Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění zavazadel a elektroniky

Publikováno: 29.05.2024

Pokud vyrážíte na dovolenou, zkazit vám ji může nejen nemoc nebo úraz, ale i krádež zavazadel, dokladů nebo elektroniky. Díky správnému cestovnímu pojištění tuto nepříjemnost v zahraničí zvládnete. Pojďme se na cestovní pojištění zavazadel, konkrétně elektroniky, podívat blíže.

Pojištění zavazadel

Co je pojištění zavazadel?

Pojištění zavazadel se vztahuje na věci, které si s sebou na cestu či dovolenou berete. Jedná se tedy o věci osobní potřeby (oblečení, boty, toaletní potřeby atd.), které vám patří, anebo věci, které jste si na dovolené pořídili. U některých pojišťoven je v rámci tohoto pojištění zahrnuta i elektronika - osobní počítače, mobilní telefony, tablety, kamery, fotoaparáty apod.

Z pojištění zavazadel většinou bývají vyloučeny položky jako: elektronika sloužící pro výkon povolání, finanční hotovost, jízdenky, letenky, datové nosiče, dále šeky, cenné papíry, šperky a cennosti jako starožitnosti nebo věci umělecké hodnoty.

Letní soutěž s cestovním pojištěním

Pojištění zavazadel ocení hlavně ti, kteří na cestách tráví spoustu času a chtějí se chránit proti rizikům, která je na nich mohou potkat. Především proti krádeži. V každém zavazadle se totiž najde kromě osobních věcí i dost elektroniky, takže v případě odcizení může jít škoda s přehledem do výše několika desítek tisíc korun.

Cena za samotné pojištění zavazadel pak není nijak závratně vysoká a většinou bývá součástí pojistného ,,balíčku" u cestovního pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojištění zavazadel v rámci cestovního pojištění se vztahuje na:

 • odcizení, poškození nebo zničení zavazadel ve vozidle a na motocyklu,
 • pojištění osobních věcí (oblečení, toaletní potřeby, léky a zdravotní přístroje),
 • pojištění sportovní výbavy,
 • pojištění elektroniky,
 • pojištění demontovatelného vnějšího nebo vnitřního nosiče a boxu (včetně jejich obsahu),
 • pojištění zpožděných zavazadel.

Pozor na výši limitů u elektroniky

Při sjednávání cestovního pojištění se také zaměřte na limity pro pojištěné věci, které stanovují pojistné podmínky. Některé pojišťovny totiž mají definovanou horní mez jak pro celkové pojistné plnění, tak pro jednotlivé předměty.

Kdy máte a nemáte nárok na pojistné plnění?

Nárok čerpat náhradu škody máte v případech, kdy byla vaše zavazadla:

 • ukradena (vloupáním či přepadením),
 • zničena (např. živelnou událostí),
 • ztracena při přepravě.

Jsou ovšem případy, na které se pojištění zavazadel nevztahuje, a to např.:

 • odcizení z odemčeného auta nebo stanu (jednoduše pokud pachatel neměl žádnou překážku, která by mu v krádeži bránila).

Některé pojišťovny škodu také neuhradí v případech, kdy:

 • bylo zavazadlo odcizeno nebo poškozeno v úschovně,
 • bylo zavazadlo odcizeno z uzamčeného auta, kufru anebo přívěsu v čase 22:00 - 6:00.

Všechny informace a přesnou specifikaci pojistných nebezpečí najdete v pojistných podmínkách vaší smlouvy. Proto si smlouvu vždy přečtěte opravdu pečlivě.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si vybrat cestovní pojištění zavazadel?

Cestovní pojištění zavazadel sjednáte podle toho, na jak dlouho do zahraničí jedete, do jaké destinace, ale i jakou výši pojistných limitů zvolíte. Záleží i na tom, jaké pojistné podmínky jednotlivé pojišťovny nabízejí. Abyste se dozvěděli více, můžete využít naši srovnávací kalkulačku, kde si porovnáte cenu a produkty pojišťovacích společností na našem trhu.

Pojištění zavazadel v letecké přepravě

Myslet na pojištění notebooku nebo pojištění fotoaparátu je předpokladem pro každou cestu do zahraničí. A to platí i pro elektroniku, která je uložena v zavazadlech pro letištní odbavení. Díky cestovnímu pojištění zavazadel v letecké přepravě máte jistotu rychlého řešení a odškodnění v případě ztráty nebo například vykradení zavazadla.

Cestování letadlem je totiž stále častější, a přitom dochází velmi často právě k nešvarům spojeným s přepravou zavazadel. Nezřídka se váš kufr někam zatoulá, nebo dokonce změní majitele. Výjimečné není ani vykradení útrob vašeho zavazadla. Díky cestovnímu pojištění můžete dosáhnout na náhradu škody.

Cestovní pojištění

Nezapomeňte si při vycestování za hranice sjednat odpovídající cestovní pojištění online, které se o vás v případě potřeby postará. Díky naší online kalkulačce cestovního pojištění si můžete srovnat nabídky pojišťoven a sjednat si takové pojištění, které bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Vše jednoduše, online a během pár minut.