Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění - pojištění zavazadel: elektronika

Publikováno: 12.07.2022

Pokud vyrážíte na dovolenou, zkazit vám ji může nejen nemoc nebo úraz, ale i krádež zavazadel, osobních věcí, dokladů anebo peněz. Je jasné, že něco takového člověka nepotěší, ale se správným cestovním pojištěním jim můžete předejít. Konkrétně tedy pojištěním zavazadel. Pojďme se na něj podívat blíže.

Cestovní pojištění elektronika

Pojištění zavazadel ocení hlavní ti, kteří na cestách tráví spoustu času a chtějí se chránit proti rizikům, která na nich mohou potkat. Především proti krádeži. V každém zavazadle se totiž najde krom osobních věcí i dost elektroniky jako mobil, tablet, notebook nebo kamera. Takže v případě odcizení může jít škoda s přehledem do výše několik desítek tisíc korun.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cena za samotné pojištění zavazadel pak není nijak závratně vysoká a většinou bývá součástí pojistného ,,balíčku" u cestovního pojištění.

Co se vztahuje v rámci cestovního pojištění na pojištění zavazadel

Pojištění zavazadel se vztahuje na věci, které si s sebou na cestu či dovolenou berete. Jedná se tedy o věci osobní potřeby (oblečení, boty, toaletní potřeby atd.), které vám patří anebo věci, které jste si na dovolené pořídili. U některých pojišťoven je v rámci této pojistky zahrnuta i elektronika - osobní počítače, mobilní telefony, iPady, kamery, fotoaparáty apod.

Z pojištění zavazadel většinou bývají vyloučeny položky jako: finanční hotovost, jízdenky, letenky, datové nosiče apod. A dále šeky, cenné papíry, šperky a cennosti jako starožitnosti a věci umělecké hodnoty.

Pozor na výši limitů u elektroniky

Při sjednávání cestovního pojištění se také zaměřte na limity pro pojištěné věci, které stanovují pojistné podmínky. Některé pojišťovny totiž mají definovanou horní mez jak pro celkové pojistné plnění, tak pro jednotlivé předměty.

Kdy máte a nemáte nárok na pojistné plnění

Nárok čerpat náhradu škody máte v případech, kdy byla vaše zavazadla:

  • Ukradena (vloupáním či přepadením)
  • Zničena (např. živelnou událostí)
  • Ztracena při přepravě

Jsou ovšem případy, na které se pojištění zavazadel nevztahuje, a to např.:

  • Odcizení z odemčeného auta nebo stanu (jednoduše pokud pachatel neměl žádnou překážku, která by mu v krádeži bránila).

Některé pojišťovny škodu také neuhradí v případech kdy:

  • Bylo zavazadlo odcizeno nebo poškozeno v úschovně.
  • Bylo zavazadlo odcizeno z uzamčeného auta, kufru anebo přívěsu v čase 22:00-6:00.

Všechny informace a přesnou specifikaci pojistných nebezpečí najdete v pojistných podmínkách vaší smlouvy. Proto si je čtěte opravdu pečlivě.

Aktualizováno: 30.6.2022