Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Itálie

Itálie je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších středomořských destinací v jakémkoliv období. Můžete si užít lenivou dovolenou v rezortu, ale také brouzdání po starořímských a renesančních památkách nebo se věnovat různým druhům sportů. Tak jako tak, myslete na dostatečně kvalitní cestovní pojištění, ať si dovolenou užijete naplno!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do Itálie?

Zdravotní péče je v Itálii na velmi vysoké úrovni, a to především v soukromých zařízeních. Díky tomu, že jsme spolu s Itálií v EU, můžete zde v neodkladných případech ve státních zařízeních uplatnit pro péči a ošetření EHIC (Evropský průkaz zdravotního pojištění).

Tato zařízení jsou o něco levnější než ta soukromá, ale je třeba se připravit na dlouhé čekání i nižší úroveň lékařské péče. I z toho důvodu je dobré před cestou do Itálie uzavřít odpovídající cestovní pojištění, které se o vás v případě potřeby postará. Zaměřte se tedy především na správně nastavené limity léčebných výloh.

Hodit se vám ale budou i užitečná připojištění, jako je pojištění odpovědnosti (na škody, které neúmyslně způsobíte někomu jinému na zdraví či majetku) nebo pojištění zavazadel (pro jejich ztrátu, poškození či odcizení). A jestli se chystáte jet do Itálie autem, přidejte do cestovního pojištění také autoasistenci, kterou ocení všichni motoristé.

Cestovní pojištění do Itálie

Srovnání cestovního pojištění do Itálie

Jestli se chcete podívat na aktuální přehled nabídek cestovního pojištění do Itálie, použijte online kalkulačku cestovního pojištění. Stačit vám bude pouze připojení k internetu a chytrý telefon, počítač nebo tablet a pár minut vašeho času.

Do online kalkulačky zadáte údaje o vás a vaší cestě a během chvíle uvidíte přehledně srovnané nabídky, a to včetně ceny cestovního pojištění. To nejlepší cestovní pojištění do Itálie si můžete podle představ také upravovat - rozsah zajištění i volbu možných připojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí cestovní pojištění do Itálie?

Přesnou cenu cestovního pojištění určuje délka vašeho pobytu, počet pojištěných osob, zvolená výše pojistných limitů a výběr připojištění. Přesnou částku přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 Kč 8 000 000 Kč 40 000 000 Kč
Pojištění úrazu 300 000 Kč 400 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč 4 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE 25 000 Kč 50 000 Kč
Autoasistence ANO ANO ANO
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 1 271 Kč 1 627 Kč 2 815 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 14denní turistickou cestu do Itálie pro čtyřčlennou rodinu (dospělí 38 a 35 let, děti 8 a 10 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 30. 5. 2023.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si sjednat cestovní pojištění do Itálie?

Cestovní pojištění do Itálie si jednoduše sjednáte přes zmíněnou kalkulačku cestovního pojištění. Vyberete si pojistku, která se vám bude líbit nejvíce  cestovní pojištění uzavřete. Všechny důležité dokumenty vám přijdou do e-mailu, přičemž samotná pojistka začíná platit uhrazením pojistného (bankovním převodem nebo online platbou kartou). Zároveň myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění nemusí nutně znamenat to nejlepší. Doporučujeme si vybrat takové pojištění, které zvládne pokrýt vaše možné výdaje a v případě potřeby se o vás dobře postará.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si připravit před cestou do Itálie?

Pro cestu do Itálie budete potřebovat platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Vlastní platný cestovní doklad potřebují také děti, a to včetně miminek.

Užitečné informace:

  • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 118, policie 113, hasiči 115
  • Jazyky - úředním jazykem je italština. V turistických oblastech se bez problémů domluvíte anglicky i dalšími světovými jazyky.
  • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, tetanu a žloutence typu B
  • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je 0,5?. Počítejte s tím, že v Itálii se řídí trochu temperamentněji a dopravní značky se někdy příliš neuznávají. Čím níže na jih budete cestovat, tím to může být na silnicích zajímavější.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní tipy do Itálie

Itálie je velká země s ohromným historickým a kulturním bohatstvím. Vždy záleží samozřejmě na tom, jaký typ dovolené plánujete, zda aktivní, poznávací, nebo spíše relaxační. V každém případě si jistě užijete skvělou regionální kuchyni, historické památky téměř v každém městě i vesnici, nádherné přírodní scenérie, koupání v moři, ale i vzrušující sportovní zážitky.

Nejvíce historie samozřejmě zažijete ve městech, jako je Řím. Už jen toto hlavní město stojí za několikadenní pobyt. Dále stojí za to kolébka renesance - Florencie, ale také Verona nebo byzantské mozaiky v Ravenně.

Mezi oblíbená dovolenková letoviska patří Lignano, Caorle, Riccione nebo Eraclea Mare.

Tipy, co navštívit a vidět v Itálii

Moře

Na severním pobřeží Itálie zakotvěte třeba v populárních letoviscích Bibione nebo Caorle, prázdninovém středisku Lido di Jesolo nedaleko Benátek a v případě, že vyhledáváte pro dovolenou v Itálii větší letoviska s mnoha možnostmi, pak vaším cílem může být třeba město Rimini. Pokud vám bude na cestě přáno, pak se v moři můžete koupat už za 8 hodin poté, co vyrazíte z moravské metropole, z Prahy pak o necelou hodinu později.

Pláže ostrova Sardinie přezdívaného ,,Karibik Evropy" vás jistě nadchnou. Bělostný písek a tyrkysové moře, co více si na dovolené přát? Průzračné moře, výhledy na skalnaté útesy a městečka jak z pohlednic, to je Kalábrie. Navštívit zde můžete třeba letovisko Tropea. Samozřejmě, největší italský ostrov Sicílii z našeho výčtu rozhodně vynechat nemůžeme. Zde pojem dovolená v Itálii teprve dostává ten správný italský ,,říz". Najdete tu krásnou přírodu, srdečné obyvatele, ochutnáte všemožné středomořské pochoutky a víno, vykoupete se na nádherných plážích a to vše pod dohledem největšího aktivního vulkánu v Evropě, Etny.

Města a historické památky

Itálie, která již od antiky udává trendy v umění, kultuře i architektuře, nám dodnes nabízí historické památky obrovského významu. Ve zkratce alespoň ta nejdůležitější města. Řím vám nabídne monumentální Koloseum, fontánu di Trevi, zachovalý Pantheon a také stát ve státě a sídlo papeže - Vatikán - s impozantní bazilikou sv. Petra. Romantické Benátky, město na vodě, protkané vodními kanály s gondolami a náměstí sv. Marka se stejnojmennou bazilikou vám jistě učarují.

Jediné, co vám zde může poněkud kazit náladu a dojmy, jsou neustálé davy zahraničních turistů. Za romantickou atmosférou se můžete také vydat třeba do Verony, města milenců proslaveného především díky Shakespearově románu Romeo a Julie. Milovníci italské módy rozhodně nesmí vynechat návštěvu Milána, kde v nových stylových šatech pak můžete navštívit třeba operu La Scala.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY