
90 Kč 175 Kč 300 Kč
7 dní (pojištění odpovědnosti,
úrazu a zavazadel)
155 Kč 300 Kč 500 Kč

Jak na sjednání cestovního pojištění

Jedete do Itálie s partou přátel nebo s rodinou? Vůbec žádný problém. Cestovní pojištění sjednáte podle stylu dovolené, počtu rodinných příslušníků a dnů pobytu. V případě sportů se zajímejte o to, které pojišťovny považují za rizikové nebo extrémní.

Vše naštěstí sjednáte jednoduše online, aniž byste chodili na pobočku pojišťovny. Využijte jednoduše našeho kalkulátoru.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY