Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak uzavřít havarijní pojištění

Jak to funguje:

Pojistná částka
Pro kalkulaci a porovnání havarijního pojištění zadejte vstupní parametry o Vašem vozidle. Pojistnou částku stanovte do kalkulace havarijního pojištění tak, aby odpovídala pořizovací ceně pojištěného vozidla v době uzavření pojistné smlouvy. Není-li známa pořizovací cena pojištěného vozidla v době uzavření smlouvy, pojistnou částkou je obvyklá cena vozidla. Pojistnou částku stanovuje pojistník.
Porovnání havarijního pojištění Díky jednoduchému a přehlednému kalkulátoru havarijního pojištění porovnáte nabídky jednotlivých pojišťoven vč. povinného ručení a možných dodatečných pojištění, např. pojištění čelního skla, zavazadel, úrazového připojištění, atd.
Osobní údaje Vyberte si pojišťovnu a zadejte nutné osobní údaje a detailní údaje o Vašem vozidle (podle velkého technického průkazu) a také si zvolte jednotlivá připojištění.
Návrh pojištění Havarijní pojištění online objednáte po potvrzení zadaných údajů a všech pojistných podmínek a smluvních ujednání.
Pojistná smlouva a dočasná zelená karta
Na e-mail zadaný v objednávce obratem obdržíte zprávu potvrzující Vaši objednávku havarijního pojištění, údaje pro zaplacení pojistného a také pojistnou smlouvu. V případě uzavření kombinace s povinným ručením obdržíte také dočasnou zelenou kartu (doklad o pojištění).
Doklady k pojištění
V případě, že společně s havarijním pojištění je sjednáno i povinné ručení, nejpozději do 3 pracovních dnů obdržíte poštou dočasnou Zelenou kartu s platností na 2 měsíce na Vámi zadanou adresu. Zelenou kartu s roční platností obdržíte od pojišťovny do 2 měsíců od počátku pojištění – podmínkou pro zaslání roční Zelené karty je úhrada prvního pojistného.
Prohlídka a fotodokumentace vozidla Podmínkou vzniku pojistné smlouvy havarijního i komplexního pojištění je rovněž pořízení fotodokumentace pojištěného vozidla. Počátek krytí rizik sjednaných v havarijním pojištění nastává okamžikem provedení prohlídky vozidla a doručení fotografií zprostředkovateli v termínu stanoveném vybraným pojistitelem.
Následný servis Po dokončení objednávky havarijního pojištění je Vám k dispozici přístup do Klientské zóny, kde naleznete dokumenty v elektronické podobě a můžete také případně požádat o změnu své pojistné smlouvy.

1. Nezávazná kalkulace a porovnání havarijního pojištění

1. Pro kalkulaci havarijního pojištění klikněte na záložku Kalkulátor pojištění v sekci Havarijní pojištění, kterou najdete na úvodní straně.

2. Zadejte základní údaje o Vás a Vašem vozidle, jenž jsou pro kalkulaci havarijního pojištění potřebné. V případě nejasností Vám ke správnému vyplnění pomohou malé informační ikonky umístěné vpravo u příslušné kolonky.

Vámi uvedená hodnota vozidla, tedy pojistná částka musí odpovídat pořizovací ceně pojištěného vozidla v době uzavření pojistné smlouvy. Není-li Vám pořizovací cena pojištěného vozidla v době uzavření smlouvy známa, je pojistnou částkou obvyklá cena vozidla.

Zvolit si můžete různé úrovně krytí rizik, limitů spoluúčasti, frekvence placení a kombinace s povinným ručením. Po vyplnění pokračujte kliknutím na tlačítko „Pokračovat“.

3. V jednoduché a přehledné tabulce se Vám zobrazí nabídky jednotlivých pojišťoven seřazené podle ceny. U každého nabízeného produktu lze zjistit možnost dalších připojištění či služeb, které jsou již zdarma zahrnuty v ceně pojistného. Tlačítkem „Koupit“ u Vámi vybrané pojišťovny se vždy dostanete ke sjednání daného pojištění. Ve spodní části stránky jsou zobrazena data, na základě kterých proběhly jednotlivé výpočty pojistného. Stisknutím tlačítka „Nový výpočet“ můžete zadat zcela novou kalkulaci havarijního pojištění s odlišnými parametry. Tlačítkem „Zpět“ se vrátíte k opravě předchozích údajů, které můžete dle potřeby měnit.

2. Sjednání vaší pojistné smlouvy

1. V následujících krocích vyberte a upřesněte vlastníka a provozovatele pojištěného vozidla, doplňte osobní údaje pojistníka. Věnujte prosím zvýšenou pozornost správnému zadání Vašeho e-mailu, podle kterého bude identifikován Váš uživatelský účet v Klientské zóně.

Pokud ještě nemáte vytvořen uživatelský účet na našem portále, systém jej pro Vás vytvoří v okamžiku zadání e-mailové adresy, která se ještě nenachází v databázi. Informace pro přihlášení do Klientské zóny (včetně vygenerovaného hesla) najdete spolu s nabídkovým souhrnem v e-mailu zaslaném na zadanou e-mailovou adresu. Po vyplnění všech potřebných údajů klikněte na tlačítko „Pokračovat“.

2. Na poslední stránce naleznete rekapitulaci všech zadaných údajů a konečné výše pojistného včetně všech zvolených dodatečných připojištění. K dispozici jsou Vám rovněž veškeré pojistné a smluvní podmínky a informace k vybranému pojištění. Pokud Vámi zadané údaje nesouhlasí, klikněte na tlačítko „Zpět“ nebo „Výběr jiné pojišťovny“ a údaje na předchozích stránkách opravte. V případě Vašeho souhlasu zaškrtněte potvrzovací tlačítko „Prohlášení“ a klikněte na „OBJEDNAT!“.

3. Uzavření pojistné smlouvy, doklady o pojištění

1. Děkujeme, Vaši objednávku jsme úspěšně přijali ke zpracování. Za okamžik obdržíte potvrzovací e-mail se souhrnem Vámi zadaných údajů, pojistnou smlouvou, veškerými pojistnými i smluvními informacemi k vybranému pojištění a platebními údaji pro uhrazení pojistného. V případě kombinace havarijního pojištění s povinným ručením obdržíte také dočasnou zelenou kartu (doklad o pojištění). Své vozidlo tedy můžete provozovat a také jej například přihlásit do registru vozidel.

2. Podmínkou vzniku pojistné smlouvy havarijního i komplexního pojištění je mimo uhrazení pojistného také podmínka pořízení fotodokumentace pojištěného vozidla. Počátek krytí rizik sjednaných v havarijním pojištění nastává okamžikem provedení prohlídky vozidla a doručení fotografií zprostředkovateli v termínu stanoveném vybraným pojistitelem.

3. Po objednání pojištění je Vám automaticky zřízen přístup do „Klientské zóny“, kde naleznete veškeré dokumenty v elektronické podobě. V rámci správy objednávek můžete také požádat o změnu své pojistné smlouvy.

Přehled produktů havarijního pojištění  |  Kalkulace havarijního pojištění

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ